Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor hakkında bilgi almak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar racing tipi bir motor düşünüyorum ve motordan çıkan o sese hayranım bunun için 10.000 tl kadar bir bütçem var hem görünüm olarak hemde en iyi sesi verebilecek motor sizce nedir birde kalın lastik düşünüyorum şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşim ,

Motor seçiminde ses ,görüntü v.s. ikinci öncelikteki özelliklerdir. Birinci öncelik binicinin tecrübesidir. Daha önce motosiklet tecrüben varmı ?

Sevgilerimle
    sbr, Sadık1453 ve jr. bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    benim başlangiç icin idealim hy rt125 karion veya rx 125 sm 14bg olanlar görsel ses ibre falan bunlarda önemli ama güven ve sürüş kaliteside hayati önemli.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    hyosungların rx125 smlerin kronik sorunu varmı birde ben hiç 0 kilometre rx125sm görmedim şuanda üretilmiyor mu?
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Hiç motor tecrübem yok boyum ve kilom ağır bir motoru taşımak için müsait diye düşünüyorum 190 boyum kilom 80 kilo civarı bir kaç kez scooter sürmüşlüğüm vardır

Motosikleti
    Alıntı berk1511 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç motor tecrübem yok boyum ve kilom ağır bir motoru taşımak için müsait diye düşünüyorum 190 boyum kilom 80 kilo civarı bir kaç kez scooter sürmüşlüğüm vardır
    Sevgili Kardeşim,

Bir süre forumuzdaki yeni başlayanlara verilen tavsiyeleri incelemen senin için çok faydalı olacaktır. Boyun ve kilon maalesef race bir motor içinavantaj değil.

Sevgilerimle
    jr. bunu beğendi.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Berk arkadaşım Boy ve kilo motor kullanmanı sağmalaz . Tecrübe motor kullanmanı sağlar tahmini 2.el 4 silindirli bir şey düşünüyorsun sen ama Bence onlar sana 2,3 boy büyük gelir
    En fazla 250 cc motor al cbr 250 gibi tek silindir 26.4 beygir Hyosung gt250r çift silndir oda 29.3 hp fiyatı 10.000 tl sıfırı hem sıfır almış olursun Olmadı 2. el Ninja 250r al oda 250 liklerin babasıdır
    Gör bak 250 cc yi kullanırken bile rahat edemiyeceksin ilk başlarda
    Sado

Benim bir arkadaşım hiç motor bilgisi olmazken bmw enduro 1200 gs aldı ilk motoru da oydu ilk 1-2 ay zorlandığını ama sonrasında alıştığını söyledi

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Sen bakma onlara kardeşim arkadaş ayağı ... ayağı o 1,2 ay içerisinden kaza yapmayacağı ne malumdü hem o enduro sen SS alıyorsun misal 600 lük bi SS 265 yapıyor 1000 lik ise 299+ yapıyor şakaya gelmez bu motorlar sen 600,1000 lik aldın misal o alışma süreci içerisinde anayollara çıkmam deme yalan söylemiş olursun SS yi tutupda arazide sürecek değilsin
    O alışma süreci içerisinde Mutlak birine patlarsın Sonra topik açmayalım
    1 söz dinlemeyen Üyemiz daha Vefat etti diye
    Sado

Hahaha Allah korusun peki cbr 250 yada ninja 250r sence hangisi iyidir artı bi egzoz taktırsam ağır mı kaçar birde yakıt tüketimleri ne kadardır?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Vallahi Şöyle söylim ninja250 çift silindir 33 beygir Yeni kasasıda geleceği için muhtemelen biraz ucuzlar sağlam bir kask dizlik mont eldiven aldıkdan sonra 2. el temiz bitane bulabilirsin rahatlıkla
    Cbr250 de tek silndir 26.4 hp onunda sıfırı 9.900 tl
    Kullanmadım ama forumdan okuduğum kadar
    Cbr 250 ortalama kullanımda 4 litre yakıyor ara ara gazlamalarla
    Ninja 250 ise 5 litreye yakın yakıyor ara ara gazlamalarla ortalama değer bu Ama tabi O bi Kawasaki
    Sado

Peki sence kawasaki mi honda mı ?

Motosikleti
    Hahaha Allah korusun peki cbr 250 yada ninja 250r sence hangisi iyidir artı bi egzoz taktırsam ağır mı kaçar birde yakıt tüketimleri ne kadardır?
    Sevgili Kardeşim,

Ben prensip olarak yeni başlayanlara daha çok "naked" tarz motorlar tavsiye ediyorum. Böylece acemilik sürprizleri ile karşılaştığında maddi olarak çok daha az yıpranır ve motosikletten soğumazsın ama bahsi geçen motorlar ile olduğu yerde düşürsen bile hatrı sayılır masraflar ve hasarlar çıkacaktır halbuki koruma demiri takılmış "naked" bir motorun başına aynı şey geldiğinde çoğunlukla yerden kaldırır yürür gidersin.

Sevgilerimle

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Ben prensip olarak yeni başlayanlara daha çok "naked" tarz motorlar tavsiye ediyorum. Böylece acemilik sürprizleri ile karşılaştığında maddi olarak çok daha az yıpranır ve motosikletten soğumazsın ama bahsi geçen motorlar ile olduğu yerde düşürsen bile hatrı sayılır masraflar ve hasarlar çıkacaktır halbuki koruma demiri takılmış "naked" bir motorun başına aynı şey geldiğinde çoğunlukla yerden kaldırır yürür gidersin.

Sevgilerimle
    Önerin için teşekkürler aslında biyerde haklısın ama ben kafama koydum o tarz bir motor istiyorum

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    @eren özer dostumun laflarına tamamiyle katılıp ek olarak tavsiyem ; Bence sıfır bir CBF 150 ile başlaman. Çok zevk alacaksın ve sonrası gelecektir emin ol ;) Kalacak olan parayla da kendine mont, dizlik gibi ekipman alıp geleceğe yatırım yaparsın ;)
    eren özer bunu beğendi.

Mont dizlik kask vs bir akrabamdan alacağım onun için onlar problem değil cbf150 tarzında da düşündüm ama sanırım onlarda bana göre değil

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Aslında bende oocan abiye katılıyorum Grenaj sız bir motor alman daha iyi olacaktır
    Bende öyle öneride buluncakdım ama racing tipi diyince bunalrı önerdim
    Ama grenajsız bir motor alırsan hiç olmassa yan yatmalarda ,olduğu yerde devrilmelerde cebinde çoook para kalır
    O Grenajlar motordan soğutur Japon markalarda o kadarki pahalı
    Sado

Peki nakedlar ne kadardır 7.500 lira civarında iyi modelleri var mıdır yakıt tüketimi nedir ?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hyo ,yada Kanuni gt250 bulabilrsin rahatlıkla o fiyata sym nin commuter, naked benzeri modeli var 250 cc Piyasada pek yok bunlarla var benim bildiğim He başlan gıç için diyorsan ilerde büyütürüm diyorsan Tvs apachede olabilir onunda Düşük cc SS lerden geri kalır yanı yok Bildiğim bunlar var
    Sado

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Peki sence kawasaki mi honda mı ?
    KTM 200 duke oneririm yeni baslayan icin kullanmasi kolay sesi tok lastikleri kalin ve ayrica yari ciplak denecek kadar ciplak . Gidisi de gayet tatminkar ikinci el bulabilirsen al derim butcenin 1000 liraya yakin kismini ekipman icin kullanmani oneririm en az 750

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)