Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Castrol'ün tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Arkadaşlar şurdan castrol'ün hangi motora hangi yağı tavsiye ettiğini incelerken, gördüm ki castrol kawasaki'nin ve honda'nın hiç bir modeline Power 1 Racing 4T 10W-50 tam sentetik yağı tavsiye etmemiş. bunun yerine çoğunlukla Power 1 Racing 4T 10W-40 tavsiye edilmiş. Bende dahil bir çoğumuz uzmanların tavsiyelerine aldırmayıp, neden tam sentetik kullanıyoruz anlamıyorum. kısmi sentetik tavsiye ettiklerine göre vardır bir bildikleri değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Su soğutmalıya 10W-50 kalın geliyodur belki, bir de çok yüksek devir çeviren motorların yağının fazla kalın olması istenmediğinden olabilir.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yağda sadece motorun yapısı tipi değil ortam koşullarıda önemlidir hangi mevsim şartlarında kullanıyorsanız ona göre yağ tercihinizi yapın.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su soğutmalıya 10W-50 kalın geliyodur belki, bir de çok yüksek devir çeviren motorların yağının fazla kalın olması istenmediğinden olabilir.
    bunlar uzmanlık tarafı olmayan kişisel düşünceler. buradaki kısa videoları izlerseniz neyi nasıl test ettiklerini, nasıl incelediklerini anlamamıza yardımcı olacaktır. eee... napalım şimdi bu işe 1 asır vermiş bir şirketin uzmanlarını boş verelim de ali'yi veli'yi mi dinleyelim.
    yada dinlemeye devam mı edelim?

Motosikleti
    Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar uzmanlık tarafı olmayan kişisel düşünceler. buradaki kısa videoları izlerseniz neyi nasıl test ettiklerini, nasıl incelediklerini anlamamıza yardımcı olacaktır. eee... napalım şimdi bu işe 1 asır vermiş bir şirketin uzmanlarını boş verelim de ali'yi veli'yi mi dinleyelim.
    yada dinlemeye devam mı edelim?
    Motorumda Castrol Power1 Racing 10W-50 tam sentetik yağ var napayım şimdi onu döküp 10W-40 yarı sentetik mi koyayım ?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    10-w 50 tam sentetik candır
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler tr de kullanılacak tek yağ 10 40 tır başka numara yağ bence fantiziye kaçar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler tr de kullanılacak tek yağ 10 40 tır başka numara yağ bence fantiziye kaçar
    Değil ya öyle, 10W-40 yağla cub motorum 10 dakka tam gaz gidince inceden hışır hışır ötmeye başlarken, 20W-50 ile ne kadar zorlasam da motorda sıcaktan kasma olmuyor.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Motorumda Castrol Power1 Racing 10W-50 tam sentetik yağ var napayım şimdi onu döküp 10W-40 yarı sentetik mi koyayım ?
    yok dökmeyin de, uzmanların dediklerini yabana atmamak lazım.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Antalyanın sıcağında motor kullanan biriyle karsın soğunda motor kullanan birinin sizce aynı yağı kullanması mümkün mü? Türkiyede 4 mevsim yaşanırken yüzlerce tür motor varken nasıl bir genelleme yapılabiliyor hayret yani.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Değil ya öyle, 10W-40 yağla cub motorum 10 dakka tam gaz gidince inceden hışır hışır ötmeye başlarken, 20W-50 ile ne kadar zorlasam da motorda sıcaktan kasma olmuyor.
    mengücüm bak güzel kardeşim o numara yağ o motora kalın gelir motor ısınınca sesli çalışabilir ama bu bi arıza değildir
    o yüzden kafaya takma o sesi ver gazı bak keyfine

türkiye de ne çöl sıcağı vardır nede kutup soğuğu
    bak bakalım kullanma klavuzuna antalya ya gidenle kars a gidenin yağ numaraları farklı mı eğer birinde 10 50 birinde 0 30 yazıyorsa sen haklısın.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    yok dökmeyin de, uzmanların dediklerini yabana atmamak lazım.
    Valla ben bi ara madeni yağ süperdir diyodum ama, birinin verdiği şu linki okudum ve http://www.calsci.com/motorcycleinfo/Oils1.html madeni yağların rafineri işlemleri sonucunda içinde baya bir miktarda parafin ve mum kaldığını öğrendim. Açıkcası parafin ve mum gibi maddelerin motor yağında yeri yok. Hem 1 litre yağa 25-30 lira verip hem de içinde parafin ve mum olan bir yarı sentetik yağ alamam. Ayrıca yarı-sentetik yağların yüzde kaç madeni yüzde kaç sentetik yağ olduğu da bildirilmiyor.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalyanın sıcağında motor kullanan biriyle karsın soğunda motor kullanan birinin sizce aynı yağı kullanması mümkün mü? Türkiyede 4 mevsim yaşanırken yüzlerce tür motor varken nasıl bir genelleme yapılabiliyor hayret yani.
    video kitaplığında robotla yapılan farklılık testini izle, alt yazıyı da kaçırma. en iyisi ben alt yazıyı buraya yapıştırayım.
    Farklılık testi için kullandığımız araçlardan biri robot sürücümüz “Flossie”dir.
    Flossie, arttırılmış güç veya hız gibi temel ürün avantajlarımızı destekleyen testlerimizin vazgeçilmezidir.
    Flossie, şasi dinamometremizde test edilmek üzere herhangi bir motosiklet üzerine yerleştirilebilir.
    Flossie, motorun vites değiştirme düzenini, debriyaj hissini ve gaz tepkisini bilmesini sağlayan tıpkı yeni bir makinedeki ilk sürüşü olan bir sürücü gibi kendi kendine öğrenebildiği bir moda sahiptir.
    Ancak, Flossie bildiğiniz sürücülerden farklıdır.
    Flossie yüksek hassasiyete sahip bir sürücüdür ve bir süre sonra aynı şekilde vites değiştirip aynı hızda gidecektir.
    Bu, yağdan yağa değerlendirmenin hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan sıra dışı bir test yinelenebilirliği ve veri güvenirliği sağlar.
    Tabiî ki de bir robot sürücüye sahip olmanın başka avantajları da vardır...
    Flossie asla yorulmaz veya küsmez…..
    Flossie, motosikletin motoru 16000 rpm'de çalışırken odadaki aşırı gürültüden asla rahatsız olmaz.....
    Ayrıca, Flossie çöl sıcağı ve kutup soğuğu gibi uç sıcaklıklarda çalışmayı dert etmez.
    Ve en önemlisi, Flossie güvenli bir sürücüdür

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengücüm bak güzel kardeşim o numara yağ o motora kalın gelir motor ısınınca sesli çalışabilir ama bu bi arıza değildir
    o yüzden kafaya takma o sesi ver gazı bak keyfine

türkiye de ne çöl sıcağı vardır nede kutup soğuğu
    bak bakalım kullanma klavuzuna antalya ya gidenle kars a gidenin yağ numaraları farklı mı eğer birinde 10 50 birinde 0 30 yazıyorsa sen haklısın.
    Sen benim o cub'u ne kadar zorladığımı bilmiyosun ama zorladığım için de keçelerden contalardan yağ sızdırıyor sürekli, bu yüzden pahalı yağ da koyamıyorum, ucuz bir 10W-40 da motor ısınınca kasıyor.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşlar şurdan castrol'ün hangi motora hangi yağı tavsiye ettiğini incelerken, gördüm ki castrol kawasaki'nin ve honda'nın hiç bir modeline Power 1 Racing 4T 10W-50 tam sentetik yağı tavsiye etmemiş. bunun yerine çoğunlukla Power 1 Racing 4T 10W-40 tavsiye edilmiş. Bende dahil bir çoğumuz uzmanların tavsiyelerine aldırmayıp, neden tam sentetik kullanıyoruz anlamıyorum. kısmi sentetik tavsiye ettiklerine göre vardır bir bildikleri değil mi?
    %100 doğru tespit yapmışsınız!

Bu konuyu bende çok araştırdım, konu açtım, öğrendiklerimi aktardım çok şeyde öğrendim fikrini esirgemeyen arkadaşlardan.

Fakat sonucunda bu tür sorulara yazdığım cevaplarda hep neredeyse terslendim En doğrusu kendi araştırıp inandığınız bilgiler ile ilerleyin
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Motoru yapan adam neyi kullan diyorsa onu kullanmak en garantisi. 10W-40 olsun, markası çok fark etmez.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk bakımda castrol15w50 racing konuldu benim motosiklete fakat,
    2. bakımda MOTUL 300V 15W50 yağdan kullanmak istiyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler