Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet sürerken müzik dinlemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Bende öyle durumlarda "Born to be Wild", "Breaking the Law" tarzı şarkılar çalıyor genelde.

atid bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Motıorda müzik dinlemek iyidir, adamı dinç tutar. Ritm tutarsın eğlenirsin dikkat her zaman yerinde kalır. Ben şehir içi dahil mütemadiyen müziksiz pek ulaşım sağlamam.
    MotorKafa ve NeVerQuaKe bunu beğendiler.

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Böyle tavsiyeler düşmana bile verilmez.
    Böyle bir fikri hangi sağlıklı kafa ister.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Normalde hiç kulaklıkla müzik dinlemem. Zaten müzik dinlediğimde pek yoktur.
    Ancak motorumu kullanmadığım zamanlarda eve olan uzaklıktan dolayı can sıkıntısına kulaklık yardımı ile telefondan müzik dinleyeyim dedim.
    Bildiğin ara sokakta yol kenarında giderken karşı tarafa geçmek istedim. Kafamı çevirdiğim anda bir araç beni silme geçti. O an olanları şöyle özetleyim.
    6-7 adet ter damlası gazı kapatıp çatala doğru hızla akıp gitti. Tüylerim ürperdi. , Dedim az kalsın arabaya yapışıyorduk.
    10 dk yol aldım. Tekrar aynı hataya düştüm ve bu sefer acı fren ile adam dibimde durdu. ben mal gibi adama bakıp özür diledim.
    Bangır bangır müzik dinlemek dış etkenlere karşı seni savunmasız bırakır. Belki adam kör noktadan sana doğru geliyor ve korna basıyor.
    Adamı ne gördün ne duydun. Ondan sonra bammmm nasıl bilirdiniz. Atletik, Sexy, öldü lan bu, benimkisi sadece uyarı sen kafana göre takıl. Hayat kısa doya doya yaşa
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    binlerce km yaptım müzikle , müziksiz olmaz

diğer kulaklık çeşitleri hep rahatsız etti bu iş için en iyi tarz

cihan54, Pain ve NeVerQuaKe bunu beğendiler.
    Yavuz Sultan Selim Han

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir içi tek kulaklık şehirler arası da iki kulaklığı birden takıyorum. Bu güne kadar kulaklıktan kaynaklanan herhangi bir tehlike yaşamadım. Sesten etkilenme olayı kişiden kişiye göre değişir diye düşünüyorum. Ben müzik dinlerken daha rahat ve sıkılmadan kullanıyorum. Ayrıca dinlediğim müzik beni mutlu ettiği için trafikte agresif de olmuyorum. Tavsiye eder misin derseniz herkesin deneyerek sonuca varmasını söyleyebilirim.
    RamuthRa ve kaanklky bunu beğendiler.

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde hiç kulaklıkla müzik dinlemem. Zaten müzik dinlediğimde pek yoktur.
    Ancak motorumu kullanmadığım zamanlarda eve olan uzaklıktan dolayı can sıkıntısına kulaklık yardımı ile telefondan müzik dinleyeyim dedim.
    Bildiğin ara sokakta yol kenarında giderken karşı tarafa geçmek istedim. Kafamı çevirdiğim anda bir araç beni silme geçti. O an olanları şöyle özetleyim.
    6-7 adet ter damlası gazı kapatıp çatala doğru hızla akıp gitti. Tüylerim ürperdi. , Dedim az kalsın arabaya yapışıyorduk.
    10 dk yol aldım. Tekrar aynı hataya düştüm ve bu sefer acı fren ile adam dibimde durdu. ben mal gibi adama bakıp özür diledim.
    Bangır bangır müzik dinlemek dış etkenlere karşı seni savunmasız bırakır. Belki adam kör noktadan sana doğru geliyor ve korna basıyor.
    Adamı ne gördün ne duydun. Ondan sonra bammmm nasıl bilirdiniz. Atletik, Sexy, öldü lan bu, benimkisi sadece uyarı sen kafana göre takıl. Hayat kısa doya doya yaşa
    Sağına soluna bakmazsan olacağı odur, sonra kulaklık takmıştım da müzik dinliyordum da. Geçicen bunları. Şaka bir yana şehir içinde dinlemek bence de sakat. Ama uzun yolda da müziksiz olmuyor, kaç defa müzik sayesinde dalgınlığımın geçtiğini bilirim, dinlemeseydim daha büyük sıkıntı.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağına soluna bakmazsan olacağı odur, sonra kulaklık takmıştım da müzik dinliyordum da. Geçicen bunları. Şaka bir yana şehir içinde dinlemek bence de sakat. Ama uzun yolda da müziksiz olmuyor, kaç defa müzik sayesinde dalgınlığımın geçtiğini bilirim, dinlemeseydim daha büyük sıkıntı.
    Hocam şimdi senin zevkin ile benimki bir değil. Zevkler renkler tartışılmaz. Ben sesi duymadığım için dalgınlığıma geldi diyorum. Normalde apachiler abartı egzoz ve dımtıs gezdikleri için.
    ultra sessiz benzinli bi araç geçince aniden önümden aklım gitti. Zaten kafamı çevirir çevirmez gördüm. yoksa sana bu anlamlı sözleri yazıyor olmazdım. Yani önce sağa baktım durdum öyle malak gibi kaldım sola bakmaya adrenalin kalmadı vücutta
    lycantrophic bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 katılıyorum.Evet müzik algıyı açıyor ama bazen fazla açıyor,bir keresinde yağmur yağıyor ve 50-60 sürmem gerekiyor fakat metro fm sevdiğim şarkıları öyle arka arkaya sıralamış ki,bir şeritte 5 sn den fazla kalmamışımdır:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Motosikletle alakalı bir sesi duymaya ihtiyacım yok,zaten titreşimden herşeyi anlıyorum.Kısa ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde müzik sıkıntı belki ama sürekli hareket halinde olduğun yollarda zaten rüzgardan ses duyamıyorsun ve en kötü tıpa takmak lazım.Kornalar her türlü duyuluyor zaten,benim tek kafama takılan polis arabası anons yapınca anlamıyorum,acaba bana mı diyor şüphesi oluyor,acaba dur dediyse birazdan kovalamaya başlarmı diye soru işareti oluşuyor kafamda:D

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 katılıyorum.Evet müzik algıyı açıyor ama bazen fazla açıyor,bir keresinde yağmur yağıyor ve 50-60 sürmem gerekiyor fakat metro fm sevdiğim şarkıları öyle arka arkaya sıralamış ki,bir şeritte 5 sn den fazla kalmamışımdır:D
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------
    Motosikletle alakalı bir sesi duymaya ihtiyacım yok,zaten titreşimden herşeyi anlıyorum.Kısa ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde müzik sıkıntı belki ama sürekli hareket halinde olduğun yollarda zaten rüzgardan ses duyamıyorsun ve en kötü tıpa takmak lazım.Kornalar her türlü duyuluyor zaten,benim tek kafama takılan polis arabası anons yapınca anlamıyorum,acaba bana mı diyor şüphesi oluyor,acaba dur dediyse birazdan kovalamaya başlarmı diye soru işareti oluşuyor kafamda:D
    bende metro FM ve rock FM arasında gidip geliyorum :D ben kulak içi kullanamıyorum, kulağımı çok rahatsız ediyor, onun için en mantıklısı bu gibi geldi:

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bende de kulak içi var,rahatsız etmiyor ama taktıktan sonra kaskı takmak zahmetli oluyor,kulaklık kayıyor.Arkadaşın dediği gibi en mantılısı o da,bunlarda kulak içi değil,rüzgar yine rahatsız eder gibi geliyor.Dışardan ses alıyor mu bu?

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de kulak içi var,rahatsız etmiyor ama taktıktan sonra kaskı takmak zahmetli oluyor,kulaklık kayıyor.Arkadaşın dediği gibi en mantılısı o da,bunlarda kulak içi değil,rüzgar yine rahatsız eder gibi geliyor.Dışardan ses alıyor mu bu?
    Kulak içini taktıktan sonra buff takarsan kulaklığın kayma olayı ortadan kalkar.
    Pain bunu beğendi.

LP76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250
    Bende artçı kaskıma monteli bluetooth kulaklık mevcut ve sadece o dinliyebiliyor.Ben motor kullanırken müzik dinlemiştim ama ne kadar ben müziksiz yapamam desende daha önce denemiş biri olarak söylüyorum kesinlikle dikkatin dağılıyor bırak müzik dinlemeyi gelen çağrıyı cevapladığında bile konuşurken boş boş şerit değiştiriyorsun.Önermem arkadaşım hiç gerek yok

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı LP76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende artçı kaskıma monteli bluetooth kulaklık mevcut ve sadece o dinliyebiliyor.Ben motor kullanırken müzik dinlemiştim ama ne kadar ben müziksiz yapamam desende daha önce denemiş biri olarak söylüyorum kesinlikle dikkatin dağılıyor bırak müzik dinlemeyi gelen çağrıyı cevapladığında bile konuşurken boş boş şerit değiştiriyorsun.Önermem arkadaşım hiç gerek yok
    müzik dinlemek yine bir nebze de, motor kullanırken niye telefonda konuşuyorsun? çok daha tehlikeli değil mi? sana telefonda bir şey sorsalar cevabımı düşüneceksin yoksa önünde ki aracın şerit değiştirme ihtimalini mi?

Motosikleti
    GV 250
    Motosiklet kullanırken telefonla konuşmak kadar tehlikeli birşey yok. Kat be kat daha tehlikeli müzik dinlemekten.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dışardan ses az da olsa geliyor tabi ama yine de en güzel yöntem bu tecrübelerime göre. tabi kask da önemli o seste.
    Yavuz Sultan Selim Han

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sana tavsiyem metal dinleme, hard rock dinleme, grunge biraz dinlenebilir (tabi sakin versiyonları), blues zaten listenin başındadır, jazz olur, psychedelic'ten dolayısıyka pink floyd, syd barret, david gilmourdan uzak dur (psychedelic'in ne olduğunu araştırırsan anlarsın, denenmişi var.), lynyrd skynyrd iyi gider..

Yani kısaca hızlı metronomlu, sağlam davul sololu, hızlı bas sololu, gaza getiren şarkılardan uzak dur. Onun dışında hiç sıkıntı çekmedim ben.

Böyle indir bi blues hit list. Ondan sonra sonsuz bahar rüzgarları arasında, ay çiçeği tarlaları arasından jilet gibi asfalt yollarda sür (hayal gibi dimi?)

Göstermeli örnek.

Kullanırken dinleme:

Kullanırken reply yapa yapa dinle..
    cousinecruis bunu beğendi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    kendimi bildim bileli 2kulaklıktan dinlerim dikkatli olduktan sonra müziğin bi zararı yok bilmem molada dinle bilmem inince dinle herşeye muhalefet kişiden kişiye iradeden iradeye DEĞİŞİR BEN DİNLİYEREK ZEVK ALIRIM KİMİSİ BU NE GÜRÜLTÜ BUNLA ARAÇMI KULLANILIR DER saygı duymak lazım
    Pain bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Rüzgarın sesi en sessiz kaskta bile 90 la giderken 80 db civarıdır. Kulaklarınız bir süre sonra alışır fakat çok uzun süre ve uzun kullanımlarda bu, ileride sağırlığa çevirebilecek bir şiddettir. Bu yüzden kulak içi mufflar kullanabilirsiniz, yada kulak içi kulaklıklar ile müzik dinleyebilirsiniz arkadaşlar. Peki tehlikesi olmaz mı? Kornayı trafiği duyamayız? Şehir içi trafikte tehlikeli olabilir, uzun yolda olmaz ise olmaz.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana tavsiyem metal dinleme, hard rock dinleme, grunge biraz dinlenebilir (tabi sakin versiyonları), blues zaten listenin başındadır, jazz olur, psychedelic'ten dolayısıyka pink floyd, syd barret, david gilmourdan uzak dur (psychedelic'in ne olduğunu araştırırsan anlarsın, denenmişi var.), lynyrd skynyrd iyi gider..

...
    ben pek katılmıyorum bence insanına göre değişir, en basitinden herkesin refleksleri bir değil. eğer kendimi güvenli ve dikkatli hissedebileceğim bir yol bulduğumda, Steppenwolf, Metallica, ACDC bu grupların parçaları keyfimi yerine getirir, kim bilir belki kafamı bozan bir şeye sinirlenir motora atlar gece gece yola çıkarım; yolda müzik dinlerken keyfim yerine gelir daha dikkatli sürerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)