Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bir Türlü Açılmayan Motor Yağı Tahliye Tapası

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    İyi akşamlar senin sorunun açık uçlu anahtarla sökmeyi denemen. Orta kalite bir lokma takımı edin kendine, cırcırlı(o aletin ismi nedir bilmiyorum) lokma ile tek denemede rahatlıkla sökersin. Hem ilerde lokma takımı da lazım olur, elinin altında böyle aletlerin olması güzel bir şey.
    Yalnız yön konusuna dikkat. Anahtarı yerine tak, normal diz çöküp yere bakarken saat yönünde lokmaya birkerede sertçe vur tık diye açılır. Ya da motorun altına yat saat yönünün tersine vur. Bir kere vurduktan sonra kendini biraz geri çekerek elinle sök vidayı, üstün başın kirlenmesin
    Bu arada mümkünse motoru birisi tutsun. Ben az kalsın deviriyordum kendi üstüme
    ferdinandd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Cırcırlı lokma takımı alacaksanız içinde işe yarar parçalar olmasına dikkat edin, ben motoru yeni aldığımda 10 liraya bi tane almıştım işe yaramaz ne kadar parça varsa var hepsi saçma sapan alakasız metrik olmayan ölçülerdi, işime yarayan 2-3 tane lokma anca vardı 40 parça sette.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Yarın ola hayrola, ak koyun kara koyun belli olacak

İnadın boyutu büyürse o civata gerekirse sağa sola degil ! yukarı aşağa bile dönecek

Dediğim gibi civatada sadece tek bir kenarda o da az bişey sorun var, elimde oraya sığabilen tek anahtarında ağız kenarları yenince otomatikman sökme faslı yalan oldu, çekiçle tıklasam civata da iyice yenirdi anahtardan dolayı diye, cesaret edemedim ama elle saatlerce zorladım o doğru

Yarın büyük gün, tam takır hazır olucam " ferdinand VS. yağ tapası "

Sonuçta iki taraftan biri kazanmadan bu karşılaşma son bulmayacak

Hedefim sizlerinde desteği ile kupa ile foruma dönebilmek
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda NC S
    Desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım arkadaşlar!!! 12 numara yıldız anahtar ile ilk denememde açıldı. İşlem gayet temiz, titiz bir şekilde tamamlandı.

Dün akşam gereksiz yere tükettiğim fazla oksijenden dolayı kendimden utanıyor sizlerden af diliyorum

Sonrasında, bu anahtar ile İstanbul merkez ve çevre ilçelerde yaptığım gösteriler İşin sırrı anahtarmış hakikaten

http://d1208.hizliresim.com/10/c/brhsq.jpg
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ben sana demiştim abibu yıldız herşeyi açar

en önemlisi 12*13 olcak yoksa böyle havada duramazsın

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım arkadaşlar!!! 12 numara yıldız anahtar ile ilk denememde açıldı. İşlem gayet temiz, titiz bir şekilde tamamlandı.

Dün akşam gereksiz yere tükettiğim fazla oksijenden dolayı kendimden utanıyor sizlerden af diliyorum

Sonrasında, bu anahtar ile İstanbul merkez ve çevre ilçelerde yaptığım gösteriler İşin sırrı anahtarmış hakikaten

Abi adamda para var huzur var, gitmiş İzeltaş anahtar almış tanesi 10 liradan. Ben 20 liraya komple takım aldım
    07DFB18 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Adama dedim cırcır dediler, lokma dediler onlardan da ver dedim, bak yanlış anlamada bile bile kazıklanacak yer arıyosun dedi

Abi dedim ne anahtarlar yamulttum, uçları yendi bi bilsen, olmuyor dedim

Ben sana 1 tek anahtar vereyim açmazsa lokma takımı benden olacak dedi

Bende içimden "inşallah açmaz" diye dua ediyorum tabi bi takım gözüme kestirdim kiliteli de bişeye benziyordu ama ilk denemede açtı yıldız

Bizim hediye takım yalan oldu

Abi öyle deme sonuçta bikere alıcam, hep kullanıcam. Bu arada o takımları erkek içgüdüsümüdür nedir hiç kullanmiycağmı bilsem yinede alasım gelirdi. Her eve lazım gibi duruyolardı

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:10 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana demiştim abibu yıldız herşeyi açar

en önemlisi 12*13 olcak yoksa böyle havada duramazsın
    Evet araştırdım, diğer tarafı 13 olmayanlar denemiş, çoğu kişi pert, kollar bacaklar platin dolu

motorundaki buji anahtarı olmasi lazim yada gardaşum yıldız anahtari dene her derde devadur.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Hortlatiyorum ama bu serefsiz cinlilerin yaptigi motorlar iyi guzel butceye uygunda boyle antin kuntin isler cikariyor bugun yag degisimi yaptim yagı bosalttim ve yag filtresini temizliyeyim derken lokma ile yağ tapasini acmaya calisirken bi kerede koca civata yalama oldu filtreyi temizleyemedik insan adam gibi bi tapa takar bi civatayi bi sok tak yalama olmusdur

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    civatanın dişlerimi yalama oldu yoksa anahtarı tutan kısımmı eğer anahtarın tuttuğu kısım ise keski ilede sökebilirsiniz bu arada oranın yalama olmasında anahtarında suçu var iki ağızlı yani açık ağızlılarla sökmeyin yıldız yada lokma her zaman daha iyi tutar

Motosikleti
    kuba cg-100
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    civatanın dişlerimi yalama oldu yoksa anahtarı tutan kısımmı eğer anahtarın tuttuğu kısım ise keski ilede sökebilirsiniz bu arada oranın yalama olmasında anahtarında suçu var iki ağızlı yani açık ağızlılarla sökmeyin yıldız yada lokma her zaman daha iyi tutar
    anahtarı tutan kısım yalama oldu lokma ile sokuyordum keski ile nasil sokecegim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim yaptığım ilk önce civataya çekiçle hafif hafif tıklatılır sonra keskiyi civatanın anahtarı tutan kısmına koyulur civatanın söküldüğü yönce çekiçle tıklatarak açar

Motosikleti
    kuba cg-100
    Sagol mertcan yarin dedigini uyguluyacagim

saat yönünün tersine çevireceksin. ayrıca motorun soğumasını bekle sıcakken dişlere zarar verebilirsin.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Yeni tıpa al tak birdaha sıkıntı çıkarmasın

Motosikleti
    Ustalar hayvan gibi sıkıyo tapayı o yüzden sıyırma, bozulma yapar. Tapanın boşluğunu aldıktan sonra çeyrek tur sıksan sorun olmayacak aslında.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Aynen hayvan gibi sikiyorlar sanki birdaha acilmayacak slikonda istermisn dedi biri allahim ya

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Bugun bende zor actim degistirdim yagi servis cok fena sıkıyor gercekten bi daha acilmicakmis gibi 16 17 anahtarla actim 10 15 dk ugrastirdi yag olarak ne kullaniyosunuz shell ax7 yari sentetik kullaniyorum varmi kullanan bu yagdan memnun olan veya

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Benimkine 17 oluyordu ya. :D Şimdi 12-13 görünce bir şaşırdım...

Bu arada Izeltaş, sağlam yere parmak atmışsınız. :D

Ben dükkanda dururken dedim alıyım bir yağ da değiştireyim... 16 denedim olmadı, 18 denedim baktım boşluk var, 17 kombine Rico aldım tekte açtı...

Arkadaşlar aslında Çin malı alın diyorsunuz da, bunlara güven olmaz. Nalbur olarak konuşuyorum, çok sattık bunlardan. Tarım işleri de buralarda yaygın, insanların elleri alışık bu işlere ve hep kırıldı anahtarlar. Aman dikkat edin, çok güvenmeyin bunlara, ortadan ikiye pat diye elinizde kalır.

En iyisi İzeltaş, Altaş lokma takımına 300 Lira vermektense, 150-200 Liraya Rico filan idare etmek lazım.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Merhaba peki cıvata da sarı pul yok mu arkadaşlar
    Usta yağcılar bilir ve uygular her seferinde sarı pulu değiştirirler siz de öyle yapın çok rahat açılacak
    Cıvatanız ve yağ kaçırmaz mutlaka değişin kolay gelsin

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)