Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Araç Muayenesi yılda 1 e indirildi ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    facebookta yayınlanan her gönderiye inanmayın ya...az biraz araştırın arkadaş...bi başlık açıyosanız kaynak verin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yok öyle bişey arkadaşlar...
    Amaçları feysbuk ta tıklanma sayısı artırmak...
    Feyk haber ) Asparagas haber...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    forumda sazan çok

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satarım motoru bi atarabası yola devam AKP ye oy verenler düşünsün

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok öyle bişey arkadaşlar...
    Amaçları feysbuk ta tıklanma sayısı artırmak...
    Feyk haber ) Asparagas haber...
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda sazan çok
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satarım motoru bi atarabası yola devam AKP ye oy verenler düşünsün
    Arkadaş mesajları okumuyormusunuz yahu....
    İnanmayın ......

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    arkadaşlar ben şöyle bir kaynak buldum
    http://www.sgk.net/arac-muayene-sure...a-geliyor.html

haber feyk yada değil...burada asıl sorun şu vatandaş artık her şeyi bekler hale gelmiş....hükümetlerin ''nerede beleş oraya yerleş''
    mantığı ile hareket etmesi şeffaflık hak hukuk tabirinin ortadan kalkması...herkesi dejenere ediyor/etmiş...kimse de çıkıp canım
    olurmu öyle şey demiyor diyemiyor diyemezde zaten çünki oda çok iyi biliyorki işin ucunda tırtıklama varsa hükümetler hep olumlu
    yaklaşır vs vs vs kaç yıldır da konuşulan bir konu...zaten yasallaşmasına da hiç şaşmam ...

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    ticariler ne kadar kısa sürede muayeneye girerse bence o kadar iyi. geçen sene bindigim servis aracını bi yakalasalarda, şartlara uymadıgı için ceza yazsalar diye çok istedim. nihayetinde kendimde şikayet etmek istemedim.. tüvtürk olayı bence iyi geldi, çogu araç sanayilerde adam akıllı tamir edilmeye başlandı. bu araçlar hem bize hem kendi taşıdıkları canlara büyük tehlikelerdi.

neden ticarilerin daha kısa sürelerde muayene zorunlulugu gelmesine tepki gösterdiniz anlamadım açıkcası. freni patlayan kamyondan yada tüpü eskidigi için patlayan taksiden zarar görseniz, stopları bozuk bir aracı görmeyip çarpsanız daha mı iyi? biliyorum ki ticariler genelde sıkışmadıkça para verip yaptırmaz, yolda öcü gibi gezerler. neden olayı hükümete vs bagladınız onuda anlamadım. evet, muayene ücreti fazla, ama muayene sayısı bence az.

lastiginden parça kopan kamyondan zarar görmemeniz dilegiyle.. (motosiklet sürücüleri olarak daha bilinçli insanlar olmanızı bekliyordum, ancak kimilerinizin gözleriniz bazı sebeplerle kör oldugu için faydanıza bir konunun bile farkına varamıyorsunuz sanırım, kimilerinizde forumda hatır gönüllü insanlar diyor diye, meeee...)..
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı titanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben şöyle bir kaynak buldum
    http://www.sgk.net/arac-muayene-sure...a-geliyor.html
    Buna göre, trafikteki can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için, muayene kriterlerinin daha da ağırlaştırılması öngörüldü. Özellikle, basında sık sık yer alan, ‘kiralık lastik’ ile muayeneye gidilmesine yönelik tedbirler artırılacak. Örneğin kış lastiklerinin bölgelere ve kış şartlarına göre zorunlu hale getirilmesi, muayene aralıklarının daha da düşürülmesi gibi tedbirler üzerinde duruluyor.

Sadece düşünüldüğü bildiriliyor....
    Gündemde olan bir konu değil...

ossiaa4560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    31.07.2012 28370 ya da 28730 sayılı resmi gazeteye göre tüplü araçlar 9 hususi araçlar ve motorlar yılda 1 ticari araçlar 6 ayda bir muayeneye girecek. henüz yürürlüğe girmedi.
    yürürlüğe girmesi halinde silifke tüketici hakları derneği yargıya başvurup kaldırılması için elimizden geleni yaparız açıklaması yapmış ama nafile. girecek gibi görünüyor.
    milleti soydular zaten zamlar yetmiyormuş gibi.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bence bu kadarı bile uzun
    Araçların regre dönemi oluyormuş
    Amerika açıkladı
    27 günde bir vize olacakmış
    Ya aracın regre günleri düzensiz ise
    bir araç doğum uzmanına mı görünecek
    jackal_64 bunu beğendi.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    bu haberler fake ise devletin aklında olmayan bir şeyi devletin aklına sorduk demektir fake haber sayesinde kamuoyu yoklandı herkez razı gibi yakında bununda haberi gelir ,,, vatandaşın biri diyordu bizim arabaları avrupa birliğine hazırlıyorlar ama neden yolları avrupa birliğine hale hazırlamıyorlar diye yollar ın her tarafı serseri mayın gibi çukurlarla tuzaklarla dolu peki bunuda açıklasınlar madem
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Büyük başlar yine vatandaşa para tuzağı kuruyor... Gelir 2 yle çarpılacak işte... Yapacak bişey yok, konuşuluyorsa kesinlikle gündeme oturur

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    TÜVTÜRK kimin? Onu araştıralım hep birlikte.. Yada bu RTE denen psikopat ve onun gaddar kurmayları kimse otomobile binmesin istiyor? Kur-an da yeri varmı hocam günah falan otomobil kullanmak?
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TÜVTÜRK kimin? Onu araştıralım hep birlikte.. Yada bu RTE denen psikopat ve onun gaddar kurmayları kimse otomobile binmesin istiyor? Kur-an da yeri varmı hocam günah falan otomobil kullanmak?
    çok ulaşılmayacak bilgiler degil, ajitasyona hiç gerek yok bu konuda...
    http://www.tuvturk.com.tr/konsorsiyum.aspx

karayolları muayene yaparken aracımın muayenesi 30 saniye sürmüştü... ne far, ne lastik, ne ön yürür, ne fren hiç bir şeye bakılmadı.. üstelikte tam 1 saat sırada adım adım aracı ilerleterek girebilmiştim muayeneye. insan gibi davranılmak agır geliyorsa size afganistanı tavsiye edeyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

burada, forum köşelerinde hükümet devirip yeni hükümetler kuramazsınız. bunu oylarınızla yaparsınız. burada yapabileceğiniz en akıllıca şey (forumun buradaki organize faydası), organize olup, ulaştırma bakanlığını, motosikletler için yapılan muayene ücretlerinin düşürülmesi yönünde elektronik veya yazılı dilekçe ile baskı altına almaktır, organize bir şekilde meelemek değil. bir zahmet siz bunu yapmazsanız, sonra hakkım hakkım diye sızlanamazsınız. Yönetmelikler ihtiyaçlara göre düzenlenir. bir avuç klavye alimi olarak buralarda içi boş, kin cümleleri yazar durursunuz, içi boş oldugu içinde kara koyunlar da, ak koyunlar da anca meeler durur.. forum bazen bana boş iş gibi geliyor, boş insanların kendilerini sırıta sırıta teşhir ettiği nacizane yer.. ben ulaştırma bakanlığı demesem, tüvtürk kimin denetiminde, onu bile bulamayacak kapasitede çok insan mevcut aranızda.. maalesef böyle..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arac muayenelerinin sık yapılması ulkemız için bir gereklılıktır. Vurdumduymaz bir toplumuz bunu kımse ınkar etmesin. Özellikle ağır tonajlı ticari araçların 3 ayda bir kontrol edılmesi trafik kazalarını olumlu yonde etkıleyecektır. Diğer yandan şehir içinde kullanılan ticari araçlarda en fazla 6 ayda bir muayeneye sokulmalı.

İşin parasal kısmına gelince. Muayene ucretleri düşürülmeli. 40-50 tl yi gecmemeli. Ulkedeki arac sayısına vurunca cok buyuk rakamlar ortaya cıkıyor.
    sen bu uygulamayı kazaları önlemek içinmi yapacaklarını sanıyorsun?gerçi cevabı kendinde vermişsin son satırlarında....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hükümet sağolsun diyecem ama sağolur diye korkuyorum onun için hükümet biran önce defolsun diyorum...
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşlar, vizenin 1 yıla indirilme diye bi şey yokmuş. Ulaştırma bakanı öyle demiş.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)