Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motor bayana ait.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    ehliyetim var ama motor bayan adina ruhsata işli. uygulamalarda, polis kontrollerinde sikinti olurmu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı sertan.1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetim var ama motor bayan adina ruhsata işli. uygulamalarda, polis kontrollerinde sikinti olurmu ?

Ne sorun olucak..? Olmaz
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Ne gibi bir sıkıntı?
    Evraklarınızda eksik yoksa, Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz İran yada S.Arabistan değil

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Sadece yurt dışına çıkamazsın motorla. TR içinde hiçbir sıkıntı olmaz.
    kanmix_x bunu beğendi.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Motosikleti
    Arora smart50x
    tesekkurler arkadaslar.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Polise bağlı isterse bağlar.Hele kaza durumunda çok fena olur.86 tl için değmez.

Motosikleti
    Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polise bağlı isterse bağlar.Hele kaza durumunda çok fena olur.86 tl için değmez.
    Nasıl yani öyle bir kanun yok lütfen yanlış yönlendirmeyelim. Sadece ehliyet sürücü veya alkollü yakalanma tarzı durumlarda motosikleti kullanan kişi ruhsat sahibi değilse ruhsat sahibine 200 küsürlü bir ceza kesilir. Ruhsat sahibi aracının çalındığı ihbarı haricinde kurallara aykırı olmayan hiç bir durumda araca polis işlem yapamaz.
    anaconda84, phradrel, sgurdal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satarken kolaylık olur bayandan diye.
    atilla_hakan ve dusunurken bunu beğendiler.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    Arora smart50x
    polise mi sorsak

skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Uygulama noktalarında, işini doğru yapan bir arkadaşımız, motorunu bağlayabilir.
    Kendim bizzat uygulama yaptığım ve yönettiğim için biliyorum. Yanlış yönlendirme yok.
    Ruhsat sahibi ile 1. derece akrabalık yok ise sıkıntı olabilir.
    Eğer ruhsat sahibine ulaşabileceğin bir numara her daim var ise genelde sıkıntı çıkmaz.
    Eğer ruhsatta yazan isme ulaşamayacak bir durumdaysan, sıkıntı yaratabilir.
    Ruhsatı üstüne almak ile ilgili bir sıkıntı yok ise bu riski aldığına değmez.
    "Adım, Admin..."

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı skrc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygulama noktalarında, işini doğru yapan bir arkadaşımız, motorunu bağlayabilir.
    Kendim bizzat uygulama yaptığım ve yönettiğim için biliyorum. Yanlış yönlendirme yok.
    Eğer ruhsat sahibine ulaşabileceğin bir numara her daim var ise genelde sıkıntı çıkmaz.
    ben nişanlımın motorunu kullanıyorum ne gibi bi sıkıntı olacak?
    sonuçta bu ülkede herkes eşinden dostundan emanet araç alarak trafiğe çıkıyo. eğer çalıntı ihbarı yoksa ve tüm evraklar tamamsa neden bi sıkıntı olacakmış ki? neden bağlanır motor? o zaman Rent a car firmalarının da ruhsatları farklı ama kullanan kişiler de farklı o nasıl olacak?
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu ülkede yüz binlerce kiralık araç var şirketlerde, ve dahi yüzbinlerce araç şirketlerin yada şahısların kendi adına kayıtlı iken işcileri şöförleri veyahut çocukları eşleri akrabaları tarafından kullanılmakta.

Bu dediğiniz durum bana oldukça saçma geldi, ruhsat sahibinin aracının çalındığı yada iyiniyeti suistimal edildiği hakkında bir suç duyurusu yoksa veya ruhsat sahibinin bir haciz durumu yoksa çevirmede memurun yapacağı araştırmada herhangi bir pürüz çıkmadığı taktirde aracın bağlanmasını gerektiren kanunun ne olduğunu söyleyebilir misiniz?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Ben 8 polise ve 2 sigorta şirketine dava açmış biri olarak tck nın tüm kanunlarını neredeyse hatim etmiş birisiyim. Bana Trafik polisinin hangi maddeden motoru bağlayacağını söylereniz tüm foruma çay ısmarlayacam o kadarda iddialıyım. Eğer evrak eksiği ve/veya araç üzerinde yakalama emri yok ise değil trafik polisi cumhurbaşkanı gelse o aracı bağlayamaz.

Yanlış yönlendirmeyelim lütfen tekrar ediyorum. Az bildiğimiz yada kulak dolma falanca arkadaşımın başına gelmiş şeklinde yorumlarla değil bu kanunun bir kitabı var tüm trafik polislerinin araçlarında vardır. Aynı zamanda internette de vardır emniyet müdürlüğü sitesinde.
    Tolme bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    şu şartlarda herkes kendi aracını sürecek. Ben de bari şirket araçlarımı kimseye vermiyim. Hepsine ben bineyim. Neme lazım sizin yönettiğiniz bir uygulamaya denk gelirler. Almayın altından araçlarını çocukların. Hiç öyle şey olur mu? Araç için arama veya tedbir vs. yoksa kimse kimin kullandığına karışamaz.
    Gökhan YAŞDAL

,

Adam haklı beyler dağılın :D ya bunu okurken okadar güldüm ki şimdi renta cara gidince 1 günlük araç için ruhsatı üstüme alma şartını koşan adama ne diyeceğim eyvah eyvah!!

Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Hepinize çok teşekkür ediyorum.
    Bilgilendirmeleriniz için ve maalesef her küçük detayı düşünerek yazmadığım için kendime kızıyorum.
    Ve sizlere yaptğımız uygulamayı kısaca anlatıyorum...
    Çünkü bizim yaptığımız vatandaşın lehine olan bir durum.
    Araç uygulama noktasına geldiğinde ruhsat ve ehliyet ya da duruma göre tc kimlik alınır.
    Ruhsat sahibi araçta ise ya da sürücü kendisi ise sıkıntı yoktur(eğer başka bir eksiği yoksa)
    Yok araç kiralık ise sözlemesi istenir. Şirket aracı ise src belgeleri ve şirket yetkili kişi ile görüşme talep edilir.(şüpheli bir durum sezilmiş ise)

Bilgi olsun diye söylüyorum. Şirketlerin genelde resmi isimleri ile tabela isimleri farklıdır. Ön sorgulama için ruhsatta yazan resmi ismi, şirket adresi falan sorulur.
    Eğer tanıdık arkadaş durumu söz konusu ise ruhsatta yazan adres bilgisi, soyismi gibi bilgiler sorulur. Eğer ikna olunmaz ise tlf ile görüşme talep edilir.
    Açık söylüyorum; arkadaşım arabası deyip, ruhsatta yazan "arkadaşının" soyismini bilemeyenler çıktı karşımıza. Oturduğu adresi bilmeyenler ve daha niceleri...

İnanın bunlar tamamen vatandaş ile uğraşmak için değil onların haberi olmadan eğer araç çalınmış ise en kısa yoldan çözüme ulaşmak içindir.
    Ha burda hangi kanun maddesine göre bu araç tutulur derseniz. Araçta şüpheli durum vardır.
    Anında yetkili veya nöbetçi amirden izin alınır ve araç uygulamadan bırakılmaz tutulur. Tabi aynı zamanda şahıslarda kimlikleri alınarak aynı anda tutulur.
    (Burda bağlanmak sözcüğü doğru değildi. Bu konuda haklısınız)

Şunu da ayrıca belirtmek isterim. Zaten araç çalıntı ise çoğunlukla uygulamadan kaçarlar ya da kaçmaya çalışırlar.

Konuya gösterdiğiniz iligliyi empati yaparak tekrar yorumlamanızı isterim.
    Sizin aracını çalınsa ve henüz siz fark etmemiş olsanız, uygulamadan geçtiğini öğrendiğinizde, görevlilere sormaz mısınız;
    "Bu araç nasıl sizin elinizden geçti?" diye.

Maalesef bu yapılan durum uzun ve zor bir iş ama doğrusu budur.
    Bu tip uygulamalar genelde askeri uygulama noktalarında olur, asayiş uygulamaları özel bir talimat gelmemiş ise daha esnektir.

Hepinize saygılar...
    "Adım, Admin..."

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Hepinize çok teşekkür ediyorum.
    Bilgilendirmeleriniz için ve maalesef her küçük detayı düşünerek yazmadığım için kendime kızıyorum.
    Ve sizlere yaptğımız uygulamayı kısaca anlatıyorum...
    Çünkü bizim yaptığımız vatandaşın lehine olan bir durum.
    Araç uygulama noktasına geldiğinde ruhsat ve ehliyet ya da duruma göre tc kimlik alınır.
    Ruhsat sahibi araçta ise ya da sürücü kendisi ise sıkıntı yoktur(eğer başka bir eksiği yoksa)
    Yok araç kiralık ise sözlemesi istenir. Şirket aracı ise src belgeleri ve şirket yetkili kişi ile görüşme talep edilir.(şüpheli bir durum sezilmiş ise)

Bilgi olsun diye söylüyorum. Şirketlerin genelde resmi isimleri ile tabela isimleri farklıdır. Ön sorgulama için ruhsatta yazan resmi ismi, şirket adresi falan sorulur.
    Eğer tanıdık arkadaş durumu söz konusu ise ruhsatta yazan adres bilgisi, soyismi gibi bilgiler sorulur. Eğer ikna olunmaz ise tlf ile görüşme talep edilir.
    Açık söylüyorum; arkadaşım arabası deyip, ruhsatta yazan "arkadaşının" soyismini bilemeyenler çıktı karşımıza. Oturduğu adresi bilmeyenler ve daha niceleri...

İnanın bunlar tamamen vatandaş ile uğraşmak için değil onların haberi olmadan eğer araç çalınmış ise en kısa yoldan çözüme ulaşmak içindir.
    Ha burda hangi kanun maddesine göre bu araç tutulur derseniz. Araçta şüpheli durum vardır.
    Anında yetkili veya nöbetçi amirden izin alınır ve araç uygulamadan bırakılmaz tutulur. Tabi aynı zamanda şahıslarda kimlikleri alınarak aynı anda tutulur.
    (Burda bağlanmak sözcüğü doğru değildi. Bu konuda haklısınız)

Şunu da ayrıca belirtmek isterim. Zaten araç çalıntı ise çoğunlukla uygulamadan kaçarlar ya da kaçmaya çalışırlar.

Konuya gösterdiğiniz iligliyi empati yaparak tekrar yorumlamanızı isterim.
    Sizin aracını çalınsa ve henüz siz fark etmemiş olsanız, uygulamadan geçtiğini öğrendiğinizde, görevlilere sormaz mısınız;

Maalesef bu yapılan durum uzun ve zor bir iş ama doğrusu budur.
    Bu tip uygulamalar genelde askeri uygulama noktalarında olur, asayiş uygulamaları özel bir talimat gelmemiş ise daha esnektir.

Hepinize saygılar...
    şimdi oldu!
    fakat benim merak ettiğim bişey var biz şirket olarak bi araç kiraladığımızda kiralama sözleşmesini araçta değil şirkette bulunduruyoruz. o nasıl olacak binek araçlarda da SRC veya K belgesi olması gerekli değil ki!
    ayrıca inanırmısınız ben bırakın nişanlımın adresini kendi adresimi bile tam doğru bilmiyorum (yeni taşındığımız için nişanlımın adresi de hiç lazım olmadığı için öğrenme gereği duymadım. motor yolu biliyo zaten kendisi götürüyo beni
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    arkadaşlar burda ben gireyim isterseniz. devlet size "güvenlik" adı altında her türlü işlemi yapabilir her türlü de kılıfına uydurur ve sonra da vatandaş lehine der. Çünkü güvenlik kelimesi sihirli bir kelimedir ve içini bilemez ne anlama geldiği asla anlamazsınız çünkü güvenlikten sorumlu olanlar yine güvenliği gerekçe göstererek hiç bir açıklama yapmadan paranoyak durumlar yaratarak sizin güvenliğiniz için sizi orada bekletirler hatta tutuklarlar.

farkettiğiniz üzere kanun maddesi yok, resmi bir belge yok sadece o sihirli kelime var. güvenlik.

üniversitede banka kartı verdiler yani bizi bir nevi banka müşterisi yaptılar öğrenci kartı diye sonra da ne dediler biliyor musunuz? güvenlik. ama siz yine de başınıza bela almayın dayağı yer sonra da polise mukavemetten 5-6 yılla yargılanırsınız. alın yanınıza ruhsat sahibinin telini kafanız rahat olsun.

Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Sözleşmenin fotokopisi de olur aslı genelde kaybolur diye çalışanlara verilmez.
    Araç ruhsatta ticari değilse dediğim gibi gerekli durum değildir, sadece yeterli ehliyet var mı kontrol edilir.
    Önemli olan orda göstediğin tavırdır. Zaten sıkıntın yoksa ararsın hemen öğrenirsin. E oturuduğun adreside öğreniver bir zahmet

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar burda ben gireyim isterseniz. devlet size "güvenlik" adı altında her türlü işlemi yapabilir her türlü de kılıfına uydurur ve sonra da vatandaş lehine der. Çünkü güvenlik kelimesi sihirli bir kelimedir ve içini bilemez ne anlama geldiği asla anlamazsınız çünkü güvenlikten sorumlu olanlar yine güvenliği gerekçe göstererek hiç bir açıklama yapmadan paranoyak durumlar yaratarak sizin güvenliğiniz için sizi orada bekletirler hatta tutuklarlar.

farkettiğiniz üzere kanun maddesi yok, resmi bir belge yok sadece o sihirli kelime var. güvenlik.

üniversitede banka kartı verdiler yani bizi bir nevi banka müşterisi yaptılar öğrenci kartı diye sonra da ne dediler biliyor musunuz? güvenlik. ama siz yine de başınıza bela almayın dayağı yer sonra da polise mukavemetten 5-6 yılla yargılanırsınız. alın yanınıza ruhsat sahibinin telini kafanız rahat olsun.
    ***Konuya gösterdiğiniz iligliyi empati yaparak tekrar yorumlamanızı isterim.

Sanırım burayı okumadınız, konuyu dağıtmayın lütfen...
    "Adım, Admin..."

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    3 yıl önce babam bir araba almıştı, yüksek vergilerden dolayı ( zaten satılmak için alınmış bir araba) aracı bir tanıdığımızın adına yaptık.
    karşı komşumuz aracı ödünç alınca kontrole giriyor ve polisle diyalogları oluyor.ehliyet ruhsat tamam. bizim polis şüpheleniyor ve soruyor. araç kimin adına ? komşu söylüyor ibrahim k***. ruhsatta yazan ise naci h***. sonuç olarak o gece komşumuz karakoldan aramıştı bizi ve aracı karakolda teslim alabilmemiz için naci abinin gelmesi gerekmişti.

sayın 8 polis ve 2 şirkete dava açmış arkadaşım. tck ına ait yollarda seyreden her araç sadece trafik kurallarına değil, diğer kurallarada uymak zorundadır. trafik polisi hiçbir eksiğiniz yokken sizden şüphelenip asayiş çağırma hakkına sahiptir. ve asayiş sizden sırf şüphelendiği için geceyi nezarette geçirebilirsiniz. ve kullandığınız aracın kimin adına olduğunu bilmiyorsanız bu şüphe uyandırabilir. asayiş veya trafik görevlilerinin bağladığı bir aracı da yalnız araç sahibi ve ilgili cümlelerin geçdiği vekalete sahip olanlar gelip alaiblir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)