Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet sürerken müzik dinlemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendimi bildim bileli 2kulaklıktan dinlerim dikkatli olduktan sonra müziğin bi zararı yok bilmem molada dinle bilmem inince dinle herşeye muhalefet kişiden kişiye iradeden iradeye DEĞİŞİR BEN DİNLİYEREK ZEVK ALIRIM KİMİSİ BU NE GÜRÜLTÜ BUNLA ARAÇMI KULLANILIR DER saygı duymak lazım
    Katılıyorum.

Ben şahsen geçen yaptığım gezinin otoyol bölümünü dikkatli olsun diye müziksiz yaptım. O kadar çok dikkatim dağıldı ve daldım ki..

En sonunda sağa çekip kulaklıklarımı taktım.. Ve Lynyrd skynrd - travellin' man ile baş başa kaldım ve bastım gaza. Sonra yol daha iyi geldi tabii ki.

Köy yollarında pink floyd ile gideyim biraz dedim (the doors'ta aynı etkiyi yapıyor). Olmadı direk melankoliye, hayat çok b*ktan ruh haline bürünüp gitmeye başladım ve müziği değiştirdim.

Kulaklık taksanda takmasanda motosiklet tehlikeli. Kimine göre kask takmak ta tehlikeli. Kimine göre yavaş gitmek tehlikeli.. Boş ver sen bunları.

Sana hangisi iyi geliyosa onu yap. Bu arada tek kulaklık takmakta bana sıkıntılı geliyor. Belli bi süre sonra maymuna dönüyo insan tek kulaktan dinlemekten.

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pek katılmıyorum bence insanına göre değişir, en basitinden herkesin refleksleri bir değil. eğer kendimi güvenli ve dikkatli hissedebileceğim bir yol bulduğumda, Steppenwolf, Metallica, ACDC bu grupların parçaları keyfimi yerine getirir, kim bilir belki kafamı bozan bir şeye sinirlenir motora atlar gece gece yola çıkarım; yolda müzik dinlerken keyfim yerine gelir daha dikkatli sürerim.
    Benim bahsetmek istediğim; hızlı tempolu şarkılar istisnasız herkesi gaza getirebiliyor.
    Durup dururken arabalara makas atmaya çalışabiliyorsun. Aslında yola en uygun olan tarz blues bence.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bahsetmek istediğim; hızlı tempolu şarkılar istisnasız herkesi gaza getirebiliyor.
    Durup dururken arabalara makas atmaya çalışabiliyorsun. Aslında yola en uygun olan tarz blues bence.
    ben chopper/cruiser tarzı takılacağım için...

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    5 yılda yaklaşık 90.000 km yol yaptım ve bunun en az 60.000 i müzikle geçti. Müzik dinlemekten dolayı herhangi bir tehlikeye maruz kalmadım. Çünkü dikkatimi ve stresimi kontrol altında tutabiliyorum. Genellikle lounge ve chill out müzik dinlediğim için gayet huzurlu ve dikkatli yolculuk yapıyorum. Sesi kısık olarak dinlediğin müzik kafanı dağıtır ve yolda kafanda kurup düşünebileceğin olumsuz düşüncelerden de kurtulursun. Kulaklık olarak piyasada satılan bozuk para şeklinde yassı ve yuvarlak biçimli kulaklıkları alıp kullanabilirsin. Bazılarının eklenti yerlerinde fazlalıklar olabilir onlarıda nazikçe kulaklıktan sökerek veya keserek ayırıp kullanabilirsin. Tavsiyem kulağının içine giren tıkaç gibi kulaklıklardan uzak dur çünkü dışarının sesini tamamen keser ve sadece müziği duyarsın.
    Kazasız keyifli ve bol müzikli sürüşler..

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben chopper/cruiser tarzı takılacağım için...
    Gaza gelip sıkıştıran otomobili pompalı tüfekle deşmeyesin

Hani ufak bi örnek olarak.

kaanklky bunu beğendi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    -arcadiril.blogspot.com-

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kişiden kişiye değişir mi bilmem ancak müzik benim dikkatimi dağıtıyor...
    Mesela araba ile 100km hızı geçdiğimde ister istemez müziğin sesini kesme gereği hissediyordum...
    İkinci örnek, KPSS çalışırken test çözüyorum diyelim... Müzikle beraber çözüyorsam sorulara konsantre olduğumda müziği duyamıyorum, bir bakıyorum 5 şarkı geçmiş...
    Demek ki müziğe dikkatimi biraz verirsem teste konsantre olamayacağım...

Şahsen sürücü olarak müzik dinlemeyi tavsiye etmiyorum...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskın içinde kulaklıkla rahat edebiliyorsanız veya rahatça giriyorsa, müziği falan boşverin. o kask size büyük

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın içinde kulaklıkla rahat edebiliyorsanız veya rahatça giriyorsa, müziği falan boşverin. o kask size büyük
    Bol olan L kaska da kolayca giriyordu. Gayet dar olan M kaska da.

Gel de çık işin içinden
    -arcadiril.blogspot.com-

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rahatlık değişen bi kavram tabi

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Valla ne yalan söyleyeyim cumartesi Samsun a giderken şeytan aklıma girdi, taktım tek kulaklığı yardırdım gittim, asıl etken ise kaskın rüzgar sesini bastırmak içindi belli bir süre sonra kafa yapıyorda
    Daha iyi hissettirdiği kesin
    Mehmet arkadaşın dediği gibi bi süre sonra müzik hiç yokmuş gibi geliyor, yola konsantre olunca herhalde
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @arca94 Kardeşim;24 saat uyumasama bile yatağa girince yine de uyumakta zorluk çeken ben o dediğin tarzları dinleyince;öncesinde 20 saat uyumuş bile olsam yine uyuyorum:DValla o müziklerle motorun üzerinde uyurrum,düşerim farketmem:D:D

@ersinisdj Hocam işte bu yüzden bu konu hakkında müzik dinlemeli ve ya dinlememeli diye tavsiyede bulunmamız yanlış.Dediğiniz gibi tamamen kişisel.Kimi insan vardır birşeye sinirlenir o gün karşılaştığı herkesi kırar,kimi insan vardır siniri sinilendiğinedir ve orada kalır başkalarının yanında herzamanki gibidir.Yani herkes kendi kararını kendi versin.Yarın gelipte birisi müzik dinle dmiştiniz,bacağım kırıldı derse vicdan azabı çekeriz burada...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ben, Grup 3M' in "1110 Kulak Tıkacı" isimli parçasını tavsiye ederim

Trafik ve kask içi rüzgar sesinin kulağına verdiği zararını db olarak azaltır, duyman gereken herşeyi duyarsın fakat yorulmadan saatlerce keyifle motosiklet kullanabilirsin

Kulak sağlığın açısından daha uzun yıllar keyifle müzik dinleyebiliyor olmak istiyorsan bu albümden bikaçtane edinmeni ve mutlaka dinlemeni öneririm

Motork08 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://dx.com/p/motorcycle-rearview-...lot-pair-46065
    bu güzel bir çözüm. ben olsam denerdim.
    nietzsche bunu beğendi.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Arkadaşlar biraz hort olacak ama sakın kulaklıkta yüksek ses çoşturan parçalarla motosiklet kullanmayın!!! Şimdi geldim yoldan bu şekilde das duss insan acayip kullanıyor en azından benim için öyle pistte gibi viraja dalıyorum çok tehlikeli yaptığım ama insanın gözü kararıyor sonradan kendime kızıyorum niye böle gidiyorsun diye sizede tavsiyem sakın,benden uyarması.

Hepinize kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ben vn 800 e batwing taktım ordan dinliyorum , ferdi baba ooofffff arada da angaranın bağları hele uzun yolda pooooovvv .

60 tl ye kitler satılıyor bagla motora usb veya mıcro sd dvm , kim demiş dikkat dağıtır diye

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Ben dedim ve doğruda şehir içinde sakata gelirsin benden söylemesi.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    http://haberand.com/videogaleri/kamy...ybetti-v-27466

Bu kaza bızım burda oldu.
    Bir arkadaşım kulaklıkla müzik dinlediğini müziği değiştirmek isterken kamyona carptıgını soyledi.
    Allah rahmet eylesın

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben, Grup 3M' in "1110 Kulak Tıkacı" isimli parçasını tavsiye ederim

Trafik ve kask içi rüzgar sesinin kulağına verdiği zararını db olarak azaltır, duyman gereken herşeyi duyarsın fakat yorulmadan saatlerce keyifle motosiklet kullanabilirsin

Kulak sağlığın açısından daha uzun yıllar keyifle müzik dinleyebiliyor olmak istiyorsan bu albümden bikaçtane edinmeni ve mutlaka dinlemeni öneririm

http://d1208.hizliresim.com/10/x/cd8b6.jpg
    Bende bunun biraz değişi var halkalı aynı renk eczanelerde var.5 tane eczane gezdım 5.de buldum. Artık bunu takmadan surmek ıstemıyorum evde unuttuysam tekrar gıdıp alıyorum.Acayıp derecede fark edıyor. Daha cok zevk alıyorsun suruşten.Bende tavsıye ederım

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Şehir içi - şehir dışı fark yapmaz, müzik dinlemeden motor sürmem.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ben canım sıkıldığında viteslerle oynuyorum motosikletin sesi daha hoş geliyor bu yüzdende otomatik vites kullanmam mesela ama müzik dinlesenizde etraftaki korna sesini duyabileceğiniz kısıklıkta dinlemelisiniz

degisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kundial 150RF
    Sennheiser CX 200 Street 2 adlı kulaklığı kullanıyorum ses yalıtımı kulak tıkaçlarından daha iyidir(Müzik açıkken).Daha dün başıma geldi bisikletle gezinti yolundan aheste aheste pedallerken arkamdan bir yunus peydah oldu yanımdan vın diye geçti bir afallama yaşadım,daha da kulak içi kulaklık kullanmam dışarıdan ses alan bir kulaklık alacağım,öneririm.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Bende bir ara dinliyordum ama beni gaza getirir müzik dinlemek o yüzden bıraktım aslında çok zevklide arazide falan dinliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)