Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nasıl güveneceksin artık insanlara ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    İnternette dolandırıcı, yalancı, düzenbaz o kadar fazlaki, Tamamen tesadüf eski motorlarıma rastladım internette.
    Bir tanesi olsun motoru tanıtırken doğru bilgi yazmaz mı arkadaş ? Nasıl güvenip te ikinci el motor alacaksın ?

İşte buyrun

Adam yazmış "İlk Sahibinden"
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95075567/detay

Ulan ben o motorun tam 4.Sahibiydim, benden sonra alan adam sadece 1 hafta sonra elinden çıkardı, ve ondan sonra 2 el daha değiştirdiğini biliyorum. Yani bu arkadaş en az 8.sahibi.

Diğer saydığı yalanları da tek tek açıklamama gerek yok herhalde.

ve yine buyrun

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...50128973/detay

28.000'de ben sattım, sonra 2 el daha değiştirdi 3.sahibi ile yolda tesadüfen karşılaştık. ve bu arkadaş 4 veya 5.sahibidir.
    40bin'de motoru değiştirdiğini söylemişti, ve toplamda bu motor 80bin km'de...

Üstelik ben 3 sene önce 3.330Tl ye satmıştım. ve Büyük bir kaza geçirerek omzumu bu motorda kırmıştım
    Şuanda 4.750.TL. Vay canına...

Nasıl güvenipte 2.el alacaksın ? Bence ikinci el almak istiyorsanız bildiğiniz, tanıdığınız arkadaşınıza 3 kuruş fazla verin öyle alın.

Hoşça-Dostça...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    işte bu yüzden gidip sıfır motor aldım .

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kızma yahu, motor dönmüş dolaşmış ilk sahibini bulmuştur belki, adam da tekrar satıyor olmalı

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır motordan şaşmayacaksın. Paran büyük motora yetmiyorsa küçük cc sıfır al arkadaş. Canımızdan değerli mi yahu. Hele ki büyük motorlarda şaseye zarar vererek hala sıfır gibi satanlar var. Yüksek süratlerde motor ikiye bölünür be, yazıkları olsun böyle yaratıklara. İnsan demiyorum bu canlılara.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    ikinci el motosiklet alırken yazılan çizilene degil gerçeklere bakmak lazım.

ilk sahibinden olmuş 10. sahibinden olmuş benim için farketmez. ben mala bakarım.

diyelim ki bir motosiklet modeli alacagım. öncelikle bulundugum ilden olmasına dikkat ederim. çünkü gözle kontrol ederek hataları bulurum. eger satıcı fiyatı yüksek tutmuşsa hata kusur oranınca bir fiyat teklif ederim. kabul ederse alırım etmezse hayırlı satışlar dilerim.

motosiklette kontrol edilmesi en zor kısım motor aksamıdır. çünkü içini göremezsiniz. elbette kendini ele veren sıradışı sesler çıkarırı ama kaperta ve şase den çok daha zordur kontrol etmek.

insanlarımızın km takıntısı yüzünden motosiklet piyasası bu hale geldi. 5 yaşındaki küçük cc bir motosiklette 10-15 bini geçmemiş motosiklet arıyorlar. hadi diyelim buldular bu sefer fiyat yüksek geliyor.

kimse kusura bakmasın. herkes malını tanır. ve kimse iyi malını ucuza vermez.

boşuna dememişler ucuz ise vardır bir illeti pahalı ise vardır bir hikmeti.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2772182

Maalesef bu satıcıların bir kısmı aramızda
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Rize 'den Kalkıp gittim; Motor en az 40ooo km geri saydırılmıs. Ve Motoru acılmıs tekrar toplanmıs. Bunları sordugumda, bana herseyi orjinal demişti ve gecen hafta kalkıp, 1200 km yol gittim. AMa gittiğimde işler değişti, sen bana bunu sormadın oldu
    Neyse; Bozuk mal satarsan; bozuk mal alırsın düşüncesiyle ; alırım, satarım...
    Pişmanlığım olmadı henüz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4-5 yaşındaki başınsan badireler geçmiş motorların fiyatları gerçekten zevzekçe zaten... sıfır alıp 1-2 sene kullanıp satsan bile her türlü kardasın.. ruh ve beden sağlığın açısından özellikle

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bende defalarca denk geldim. Güvenmiyorum kimseye.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızma yahu, motor dönmüş dolaşmış ilk sahibini bulmuştur belki, adam da tekrar satıyor olmalı
    Hehe belkide :p
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler