Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

motoru bağladılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Ehliyet numaranı ezberlemelisin , sadece ehliyeti unuttuğunda numarayı söylersin sorgularlar ve ceza falan yazmazlar.

Gelelim motorunun bağlanma sebebine,

Ruhsat.

Şeytanın avukatlığını yaparsak senin o motoru çalmadığının tek ispatı ruhsatı yanında taşımandır eğer ruhsatı ibraz edemezsen motorun bağlanması gayet doğaldır ve bu hepimizin desteklemesi gereken birşeydir. Boşunamı ruhsatı motorda bırakmıyoruz.
    Muayenen eksik ise motoru bağlarlar ama hemen orada tutanakla 7 gün süre verip motoru yedi-emin olarak teslim edebilirler (tabi daha önce bağlanmamış ve diğer evrakların tamam ise)

Sevgilerimle
    hocam tam tersi olmasın senın dediklerinin. ehliyet numaranı söylesen de af yok küt diye yazıyorlar. ruhsat olmayınca plakadan sorgulayıp herhangi bir bağlama arama yoksa salıyorlar. başıma geldiği için biliyorum. koskoca ruhsatı nereye koycam abi dizliğime varana kadar herşeyim var zaten. yanımda ruhsat olmamasına rahmen çok kez bişey demediler sen harbi motorcusun halinden belli diye tepkiler bile aldım polislerden. ama radarla aram pek ii değil geçen hafta 144 le yakalandım . cüzdanın arasına ehliyetini koy bas gaza. sülalenin ehliyet numarasını ezbere bilsen de yazarlar.
    8 yıldır ehliyetim var 5 kere ceza yedim 2500 lira 580 lira 319 lira 155 lira gibi sağlam cezalar. ruhsat yok sadece noter satış kağıdı yanımdayken bile ceza yemedım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Arkadaşın başına gelen tamamen şanssızlık.Hepimizin başına gelebilir.Ama unutmamak için elimizden geleni yapmalıyız.Yoksa böyle haybeden ceza yemek kaçınılmaz.Zaten motosiklet düşmanlığı had safhada.Dikkat etmek gerekir.Kaç CC motosiklet kullanırsanız kullanın.Sigortası,muayenesi,bakımı tam olmalı.Hiç ummadığınız anda umursamadığınız şey başınızı epey ağartabilir.Herkese kazasız belasız sürüşler.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı conquista adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tam tersi olmasın senın dediklerinin. ehliyet numaranı söylesen de af yok küt diye yazıyorlar. ruhsat olmayınca plakadan sorgulayıp herhangi bir bağlama arama yoksa salıyorlar. başıma geldiği için biliyorum. koskoca ruhsatı nereye koycam abi dizliğime varana kadar herşeyim var zaten. yanımda ruhsat olmamasına rahmen çok kez bişey demediler sen harbi motorcusun halinden belli diye tepkiler bile aldım polislerden. ama radarla aram pek ii değil geçen hafta 144 le yakalandım . cüzdanın arasına ehliyetini koy bas gaza. sülalenin ehliyet numarasını ezbere bilsen de yazarlar.
    8 yıldır ehliyetim var 5 kere ceza yedim 2500 lira 580 lira 319 lira 155 lira gibi sağlam cezalar. ruhsat yok sadece noter satış kağıdı yanımdayken bile ceza yemedım
    144 ile gidersen yazarlar canım kardeşim. Ruhsatsız araç , sigortasız araç bağlanır ben tersini hiç görmedim sen iyi taraflarına denk gelmişsin.

Ama dikkat et polis çevirmesi yerine daha yukarıdan mevki sahibi birisinin çevirmesine denk gelirsen ceza ödemekle de kurtulamayabilirsin.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    kawasaki Z750S
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    144 ile gidersen yazarlar canım kardeşim. Ruhsatsız araç , sigortasız araç bağlanır ben tersini hiç görmedim sen iyi taraflarına denk gelmişsin.

Ama dikkat et polis çevirmesi yerine daha yukarıdan mevki sahibi birisinin çevirmesine denk gelirsen ceza ödemekle de kurtulamayabilirsin.

Sevgilerimle
    bildiğim kadarıyla TR hukuk devleti cezamız neyse öder gereken evrak neyse temin ederiz... öyle mevki sahiplerinin değil bu ülke. zaten ülkenin bu halde olmasının en büyük nedeni mevki sahipleri... 144 le de giderim 200 le de giderim. cezam neyse paşa paşa ödemesini de bilirim.
    Saygılarımla

Motosikleti
    bildiğim kadarıyla TR hukuk devleti cezamız neyse öder gereken evrak neyse temin ederiz... öyle mevki sahiplerinin değil bu ülke. zaten ülkenin bu halde olmasının en büyük nedeni mevki sahipleri... 144 le de giderim 200 le de giderim. cezam neyse paşa paşa ödemesini de bilirim.
    Saygılarımla
    Evladım o öyle bir mevki ki , ülkede onun , kainatta .Sen ne cezasından bahsediyorsun
    speedy2 ve Nicat bunu beğendiler.

Motosikleti
    kawasaki Z750S
    şimdi anladım neden bahsettiğini kusura bakma. o zaten çevirme yapacak er ya da geç

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    şimdi anladım neden bahsettiğini kusura bakma. o zaten çevirme yapacak er ya da geç
    Ne çevirmesi yapacak kuzu çevirmesimi... koyun bol olunca kuzuda olur bol bol...
    speedy2 bunu beğendi.

Motosikleti
    kawasaki Z750S
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne çevirmesi yapacak kuzu çevirmesimi... koyun bol olunca kuzuda olur bol bol...
    Takdir-i ilahi. Ölüm. Kader.
    bunlardan bahsediyoruz özlem hanım... bilmem jeton düştü mü?

Motosikleti
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu cevaba bulaşsam sen bir bayanla nasıl konuşuyorsun diye coşacak bulaşmasam içimde kalacak.

Varsın içimde kalsın , evdekiyle zor başa çıkıyorum birde buradakilerle uğraşmayayım.
    conquista ve ERROR88 bunu beğendiler.

Motosikleti
    kawasaki Z750S
    aman bulaşma abi. kadın milleti bu. bulaşmaya gelmez he de geç.

Motosikleti
    aman bulaşma abi. kadın milleti bu. bulaşmaya gelmez he de geç.
    20 senelik evli bir abinemi söylüyorsun evladım bunu , biz o dersi gördük
    conquista bunu beğendi.

Motosikleti
    kawasaki Z750S
    2 yıldır ben de o okuldayım

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    2005 ortasında kenbo 125 almıştım. bana ehliyet gerekmez diyip keklediler. 2006 başlarında idi galiba 30 km lik iş yeri yolum üzerinde 5 noktada polis durdurmadı . evin önünde yunus yolumu kesti. ev kapısından 100 mt ilerde. motor elimden alındı. Ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan ceza yedim. Mahkemeye çıktım. 2006 yılından beri ehliyet ve ruhsat cebimde gezerim.
    Hatta ruhsat fotokopisi bile extra taşıyorum. Polislere hak veriyorum. Çalıntı bir motor olsaydı sahibi nasıl sevinirdi belli değil. Ehliyet yada ruhsat olacak arkadaş. o yok bu yok. plaka da olmasın her şey tam olsun Neyse geçmiş olsun. en azından bu sefer 1 tanesini yanında taşırsın en azından
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Ben sizin demek istediğiniz anladım ama siz benim demek istediğimi anlamadınız sanırım... Burada ben bir şahıstan bahsetmiştim... Çok kızdığım bir şahıstan... Allah onuda bir güzel çeviriversin... Şimdi jeton düştü mü? Kızmadan önce bir anlayıverseydiniz iyi olurdu ama geçti artık...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Alıntı fasulity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Hafıza-i Beşer Nisyan İle Malüldür." derler. İnsanlar çeşitli evraklarını unuttu diye beylik laflar etmeye gerek yok. Evraklarınızı henüz unutmamış olmanız bundan sonra unutmayacağınızın garantisi değil. Kimin gerçek kimin sahte olduğuyla ilgili yaftalama çabanız da çocukça doğrusu.
    konu sahibi arkadaş anlamış ne demek istedigimi sen anlayamamışsın.

ne demiş konu sahibi ilk mesajında banka için kimligimi yanıma almıştım. kimlik nerede taşınır? cüzdanda. eger kimligini alıp ehliyetini yanına almıyorsa burada bir tezatlık yok mu. belkide ehliyetini ruhsatın arasında taşıyor.

gelelim ruhsat işine.

ruhsat o motosikletin size ait olduguna dair belgedir. başka birisinin motosikletini kullanıyorda olabilirsiniz. polis şüpheye düşerse gerekirse ruhsat sahibine ulaşır ve teyit ettirebilir.

istanbul gibi bir metropolde motosiklet kullanmak geçekten zordur. insanın başına her türlü iş gelebilir.

amaç nedir evrak eksiginden dolayı ceza yememek. oyunu kuralına göre oynamak. bazen radar cezası yiyoruz. onu anlarım

şimdi bu arkadaş birdaha ehliyetini ve ruhsatını almadan yola çıkmaz.

bu ülkede toplumun büyük bir kesimi motosiklet kullanıcılarına karşı neden antipati besliyor. aynasız motosiklete binerler, kask takmazlar, trafikte kendiini ve diger araç sürücülerini tehlikeye atacak davranışlarda bulunurlar, sonrada bir yere patlayınca haberlere konu olurlar.

evrak eksiginiz olmasın ve herhangi bir çevirmede başınız dik olsun.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    ruhsat koltuk altında cantada durdugu ıcın unutmam ımkansız kı cevırmede daha hıc durmadım plakam kapalı cunku ceza odemeye alısamadım sucum yok
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    kawasaki Z750S
    ben herşeyi anlıyorumda en ufak eksiğimizi arayıp bulan bulunca da affetmeyen devlet neden vizesi yapılan motosikleti bağlar... başımdan geçen olayı anlatayım. motosikletin parasını ödedım gittik notere...AAAAA o da ne motor trafikten men ... neden ? vizesi yokmuşta cartmışta curtmuşta... kapı gibi tüvtürkün mühürünü evde patates baskısıyla yapacak halimiz yok ya..
    uzun lafın kısası burdaki arkadaşların hassasiyeti gayet normal. ben o motosikletle trafiğe çıksam çevirmeye yakalansam al başına püsküllü belayı....

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=sezer aykaç;2784989]sinan er

16 senedir hiç ruhsatım yanımda olmadan motora binmedim. çünkü motosikletin anahtarının yanına ruhsatıda koyarım. yani unutmam mümkün degil. eve geldigimde yine aynı şekilde ruhsatı ve anahtarı bırakırım.

birşeyin olmaması başka şeydir olupta almamak başka şeydir. bu arkadaş motosiklete binerken ehliyet ve ruhsatını kontrol etmeliydi. istanbul gibi bir metropolde yaşıyor. küçük bir kasaba yada ilçede degil.[COLOR="Silver"]QUOTE]
    aynı şekilde hareket ediyorum.Yola cıkacağım için her an hazır durumdalar.Ehliyeti unutma olayınıda anlamadık.cüzdan taşımıyormusunuz ?
    birisi demiş ki polis kıllık yapıyorsa bıraksaydın anahtarı o cektirseydi.Evet cekiyorlarda sonra da cekici parasını tahsil ediyorlar.Ehliyet yok,ruhsat yok trafiğe cıkılmış karşılaştığın polisten ne bekliyorsunuz ? Niye işlem yapmadan bıraksın ?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2500 tl ne cezası merak ettim...

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu sahibi arkadaş anlamış ne demek istedigimi sen anlayamamışsın.

ne demiş konu sahibi ilk mesajında banka için kimligimi yanıma almıştım. kimlik nerede taşınır? cüzdanda. eger kimligini alıp ehliyetini yanına almıyorsa burada bir tezatlık yok mu. belkide ehliyetini ruhsatın arasında taşıyor.

gelelim ruhsat işine.

ruhsat o motosikletin size ait olduguna dair belgedir. başka birisinin motosikletini kullanıyorda olabilirsiniz. polis şüpheye düşerse gerekirse ruhsat sahibine ulaşır ve teyit ettirebilir.

istanbul gibi bir metropolde motosiklet kullanmak geçekten zordur. insanın başına her türlü iş gelebilir.

amaç nedir evrak eksiginden dolayı ceza yememek. oyunu kuralına göre oynamak. bazen radar cezası yiyoruz. onu anlarım

şimdi bu arkadaş birdaha ehliyetini ve ruhsatını almadan yola çıkmaz.

bu ülkede toplumun büyük bir kesimi motosiklet kullanıcılarına karşı neden antipati besliyor. aynasız motosiklete binerler, kask takmazlar, trafikte kendiini ve diger araç sürücülerini tehlikeye atacak davranışlarda bulunurlar, sonrada bir yere patlayınca haberlere konu olurlar.

evrak eksiginiz olmasın ve herhangi bir çevirmede başınız dik olsun.
    Ben ne diyorum, sen ne anlatıyorsun.
    Buradaki arkadaşların hemen tamamı evrakların yanında taşınmasının ne kadar önemli ve zorunlu olduğunu bilmekte sanırım.
    Ama insan önemini bildiği şeyleri bile gün gelir unutur. Ben ruhsatı unuturum sen başka bir şeyi unutursun. Ben önemli hiç birşey unutmam diyen kanaatimce yalan söylüyordur. "Siz gerçek bir motorcu olamamışsınız. ehliyetiniz var ruhsatınızda var ama ceza yiyorsunuz.
    gerçek bir motorcu yola çıkmadan önce ruhsatını yanına alır. Ayrıca ehliyetinide cüzdanında taşır." diyorsun konu sahibine. Ben ehliyetimi cüzdan da değil de cebimde taşısam sahte motorcu mu? oluyorum. Anlayamadığın nasıl oluyor da adamın gerçek veya sahte olduğuna karar veriyorsun. Bu yetki nereden. Bu mantığa göre öğrenci kimliğini unutan sahte öğrenci, nüfus cüzdanını unutan sahte vatandaş mı oluyor? Hayır olmuyor. Sadece yerine göre sıkıntısını çekiyor veya cezasını ödüyor ama sahte olmuyor.
    Velhasıl ben uslubun yanlış diyorum, insanları kafamıza göre yaftalamak iyi bir alışkanlık değil diyorum.
    Fasulity

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)