Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

4 Silindirli Çinli Sonunda Ülkemizde (Gaziantep'te)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    İtalyan Benelli,demek Çinde motor üretip,Gaziantep'te teşhir ediyormuş,bunu da öğrenmiş oldum,hatta markası başka birşeymiş ama üzerine Benelli sticker ı yapıştırmışlar havası olsu diye..bende hata ki bu foruma cevap yazmışım,benim hiç haberim yokmuş vay be...ama dediğim gibi taş kuyuya düşmüş,şimdi herkes bu taşı çıkarmaya çalışıyor.
    Keeway 4 silindirli motor yapmış,hatta açıklamış..mışş..mışş...Resimlerle prototiplerle,abartı resimlerle hep uyutuldu yurdum insanı...Hadi keeway e lafım yokta,ilk geldiği zamanlar,yok macar malı,yok avrupa markası denilipte çinli olduğu öğrenilince ne fiyasko olmuştu keeway...
    Herkes Çin de üretim yaptırır,mercedeste,bmw de vs vs...Çin de her keseye göre her sınıf kalite mal üretilir,bunu kim inkar eder ki...
    Sonra ben neden yurdumun en güzel şehirlerinden birisini hor göreyim?Kimse göremez..He sende az gurur üstü kompleks olabilir,geçer zamanla o ayrı...
    Esnaf belli ki,takasa binayen bir yerlerden getirmiş benelli yi Antep e..bu çok normaldir,biz de yaptık bu işleri,bayisi olmadığımız bir markanın bi iki modelini getirdik yoklama amaçlı,outlet yaptık vs vs..
    Dar,geyikler bunlar,bende hata ki cevap yazdım,herkese taş çıkarmada başarılar..He kendine çok güvenen,o motorun faturasını,kullanıcı kitapçığını vs yi koyar buraya,o zaman belli olur herşey de,
    ben daha ne yazarım ne çizerim bu topikte...
    muhabbete bak ya [COLOR="Silver"]

[
    anaconda84 bunu beğendi.
    Herkes hakettiğini yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Sevgili Potenza bizim ülkemizde bilindik markalar gibi Benelli markasının modellerini her gun sokaklarda caddelerdegöremiyoruz bu konuda elbet biraz bilgi yanlıslıgı olacaktır ilk etapta çünkü kendi arastırmalarımla bu kadar bilgiye ulasabildik ama sonrada işin içinde bir iş oldugunu zaten yazıp belirttim. Bu motorun Qiang Jiang Groupun fabrikalarından çıkıp Benelli etiketi vuruldugunu ve bu Çinli markanın Avrupa pazarında tutunmak için 4 silindirli bir naked motor yaptıgını...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    italyan benelli ile alakası yoktur sanırım
    tipi oldukça iyi ama sağlamlığı test edilmeli, öyle karar verilmeli
    10 bin lira olsa satılır ama böyle bir motor için de 10 bin lira hayal
    fiyatı 15 bin lira civarı olur tahminen ama ben o parayı çin malı bir motora vermem, henüz değil
    ikinci el bir er6n tercih ederim, olmadı fazer alınır
    hayır madem 600 cc yapabiliyorsun, yap 250-300-400 cc motorlar(2 silindir), en azından segmentte rakibin olmasın
    Sizinde dediğiniz gibi benelli ile ilgisi yoktur aslı Qiang Jiang Grubuna aittir... Aslında sizin gibi düşünen bende varım parası ne kadar olursa olsun verilmez çünkü ilk etapta piyasaya girisi ucuz olmalı ve güvenini kazanmalı halkımızın...

Motosikleti
    Rks Titanic 200

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    o kadar küçük radyatör 4 silindiri soğutabilecek mi?
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar küçük radyatör 4 silindiri soğutabilecek mi?
    makine çok yüksek devir çevirmiyorsa soğutur

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    tahminim 13-14 bin tl olucaktır fiyatı. fakat esas önemli olan parça fiyatı. kalkıp bi kranka 1000 tl denirse kimse almaz.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    şu ihtimalde olabilir;birçok marka gibi benelli markasınıda çin liler almış olabilir....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Sür gari

Motosikleti
    Ducati 797
    adamların youtub ları bile çakma
    scorpions_59 ve Zippo's bunu beğendiler.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kim ne yazarsa yazsın ilk defa üretilip pazara cıkan malı süratli 80 hp lik motoru3. sınıf malzemeyle yapıp kendilerini kötü göstermek istemez şişhane tophane olmaz çamur atmayın bilmediğiniz şeye kaliteli marka 4000 km de olur bakımı bu 2000 kmde olur kawazakiye depriyaj balası (sallıyorum fiatını bilmiyorum) 500 tl olur 50 000 km gider bu motorda 30 000 km gider daha ucuz olur
    makseli ve anaconda84 bunu beğendiler.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Hem 4 silindir, hem çinli, hem 600 cc. Titreşimle yiyeceği benzini pek düşünmek istemiyorum. Bunu yapana kadar 250lik motor yapsalar daha mantıklı olurmuş, ya da varsa da getirseler. 600lük 15binden aşağı olmaz bence, o para da buna verilmez.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Eğer hyosung kadar kaliteli ise 15 bin çok rahat verilir diye düşünüyorum.200+ hızlara çıkabiliyor izlediğim videolara göre.Gayet başarılı duruyor.
    Sür gari

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herzamanki gibi .
    Adamlar yapar biz seyrederiz.
    Onlar yapar biz .ok atarız.
    Herkes çalışır biz konuşuruz.
    Üstünde ne yazarsa yazsın bir çin firmasının kendi tasarım , arge ve üretimiyse helal olsun adamlara.

Nedense 125 cc den yukarı yapamazlarmış gibi düşünüyoruz . Yamaha ducati .vs vs direk 600 cc üreterek başladılar sanki bu işe.

Fiyat en az 15000 olur bence.
    kıçı kırık bi yuki 250 bile 10 bine satılırken 20 binden aşağı fiyat vermezler
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Ducati 797
    200+ hızlara elbet çıkabilir lakin o hızları kaldıracak kadar kaliteli malzeme var mı ortada?
    o hızdan sıfırlara hızla düşürecek kadar iyi fren sistemi var mı?
    belki var
    ilk motorum çin malıydı ve arka maşanın vidasının neredeyse kırılmak üzere olduğunu motorun üstünde olmadığım bir zamanda farkettiğimde "verilmiş sadakamız varmış" demiştim
    sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer
    piyanist_irf ve lycantrophic bunu beğendiler.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Yuh.Kendi sitesindeki motorlara bak.Başımıza taş yağacak valla.En az 900 cc var.
    http://www.benelli.co.uk/
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

ölü yatırım yapmak için kaçırılmayacak fırsat

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Çinli firma olan Qiang Jiang Grup, Benelli'yi satın aldığından doğal olarak motosikletin üzerinde Benelli yazıyor. Aynı Hintli Tata'nın Jaguar'ı alması gibi..

Kaynak:

http://www.benelliforum.com/forum/showthread.php?t=5003

http://hellforleathermagazine.com/20...ertain-future/
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli firma olan Qiang Jiang Grup, Benelli'yi satın aldığından doğal olarak motosikletin üzerinde Benelli yazıyor. Aynı Hintli Tata'nın Jaguar'ı alması gibi..

Kaynak:

http://www.benelliforum.com/forum/showthread.php?t=5003

http://hellforleathermagazine.com/20...ertain-future/
    ahaaaaa :D
    benelli harbici çinli olmuş :D
    yalnız anladıgım kadarıyla çinde de pek durumları iç acıcı değilmiş =)
    # motosikletle.blogspot

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200+ hızlara elbet çıkabilir lakin o hızları kaldıracak kadar kaliteli malzeme var mı ortada?
    o hızdan sıfırlara hızla düşürecek kadar iyi fren sistemi var mı?
    belki var
    ilk motorum çin malıydı ve arka maşanın vidasının neredeyse kırılmak üzere olduğunu motorun üstünde olmadığım bir zamanda farkettiğimde "verilmiş sadakamız varmış" demiştim
    sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer
    bu çinlilerden harbi harbi tırsmaya başladım 2 kişi giderken çukura sert girmem sonucu saccoterde 2 bölünmüştü, tüm bu gördüklerim ve yaşadıklarımdan sonra çinli yada adının geçtiği her üründe 3-5 defa düşünmek zorunda kalıyorum , öte yandan hayatımızın neredeyse tüm alanına çok geniç ürün yelpazesi ile karşımıza çıkıyorlar , bu motosiklette böye değil belki ama bir tornavida almaya kalkıyoruz tanesi 20 liraya da var 2 lirayada, bazen o 2 liralık tornavida da işimizi görüyor , görüyormu ? görüyor işte gördüğü yere kadar yani her zaman o tornavidayı kullanırken ne zaman ucunun sıyıyaracağını sürekli bekliyoruz

yok arkadaş ben korkarak yaşamak istemiyorum inanmak güvenmek istiyorum , yeri gelince çatır çatır o tornavidayı korkusuzca kullanmak istiyorum beni yolda bırakacağını düşünmeden ,

diğer yandan adamları taktir ediyorum el atmadıkları yer kalmadı, birde şöyle bir şey varmış tigerim , senin arşiv geniştir çinliler ne kadar para o kadar köfte diyorlarmış doğrumu ?

yani biz ucuzunu istiyormuşuz onlarda verdiğimiz para kadar kaliteli ürün üretiyormuş ? yoksa sanki isteseler japonlar kadar kaliteli mal yaparlarmış , valla milletin yalancısıyım , ben duyup gördüğümü söylüyorum

öte yandan düşünüyorumda yaparlar abi neden yapmasınlar bebek bile önce emekliyor sonra yürüyor bu evrede çinlileraçısından böyle olsa gerek ,

basbayağı yapmış adamlar işte hemde çokta tiki bir motosiklet olmuş yok arkadaş yok ben bu adamlardan harbi tırsıyorum , korkuyorum bir gün motosiklet.nette çakma bir piyanist_irf daha türeyecek diye
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    http://www.motorcyclespecs.co.za/bik...i%20%20%20.htm

benelli nin modelleri arasında bu motoru göremiyorum. zaten benelli anladığım kadarıyla 3 silindirli motorlar üretiyor. verdiğim linkteki motorlar 3 silindirliydi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)