Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yeni Kawasaki Ninja 250R Ve Z-Moto

Motovento
    REKLAM ALANI
    E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kemal abi parçala onları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    soldereminem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrardan size söyleyebilecegimiz sadece, web sitelerinde gördügünüz 2013 model yeni kasa Ninja 250R in Türkiye ve Avrupa'da satisi olmayacagidir. Belirttigimiz gibi Ninja 250R satisimiza 2013 de de devam edecek ve Avrupa için yenilenen ve üretilen 300 cc lik yeni Ninja modelinide ötv farki nedeni ile yaklasik 4000 tl fiyat farki ile satisa sunacagiz.

Saygilarimizla,

Z-Moto Motorlu Araçlar Tic. A.S.
    ----- Original Message ----- From: "kemal mamati" <kemalmamati@gmail.com>
    To: <info@kawasaki.com.tr>
    Sent: Thursday, August 09, 2012 3:03 PM
    Subject: Ninja
    CEvap bu kimse inanmasin bunlara ekimde kismetse gorucez bu arada onumuzdeki motorsiklet ve motorsiklet aks fuari ne zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

ve zaten kafadan verdikleri cevap cok mantiksiz avrupada cc buyutmek icin tekrar sinava girmen gerekiyo ilk sinavdaki ehliyette sinirin 30 hp 32 hp gibi birsey olmasi lazim 300cc de hp 40 falan olur yani avrupadan yeni baslayanlar bunu kullanamaz :D buda demektir ki yeni kasa ninjalar ocakta burada.
    You don't Need Anything To Enjoy Life,You Already Have A Life To Enjoy Everything.

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar

konu ile ilgili sadece size şu linkte yani kawa nın kendi sitesindeki açıklamada motor hacmi zaten 249cc yazıyor.

konu saçma sapan yönlere kaymış.o mail i kime attılarsa sizde bu linki bir de göz doktoruna randevu alıp gönderin derim.

Liquid-cooled4-stroke Parallel TwinDOHC 8-valveDigital Fuel Injection (some markets)249 cm3 6-speed172 kg / 174 kg (ABS model)

buyrun link http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/mcy...ex250lm_e.html

bu tip asılsız haberlerede inanmayın.e2 miş 3 muş.adam yazmış sitesinde 249 cc diye.
    ayrıca 250r yerine 400R getirsinler kafaları çalışıyorsa
    konu kapanmıştır.

saygılar
    ....;"ÖLÜM" Gaz ı basan El de,"HAYAT" Gidonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kawa yı çok severim ama sırf z motorla ilişkiye girmemek için almam........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar

konu ile ilgili sadece size şu linkte yani kawa nın kendi sitesindeki açıklamada motor hacmi zaten 249cc yazıyor.

konu saçma sapan yönlere kaymış.o mail i kime attılarsa sizde bu linki bir de göz doktoruna randevu alıp gönderin derim.

http://img832.imageshack.us/img832/9...alntsqr.th.jpg

Liquid-cooled4-stroke Parallel TwinDOHC 8-valveDigital Fuel Injection (some markets)249 cm3 6-speed172 kg / 174 kg (ABS model)

bu tip asılsız haberlerede inanmayın.e2 miş 3 muş.adam yazmış sitesinde 249 cc diye.
    konu kapanmıştır.

saygılar
    Bunu yazan z moto bizde onu tartisiyoruz zaten z moto diyorki 250cc yeni kasa gelmicek eski kasaya devam ama 300 cc yeni ninja cikicakmis ekimde o gelecekmis tr ye ve avrupaya
    You don't Need Anything To Enjoy Life,You Already Have A Life To Enjoy Everything.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kawasaki'nin ninja 400r isimli bir modeli zaten var. Adamlar hem 400 hem 250 varken neden gidip 300'lük model üretsinler. 250cc'lik hacmin 300'e çıkacağına dair dedikodular vardı 3-5 ay önce, ancak yine 250cc olarak açıklandı motor. Z-moto yalan söylüyor. Kawasaki böyle bir temsilciyi haketmiyor Türkiye'de.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Bencede sizce 250r tr ye ne zaman gelir peki ?

enreka_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 Olucak İnş :)
    madem bu adamlar işlerini bu kadar ciddiye almıyor bir imza kampanyası başlatıp gönderelim japonya genel merkeze ne dersiniz arkadaşlar? yazı kısmını ben hallederim teknik noktalardan da istatistikle felan süslersek iyi birşeyler çıkar diye düşünüyorum?
    durango ve soldereminem bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Yeni model 250 ninja 300 cc lik olacaksa modelin adının Ninja 250R değilde 300R olması gerekmezmi? Burda bile bi tezatlık var sanki?

durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı enreka_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem bu adamlar işlerini bu kadar ciddiye almıyor bir imza kampanyası başlatıp gönderelim japonya genel merkeze ne dersiniz arkadaşlar? yazı kısmını ben hallederim teknik noktalardan da istatistikle felan süslersek iyi birşeyler çıkar diye düşünüyorum?
    Aslında Kawasaki genel merkeze konuyu ve z-motorun tüketiciye verdiği cevabı yazıp göndermek gerek. Konu en güzel şekilde aydınlanır.
    Yeni kasa çıkacağı için hayallerimi ertelemem, aklıma yatan başka bir motor alırım.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki'nin ninja 400r isimli bir modeli zaten var. Adamlar hem 400 hem 250 varken neden gidip 300'lük model üretsinler. 250cc'lik hacmin 300'e çıkacağına dair dedikodular vardı 3-5 ay önce, ancak yine 250cc olarak açıklandı motor. Z-moto yalan söylüyor. Kawasaki böyle bir temsilciyi haketmiyor Türkiye'de.
    Bu yoruma katılmamak mümkün değil.. Avruvada kanunlar 250cc yerine 300 cc üretilme zorunluluğu gibi bi kanun çıkardı tam ayrıntısını bilmiyorum.. Bu yüzden 250cc lik scooterlerin çoğu 300 model adıyla 265-280cc civarında hacimlerle model yenilediler..Mesele sym gts 250, 263cc oldu Piaggio beverly 250 270 küsür cc oldu...

Aslında kavasaki yukarıda söylendiği gibi 400cc modeli olduğu için 300cc üretmesi hiç işine gelmeyeceltir çünkü motorları birbirinr rakip olur... Ama şuda var ER-4F le Ninja 250 arasında keskin bir stil farkı olduğundan yinede belki ninja 300 lük üretebilir.. Bu hamle hondayıda zor durumda bırakır ve 300 lük motor üretilene kadar kawasaki müşterileri avucunun içine alır. yinede bu ihtimal %05 seviyelrinde bence.. Çünkü kawasaki zaten 300cc scooterların hepsinden hızlı ve hondaya karşı güç avantajı var. Bu da ihtimalin %05 leri geçememesinin diğer bir sebebebi...

Biraz geç olsada piyasadan 250 cc scooterların üretimi bitince geç de olsa bizdede ötv 300cc ye göre ayarlanıcaktır Avrupayla paralel ben bu yüzden 300'lük ninjanın çıkmasından yanayım.. Böylece CBR da 300cc ye yükselmekte mecbur kalır.. Böyle bişey iyi olur çünkü motor teknolojisi ve turbo teknolojisi çok ilerleme kaydettiğinden CBR250'nin gücü malesef istenen seviyede değil yüksek hızla akan yollarda

Alıntı durango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında Kawasaki genel merkeze konuyu ve z-motorun tüketiciye verdiği cevabı yazıp göndermek gerek. Konu en güzel şekilde aydınlanır.
    Yeni kasa çıkacağı için hayallerimi ertelemem, aklıma yatan başka bir motor alırım.
    Bencede bana mail adresini bulun ben tercume edip yollayabilirim hemde isin dogrusunu ogrenmis oluruz

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yoruma katılmamak mümkün değil.. Avruvada kanunlar 250cc yerine 300 cc üretilme zorunluluğu gibi bi kanun çıkardı tam ayrıntısını bilmiyorum.. Bu yüzden 250cc lik scooterlerin çoğu 300 model adıyla 265-280cc civarında hacimlerle model yenilediler..Mesele sym gts 250, 263cc oldu Piaggio beverly 250 270 küsür cc oldu...

Aslında kavasaki yukarıda söylendiği gibi 400cc modeli olduğu için 300cc üretmesi hiç işine gelmeyeceltir çünkü motorları birbirinr rakip olur... Ama şuda var ER-4F le Ninja 250 arasında keskin bir stil farkı olduğundan yinede belki ninja 300 lük üretebilir.. Bu hamle hondayıda zor durumda bırakır ve 300 lük motor üretilene kadar kawasaki müşterileri avucunun içine alır. yinede bu ihtimal %05 seviyelrinde bence.. Çünkü kawasaki zaten 300cc scooterların hepsinden hızlı ve hondaya karşı güç avantajı var. Bu da ihtimalin %05 leri geçememesinin diğer bir sebebebi...

Biraz geç olsada piyasadan 250 cc scooterların üretimi bitince geç de olsa bizdede ötv 300cc ye göre ayarlanıcaktır Avrupayla paralel ben bu yüzden 300'lük ninjanın çıkmasından yanayım.. Böylece CBR da 300cc ye yükselmekte mecbur kalır.. Böyle bişey iyi olur çünkü motor teknolojisi ve turbo teknolojisi çok ilerleme kaydettiğinden CBR250'nin gücü malesef istenen seviyede değil yüksek hızla akan yollarda
    scooterlarda 300 cc muhabbetini bilmiyordum. TR hükümeti de ayak uydursa iyi olur. Tabi önce hafiften bilmemezlikten gelip yolsunlar da ondan sonra.

Neyse bence CBR ve Ninjayı kıyaslamak iyi değil. Kıyaslıyorsun demiyorum hani. Çünkü 2 firmanın bu segmentteki politikaları başka. Honda herzamanki gibi "millet alsın binsin, uygun olsun+çok satalım+çok kazanalım" mantığında ilerlemeye devam ediyor. 300cc olması motorun azcık daha güçlü olmasına fırsat verir okadar. Hatta zaten 250cc de bile kawayı kendine rakip görmediği için zorunlu bir yasa çıkmadığı sürece 300cc lik bir motor üretimine girişmeyebilir bile Honda.

Kawasaki ise Aprilia ile birlikte küçük segmentteki Spor motorları ciddiye alan ve özel çalışmalar sonucu bazı modeller ortaya koyan bir diğer firma. Hadi oldu da 300cc ye çektiler diyelim kotayı, işte işin balını kaymağını yiyeceğimiz marka kawa'dır ozaman. Yine çok güzel bir motor ortaya çıkartırlar. Ancak Honda için birkaç hp den fazlasını umut etmek hayal kırıklığı olur. Ben tabi hayali bir 300cc projesi üzerinden markaların politikasını karşılaştırdım sadece. Bence Spor seven birisi için Kawa dururken Hondaya bakmak...bilmiyorum, çok saçma bence. Eski kasa yeni kasa farketmez. Maddiyatı bir kenara bırakırsak tabi.

Alıntı enreka_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu aslında çok mantıklı çünkü sanmıyorum ki japonlar arada sırada "bilmem neredeki temsilcinizden hiç memnun değiliz" diye imzalı mail alıyor olsunlar. Bence böyle birşey olursa dikkate alırlar gibime geliyor.
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı
    Ya bu aslında çok mantıklı çünkü sanmıyorum ki japonlar arada sırada "bilmem neredeki temsilcinizden hiç memnun değiliz" diye imzalı mail alıyor olsunlar. Bence böyle birşey olursa dikkate alırlar gibime geliyor.
    konuyla alakalı bir yazı hazırladım onaydan geçince bu mesaja konunun linkini ekleyecegim arkadaşlar..

durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı soldereminem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede bana mail adresini bulun ben tercume edip yollayabilirim hemde isin dogrusunu ogrenmis oluruz
    Dostum galiba iletişim buradan;

http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/inq...anation_e.html

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı durango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mail attım buraya bakalım ses çıkacak mı...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Burası feedback degil dostum ama burayı bulmuştum ben de buraya da gönderecegim
    Z-Moto ile ilgili geribildirim konusu açtım lütfen bi göz atın:
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post2774791

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    http://www.youtube.com/watch?v=VtyCa...eature=related
    el oğlu binmeye bile başlamış...

YZFr125 Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125 red 2009
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar

http://img832.imageshack.us/img832/9...alntsqr.th.jpg

konu kapanmıştır.

saygılar

gerekeni çok güzel yazmışsınız aynen katılıyorum size, bence işine hakim değiller!
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/36307-yamaha-yzf-r125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-25.html#post2789812

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar şu ilana bakar mısınız?
    300cc Ninja geliyor sanırım, galiba Zmoto haklıymış...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96723868/detay
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler