Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu işler böyle yürüyormuş

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayının özellikleri neler? Ona göre belki değişiriz... :D
    Çok özellikli olsa zaten değişmez... Ben olsam değişmem....
    Kiraz'' bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en sağlıklı biligiyi size gelişim sürücü kursundan ibrahim alan verecektir

bir arayıp bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim

http://www.gelisimsurucu.com/
    bende burdan mezun olmuştum
    Kiraz'' bunu beğendi.
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(HZ.MEVLANA)

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a2+b herşey dahil yani hepsi dahil 1.400 Antalya'dayım
    a2+B = 1000 Balıkesir. Sana da acil dayı lazım listeye yazıyorum

Dayının özellikleri neler? Ona göre belki değişiriz... :D
    Haha idare eder diye düşünüyorum ne kadar az laf o kadar çok iş diyenlerden

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    a+b o kadar olurmu yaw... 400 lir b olsa a+2 de 200 olsa 600 lira olmalı... vay be ben 2003 de almıştım a2 yi sanırım 75 lira kurs ücretiydii...
    Kiraz'' bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    güaydın Kiraz
    burası Türkiye
    neyin standardı var ki bu işin olsun
    adamın olmadıktan sonra artık iş görmek ve makul hizmet almak zor
    sanayii stesine gidiyorsun falancanın selamı var oo o benim can kuşum 2 dakika oturu ver hallederiz
    iş bitimi para vetmeye gerek yok ama tersi olunca şu şurdan çıkmış bunu da yapmaz isek olmaz
    sonuç ne kadar ödemeliyim 60 ama sen 50 ver ayağın alışsın.........
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Kiraz'' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 hafta önce bulunduğum semtteki bütün sürücü kurslarını gezmiş,aralarından fiyat ve kalite olarak en uygun bulduğum kurumla B+A2 ehliyet için 1,500 tl'ye anlaşmıştım.
    Eylül ayının kontenjanı dolduğu için ekim ayına kayıt yaptırmayı planlıyordum.Fakat arkadaşlarımın ve açtığım konuya yorum yapanların '1500 tl çok en fazla 1200tl' demesi üzerine
    huylanıp kursla 2.görüşmeye gitmiştim.Bana bir sürü masraftan bahsetti,inanın yarısını anlamadım bile. Şimdi 2 gün önce aynı kursa bir tanıdığımla gittim.Kursun sahibiyle yakın arkadaş olduğu için adam bir anda boyut atladı resmen.Benden 1,500 tl isteyen adam bu sefer her şeyi 1000'e kaparız işimiz bu' gibi cümleler kullanmaya başladı. İnanın hayret ettim.Kursa kayıt yaptırmaktan da vazgeçtim. Babamın arkadaşının tanıdığı bir başka kursa gideceğim,orası da 1000 tl istiyormuş,eğiti
    m verebilecekleri motosikletleri de varmış.Yani bir şeyleri kolay yoldan halletmek için illa araya tanıdık mı sokmak gerekiyor? Bu işler böyle yürümemeli..
    sen bana yakın olsan ben sana 250 b ye
    100 lira da a2 ye bizim burdaki sürücü kursunu aldırtırırım
    sana herşey dahil 800 900 ü gecmezdi
    ama uzaksın
    sürücü kursundakilere cash parayı gösterince akıllarını kaybediyorlar
    Kiraz'' bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Torpil işine alışsan iyi edersin. Birinin selamı olmadan bu ülkede bu işler yürümez
    Kiraz'' bunu beğendi.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a2+b herşey dahil yani hepsi dahil 1.400 Antalya'dayım
    balıkesir edremit
    a2 b herşey dahil 1000 tl
    a2 e herşey dahil 1100 tl
    # motosikletle.blogspot

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balıkesir edremit
    a2 b herşey dahil 1000 tl
    a2 e herşey dahil 1100 tl
    Sadece kurs parası nedir ben B 400 a2 150 tlye yazıldım
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a+b o kadar olurmu yaw... 400 lir b olsa a+2 de 200 olsa 600 lira olmalı... vay be ben 2003 de almıştım a2 yi sanırım 75 lira kurs ücretiydii...
    Ama yıl 2003. Sanırım 9 yılın farkını söylemeye gerek yok.Çok çabuk değişiyoruz,her konuda. 2003 dedin de bir hüzünlendim nedense

Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güaydın Kiraz
    burası Türkiye
    neyin standardı var ki bu işin olsun
    adamın olmadıktan sonra artık iş görmek ve makul hizmet almak zor
    sanayii stesine gidiyorsun falancanın selamı var oo o benim can kuşum 2 dakika oturu ver hallederiz
    iş bitimi para vetmeye gerek yok ama tersi olunca şu şurdan çıkmış bunu da yapmaz isek olmaz
    sonuç ne kadar ödemeliyim 60 ama sen 50 ver ayağın alışsın.........
    Günaydın Söylediklerine aynen katılıyorum,anladığım kadarıyla torpil şu an paradan da üstün!

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bana yakın olsan ben sana 250 b ye
    100 lira da a2 ye bizim burdaki sürücü kursunu aldırtırırım
    sana herşey dahil 800 900 ü gecmezdi
    ama uzaksın
    sürücü kursundakilere cash parayı gösterince akıllarını kaybediyorlar
    Bir dayı buldum sanki arada 100 tl fark var yine de 1,500'den iyidir Sürücü kursları aç kalmış gerçekten de adam utanmasa wc'de harcanan tuvalet kağıdı parasını da masrafımmız var diye bana yazacaktı. 50 tane masraf saydı ayaküstü,ölmüşüz biz

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok özellikli olsa zaten değişmez... Ben olsam değişmem....
    Yahu olur mu dayı olunca motorun alası alınır... dayımın dayısının dayısı vardır ordan geliş fiyatına 120 ay vadeyle hallederİz dayımla

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

a2+B = 1000 Balıkesir. Sana da acil dayı lazım listeye yazıyorum

Haha idare eder diye düşünüyorum ne kadar az laf o kadar çok iş diyenlerden

İşin özü bu az laf çok İş değerlendirmek lazım... ;D
    Kiraz'' bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    bir dayı muhabbetidir gidiyor.

yapılması gereken tek şey araştırmak.

öncelikle sürücü kursuna gidilir yada hiç yorulmadan en az 5 adet yerden fiyat alınır.

sorulacak soru basittir. a2+b ehliyet almak istiyorum. yalnızca sürücü kursuna ödemem gereken bedel nedir.

sonra en düşük fiyat verenden birebir görüşmeye gidilir. burası size kalmış. gözünüz tutmadıysa size bilgi veren kişiyi düşünmek için zaman isteyin ve ayrılın.

ehliyet almak için ödenen bedel parçalı oldugunda kafanız karışabilir.

size derler

kurs ücreti+dosya parası+sınav harcı+ve ehliyeti hakedince trafige yatırılan bedel.

bu arada hiç haberiniz bile olmadan size direksiyon sınav parası da ödetebilirler. bu bedel yasal degildir.

Motosikleti
    Ama yıl 2003. Sanırım 9 yılın farkını söylemeye gerek yok.Çok çabuk değişiyoruz,her konuda. 2003 dedin de bir hüzünlendim nedense

Günaydın Söylediklerine aynen katılıyorum,anladığım kadarıyla torpil şu an paradan da üstün!

Bir dayı buldum sanki arada 100 tl fark var yine de 1,500'den iyidir Sürücü kursları aç kalmış gerçekten de adam utanmasa wc'de harcanan tuvalet kağıdı parasını da masrafımmız var diye bana yazacaktı. 50 tane masraf saydı ayaküstü,ölmüşüz biz
    sende haklısın ben baya yaşlanmışım... sene taaa 2003 den bu yana.. bende diyorum etraf neden toprak kokuyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada hiç haberiniz bile olmadan size direksiyon sınav parası da ödetebilirler. bu bedel yasal degildir.
    direksiyon sınav ücreti yasaldır. direksiyon sınavı için gelip not verecek kişilerin, ambulansın vs ücretleri hesaplanıp direksiyon sınav ücreti şeklinde kurs tarafından yatırılır. kurs biraz fazlasını ister mi, evet ister, yasal olmayan kısım burasıdır, ancak direksiyon sınav ücreti diye bir ücret vardır ve toplam maliyet, sınava girecek sayısına bölünerek, kurslardan, ögrencisi sayısınca tahsil edilir.

ücretin yasal oldugunu m.e.b. ile yaptıgım resmi yazışma sonucu biliyorum.. ve her bölgenin ücreti, o bölgede oluşan maliyet ve kursiyer sayısına göre değişkenlik gösterir..

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    bizim milletin gerçekten ticari zekası kıt amaç ilk fırsatta çakıp göndermek çoğu yerde .halbuki müşteri kazanmaya yönelik olsalar o çaktığının belki 10 katını kazanacaklar.zamanında arkadaşlarla öğrenciyken isim vermiyim küçük bi ilçeye gezmeye gitmiştik.her gittiğimiz restoranda bize istinasız öğrenci misiniz diye sormuşlardı fiyatlar anormal yüksek geldi tabii ki.meğer öğrencilere ekstra soslu!!! tarife varmış oralarda da biz geç uyanmıştık.hala düşündükçe bu devirde insanları böyle enayi yerine koyan kafaların olduğunu bilmek can sıkıcı.güneyde esnaf turistlerden şikayetçi ki hiç alış-veriş yapmıyolar diye .eminim burda yine sıkıntı bizde .o taraflarda halı satan bi arkadaş yüzde 2000 kazanıyoruz demişti taa kaç sene önce bir halıdan beni düşünmeye sevketmişti derin derin.iyi da bu kazanmak değil ki resmen kazıklamak
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache

öncelikle sürücü kursuna gidilir yada hiç yorulmadan en az 5 adet yerden fiyat alınır.

sorulacak soru basittir. a2+b ehliyet almak istiyorum. yalnızca sürücü kursuna ödemem gereken bedel nedir.

sonra en düşük fiyat verenden birebir görüşmeye gidilir. burası size kalmış. gözünüz tutmadıysa size bilgi veren kişiyi düşünmek için zaman isteyin ve ayrılın.

size derler

kurs ücreti+dosya parası+sınav harcı+ve ehliyeti hakedince trafige yatırılan bedel.

Tabi haklısınız bütün olanakları değerlendirmek ve ona göre uygun olanı seçmek gerekir, ancak Kiraz'ın bulunduğu yerde kaç kurs var Kiraza sormak lazım... fazla alternatif yoksa mecbur dayı işin içine giriyor. Hoş ülkemizde keyfi durumlarda dayılar rol oynuyor ve bu bilinen bir acı gerçek... dayısı olan şanslı olmayan şanssız, tabi kendi şanslı biriyse o başka mesele...

Ayrıca forumumuzda ciddi yazılarımızın olmasının tartışılmaz gerekliliğinin yanında, bazen abartmadan dayı muhabbeti gibi şakalaşmalı yazıların olmasının umarım sizin için sakıncası yoktur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Şakalaşmanın asıl sebebi de bu şekilde ki dayı olayları gibi olaylarda, haksızlığa uğrayan sade vatandaş tarafindan inceden nükte etmesinden başka birşey değildir.... Olacak o kadar misali...
    Kiraz'' bunu beğendi.

Motosikleti

size derler

Bende farklı bir şey yapmadım zaten ilçedeki bütün sürücü kurslarını gezdim.Araştırma yönünden hiç bir eksiğim yok.Bahsettiğim torpilin ne kadar '' DEĞERLİ'' olduğu günümüzde.. Olmaması gerekenlerden..

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende haklısın ben baya yaşlanmışım... sene taaa 2003 den bu yana.. bende diyorum etraf neden toprak kokuyor...
    O kadar yaşlı değilsin canım sadece sen ehliyetini aldığında ben ilkokul 2.sınıftaydım Şanslısın BaK!

Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim milletin gerçekten ticari zekası kıt amaç ilk fırsatta çakıp göndermek çoğu yerde .halbuki müşteri kazanmaya yönelik olsalar o çaktığının belki 10 katını kazanacaklar.zamanında arkadaşlarla öğrenciyken isim vermiyim küçük bi ilçeye gezmeye gitmiştik.her gittiğimiz restoranda bize istinasız öğrenci misiniz diye sormuşlardı fiyatlar anormal yüksek geldi tabii ki.meğer öğrencilere ekstra soslu!!! tarife varmış oralarda da biz geç uyanmıştık.hala düşündükçe bu devirde insanları böyle enayi yerine koyan kafaların olduğunu bilmek can sıkıcı.güneyde esnaf turistlerden şikayetçi ki hiç alış-veriş yapmıyolar diye .eminim burda yine sıkıntı bizde .o taraflarda halı satan bi arkadaş yüzde 2000 kazanıyoruz demişti taa kaç sene önce bir halıdan beni düşünmeye sevketmişti derin derin.iyi da bu kazanmak değil ki resmen kazıklamak
    Kesinlikle müşterinin parasına oynamak yerine müşteriye oynasalar eminim ki o insanlar daha çok para kazanacaklar yapılan işte namuslu olacak ama gel gör ki millet bulduğu yere en güzel kazığı sokuyor.Öğrenci bu ülkede velinimettir. Gel de anlat anlatabilir isen..

Tabi haklısınız bütün olanakları değerlendirmek ve ona göre uygun olanı seçmek gerekir, ancak Kiraz'ın bulunduğu yerde kaç kurs var Kiraza sormak lazım... fazla alternatif yoksa mecbur dayı işin içine giriyor. Hoş ülkemizde keyfi durumlarda dayılar rol oynuyor ve bu bilinen bir acı gerçek... dayısı olan şanslı olmayan şanssız, tabi kendi şanslı biriyse o başka mesele...

Ayrıca forumumuzda ciddi yazılarımızın olmasının tartışılmaz gerekliliğinin yanında, bazen abartmadan dayı muhabbeti gibi şakalaşmalı yazıların olmasının umarım sizin için sakıncası yoktur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Şakalaşmanın asıl sebebi de bu şekilde ki dayı olayları gibi olaylarda, haksızlığa uğrayan sade vatandaş tarafindan inceden nükte etmesinden başka birşey değildir.... Olacak o kadar misali...
    10-12 tane kursun hepsini gezdim ve aralarından en düşüğü 1,500 tl gibi bir fiyat verdi. İşin içine tanıdık girince 1000 tl oldu. Gayet ciddi bir konu bu aslında.Konunun şakaya vurulmasının ciddiyetini düşürdüğünü yada abartıldığını sanmıyorum ki ÖzlemKayra da benim vurgulamak istediğim noktayı kelimeleriyle son derece güzel ifade etmiş

Motosikleti
    cidden zaman hızlı geçiyor yaw.. eşim aradı benim çocuk okula başlayacakmışi....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)