Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet ve adak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ninja 250
    bu sığ düşüncelerden kurtulun artık, nekadar saçmadır yeni birşey alınca kurban kesmek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müsliman motorcu arkadaşlarım.Yeni motosiklet sahibi oluyorum ve adak adamak şart mı?Adayan arkadaşlardan yorum bekliyorum
    müsLİMAN ki ya?

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Kalbimden "falan marka motosiklet alırsam ; Allah rızası için bir koyun keseceğim" dedin mesela
    * kalbem söylemek ile adak olmaz ,Dil ile söylemen gerekiyor
    Adağımızı kesmeyip, parasını dağıtsak, yada kesmesek ?
    * Adağı kesmek şarttır. Adağı yerine getirmek vacib olduğu için, bedeli verilmez. Gecikse de, yine bedeli verilmez, kesmek gerekir.

Gelelim Adak konusunda diğer şeylere illede hayvan kesmek adak değildir.
    Eğer bir daha küfür edersem 100TL yi bir fakire vermeyim , yani adağım olsun dedim. küfür edersem
    *Adak, murat edilen şey için yapılır. Ayrıca küfür etmemek için yemin edilebilir. Mesela (Eğer bir daha küfür edersem 100 TL bir fakire vereceğim) diye yemin ederseniz, Küfür ettiğiniz zaman 100TLyı bir fakire vermek zorundasınız.)

bunlardan hariç SADAKA dağıtmak iyidir, ömür uzatır , kaza bela savar Allahın izniyle
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Ghostrider91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Zorro 150-70
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu şu motoru alınca evrak olarak ne lazım bana bi fiyatıyla birlikte açıkla yav.yok ruhsatı yok plakası nerelere koşturacaz?
    geçen hafta salı günü arora zorro 150-70 aldım.
    Eyer plaka işini takipçiye yaptırmazsan 100 lira kadar bi kârın olur. Ben kendim yaptım.

1) Motosikleti aldıgın yerden faturası cartı curtu 3-5 adet kağıt veriyolar. O kağıtlarla şöförler odasına gidiyosun 4.5TL verip bi dosya alıyosun o kağıtları o dosyaya koymak için o dosyayı almayınca olmuyor :D
    2) Ordan bi sigortacıya gidip dosyadaki evrakları doldurtuyosun 20 TL verip
    3)Ordanda Emineyete gidip Trafik tescilden ruhsatını çıkartıyosun. Plaka fişi veriyolar. 135.50 TL
    4)Ordan şöförler odasına gidip plakanı çıkartıyosun 17.5 TL
    5)Ve son olarakta sigortacıya tekrar gidip plakana sigortanı yaptırıyosun. Bunun fiyatı Ruhsat sahibinin yaşı ve motosikletine göre değişir. Benim yaşım 21 Arora zorro aldım 150 cc 80 TL sigorta cıktı. Ama sigortacılarıda vaktn varsa gezebilrsn hepsi aynı fiyatı soylemiyor.

Şimdiden Hayırlı Olsun Allah Kaza Bela Vermesin.
    Yaşadığımı Bazen Devir Saatinden Anlıyorum

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    insanın içini rahatlatması açısından da kesilebilir.
    ben değeri düşük bir araç aldığım zaman özellikle motorlarda her zaman bir horoz kesiyorum. adak yerine bir fakire sadaka da verebilirsiniz önemli olan niyettir aynı şeye gider.
    Ghostrider91 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu size bağlı......... ister adayın ister adamayın...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)