Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk Motorum Honda CBR600 RR olmalı. Sizce ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MistaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle kendi hakkımda bilgi vermek isterim; 32 yaşındayım 184 boyunda ve 95 kiloyum, daha önce sadece arkadaşlarımın scooter ve cbr 125 lik motorlarını denemek için kullandım ve şuanda CBR 600 RR almak istiyorum. 125 lik yada 250 lik motorlar çok küçük kalıyor ve açıkçası tecrübe etmek için bu tarz küçük motorlara binmek istemiyorum. 600 F veya choper motorlarda şekil şemal olarak hoşuma gitmiyor. Yani hem dış görüntü hem yaş hemde çok beğendiğim için 2004-2007 model arası bir CBR 600 RR almak istiyorum. Bu isteğimi duyan arkadaşlarım çok tehlikeli sakın öyle yapma diyorlar bu konuda sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Tuzla tarafında Honda nın kurumsal olarak verdiği "ilk başlayan" eğitimi 250 lira gibi bir rakamla var, bu eğitimi alarak motor hayatıma başlamak istiyorum. Bana tavsiyeleriniz neler olur.
    Özelliklede CBR 600 RR alırken neye dikkat etmeliyim bazıları 30.000 nin üzerindeyse debriyaj balatası değiştirmen gerekir dikkat et diyor, bu ve buna benzer dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir. Ayrıca 200-300 lira arası bir kask alsam yeterli olur mu? çünki 600-900 arasıda çok kask var genel olarak bu konularda fikirlerinizi alabilmek için yazdım. Şimdiden çok teşekkür ederim paylaşımlarınız için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eruyanik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    motosiklet tecrübesi olmayanlara tavsiyem kros bir motor alarak motosiklet kullanmayı öğrenmeleridir. daha sonra 250'lik bir motor ve eğer halen isteği varsa ve kendini hazır hissediyorsa 600'lük bir modele geçmeleridir. illa böyle mi olmalıdır? hayır tabii ki değil, ancak kişisel görüşüm bu doğrultudadır. direk bir 600'lük almayaysa kesinlikle karşı olduğumu söylemeliyim.
    MistaCooL bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Arkadaşlarınız haklı.
    Hocam buna benzer zirilyon tane konu var, son bir haftaya bile baksanız aradığınız cevabı bulursunuz.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı eruyanik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet tecrübesi olmayanlara tavsiyem kros bir motor alarak motosiklet kullanmayı öğrenmeleridir. daha sonra 250'lik bir motor ve eğer halen isteği varsa ve kendini hazır hissediyorsa 600'lük bir modele geçmeleridir. illa böyle mi olmalıdır? hayır tabii ki değil, ancak kişisel görüşüm bu doğrultudadır. direk bir 600'lük almayaysa kesinlikle karşı olduğumu söylemeliyim.
    Ciddiye alıp yazmışsınız üzüldüm :D
    eruyanik ve M.balibey bunu beğendiler.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    O motor başlangıç için çok fazla gelir.0-100 ü 3 saniye civarı olan bir motosikletten bahsediyoruz.250 cc ile başlarsın daha sonra cbr 600 rr a binilebilir.
    MistaCooL bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda CBR 600 RR ilk motosiklet olarak arkadaşlarınında dediği gibi tehlikeli.Garanti kaza yapar ölürsün demiyorum ama kaza yapma olasılığın yüksek.Madem SS seviyorsun tavsiyem Honda CBR 250 R,Kawasaki Ninja 250 yada Hyosung GT 250 R den birisini seçmen.Ninja aralarında en güçlüsüdür,GT 250 R en yakışıklı ve kalıplısıdır,CBR 250 R kullanımı en kolay,en az benzin tüketen,en güçsüzü,en kalıpsızı ve en mantıklı seçenektir.Aralarından seç.Honda'nın eğitimleri mantıklı zamanın varsa katıl.Kaskı fiyatından çok belli sertifikalara göre değerlendirmek lazım.Sharp testinden yüksek puan almış,Avrupa birliği çarpışma testlerini geçmiş kaskları seçmeye özen göster.Alacağın kask en az LS2,Venom gibi orta ayar kasklar olsun daha aşağısını alma.Ve tercihen tek parça halinde olan çeneden açılır olmayan kaskları seç.Çeneden açılır kasklarda koruru ama yanlış bilmiyorsam tek parça kapalı kasklar daha iyi korur.
    MistaCooL bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    bu arada acele ettiğiniz, bugün üye olup bu konu başlığını açmanızla da görülüyor. motosiklet işi arabadan farklıdır, daha ciddiye alınması gerekir, bunu bilmenizi isterim.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    insan sanki dejavu yaşıyor
    oguzcelik bunu beğendi.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok iyi bir tercih bende 600 rr ile başladım çok yakıyo diye ybr aldım yoksa çok iyi sürüyodum 2 kişi 299 yaptık bi keresinde...
    bardaktan bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    Alıntı Ufuk İnkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddiye alıp yazmışsınız üzüldüm :D
    bir cevap yazmaktan zarar gelmez, belki faydası olur diye düşündüm. ama hemen üye olup böyle bir soru sormak cevaplanmayı zorlaştırıyor, haklısınız.
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.

Motosikleti
    bir cevap yazmaktan zarar gelmez, belki faydası olur diye düşündüm. ama hemen üye olup böyle bir soru sormak cevaplanmayı zorlaştırıyor, haklısınız.
    Abi bu ara moda, fake hesap acıp 600 cc ilk motorum olacak felan yazmalar. Hyoları kötüleme ya da kendi hesabıyla bi markaya laf sokamayıp fake hesap açıp o hesapla dilediğini yazmak. O yüzden biraz paranoya olduk bu günler de

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    Alıntı Ufuk İnkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu ara moda, fake hesap acıp 600 cc ilk motorum olacak felan yazmalar. Hyoları kötüleme ya da kendi hesabıyla bi markaya laf sokamayıp fake hesap açıp o hesapla dilediğini yazmak. O yüzden biraz paranoya olduk bu günler de
    doğrudur doğrudur. bizde ilk anda farkedemeyip cevap yazdık bu şekilde, ama yine de cevap yazıp uyarımızı yapmak görevimiz, olsun.
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    buna benzer 1.264.783 konu vardır heralde.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    doğrudur doğrudur. bizde ilk anda farkedemeyip cevap yazdık bu şekilde, ama yine de cevap yazıp uyarımızı yapmak görevimiz, olsun.
    Sen yine de doğru olanı yaptın abi boşver. Dalga amaçlı bu konuları açan zihniyetler düşünsün
    eruyanik bunu beğendi.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    abi ilk ve sonuncu motosikletin olabilir ilk motorun 250 km hızlara çıkıyor dikkat et bende yeni başlıyorum 150 cc ile
    MistaCooL bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    yeni başlayacaksan 600 rr az gelir hayabusa al sen ? 600 rr la belki sakat kalabilirsin diye söylüyorum hayabusa al garanti olsun
    dogukandogu ve kakare bunu beğendiler.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Neden ciddiye almasın arkadaşım dalgamı geçiyoruz burda?? nasıl bi ortam burası anlayamadım. Ayıptır böyle bir mesaj yazmak, terbiyesiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Cevapladığın ve verdiğin bilgiler için çok teşekkürler dostum, hayırlısı işallah bakalım. Martta sınava gircem ehliyeti elime alır almaz 250 liklerin kalıplarına bi bakarım saolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Arkadaşlar motora yeni merak saldım 1-2 aydır inceliyorum videolar izliyorum ve tarih yaklaştığı içinde forumlara üye oluyorum. Anlayamadığım şey üye olanlar ilk günden yazmasın diye bir kural bir kaidemi var sitenizde ? neden bukadar ayıplandığını çözemedim. ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Biraz kalıplı bi yapım var, diğer motorlar küçük gelir diye düşünüyorum ama haklısınız sanırım bukadar insan aynı şeyi söylüyosa bi bildikleri vardır.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    sadece motor üzerindeyken kendine dikkat et yeter,yeni alacağın motorun herhangi bir yerine dikkat etmene gerek yok
    MistaCooL bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Arkadaşlar herkese çok teşekkürler verdiğiniz cevaplar için, fakat aranızda kendini bilmez 1-2 tip var karşısındaki insanın kim olduğunu bilmeden tanımadan kendilerince şaka, espri yapmaya çalışıyorlar, ayıptır yazıktır. Sitenizde bu tarz konularda çok yazı olabilir ama dediğim gibi kayıt bu ara iş ciddiye bindiği için girip sorumu sorup fikirlerinizi almak istedim ama belliki yardımcı olmaktan çok laf sokup dışlama yoluna gidiyorsunuz. Yazıklar olsun. eruyanik isimli Ersin beye teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca Thracian nickli Mert arkadaşımada teşekkür ederim. Kalın sağlıcakla..

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Bende aynı düşüncedeydim. Taa ki ufak cc motosiklet tek başıma trafiğe çıkana kadar. Eğitim alsan da almasan da 600 büyük gelir. Frumda başka konular açıldı. Oralarda göreceğin gibi az da olsa kullanan kişiler büyük motor tehlikeli der.

Motosiklet cub motor da aynı 1200 enduro da aynı 1000 süpersport motor da aynı. Hepsi iki tekerlek. Utanma ufak motor ile başla.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)