Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce hangisi nc 700 s - nc 700x

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reşitte aynısını söylüyor.. bu gidişle gelecek gibi bir nc ama önce bir test e çıkmam lazım.. reşit gel dene dedi gitmedim.. keşke gitseydim..
    la düşünsene tvs kadar cbf kadar yakıyorsun,çok büyük performans beklemiyorsan ki 190 km son diyorlar bence çok çok iyi param olsa gözünün yaşına bakmam alırım.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teklif var ısrar yok. Bilen bilmeyen atıp tutuyor ana sayfada konu açılınca. Topic'de sorsaydın keşke bu konuyu. İstanbul'a geldiğinde bir tura çıkarız

eyvallah sağol reşit... büyük ihtimal nc olacak.. hondaya bir kez daha binelim bakalım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la düşünsene tvs kadar cbf kadar yakıyorsun,çok büyük performans beklemiyorsan ki 190 km son diyorlar bence çok çok iyi param olsa gözünün yaşına bakmam alırım.
    çoşkun abi ne 190 nı ya.. beni bilirsin ben 130 da sbaitlrim genelde.... süratle işim olmaz bilirsin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakım maliyeti CBF 150 ile aynı. Yakıtı CBF den biraz fazla. Şehir içi dengesi ve kullanım kolaylığı cbf den üstün. Çanta kullanmayı gerektirmeyecek kadar büyük bir bagaja sahip. Combine ABS standart. Sıfır fiyatı 19000. Nankörlüğe de gerek yok yani

50 beygiri beğenmeyenlere sesleniyorum. NC nin gidişini(uzamasını) gördünüz mü? Şimdi 200 yapmıyor diyecekler ben de cevap vermeyeceğim
    mücahit_89, maxi97, Yusuf Ziya ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım maliyeti CBF 150 ile aynı. Yakıtı CBF den biraz fazla. Şehir içi dengesi ve kullanım kolaylığı cbf den üstün. Çanta kullanmayı gerektirmeyecek kadar büyük bir bagaja sahip. Combine ABS standart. Sıfır fiyatı 18500. Nankörlüğe de gerek yok yani

50 beygiri beğenmeyenlere sesleniyorum. NC nin gidişini(uzamasını) gördünüz mü. Şimdi 200 yapmıyor diyecekler ben de cevap vermeyeceğim
    18500 güzel fiyat.... mehmet konşukla diyaloğa geçmek lazım ama 3 ay bekleyeceğim ister istemez.......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Vergisi dışında herşeyiyle parasını hakeden bir motor.Zaten yılbaşından sonra zamı yerleştirir honda,bu fiyata uzun süre satmazlar.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    ABS standart, harika bagajı var, yakıt tüketimi bir commuter motor kadar,üzerinde metzeller lastik var, bakım maliyeti düşük ( yağ+yağ filitresi 116tl) bakım süresi uzun 12000km de, hondanın servisini yazmaya gerek yok sokak başı var, parça sorunu olmaz, maksimum torku 4750dd da veriyor inanılmaz, bazıları torku napıcaksın demiş ancak tork çok önemli, otomobil departmanıyla ortak yapım bir motoru var uzun ömürlü olacağını ön görüyorum zaten yüksek devir çevirmemeside bunu destekliyor. Bence bu kadar özelliklere sahip olması parasıyla kıyaslayınca çok cazip geliyor. Tek dez avantajı vergi konusu bir kaç cc nedeniyle bir üst dilime giriyor. Şahsen ilerdeki motorum bu olur az yaksın, güvenli olsun,servisi parçası bol ucuz olsun daha ne beklenir ki bi motordan. X mi s mi derseniz uzun yol yapıyorsanız dağ bayır arada çıkıyorsanız tabiki x ama şehir içi ağırlıklı ve asfalttan ayrılmam diyorsanız naked modeli harika.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Z750R iyidir güzeldir hoştur candır.... ancak bana göre en güzel alternatifide GSR750 dir hemde beyaz <3
    beyaz atlı bunu beğendi.
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Motosikleti
    hmmm bu konu uzar gider...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senede kaç kilometre yol yapılacak alınan motorla? oda önemli bir konu...

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS standart, harika bagajı var, yakıt tüketimi bir commuter motor kadar,üzerinde metzeller lastik var, bakım maliyeti düşük ( yağ+yağ filitresi 116tl) bakım süresi uzun 12000km de, hondanın servisini yazmaya gerek yok sokak başı var, parça sorunu olmaz, maksimum torku 4750dd da veriyor inanılmaz, bazıları torku napıcaksın demiş ancak tork çok önemli, otomobil departmanıyla ortak yapım bir motoru var uzun ömürlü olacağını ön görüyorum zaten yüksek devir çevirmemeside bunu destekliyor. Bence bu kadar özelliklere sahip olması parasıyla kıyaslayınca çok cazip geliyor. Tek dez avantajı vergi konusu bir kaç cc nedeniyle bir üst dilime giriyor. Şahsen ilerdeki motorum bu olur az yaksın, güvenli olsun,servisi parçası bol ucuz olsun daha ne beklenir ki bi motordan. X mi s mi derseniz uzun yol yapıyorsanız dağ bayır arada çıkıyorsanız tabiki x ama şehir içi ağırlıklı ve asfalttan ayrılmam diyorsanız naked modeli harika.
    şahsen motor tecrübem nisandan beri kullanmakla beraber ybr 125 ile 3000 km oldu. o yüzden fikrimi kaale almamak konusunda serbestsiniz
    fikrim şudur ki motosiklet mantık olarak (eğer tamamen gezi ve ulaşım amaçlı kullanılıyorsa) chemical arkadaşın yazdığı gibi olmalı. maliyeti ucuz, dengeli, yeri geldiğinde uzayabilen ve kaliteli. en önemlisi de yakıtıdır bence. 6-8 litre ne olm lan? bi motor o kadar yakıyorsa oturup kara kara düşünmek lazım bence. koskoca benim arabam 5 litre benzin yakıyor. ulaşımsa o da ulaşım, hem konfor hem güvenlik.
    velhasıl motorun ruhunda biraz da ekonomi olmalıdır bence.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    GSR 750 muadillerine göre çok pahalı. O paraya çok daha farklı motorlar alınabilir. NC700 ile fiyat performans konusunda yarışamaz bile. Reşitle ara sıra yola çıkmışlığımız var. Öyle 50hp ahh uhh diyenler gelsinler görsünler bir motoru. Bir kere ağırlık merkezi çok aşağıda güzel bir mühendislik çıkarmış honda. Motor çok hafif olmamasına rağmen ağırlık merkezinden ötürü hafif hissiyatı verdiği söyleniyor..
    Öyle gitmezde demeyin Reşit le sahilde hadi bi kalkalım dediğimde oha nasıl uzadı gitti lan demiştim içimden :D . Benim motorum z750r. Ben rodajda olduğum için 6000 deviri geçmedim. Rodajımla döverim seni demiştim fakat umduğumdan çok daha atak bir motor. Yakıt konusunda zaten acayip bişiy. Birde kıskandığım diğer yeri depo yerindeki bagajı. Dünyaları alıyor içine ...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GSR 750 muadillerine göre çok pahalı. O paraya çok daha farklı motorlar alınabilir. NC700 ile fiyat performans konusunda yarışamaz bile. Reşitle ara sıra yola çıkmışlığımız var. Öyle 50hp ahh uhh diyenler gelsinler görsünler bir motoru. Bir kere ağırlık merkezi çok aşağıda güzel bir mühendislik çıkarmış honda. Motor çok hafif olmamasına rağmen ağırlık merkezinden ötürü hafif hissiyatı verdiği söyleniyor..
    Öyle gitmezde demeyin Reşit le sahilde hadi bi kalkalım dediğimde oha nasıl uzadı gitti lan demiştim içimden :D . Benim motorum z750r. Ben rodajda olduğum için 6000 deviri geçmedim. Rodajımla döverim seni demiştim fakat umduğumdan çok daha atak bir motor. Yakıt konusunda zaten acayip bişiy. Birde kıskandığım diğer yeri depo yerindeki bagajı. Dünyaları alıyor içine ...
    ne rodajmış arkadaş 2 aydır bitmedi ya eee 100 kmde 8-10 litre yakınca sanırsam bitmemesi normal
    mücahit_89 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Bildiğim kadarıyla S X ten 2000tl kadar daha ucuz S alır aradaki farkı aksesuarlara harcardım..
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne rodajmış arkadaş 2 aydır bitmedi ya eee 100 kmde 8-10 litre yakınca sanırsam bitmemesi normal
    Yok yauu 8-10 yakmıyor :D Korkutma insanları. 5-6 yakar ama. Testini yapmadım henüz :D 50TL koyuyorum 200KM geçiyor maks.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Yok yauu 8-10 yakmıyor :D Korkutma insanları. 5-6 yakar ama. Testini yapmadım henüz :D 50TL koyuyorum 200KM geçiyor maks.
    ama güzel alet 8 de yaksa 10 da yaksa adamın zoruna gitmez ne varki kollamak muhafaza etmek zor o aleti..Allah kaza bela vermesin..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ya arkadaşlar benzin başını almış gitmiş bu ülkede asgeri ücreti hatırlatmaya gerek yok. 8-10 litre ne demek ya gezemedikten sonra altımda hayabusa olsa ne yazar? aldığın motorla gönlümce gezemedikten sonra buraya gitsem eğlenirmiyimden ziyade kaç lira yakar diye hesaplarsam o gezi zaten bana zevk vermez. Nc700 forumdaki arkadaş şehir içi sıkıştırdığında max4 lt yi geçemediğini söylüyor hadi bir xj6 yı gsr600ü fazeri sıkıştırın bakalım kaç litre yakıcaksınız? Motosikleti haftasonu zevk için kullanıyosan eyvallah 8-10 litre yaksında sürekli tepesindeysen uzun yol yapıyosan adama koyar. Benim arabam bile 43litre dizelle 900-1000 km yaptırıyor
    babaçi bunu beğendi.

Motosikleti
    Ya arkadaşlar benzin başını almış gitmiş bu ülkede asgeri ücreti hatırlatmaya gerek yok. 8-10 litre ne demek ya gezemedikten sonra altımda hayabusa olsa ne yazar? aldığın motorla gönlümce gezemedikten sonra buraya gitsem eğlenirmiyimden ziyade kaç lira yakar diye hesaplarsam o gezi zaten bana zevk vermez. Nc700 forumdaki arkadaş şehir içi sıkıştırdığında max4 lt yi geçemediğini söylüyor hadi bir xj6 yı gsr600ü fazeri sıkıştırın bakalım kaç litre yakıcaksınız? Motosikleti haftasonu zevk için kullanıyosan eyvallah 8-10 litre yaksında sürekli tepesindeysen uzun yol yapıyosan adama koyar. Benim arabam bile 43litre dizelle 900-1000 km yaptırıyor
    XJ6, Z750, Gsr600 vs vs hepsi neredeyse aynı ortalamada yakar. Sıkıştırırsan onlarda cebini sıkıştırır. Kişiye ve bütçeye göre değişiyor işte. Bana haftada 50TL benzin yetiyor. Kimisine fazla gelir kimisine az. Herkez zevkine ve bütçesine göre araştırıyor ve alıyor motorunu burada bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz ki insanlar kendilerine uygun motorları bulabilsinler.

NC700 gerçekten güzel motor ama ben biraz agresif adamım motorumunda öyle olmasını istiyorum. Gönlümden z1000 geçiyordu param yetmedi z750r alabildim

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    motor alırken işletim maliyetini göz önünde bulundurmak lazım,nc serisini incelediğimde başta yüklü bir miktar ödüyorsunuz ama sonrasında yakıt ve masrafları göz önüne aldığınızda o heybette o albenisi olan başka bir araç yok gibi
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bence X benimde bir sonraki motorum olma ihtimali çok yüksek. Uzun süre binebileceğimi düşünüyorum. Bir yaştan sonra kaç silindir olduğunun pek önemi kalmıyor. Hatta sabit gelirli iseniz silindirine değil ne kadar az yaktığına ve ne kadar masrafsız olduğuna daha çok önem veriyor insan.

Benim favorimde nc ler Alırkende uygun kullanırkende uygun ve abs standart başka model varmı bilmiyorum.
    babaçi bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    XJ6, Z750, Gsr600 vs vs hepsi neredeyse aynı ortalamada yakar. Sıkıştırırsan onlarda cebini sıkıştırır. Kişiye ve bütçeye göre değişiyor işte. Bana haftada 50TL benzin yetiyor. Kimisine fazla gelir kimisine az. Herkez zevkine ve bütçesine göre araştırıyor ve alıyor motorunu burada bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz ki insanlar kendilerine uygun motorları bulabilsinler.

NC700 gerçekten güzel motor ama ben biraz agresif adamım motorumunda öyle olmasını istiyorum. Gönlümden z1000 geçiyordu param yetmedi z750r alabildim
    hocam tabiki motor zevk ve bütçe meselesi. konu başlığı nc700 olduğundan soran arkadaşta bu motoru merak ettiğinden nc700ü diğerlerine göre kıyas yapıyoruz. size haftalık 50 liralık benzin yetebilir ancak (50/4,54=11,01 lt) ben 7-8 litre yakan bir motorla hafta sonu bile kullansam izmit-istanbul yapamam zaten şuanki dünyada daha az yakıt daha çok performans a yöneliyor bknz wv bi ton motor çıkarttı tsi fsi vs bugün gazetede gördüm koskoca mercedes c180 serisini 1.6 motora düşürmüş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)