Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Affınıza sığınıyorum !

Motovento
    REKLAM ALANI
    kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Beni yanlış anlamada motoru sürerken depoya değiyormusun depoya değmemen lazım depoyla aradan bir yumruk mesafe olacak ve depoyu dizlerinle tutacaksın sırtını hafif kamburlaştırıp dirsekler kırık halde gidonu tutacaksın.
    TATLIHIZ, eray_uluyazı ve durmazzz bunu beğendiler.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bu normal birşey zaman zaman çoğumuzun başına gelebilir, sorun etmemek lazım kafaya fazla takmayın bence zamanla düzelir.
    ayrıca kilo fazlalığı varsa tabi vermeniz sağlık açısından iyi olur...
    durmazzz ve oguzhancık bunu beğendiler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    sevişmeden önce motora binersen ormalden daha geç boşalma şansına sahip olablirsin...
    scorpions_59 ve MotorKafa bunu beğendiler.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Alıntı durmazzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar beni motorsiklet kullanırken rahatsız eden bir konu var.lütfen alaya almayınız beni.bende bu sitenin bir üyesiyim.konu şu; motorsiklet kullanırken benim penisim uyuşuyor.el atmak zorunda kalıyorum yada ayağa kalkıp kan dolaşımın olmasını sağlıyorum.ancak böyle yoluma devam ediyorum.sizlerde de aynı sorun oluyor mu acaba?yoksa tek bende mi oluyor.bu durum beni rahatsız ediyor.uzun yola çıkmaya çekiniyorum.acaba koltuk mu rahatsız yoksa titreşim mi çok fazla.bir bilginiz varsa lütfen ne yapmam gerektiğini söyleyiniz.tşkler...
    bence slip kilot kullanıyorsan vazgeç
    özellikle şort tarzı kullan daha rahat edersin
    cbf 150 de vibrasyon yoktur bildiğim kadarıyla
    zaten vibrasyon olsa muhtemelen sağ elinde uyuşurdu
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hiç uğraşma bence kestir gitsin diyecem olmayacak
    zmanla alışırsın

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ben uzun yol yaptığımda (100km ve üzeri) bacaklarda uyuşma oluyordu. Pegleri 5 cm geriye alarak düzelttim. ( ayakları uzatarak gidilen tipte bir model)

Koltuk süngerini kalınlaştırmayı deneyin.
    durmazzz bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevişmeden önce motora binersen ormalden daha geç boşalma şansına sahip olablirsin...
    Kız: Az bekler misin, üstüme rahat bir şeyler giyeyim.
    Erkek: Dur, bende bi 10 dakika motosiklete binip geleyim.
    kemboo ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    ANGARAJ

Sağlık konularıyla dalga geçilmez... Dar iç çamaşırı kullanmasanız da uyuşma olduğunu belirtmişsiniz. Motosiklete binme dışında uyuşma olmuyorsa kullandığınız motosikletteki oturma pozisyonunuz ya da giydiğiniz pantolon (özellikle blucin giyiyorsanız) buna neden oluyordur belki. Başka marka/model motosikletleri ve daha bol tarzda pantolonları deneyin. Uyuşma, o bölgenin kansız kaldığının işaretidir ve ciddi sorunlara yol açabilir. Böyle bir sorun yaşamamanız için kasık bölgenizin sıkışmaya maruz kalmaması lazım. Forumda sağlık sektöründen arkadaşlar varsa daha yararlı tavsiyelerde bulunabilirler.
    durmazzz bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Diğer CBF kullananan arkadaşlardan yakın şikayetler gelmediğine göre 2 ihtimal var. Diğer arkadaşlardan farklı olan bir durum mevcut bu oturuş pozisyonunuz veya fiziki durumunuz olabilir
    durmazzz bunu beğendi.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    honda cbr 250
    bugün oturuş pozisyonumu biraz değiştirdim.biraz öne geldim ve kasıklarımı biraz yukarıya aldım.böylelikle kollarımda biraz esneme oldu.kollarımı çok dik tutuyordum.ayrıca sort tarzı don giydim.biraz rahatlama oldu.ama daha uzun yola çıkmadım.bunu asıl onu o zman anlayacağız.daha sonra tekrar paylaşırım.tavsiyeleriniz için beni ciddiye alıp görüş bildiren bütün duyarlı üyelere çok teşekkür ediyorum.iyiki varsnız...

bence motoru tek elinle sürmeye çalış

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı durmazzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ağırlık biraz göbekte bende ama benden daha kilolu insanları görüyorum.onlar nasıl kullanıyor acaba?onlarda da var mı aynı sorun merak ediyorum.rapidhacker5 arkadaşım dedğin o donlardan da alacağım umarım dediğin gibi bir çare olur.
    büyük ihtimal kasıklarda kan dolaşım bozukluğu olabilir,selede otururken kasık bölgesine basınç uygulandığından kan dolaşımı zaten azalıyor bu yetersizlik,bacaklarda ve kasıklarda uyuşmaya yol açar,eğer kısa sürede oturma pozisyonunuzu değiştimenize rağmen hala rahatsız edici boyuttaysa doktora görünmeniz en iyi yapılacak şey olur
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Fizyolojik bir durum olduğunu düşünüyorum. Bisiklet selesinde de, X9'un yumuşak ve konforlu selesinde de aynı sorunu ben de yaşıyorum. Kıyafetle ilgili olduğunu sanmıyorum, çok rahat şortlarla bindiğim bisiklette de aynı sorun oluyor. Kilo ile alakalı da değil, gençliğimde, şimdikinden 20 kg daha hafifken de bunu yaşıyordum. Açıkcası ben bunu normal karşılayıp, herkeste olduğunu düşünüyordum ama görünen o ki nadir bir durummuş. Ben hiç sorun etmedim, arada bir ayağa kalkıp dolaşımı düzeltmek yeterli oluyor. Damara yapılan basınçla alkalı olduğu kesin. Motorun ayağa kalkmak için müsait, uyuşma hissettikçe ayağa kalkarsan bir sorun yaşamazsın.
    durmazzz bunu beğendi.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    depoya çok dayanırsan olur dostum biraz arka tarafa yayıl bi problem kalmaz bide boxer gy geniş olsun
    durmazzz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)