Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşük Beygir Güçlü Motorlar İçin Önerdiğiniz Kask Modelleri ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    kardeş kafan ne kadar değerli ise o değerde bir kask almanı tavsiye ederim, verebildiğin kadar çok para ver kaskına...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 nin türkiyesinde konuyla alakalı hiç bir bilgisi olmıyan serseric adlı arkadaşımız maksat kafa bulandırıyım yorumda bulıyım die yazmış sanırım adama derler sen mağaradamı yaşıyosun die AGV nere LS2 nere yahu
    agv vs ls2
    güzel bir maç olur
    ama agv ilk raundun ilk saniyesinde nakavt eder ls2 yi
    70 liralık kasktan ne olur ya?
    birde yazıyorlar agv yle kıyaslıyolar
    yazık...
    çok hoşuma gidiyor şu kask agv nin
    http://www.mototas.com.tr/urunlistel...98&o=82&s=1258
    # motosikletle.blogspot

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D:D:D ls2 ne ? kask mı o? ls2 chrono 1.5 metreden yere düştü çatladı
    free m dediğiniz şey de kask mı değil mi anlamadım :D
    plastik bildiğin oyuncak araba plastiği :D
    agv orta sınıf bir kask
    nitroya da bakın derim
    ls2 önermiyorum kimseye
    kaç paralık beynin varsa o kadarlık kask tak derdi hep ustam
    Ls2 bana gorede iyi bi kask degil.Ben sadece serseric nickli arkadasin yazdigi markalari kiyasladim.Free m diye bi marka var, ls2 den de vasat.Kask demeye bin sahit ister.Nitro da parasini hak edeb kasktir.Fakat agv bana gore nitrodan daha kalitelidir.Ben 125cc kullaniyorum ama kaskim suomy vandal modeli.Kafama verdigim deger o

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 bana gorede iyi bi kask degil.Ben sadece serseric nickli arkadasin yazdigi markalari kiyasladim.Free m diye bi marka var, ls2 den de vasat.Kask demeye bin sahit ister.Nitro da parasini hak edeb kasktir.Fakat agv bana gore nitrodan daha kalitelidir.Ben 125cc kullaniyorum ama kaskim suomy vandal modeli.Kafama verdigim deger o
    vasat demek orta demek berbat filan degil katiliyorum ama dedikelrine

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    kask işi bütçe ile alakalı. eger bütçen fazla degilse ls2 fiyat performans olarak en iyisidir.

kask fiyatı veya kalitesi ile motosiklet modelinin bir alakası yoktur. bütçen iyi ise en saglamını en konforlusunu ve en hafifini al. yok bütçen kısıtlıysa konfordan ve hafiflikten ödün ver ama saglamlıktan ödün verme.

Ls2 agv den iyi oyle mi ? biraz arastirin Allah askina.Ls2 ile agv yi kiyaslamam bile.Hele free m denen kask vasat bi kasktir.Agv ls2 den kat kat kalitelidir.Ls2 orta halli idare edecek bi markadir.Free m vasattir.

Bence cc ye gore kask belirlemek yalnis.100cc bi motor kullaniyo bile olsaniz kazalar sizin hataniza ve hiziniza gore gerceklesmiyo maalesef.Motorum 50cc diye dandik kask alirsiniz,adamin teki Allah korusun 100 km hizla carparsa size ne okacak ? 50cc bile kullaniyo olsaniz imkaniniz varsa kaliteli kasklari tercih etmeniz gerekir bana gore.
    LS2 ile Agv mi yapmayin cidden yapmayin daha motorum yok motorcu dostum cok b piyasanin icinde az cok bulundum agv shoei den kotu olmasina ragmen shoei ile kapisan bi markadir siz ls2 diyosunuz 100 liralik kask hic kullanan varmi ls2 yi ben kullandim yarim saat dayanamadim kulaklari nasil rahatsiz ediyor bilirmisiniz sadece guluyorum bilip bilmeden yorum yapanlara ha ls2 nin iyi modeli yokmu var ama o iyi modele verecegin parayla kat kat kaliteli marka kask alirsin
    [COLOR="#FF0000"][U][I][B][/B][/I][/U][/COLOR]You don't Need Anything To Enjoy Life,You Already Have A Life To Enjoy Everything.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı Pendikty61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 100 ila 125 CC arası yatık veya dik silindir şeklindeki sadece ulaşım amacı için sürülen motorsikletlere uygun kask modelleri ve fiyatlandırma bilgisi verebilirmisiniz nasıl kask uygun gider fiyatı nedir ? Şimdiden teşekkürler..

testlerden enaz 4 yıldız alan kasklardan al bence alt seviyeleri düşünme bile derim:..SHARP
    http://www.google.com.tr/url?sa=t&rc...As67kyTIh4GgUQ
    erimozel bunu beğendi.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı soldereminem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 ile Agv mi yapmayin cidden yapmayin daha motorum yok motorcu dostum cok b piyasanin icinde az cok bulundum agv shoei den kotu olmasina ragmen shoei ile kapisan bi markadir siz ls2 diyosunuz 100 liralik kask hic kullanan varmi ls2 yi ben kullandim yarim saat dayanamadim kulaklari nasil rahatsiz ediyor bilirmisiniz sadece guluyorum bilip bilmeden yorum yapanlara ha ls2 nin iyi modeli yokmu var ama o iyi modele verecegin parayla kat kat kaliteli marka kask alirsin
    Benden alinti yapip cevaplamissin yanlis olmus galiba.Bende agv nin ls2den cok daha saglam ve kaliteli oldugunu soyluyorum zaten.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D:D:D ls2 ne ? kask mı o? ls2 chrono 1.5 metreden yere düştü çatladı
    free m dediğiniz şey de kask mı değil mi anlamadım :D
    plastik bildiğin oyuncak araba plastiği :D
    agv orta sınıf bir kask
    nitroya da bakın derim
    ls2 önermiyorum kimseye
    kaç paralık beynin varsa o kadarlık kask tak derdi hep ustam
    Arkadaşımın ls2 kask gözümün önünde asfalta düştü motorun selesinden hiçbirşey olmadı.
    Geçenlerde kaza yapan bir arkadaş ls2 kaska övgüler yağdırıyordu. 4 yıldız alan bi kaska biraz ağır eleştiri yaptınız gibi.
    Kaskın güvenliği fiyatıyla mı ölçülüyo ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın ls2 kask gözümün önünde asfalta düştü motorun selesinden hiçbirşey olmadı.
    Geçenlerde kaza yapan bir arkadaş ls2 kaska övgüler yağdırıyordu. 4 yıldız alan bi kaska biraz ağır eleştiri yaptınız gibi.
    Kaskın güvenliği fiyatıyla mı ölçülüyo ?
    Tamamen olmasada fiyatla buyuk olcude orantili kaskin guvenligi.Mesela free m en vasat kasklardan 80 tl.Sonra ls2 var en kotusu 110-120 tl.Ls2 den cok daha iyi nitro var 250-350 400 gibi fiyati var.Sonra agv var 400 500 600 tl civari.Suomy var 600 700 800 900 1000,shoei ayni sekilde.Sirasiyla bakarsak fiyatlar ve kalite tamamen baglantili

Tamamen olmasada fiyatla buyuk olcude orantili kaskin guvenligi.Mesela free m en vasat kasklardan 80 tl.Sonra ls2 var en kotusu 110-120 tl.Ls2 den cok daha iyi nitro var 250-350 400 gibi fiyati var.Sonra agv var 400 500 600 tl civari.Suomy var 600 700 800 900 1000,shoei ayni sekilde.Sirasiyla bakarsak fiyatlar ve kalite tamamen baglantili
    Nitro aikido 250 tl 5 yıldızlı, shoei 1.150 tl o da 5 yıldızlı.

Fiyat konusunda çin malları dandik kasklar hariç.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Nitro aikido 250 tl 5 yıldızlı, shoei 1.150 tl o da 5 yıldızlı.

Fiyat konusunda çin malları dandik kasklar hariç.
    İkiside 5 yildiz,o zaman nitro ile shoei ayni kalite oyle mi ?

İkiside 5 yildiz,o zaman nitro ile shoei ayni kalite oyle mi ?
    "Aynı" yada "kalite" kelimesi geçiyormu mesajlarım da ? Sadece "güvenlik" olarak aynı.

Rüzgar sesi alma, buğu yapma, vizörlerin çizilme dayanıklılığı, havalandırma yeterliliği, konfor, marka imajı, reklam farklı kriterler.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Düşük beygir güçlü motor derken ??
    Ayrıca kask markası ile motorun ccsinin bir alakası yoktur.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    ls2 kullanan arkadaşlarım vardı hoşuma giden kasktı geçen artçı için acil kaska ihtiyacım oldu vaktim olmadığı için kafamdaki marka ls2 yi alayım dedim benim kaskta eskidiğiden ötürü girmişken 2 tane alayım dedim ve aldım da o gün kullandım ama E-9 muş şimdiki aklım olsa almazdım tabi tavsiye etmem ls2 yi.

Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ls2 kullanan arkadaşlarım vardı hoşuma giden kasktı geçen artçı için acil kaska ihtiyacım oldu vaktim olmadığı için kafamdaki marka ls2 yi alayım dedim benim kaskta eskidiğiden ötürü girmişken 2 tane alayım dedim ve aldım da o gün kullandım ama E-9 muş şimdiki aklım olsa almazdım tabi tavsiye etmem ls2 yi.
    e9 olunca ne oluyor e11 olunca ne oluyr

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    Ertesi gün tr riders toplantısında arkadasımdan ögrendiğim kadarıyla en iyisi E1 genelde pistlerde kullanılan kask oluyor E2 yi pek görmedim dedi E3 nolan cinsi kasklarda E9 u ilk defa görmüş yani anlayacagın belli bir güvenlik testinden geçiyor ama fiberin kalitesi numara arttıkça kalite düşüyor.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    "Aynı" yada "kalite" kelimesi geçiyormu mesajlarım da ? Sadece "güvenlik" olarak aynı.

Rüzgar sesi alma, buğu yapma, vizörlerin çizilme dayanıklılığı, havalandırma yeterliliği, konfor, marka imajı, reklam farklı kriterler.
    Nitro ile 250 km hizla darbe al,birde shoei,suomy,schubert gibi kasklarla al ayni darbeyi hepsi 5 yildiz olsa bile shoei ve suomy gibi koruyamaz sana bunun garantisini verebilirim.

Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ertesi gün tr riders toplantısında arkadasımdan ögrendiğim kadarıyla en iyisi E1 genelde pistlerde kullanılan kask oluyor E2 yi pek görmedim dedi E3 nolan cinsi kasklarda E9 u ilk defa görmüş yani anlayacagın belli bir güvenlik testinden geçiyor ama fiberin kalitesi numara arttıkça kalite düşüyor.
    ee bizim shark e11 ls2de e9 shark dahami kötü :D

Nitro ile 250 km hizla darbe al,birde shoei,suomy,schubert gibi kasklarla al ayni darbeyi hepsi 5 yildiz olsa bile shoei ve suomy gibi koruyamaz sana bunun garantisini verebilirim.
    250 ile darbe alınca kask sağlam kalsa kafa kalmaz

http://sharp.direct.gov.uk/

Sharp bu 2 kaska aynı yıldızı veriyorsa onlara mail atın kriterleri söylerler belki.

Yani bi bakıma haklısınız euro ncap testi gibi bütün araçların çarpışma testi 64 km/h ile yapılıyor. Q7 ile de öyle punto ile de. Yüksek süratlerde neden yapılmadığını düşündünüz mü ?

Tankın içinde dursanız ve tank birden yavaşlarsa sizin dış görünüşünüzde hiç birşey olmasa bile organlarınız patlar

Unutmayın motordaki "çoğu" korumanın amacı sürtünmeyi azaltmaktır, darbe emmek 2. planda kalır.

Bakınız : (Videoyu özür dileyerek koyuyorum.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)