Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Arifa Günü yaptığım Kaza! Tutanak ve Resimleri Kim haklı çıkar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    eRRRen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R----Suzuki GSXR600
    Dostum çok geçmiş olsun çok daha büyük bişey olabilirdi.Allah korumuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    cidden bilmiyorum videoda dolaylı yoldan ulaştı bana heralde güzel bi dayak vardır
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

eRRRen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R----Suzuki GSXR600
    hakkaten videoda sağ kapıdan girip dalıyo heralde
    mhmtcbn06 bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cidden bilmiyorum videoda dolaylı yoldan ulaştı bana heralde güzel bi dayak vardır
    o hışımla kapıyı açmış, artık bir performans görmek lazım
    mhmtcbn06 bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    açık net belli adam umursamadan çıkmış motorsiklet i olan olmuş motorları fark edin diye bas bas bağırıyoruz daha ne yapmamız lazım bendede hyosung var sürekli kornaya basıyorum düt düt düt millet duruyor pek umursamıyor arkadaşımda 1000 rr var korna yerine aragazı veriyor giderken yüksek gürültü millet gene duruyor

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam manevra yapıyor, sen kendi çizginde gidiyorsun. Şahsi fikrim karşı tarafın hatalı çıkacağı, düz çizgide giden araç durup dururken çarpmaz kimseye. Takip mesafesi vb. gibi bir hatan olması da mümkün değil.
    teşekkürler experle görüştüğümde unutmassam bunlarıda dile getiririm
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Yanlış anlamadıysam araç yolun sana göre sol tarafta senin gittiğiyöne doğru park halindeymiş.

Senaryo 1:

Sürücü aracın bu yöne park halinde olduğunu kabul ederse zaten o şekilde park etmesi kural ihlali olduğundan asli kusur karşıya verilir

Senaryo 2:

Sürücü yalan söyler ve aracın yönünü inkar ederse raporda yazdığı gibi U dönüşü yapmış olur bu durumda yine asli kusur karşı tarafa verilir.

Senin süratli olduğunu iddia ederek birşey tutturma şansları yok en fazla tali kusurlu olarak görüneceksin.

Yeni kaza raporlarında %100 %50 falan diye birşey yok asli kusur ve tali kusur tanımları var.

Her iki senaryoda da asli kusur karşı tarafa yazılır ve karşı tarafın trafik sigortasından hasarını tazmin edersin (eğer geçerli bir A2 ehliyetin var ise) için ferah olsun

Ama ,

Biz motosiklet sürücüleri kanunen haklı olsak bile bir kazaya karışmışsak hata bizdedir. Rapor senin yönünde çıksa bile kendini yargılamalı ve "ben nerede hata yaptım demelisin" . Geçiş üstünlüğü bizde bile olsa zaman zaman extra tedbir almalıyız , özellikle bu tür ara sokaklarda park halinde ve sürücüsü içerisinde olan bir araç farkedersek kesinlikle ondan uzak durmalı , önümüze kıracağından sanki eminmişiz gibi davranmalıyız bu davranış bizi kazadan koruyacaktır.

Geçmiş olsun

Sevgilerimle
    Çok teşekkür ederim abi, Dediğiniz gibi iki durumuda anlatırım.Sanırım servise exper geldiğinde exper benimle görüşecek ve olayı anlatmamı isteyecek.Evraklarımda kesinlikle bir eksik yok.Karşı tarafın daha önceden muayneden yediği cezası var ve ruhsatında muayne yaprağı yok. sadece muayne istasyonundan aldığı geçerlilik kağıdı var.Onu ruhsata işletmesi gerek fakat işletmemiş (poliste bu konuda sadece uyarıda bulundu) Karşı tarafın aracının vurulmadık yeri yok! yarı yarıya hasar karşılama alırsa, karşı tarafın çok işine yaracaktır.. bir çok parçasını benim sayemde yarı fiyatına yeniletmiş bulunacak.Benimse elimde, bana ömür boyu sabıkalı imajı verecek dikiş izim kalacak.

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.
    kazanın şokuyla soğukkanlılığını yitirmen normal. tutanakta ortalama hızı belirtseydin ve araç önüme aniden çıkınca duramayıp vurdum yazsaydın bence durumu daha iyi açıklamış olurdun. sonuçta sen aracın ortasına çarpıyorsun ama araç bana çarptı diyorsun. gerçi her iki durumdada olay tramer e danışılarak karar verdirilecek. sen kamera görüntüsünü alabilirsen iyi olur ama vermezlersede yasal yollara başvurunca vermek mecburiyetindeler diye biliyorum. tahmin ediyorumki tramer seni haklı çıkaracaktır. sonuçta ana yolda olan sensin, senin yoluna çıkan diğer araç.
    bu arada olay esnasında senin araçla mesafen neydi ve hızın kaçtı?
    Duramayıp vurdum gibi bir ifade tahmin ediyorumki benim yazdığım ifadeden daha kötü sonuçlar çıkartırdı.Çünkü duramayıp vurmak demek yüksek süratte seyretmek demek oluyor.
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ve arabanın üstündeki hasara bakınca zaten sürat olmadığı ortaya çıkacak
    park halinde duran araç yola çıkarken yolu kontrol etme zorunluluğunda..
    Araç hiç bir şekilde sağa parkettiğini iddaa edemez. hasar aracın sağında..
    Ortada inkar edilemeyecek gerçekler var ..
    Eğer görüntüleride lisanı münasiple istersen alırsın . yok eğer vermezlerse savcılık isteği ile alırsın ..
    Öncelikle teşekkür ederim.Evet hasar aracın sağında ve tutanakta u dönüşünü belirtmiş,geriye tek sıkıntım resim eksikliği ve yavaş gittiğimi ispat edememem kalıyor.Dediğiniz gibi araçlardaki hasarlara bakıp yavaş gittiğime karar verirlerse beni haklı çıkartmalılar.Kamera kaydı için nasıl bi izin almam gerekiyor nereden alabilirim?
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş Olsun Öncelikle. Ben Özel Hastanede Çalışıyorum Kamera Güvenlik Odasında. Bizdede Kayıt istenildiği zaman Şahıslara direk olarak verememekteyiz. Eminiyet Müdürlüğü Bize Yazı Yazıyor Yazı Yazıldıktan sonra yanı resmı yazı bıze geldıkten sonra hemen görüntüleri Şefimize iletiyoruz oda gereken mercilere hemen ulaştırıyor. Fazla Uzun sürmez Bu Kamera kayıtı İşi. Ama Çok işinize yarayacaktır ki Kazanmanızı bile sağlar. Bu konuda bızden görüntü alıp kazanan şahıslar var bazı konualarda. Saygılar.
    Teşekkürler,peki nereden nasıl birşey almam gerekiyor kamera kayıtlarını isteyebilmek için?
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera kayıtlarını sen istesen belki vermezler ama savcılık istese ona verirler
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tutanak biraz hatalı yazılmış gibi. aracın motosikletine çarptığını yazmışsın. birden önüne çıktığını ve fren yapacak fırsatının olmadığını yazsaydın keşke.
    Fren yapacak fırsatım olmayışını nasıl es geçtim bilmiyorum en önemlisini yazmamışım
    elinde bi kamerayla git. vermezlerse en azından ekrandan ben çekebilirmiyim de. bak arkadaşımın motorunu alan kişi de kaza yapmış sanırım bunu everdi mahkemeye
    Evet kamerayla gitmek daha mantıklı olacak en azından kendim çekerim teşekkürler
    Görgü tanığı kimin yanında bide o çok önemli dikkat et bi işler dönmesin orda
    Görgü tanığı yok aslında dükkanda duran annesimidir akrabasımıdır yaşlı teyzeyi yazdı o görmediki dışarda değildi dememe rağmen teyze başımın etini yedi.İnsanlar kendilerinden para gideceğini anladıklarında öyle tavır değiştiriyorlarki dinlerini bile satarlar.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yasal olarak sen haklısın ama biraz daha dikkatli olsan sıfır motorun hasarsız olmaya devam edecek, elinde de dikişler olmayacaktı.
    Tutanakta çarptım olarak yazman kusur belirlemesinde bir şey değiştirmiyor, zaten aslında çarpan sensin ama çarpmana sebep olan karşı taraf. Arabayla olan kazalarımda çarpan ben olmama rağmen kusurlu olduğum bir kazam yok mesela. Ayrıca eksper senden olayı anlatmanı istemeyecek, hatta muhtemelen eksperi görmeyeceksin bile. Eksperin görevi araçtaki hasarı belirlemek ve hasarın tutanaktaki kaza sebebiyle olup olmadığına karar vermek. Kimin kusurlu olduğuna sigorta şirketleri, eğer onlar anlaşamazlarsa bağımsız bir komisyon karar verir.
    Yarın motoru evraklarla beraber servise götür bırak. Servis dosya açtıracak, eksper gelip hasarı belirleyecek, 1-2 gün içinde kimin kusurlu olduğu tramerden öğrenilebilecek, kusur oranlarının belli olmasıyla motorun tamir edilecek, hasarın faturası kesilip dosya kapatıldıktan 8 iş günü sonra hasarın tazminatı senin banka hesabına yatırılacak.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    elinde bi kamerayla git. vermezlerse en azından ekrandan ben çekebilirmiyim de. bak arkadaşımın motorunu alan kişi de kaza yapmış sanırım bunu everdi mahkemeye http://www.youtube.com/watch?v=8qTFHRK12bQ
    böyle bişi yok ...
    kapıyı acıp dövecek herhalde..
    ya da ben öyle yapardım =)
    # motosikletle.blogspot

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Öncelikle geçmiş olsun bende benzer bir kaza geçirdim ocak ayında araç sağ şeritte park halinde bende yolumda gidiyorum birden kırıp çıktı bende sürücü kapısına çarptım gidonun sağıyla ve devrildim o an kamera fot. mak. olmadığından çekemedim sadece tutanak tuttuk. 1 gün sonra motorun ve aracın fotoğraflarını çekip servise verdim onlar iletti gereken yerlere. karşı taraf suçlu çıktı sigortası karşıladı ama onun araçta herhangi bir şey yok bende 300 tl ye yakın masraf vardı. İnşallah karşılar karşı taraf.

Motosikleti
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görgü tanığı yok aslında dükkanda duran annesimidir akrabasımıdır yaşlı teyzeyi yazdı o görmediki dışarda değildi dememe rağmen teyze başımın etini yedi.İnsanlar kendilerinden para gideceğini anladıklarında öyle tavır değiştiriyorlarki dinlerini bile satarlar.
    Çok yanlış kesinlikle bunu belirt, sigortacını falan arayarak durumu izah et. Teyze gidip durabilirdi ama inadına vurdu bide indi hakaret etti der ciddi belalar alırsın başına. Çok saçma kişi böyle bişey yapmaya çalıştığında önleyip trafik polisini çağırman gerekirdi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Çok yanlış kesinlikle bunu belirt, sigortacını falan arayarak durumu izah et. Teyze gidip durabilirdi ama inadına vurdu bide indi hakaret etti der ciddi belalar alırsın başına. Çok saçma kişi böyle bişey yapmaya çalıştığında önleyip trafik polisini çağırman gerekirdi.
    Görgü tanığını çok yüksek ihtimalle aramazlar, aranacak olsa bile araç sahibi ile aynı soyada sahip olduğunu görüp buna göre hareket ederler.

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görgü tanığını çok yüksek ihtimalle aramazlar, aranacak olsa bile araç sahibi ile aynı soyada sahip olduğunu görüp buna göre hareket ederler.
    aynı soyada sahip değiller o yüzden dedim bende

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    aynı soyada sahip değiller o yüzden dedim bende
    Sürücü ile değil ama tutanakta trafik sigortası sahibi olarak geçen yani araç sahibi ile aynı soyada sahipler.

Motosikleti
    Gt250r
    aynı şekilde arabayla kaza yaptım. karşı taraf asli kusurlu 8 de 8 suçlu.
    kamera kayıtlarına gerek yok bence. vurdugun aracın hasarından yola dik pozisyonda oldugu belli.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    sucu!

ticari!!

van tipi araç!!!

elimden geldiği kadar uzak oynarım bunlar ekmek parası muhabbetine hayattan sıtkını sıyırmıştır haberleri yoktur..
    Tolme ve Kerem Akın bunu beğendiler.

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    bende ormanlı cad. kızılcık sok.ta oturuyorum komşu sayılırız belki.. ilk önce klasik bi laf vardır cana geleceğine mala gelsin diye ama malada gelmesin =) kamera kayıtlarını vermemezlik gibi bişey yapabileceklerini sanmıyorum insaflı kişilerse bir sorun çıkartmazlar diye düşünüyorum yada yukarıdaki arkadaşların dediği gibi olay yerini gören kamera var kayıtların alınmasını taleb edersin polis alır ve ya kendin yukarıdaki videodaki gibi kayıt edersin. bence haklısın sonuçta adam ters yöne bakıyor ve ters tarafa doğru u dönüşü yapıyor.. ama en önemlisi o kamera kayıtları sonuçta orada sizin söylediklerinizde ziyade herşey ap açık gözükür.. kazasız belasız sürüşler..
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Karşılıklı olarak imzaladığınız tutanaktaki kroki en büyük delildir.

Hiç boşuna kamera kayıtları için filan uğraşma, krokiden rahatca anlaşılıyor ki karşı taraf suçlu.

Geçmiş olsun.
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bildiğime göre araba şeride tam olarak girmediyse kusur araç sürücüsünde oluyor.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    aynı olayı 2002 senesinde kiralik araba ile ben yaptım. karşı taraf 8/8 suçlu bulunmuş rent a car ın söylemesine göre. o yüzden siz haklı olmanız lazım. ama yaralanmalı (3 dikişlik kesik de olsa) trafik kazasında motoru çektirir tutanağı polise tutturmak lazımdı...
    geçmiş olsun
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Honda Cbr 600rr
    aynısı benim başıma geldi büyük pick up tarzı bi arabaydı, virajı dönmüştüm arabanın dörtlüleri yakıp geldiğini gördüm korna çaldm adam durmadı dönmeye kalktı tek hamlede dönemedi yavaşladım sonra geri vites yaparak çekildi ben yol vereceğini zannetm hızlandm ve altına kaydm arabanın adam U dönüşü yaptı yani hata bende bulundu arabaya temasım yoktu ama sürüklenmiştim belli olmuyor bu işler cidden :/ sigortam motorumun masrafını karşılamamıştı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)