Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Çantalarının Ruhsata İşlettirilmesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Bence motor alınırken araçlarda ki gibi ticari ve özel olarak ruhsata işletilmesi gerek. Ticari motorlar için farklı yaptırımlar özel araçlar içinde farklı yaptırımlar uygulanması gerek.Hem bikere ruhsatta motorun taşıma kapasitesi belirtiliyor. Bu ibarenin arkasında bu yükü nası taşınması gerektiği konusunda bir açık olduğuda kesin . Cezai uygulama her ne kadar canımızı haksız yere yakacak olsada genel olarak düşündüğümüzde adamlarda haklı . Amma velakin motorla ilgili kararlar motoy dan geçer benim bildiğim . Üretim iznini bile buradan alır. Aitme göre bişi yok bence. Böyle bir yasa elbet olması ama yasanın alt yapısı hazırlanmadan , sınırlar belirlenmeden önüne gelene ceza keserlerle mahkemeleri baya bir aşındırıcaz gibi gözüküyor.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ne zaman nerede görülmüş topcase yüzünden kaza yapan bir motor. kaldıki arabalarda bile 750 kgye kadar römorklar ruhsata işlenmiyor.
    piyanist_irf bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Benim anlamadığım motosikletimin arkasında şaseye bağlı bir taşıyıcı zaten var! Bu taşıyıcıya uygun arka çantanın takılabileceğine zaten izin verilmiş ki ithal edilirken Türkiye Cumhuriyeti standartlarına uygun bulunmuş.
    Bu taşıyıcıya uygun arka çantalarda aynı şekilde ithal ediliyor, ithal edilirken hangi mühendis denetlemiş projelerini incelemiş ki benden bunu bekliyor

Hadi diyelim ki inceletmiş ve standartlara uygun bulunmuş. Ozaman yok yere değilmi benden beklediği bu uygulama

Şimdi devlet bu ürünlerin mühendislerce projelerini inceletip, "arka çanta taşıyıcısı uygun olan şu model motosiklet, standartlara uygun listedeki 15 arka çanta modelini kullanabilir" gibi standartlar getirdide biz mi karşı çıktık!

Devletin yapmadığını yine mi biz şahsen yapmamakla sorumlu tutuluyoruz

Yasa "0 km" veya "2. el" motosiklet satışında çıkartılacak olan ruhsatlarda, şu tarihten itibaren şu maddece bagaj hacim ve projesi zorunluluğu gerekmektedir dese yine eywallah, önüne gelene habersizce geçirmek ne demek

Benim anladığım şudur;

Haftasonu motosikletine binen şu arkadaş bu haberi gözden kaçırdı diye ceza yiyecek:

Şu aşağıdaki arkadaşlarda ceza yemiyecek, nede olsa arka çantaları bile yok değilmi :/

Klasik Türk Standartları ve Adaleti' ne saygılar
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    söküyor muyuz şimdi arkadaşlar çantaları ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hiç bi şey umrumda değil. lazım olunca heybemi takarım. Bişey diyen olursa o heybeyi kafasına geçiriveririm.
    aquarist4 bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bi şey umrumda değil. lazım olunca heybemi takarım. Bişey diyen olursa o heybeyi kafasına geçiriveririm.
    benim motorun her yeri canta adem abi ?
    habire de uzun yol gidiyorum
    napacam söküp takacam mı ?
    =)
    # motosikletle.blogspot

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ya tamam bizim polis memurlarına bişey dediğimiz yok onlar da emir kulu ama bu nedir arkadaş bence motorcu adam top case takmali motoruna neden? Çünkü motorcu adam herzaman tetikte olmalı iki teker bu ne olacağı bellimi olur takım taklavat taşımak zorunda yanında bunuda da neresine sokacak:s tabikide top case v.b gibi taşıma amaçlı ihtiyacı görecek birşeyler takmak zorunda bakın ne diyorum IHTIYACI GORECEK bişey diyorum yani pizzaci kebapçı gibi motorun arkasına damper takmayacak. Ya bakıyorum herhangi bir kebabci takmış kocaman çantayı yuhh nerdeyse kullandığı motordan bi tane daha olsa sığar çantaya ceza kesecekseniz bunlara kesin cezayı

Inşallah bu olaya doğru düzgün bir açıklama getirilir

,2 gündür sinir küpü oldum yaa :@

Motosikleti
    Demir At
    benim polisten duydugum ticari amaclı olanlara yaptırım uygulanıyor dedi
    özele bişi yok deniyor
    ama gene de tam bir bilgi yok
    ceza yiyen arkadaşlar var
    aydınlatsınlar bizi
    # motosikletle.blogspot

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Bugün Eminönü Karaköy Beşiktaş ve Zincirlikuyu da 27 dakika içinde 4 defa çevrildim en son çeviren önüme atladı az daha carpacaktim. Biraz konuştuk genel uygulama olduğunu 3 5 güne unutulacagini söyledi emir büyük yerdenmis. Bu arada 4 kontrolün hiç birinde çanta mevzuuu açılmadı çevrilen motorların ben dahil neredeyse tamamında çanta vardı. Evrak kontrolü yapıp gönderdiler.
    cousinecruis ve ferdinandd bunu beğendiler.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Eminönü Karaköy Beşiktaş ve Zincirlikuyu da 27 dakika içinde 4 defa çevrildim en son çeviren önüme atladı az daha carpacaktim. Biraz konuştuk genel uygulama olduğunu 3 5 güne unutulacagini söyledi emir büyük yerdenmis. Bu arada 4 kontrolün hiç birinde çanta mevzuuu açılmadı çevrilen motorların ben dahil neredeyse tamamında çanta vardı. Evrak kontrolü yapıp gönderdiler.

Içimize su serptin eralpt abi inşallah dediğin gibidir

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun her yeri canta adem abi ?
    habire de uzun yol gidiyorum
    napacam söküp takacam mı ?
    =)
    eralp hocam yukarıda açıklamayı yapmış zaten. Tak çantayı. Polis bişey derre içinde 30 kg c4 patlayıcı var çıkartamıyorum. Sıkıyosa sen çıkar de geç

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    yeni bir gelir kapısı sadece amaç
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    valla top case hanımın kask-mont-dizlik-sırtlık hepsini hatta spor ayakkabısını da tam alıyor da ancak kurtarıyoruz, çantasız çekilir mi yav

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kırklarelinde de 3 Gündür sadece motosikletlere polis kortrolü yapılıyor.Çanta konusunda bişey yaptıklarını görmedim.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    arkadaşlar haberler iyi.Facebook'ta gördüğüm bu yazı beni çok sevindirdi;

Merhaba Arkadaşlar Topcase ile ilgili sıcak bi gelişme Serkan Arkadaşımızın paylaşımını aktarmak istiyorum sizlere .....

Bir arkadasimin emniyeti arayip konu hakkinda bilgi aldi ve geri gelen cevap;
    Biraz önce emniyetten aradılar.Konu tamda Türk işi

...Konu, yukarıdaki genelgeyi yazan ekibin içinde olan, Bölge Trafik Denetleme Grup Amiri Emre Şen'e kadar gitti.Emre Şen komserin verdiği cevap şu."Genelge motosikletlerde kask yada motosiklet ekipmanlarını muhafaza etmek için kullanılan topcase leri kapsamamaktadır.Genelgenin amacı tüp,damacana gibi malzemeleri taşımak için motosikletlere takılan kutu,çanta gibi ekipmanları kapsamaktadır."

Yarın sabahtan itibaren tüm bölge trafik polislerine konu ile ilgili bilgilendirme yapılacak.Muhtemelen konu bir hafta içinde tüm trafik polisleri tarafından net bir şekilde öğrenilmiş olacak.Ha olur da bu süreç içerisinde bir trafik polisi bu sebepten dolayı ceza kesmeye kalkarsa, çekinmeden Emre Şen komiserin adını vererek ve konuyu izah ederek bu sebepten ceza kesemeyeceklerini söyleyebilirsiniz.

Serkan KOL
    Art Members Group
    ferdinandd ve DusenAdam bunu beğendiler.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar haberler iyi.Facebook'ta gördüğüm bu yazı beni çok sevindirdi;

Merhaba Arkadaşlar Topcase ile ilgili sıcak bi gelişme Serkan Arkadaşımızın paylaşımını aktarmak istiyorum sizlere .....

Bir arkadasimin emniyeti arayip konu hakkinda bilgi aldi ve geri gelen cevap;
    Biraz önce emniyetten aradılar.Konu tamda Türk işi

...Konu, yukarıdaki genelgeyi yazan ekibin içinde olan, Bölge Trafik Denetleme Grup Amiri Emre Şen'e kadar gitti.Emre Şen komserin verdiği cevap şu."Genelge motosikletlerde kask yada motosiklet ekipmanlarını muhafaza etmek için kullanılan topcase leri kapsamamaktadır.Genelgenin amacı tüp,damacana gibi malzemeleri taşımak için motosikletlere takılan kutu,çanta gibi ekipmanları kapsamaktadır."

Yarın sabahtan itibaren tüm bölge trafik polislerine konu ile ilgili bilgilendirme yapılacak.Muhtemelen konu bir hafta içinde tüm trafik polisleri tarafından net bir şekilde öğrenilmiş olacak.Ha olur da bu süreç içerisinde bir trafik polisi bu sebepten dolayı ceza kesmeye kalkarsa, çekinmeden Emre Şen komiserin adını vererek ve konuyu izah ederek bu sebepten ceza kesemeyeceklerini söyleyebilirsiniz.

Serkan KOL
    Art Members Group
    içime çyle bi su serptinizki saolun var olun..
    öyle düşünüyodun napçam diye..

Motosikleti
    Demir At
    10 dk önce cok tuhaf bi yerde polisler pusu atmışlar ve beni cevirdiler
    haliyle evrak kontrolu yaptılar
    ehliyet ruhsat kask kontrolu
    ve cantalara baktı
    ticari amaclı mı kullanıyorsun diye sordu
    yok hayır dedim cantayı acarmısın dedi
    cantayı actım gösterdim içinde
    pazardan geldiğim için domates ve meyva vardı
    evime gidiyorum pazardan bişiler aldım dedim
    ne oldu diye salaga yattım
    ticari amacla kullanıyorsan ruhsatında işli olması gerek dedi
    fazla bişi taşıma bunun içinde dedi
    bu arada cok fazla didikliyorlar
    motoru calıştırıp egzos sesine kadar herşeyine baktılar farına sinyaline baya bi muayne gibi oldu =)
    sanırım birileri yukarıdan düğmeye basmış
    benden sonraki elaman ruhsatı yanında yok diye cekici cagırıp götürdüler motosikleti
    evet olay netleşti şuan
    trafikte içinde tüp pizza kurye gibi adamların bu cantaları ruhsata işletmeleri gerekiyor
    hususi amacla kullanana bişi yok
    ferdinandd bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Bir bu eksikti yani
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Tsubasa fara ve egzoz sesine falan niye baktılar ki? benin ledlerden yaptığın sisler var acaba sorun olur mu? gerçi gündüz kullanmıyorum. bu arada nerde çevirdiler seni tam olarak

pekı ya evmıze yemek gotururken cevırselerdı pızzaydı lahmacundu vs vs ?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler