Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

4 Silindirli Çinli Sonunda Ülkemizde (Gaziantep'te)

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Arkadaslar daha öncede forumda bahsedilen 4 silindirli Çin malı motosikletler konusunu hatırlıyoruzdur muhtemelen. Bugun motorumla gezeyim derken Gaziantep sokaklarında Kubanın bi üst segment diye bahsettiği Rks motorun showroomunun önünden geçerken motorları inceliyordum ufak ufak yavas bir hızda birden gözüme çarpıverdi hemen tam ortada bir 4 silindir motosiklet. hemen motorumu parkettim ve hem o 4 silindirli Çin işi motosikleti incelemek ve Rks motorları incelemek için girdim içeri... Pek bi yetkili yoktu ikindi vakti oldugu için 17 18 yaslarında oranın elemanı bir gençle konusma fırsatı bulduk... Motoru teşhir amaçlı getirdiklerini müşterilerin tepkilerine göre getirip getirmiyceklerine karar verceklerini söylediler... Haa ufaktan fiyatı ne kadar bunun dediğinizi duyar gibi oldum fiyatının henüz belli olmadıgını 1-2 ay içinde belli olcagını söyledi ama ne kadar sıkıstırdıysam ne kadar zarf attıysam en ufak bi tüyo bile vermedi malesef arkadaslar :( Motorun markası Benelli. İtalyan patentli bir marka ama onlarda bizim ülkemizdeki Mondial Kuba Kanuni Yuki ve sayamadıgım birçok marka gibi Çinden ithal ediyolar motosikletlerini ve kendi markalarını yazıp satışa sunuyorlar... Sizlere çektiğim fotoğrafları ve çok değerli bi arkadasımla birlikte motora ait buldugumuz medya belgelerini paylasmak istiyorum...

Bu motorun genel görünümü

Uploaded with ImageShack.us

Bu motorun headerslarının oldugu kısım motor bloğu ve frenlerine ait görsel

Buda motorun arkadan görünümü... Ne yalan söyliyim egzoz görünümleri hoş

Bu motorun teknik özellikleri

E bu kadar şey paylaştık birde motorun sesini duyalımda tam olsun bari
    http://static.youku.com/v1.0.0258/v/...source=message

Evet arkadaslar gördüğüm ilk Çin malı 600cc 4 silindirli motosikleti hepinizin beğenisine sunarım herkeze saygılar
    brds, anaconda84, ozgur112 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fiyat 8 bin falan gibi olursa performansda iyiyse düşünüle bilir. Görüntü harbi 10 numara
    mehmetenis ve bounrock bunu beğendiler.

brssvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olsaydı keşke
    sesi gaza basmayınca pancar motoru gibi geldi bi de fazla gürültülü :( beğenmedim pek fiyat rahat 10.000 olur bence. Görüntüsü harika 10.000 den ucuza gelirse hyo nun yerini doldurur

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    O motor Gaziantep e nasıl gitmiş bilemem ama,Benelli bir İtalyan markasıdır, 1911 yılında Teresa Benelli tarafından kurulmuş bir motorsiklet üreticisidir.Detayları zaten kendi sayfalarından bulabilirsiniz.Yoksa bu yurdumun ne yaptığını bilmeyen yada sallamada sınır tanımayan insanı ''bir deli bir taş atmış kuyuya'' hikayesi ile daha çok yazar çizer gider....Alıştık ya neyse...
    mterayes26 bunu beğendi.
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Fiyat konusunda ser verip sır vermiyorlar malesef... Potenza nikli arkadasım bu motru lütfen biraz arastır Çine çıkıcaktır yolların... Tamam ben firma hakkında birşey demedim İtalyan menşeyli bir firma ama bu yapıtı tamamen made in china... Hem motor nasıl Gaziantep'e gitmiş derken bir küçümseme durumu sezdim malesef... Gaziantep motor konusunda Anadolunun motor kullanım bilinci gelişmiş bir kentidir... Motor kullanıcıları şehrimizde hem rahatı için küüçük cc motorlara hemde zevki için buyuk cc motorlara binerler... Ayrıcada sizin İstnbulda gördüğünüz motorların tamamı Gaziantep'te de mevcuttur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

http://www.benelli.com/eng/MotoLista.asp linkte Benelli'nin 2001-2012 modelleri arasındaki motorları listesinde neden yok sayın potenza ?
    Benli ve abaf11 bunu beğendiler.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8 000----10 000 tl ye 4 silindir motormu olur yapmayım ya rks 200 bile 6000 tl temiz bi 18 000 tl vardır da üstünü bilmem
    anaconda84, nezih77, Bune ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    10000e 4 silindir motor ha :D Güldürdünüz akşam akşam.
    anaconda84 ve barodi bunu beğendiler.

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Benelli değil bu motor keeway rk600

http://bikeglam.com/keeway-rk600-street-moto-china/
    harun27, ergün1968 ve ülgenhan bunu beğendiler.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    O gördüğün Benelli gerçekse çinli dedgn için utanmalısın

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hükümet %10 gümrük, %18 KDV, %37 ÖTV, Çin den gelen motor başına 300$ yerli üreticiyi koruma vergilerini kaldırırsa 10 bine ne motorlara bineriz
    mterayes26 ve chcts1 bunu beğendiler.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

ahtand123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-BAJAJ PULSAR RS 200
    Bakalım daha kimler ne markalarla bağdaştırıcak takip ediyorum her yorum ayrı güldürüyor beni özelikle fiyat eşleştirmeleri bide güzel ülkemizde 125 lik motorlar 9 bin 80bin liraya satılırken böle fiyatlar söylemeniz beni çıldırtıyor hem geliceğide mechul bence ğek üstünde durmamak lazım ...

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Benelli gibi sınırlı sayıda motosiklet üreten bir italyan markasının 600 lük bir motorunu çinde üretmesi bana hiç inandırıcı gelmedi

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Mami istersen gelir görürsün Gaziantepte kimseyi inandırmaya ihtiyacım yok

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mami istersen gelir görürsün Gaziantepte kimseyi inandırmaya ihtiyacım yok
    diyelim geldi 600 lük motorsikletini italyan bir firma neden çinde üretsin

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    orasını ben bilmem git firma görevlilerine sor ama bu motor the_unforgiven nickli üyeninde dediği gibi keewayin rk600 modeli tek fark ustunde benelli etiketinin olması... Ayrıca hiç bir yerinde ''made in'' ile baslayan bir ibare yok... plakanın altında çince yazılar... Üretsin felan demeye gerek yok gördüğün gibi üretmiş bununda tek bi açıklaması var ucuz iş gücü...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya satılsın diye üstüne farklı marka vurmuşlardır gerçek benelli değildir bunu anlamak basit

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    motor çok hoş görünüyo gerçekten onun dışında bir yorum hafif tartışmalara mahal vereceğinden yorumsuz kalmak en iyisi,görünüşe aldanmamakta lazım.
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya satılsın diye üstüne farklı marka vurmuşlardır gerçek benelli değildir bunu anlamak basit
    Bu kadar basit ayrıcada bu motor çinin ilk yapılan 600cc lik sokak motorudur ve çinli Qiang Jiang Group tarafından yapılmıstır. Bunu yapmalarındaki amaç ise uluslararası pazarda Çinli bir firma olarak yer tutmak...

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    sen bunu 125 lik binlerce satılan motorsikletlerdenmi sandın ucuz iş gücü diyosun? tr100a nın dedgi gibi bişeyler çevirmsler ama hayırlısı..

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Adamların amaçları Avrupa pazarına girmek ve tanınmak tutunmak. Bunu 125 cc bir motorla yapsalardı sıradanlıktan kaybolur giderlerdi ama bu motoru yapıp ustune bi Benelli markası yazmak var birde Qiang Jiang yazmak var... tr100a nında dediği gibi bi iş çevirmişler
    atid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)