Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

"İlk Uzun Gezim İzmir- Bodrum" Aşama 1; Hazırlık

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    AŞAMA 1; HAZIRLIK

Evet arkadaşlar yarın kısmetse kız arkadaşımla bodruma gidiyoruz.

Saat olarak 6, 6.30 civarı yola koyulacağız bu gece hazırlıklarımızı

tamamlayacağız. İlk gezim olduğu için tecrübeli abilerimin, kardeşlerimin

fikirlerine ihtiyacım var, Allah rızası için bi iki kelime de olsa çok makbüle geçer.

Motor: CBF 150

Rota: https://maps.google.com/maps?saddr=4...5%2C6&t=m&z=12

Dün 45 lt Shad marka topcase aldık ve takıldı, umarım 2 kişinin eşyalarını alacak kadar basitleştirebiliriz eşya seçimini.

Kasklar, ceketler, dizlikler, eldiven (sadece bende var?), ehliyet, ruhsat, sigorta hazır.

İzmir Kahramanlar İlhan Ustaya çalışmada sorun yaratan (1 haftadır ağlıyorum) motor dün bırakıldı, full bakımları yapılacak, bugün alınacak.

Lastik patlaması için sprey aldım fakat uzun yol için kilit malzemeler konusunda yardıma ihtiyacım var.

Cbf kullanan arkadaşlar michelin lastik ile artçılı hava basınçlarını paylaşırlarsa çok sevinirim.

Bütün gezinin aşamalarını (hazırlık, macera, deneyimler) ve fotoğraflarımızı bu mesajıma editleyeceğim.

Umarım sonuç olarak hepimize olumlu bir şeyler katar.

'let the journey begin' (yolculuk başlasın)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı yolculuklar tahmin olarak izmir bodrum arası kaç km?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    elin yatkınsa bir anahtar takımı almalısın bir sorun olduğunda söküp takabilmen için bir de yedek şambriyel almalısınki büyük yarıklarda sprey işlmez bildiğim kadarı ile

şöle bir kız arkadaşımız olmadı yaw bodruma gidecek sonra derdim bodrumada gittik beraber
    Kaplanboğa bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haritada yazıyor ya arkadaşım kaç km olduğu...
    Kaplanboğa bunu beğendi.

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    bence ilk işin kız arkadaşınada en azından bi kask ve dizlik al yolda diğer arabalardan sıçrayan taşlar! oluyor ve sana karşı gelen arı ve diğer mahluklar =))
    Kaplanboğa bunu beğendi.
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    Forumda bulunan bu sayfada belirtildiği üzere,

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1393.html

tek kişi: ön 25 arka 29
    çift kişi: ön 25 arka 33
    Kaplanboğa bunu beğendi.
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    kesinlikle sıcak diye kısa kollu ve şort capri tayt tarzı şeyler giymeyin yolda ki mahluka-ı böcekler çok başınızı ağrıtıyo tecrübe ile sabit.
    Kaplanboğa bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekipmanlarınız tam olsun.En azından kız arkadasına kask ve dizlik ayarlamalısın.Hatta eldivende olursa iyi olur.Sinek böcek çok rahatsız ediyor insanı.Zaten 230 km yol pek sorun yaşamazsın motor konusunda molasız bile gidilebilir ama ilk yol tecrübem olucak diyorsun 60-70 km de bir mola ver dur 10-15 dk hem kafan dağılır hem biraz dinlenmiş olursun.Yola çıkmadan zinciri yağla
    45 lt çanta yeterde artar bile.Çok şey almayın giyemezsiniz hepsini.Yola cıkarken su,meyvesuyu ve tuzlu bişeyler alırsan iyi edersin.Sıcak ve rüzgar sıvı kaybını arttırıyor.Kaybettiğin sıvıyı takviye edersin.Deponu fulle öyle çık.Zırt bırt benzin almak adamın sinirini bozuyor Motoruna ve kendine güven.Hayırlı yolculuklar.Umarım keyifli bir yolculuk yaşarsınız.
    Kaplanboğa bunu beğendi.

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    geçen hafta bodrumdan izmire geldim söke outletlerin önunde bodrumun girişinde radar var.. dikkat et...kısa kollu t-shirt short giyme kalın mont giyme ya ıstakoz ya da turşu gibi olursun..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 km civarı fatih. Çok değil yani.

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Yanında reflektif yelek, çakı, fener vs bulunsun. O yolu bir günde tamamlamaya çalışma. Sen dayansan bile artçın için çok zor olur.
    Tarkya üzerinden gidersen Çanakkalede feribot iskelesinin yakınlarında, Eskihisar tarafından gidersen Ayvalıkta ve civarında kamp yapabilirsin. Yolculuk böyle daha eğlenceli olacaktır.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    kız arkadaşına kask mutlaka bulundur
    cbf 150'nin artçı için olan kısmı biraz sorunludur biliyorum zamanın da bende de vardı ve 60-70 km sonra artçının bana bi küfretmediği kalıyordu onun için arada bi dur hem kendi dikkatin ve kafa rahatlığın için hemde artçının bi nebze rahatlaması için
    Kaplanboğa bunu beğendi.
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    2009 yazınca cbf 150 ile bizde güney turu yapmıştık, 1800 km, sana bişey söyliyim mi yanına yol ve sürüş konforun, güvenliğin için gerekli malzemeler 0harici hiç bişey almana gerek yok, motorun bakımlı olsun, yğa buji hava filtresi ömrü, lastikler, lastik hava basınçların normal olsun, eksik yağ ile gezme yeter, lastik patlarsa falan filan lastik kiti buna bile gerek yok, lastikler dubless, unutmamak lazım. En kötü lastik tamircisine kadar lastiğin patlasada gidersin. Biz yanımıza koca bi çanta takım taklavat almıştık, neymiş, motora yolda bişey olursa her yerine müdahale edebileceğimiz teçhizat olacakmış, vay vay, hiç birini kullanmadık ve yaptığımız amelelikle kalmıştık 1800 km boyunca. Hı benizni bilmediğin yerlerden alma, shell opet falan tercih et. 80-90 takıl, motoru sıkıştırma, fazla devir yaptırma, çakıu gibi gider gelirsin hayırlısı ile, korkma, yanında bi kilim bi battaniye bulundurursan sele üstüne, popo altına koyarsın, kalça ağrısına birebirdir

http://www.motosiklet.net/forum/etki...uney-turu.html

Yolculu ön 30 arka 33 yapıyorum michalenleri. Yağın eksik olmasın ve motoru sıkıştırma, cbf ile uzun yol için püf noktalarıdır Hem motoru yormazsın, hemde kendin yorulmazsın.

Kısa kollu kıyafetle, şhortla, veya sandalet vb kıyafetlerle ne sen, nede yolcun böyle kıyafetler kullanmayın, aman çok sıcak, yaka bağır açmayın, uygun yazlık kuyafgetlerle usulünce giyinin. benim bu geziden eve döndüğümde, iç çamaşırımdan ölmüş arı çııkmıştı Dönüş yoluca çok sıcaktı, montun önümü açmıştım. Arı girmiş sıkışıp vefat etmiş, iç çamaşırıma kadar inmiş, eve ulkaşıp duşa girerken fark etmiştim. Yüksek hızlarda kesinlikle camını ful olarak açma. Bi çıt aç çok çok sıkılırsan.
    Kaplanboğa bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanında reflektif yelek, çakı, fener vs bulunsun. O yolu bir günde tamamlamaya çalışma. Sen dayansan bile artçın için çok zor olur.
    Tarkya üzerinden gidersen Çanakkalede feribot iskelesinin yakınlarında, Eskihisar tarafından gidersen Ayvalıkta ve civarında kamp yapabilirsin. Yolculuk böyle daha eğlenceli olacaktır.
    hacı naaptın ya...istanbul dan değil izmir den...
    conquista bunu beğendi.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    cebinde bolca para olsun her derde deva .bütünsorunları çözer. hayırlı yolculuklar. tam 250km...
    Kaplanboğa ve conquista bunu beğendiler.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Müdür, 250 km imiş be yaw, bende bişey sanmıştım başlığı koyunca hazırlık falan demişsin. Ya biz o yolları günlük, keyfi, plansız yapıyoruz, hiç bişeye gerek yok ki ya Biraz önce 100 km gittim 100 km geldim. Bu seviyede 200+200 km veya hatta 250+250 km seviyelerinde hafta sonu gezileri yapıyoruz, hazırlığa hiç gerek yok. Cebinde paran olsun, yediğin içtiğin senin olsun
    eray_uluyazı, Okurt, OnrMRT ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Ben Sakarya'dan geldim bodruma 10-11 saat civarı, pek bir mesafe değil izmirden bodruma, bir de yolun büyük bölümü otoyol. CBF'le biraz zorlayabilir belki ama bilemem. Günübirlik bile gider gelirsin; bir tek Milasa gelirken yol yapım çalışmaları var toz toprak oralar. Gerisini rahat rahat gidersin. Genç adamsın ya bu kadar plan programa ne gerek var atla gel, ne olacak 250 km?
    Kaplanboğa bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    kuşadası söke arası yaylaköy civarında rüzgar a dikkat et çok savurtuyo.yolun güzelliğine aldanma sökeye yaklaşırken yokuş aşağı inişte sağda halı sahayı gördün mü yavaşla ileriye radar koyuyolar.birde söke didim arası arkadaşında dediği gibi outletleri geçince radar var.Söke yada söke yakınlarında sorun olursa çekinmeden arayabilirsin 0-542-604-07-93 hatta sökede mola vermek isterseniz bnde kız arkadaşımla gelip sizi bi kaç saatliğine ağırlayabiliriz
    Kaplanboğa ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Buff kullanmanı tavsiye ederim diğer koruyucu malzemelerine ek olarak uzun yolda(kaskın camını açtığınızda) ağzınıza sinek, böcek v.s kaçmasını önlüyor, tozlu yollardan geçerken o tozu solumanızı önlüyor üstelik şapkadan elliğe kadar pek çok şekildede kullanılabiliyor hayırlı yolculuklar şimdiden kazasız belasız inş.
    Kaplanboğa bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    işte bu ruhu çok seviyorum, hepinize ayrı ayrı teşekkürler, hepsini yazdım beynime tekrar tekrar okuyacağım, kısmetse fotoları laptop götürürsem eğer, kaldığımız yerden haftasonu atarım, eyvallah beyler.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)