Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Cumartesi Çanakkaleye gidiyorum.Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf 150
    Öncelikle herkeze merhaba diyorum.Yaşım 20 yaklaşık 17 yaşımdan beri ehliyetim var. İstanbul içinde 30000 km-den fazla yol tecrübem var.Arada sırada Gebzeye,İzmite gider gelirim.Motorsikletim 150 cbf daha 3000 km-de Kendim hakkında kısa bilgi verdikden sonra gelelim esas konuya.Cumartesi sabah yola çıkıp akşamına Çanakkalede kamp yapdıkdan ve etrafı gezdikden sonra pazar akşamı geri dönmeyi planlıyorum.Sorularım şöyle çadırım yok İstanbulda yazlık ve fazla kasmıcak 4 kişilik çadır nerden alırım?(orta halli olursa sevinirim)çanakkalede nerde kamp yapmalıyım?kız arkadaşımla gidiceyim için yanımda güvenlik için bir şey taşımalımıyım?ben Azeri olduğum için daha önce Çanakkaleye hiç gitmedim.Gitdiyimde nereleri gezmeliyim?daha şimdi aklıma gelmeyen ayrıntılarda var sizin bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.Hani daha önce böyle etkinlik yapmış üstadlar bir az aydınlatırsalar sevinirdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baysalorhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL 700 Transalp
    Merhaba, bence ilk önce rüzgar durumunu kontrol et. Çanakkale çok rüzgarın idi ben gittiğimde, motoru şeritte tutmakta zorlandım. Çadır için Assos antik limanı öneririm.

mka19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301
    migros yada cerefour gibi real gibi büyük marketlerden ucuza temşin edebilirsin.asos güzel,üstteki arkadaşımın dediği giibi rüzgar inan bende kulunç yaptı ön direksiyonu savuruyordu,ben 2 kişi gittim 1 hafta oldu geldim ayvalıktan çanakkale üzeri.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    real de iki kisilik cadir 26 lira ama 4 kisi bile sigar o genislikte
    Cok kaliteli birsey degil ama is gorur
    Kabatepeye mutlaka git
    Gokceadaya gidebiliyorsan git madamin dibek kahvesini ic
    Geliboludan gecerken peynir helvasi ye
    Hatta geliboludan gecerken haber et bi cayimi ic buralardaysam
    Assosa gitmedim hic ama guzel diyorlar

mka19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301
    mz le giitim çanakkalede köfte yedim bir yerde 5 lira ama harikaydı.havası güzel herşeyiyle mükemmel bir yer.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    gelibolulu olarak gelip bir iki gun kalinacaksa cok guzel bir yerdir ama benim gibi kazik cakarsaniz buraya bir hafta sonra kacis yollari aramaya baslarsiniz

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    çanakkale de rüzgar a dikkat!....
    harley is making love with davidson

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Mart ayında motorumu Çanakkale'den alıp İzmir'e getirdim. Rüzgardan kollarım koptu. 2 sefer ciddi derecede şeritten uçmaya yaklaştım. Her seferinde gaz açarak yolda tutunabildim.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ben istanbuldan çanakkale ordan da balikesire gittim o kadar rüzgar yoktu...akıllı uslu gidersen sorun olmaz

Hayırlı yolculuklar...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Kabatepe orman kampında çadır kurup konaklayabilirsin böylece o bölgedeki tarihi mekanlara kolayca ulaşabilecek mesafede olursun ayrıca denizide nefistir.

Sevgilerimle
    Chronix bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Gökçeada feribotlarının kalktığı limanın yan tarafında güzel bir kamp alanı var güvenlikli elektrikli falan filan. Yerin adı şimdi aklıma gelmiyo. Mümkünse sabah 5 gibi yola çık sabah 9 dan sonra sıcaktan dolayı yol çekilmez oluyo. 10 gün önce cbf 150 ile 400 km. yoldan geldim hava serinken 300 km geldim son 100 km de körfez otobanına girdikten sonra sıcaktan dolayı yol bitmedi. Motorunda daha yeniymiş motordan yana sıkıntı olmaz tık demez evelallah hayırlı yolculuklar.
    Abi işe bak bende Gelibolu'luyum ama yerin ismi bir türlü aklıma gelmiyo

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Peki bozcaadayada gidilebilir ama çok rüzgar var ayazma en kalabalık sahilidir ama kamp kurulacak yer olmayabilir eskiden olsa bomboş hep yer senin. Odun iskelesinden kalkardı tekneler özellikle Yakar Kaptan meşhurdu şimdi geyikliden feribot var günübirlik gezi olabilir yıllar oldu gitmeyeli anılarım depreşti...çocukluğum orda geçti koca orman üzüm bağımız zeytinlerimiz ve deniz. Heleki gökyüzünde görmediğimiz yıldız kalmamıştır o kadar temiz ve berrak.. elektrik yoktu zamanında adanın girişindeki köy dışında. Şimdi bozuldu orası ne denizde canlısı kaldı nede gökyüzünde yıldızı...
    Nicat bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökçeada feribotlarının kalktığı limanın yan tarafında güzel bir kamp alanı var güvenlikli elektrikli falan filan. Yerin adı şimdi aklıma gelmiyo. Mümkünse sabah 5 gibi yola çık sabah 9 dan sonra sıcaktan dolayı yol çekilmez oluyo. 10 gün önce cbf 150 ile 400 km. yoldan geldim hava serinken 300 km geldim son 100 km de körfez otobanına girdikten sonra sıcaktan dolayı yol bitmedi. Motorunda daha yeniymiş motordan yana sıkıntı olmaz tık demez evelallah hayırlı yolculuklar.
    Abi işe bak bende Gelibolu'luyum ama yerin ismi bir türlü aklıma gelmiyo
    aynı yerden bahsediyoruz. kabatepe orman kampı orası
    Ercument bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    cbf 150
    cevap veren her arkadaşa tek-tek teşekkür ediyorum.Rürgarı dikkate alıcam.Volkan hocam pazar dönüşde zaman kalırsa haberleşir bi çaya hayır demem.Sanırım Kabatepe kamp alanımız olucak.Gökçeadaya da gitmeyi düşünüyoruz. Başka gezilicek görülücek yerler vardır hala önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Bu arada Tekirdağ üzerinden gidicez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nicat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkeze merhaba diyorum.Yaşım 20 yaklaşık 17 yaşımdan beri ehliyetim var. İstanbul içinde 30000 km-den fazla yol tecrübem var.Arada sırada Gebzeye,İzmite gider gelirim.Motorsikletim 150 cbf daha 3000 km-de Kendim hakkında kısa bilgi verdikden sonra gelelim esas konuya.Cumartesi sabah yola çıkıp akşamına Çanakkalede kamp yapdıkdan ve etrafı gezdikden sonra pazar akşamı geri dönmeyi planlıyorum.Sorularım şöyle çadırım yok İstanbulda yazlık ve fazla kasmıcak 4 kişilik çadır nerden alırım?(orta halli olursa sevinirim)çanakkalede nerde kamp yapmalıyım?kız arkadaşımla gidiceyim için yanımda güvenlik için bir şey taşımalımıyım?ben Azeri olduğum için daha önce Çanakkaleye hiç gitmedim.Gitdiyimde nereleri gezmeliyim?daha şimdi aklıma gelmeyen ayrıntılarda var sizin bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.Hani daha önce böyle etkinlik yapmış üstadlar bir az aydınlatırsalar sevinirdim
    dönüşünü pazar akşamına bırakmasan iyi edersin,Pazar günü 15-16.00 dan sonra özellikle Tekirdağdan sonra İstanbul yönüne ciddi bir trafik yoğunluğu olur,Bazı yerlerde İstanbul trafiğini aratmaz.

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Geliboluya gelmeden 14km önceki benimde şuanda bulunduğum memleketim olan ''Bolayır'' beldesinde Namık Kemal ve Gazi Süleyman Paşanın mezarının bulunduğu türbe ve 4km kadar ilersinde avrupaki ilk toprağımız olan Çimpe Kalesini görerek gezine başlamanı öneririm.
    Daha sonra Gelibolu'da mevlevihane,bayraklı baba,fener,hamzakoy,piri reis müzesini gez.Geliboludan çık ecaabat yönüne devam et kilitbahir kalesini gez ordan şehitliklere geç şehitlikleri gezdikten sonra ecaabat'dan gökçeada ya geç terkedilmiş rum köyü olan eskibademliyi gör adayı gezdikten sonra dön tekrar ecaabat a feribotla çanakkale merkeze geç assos,ayvacık,ezine yap sonra kaptır bozcaada'ya orayıda gez harika yerdir.anlattığım gezilcek yerleri 2'ye bölersek gökçeada kaleköy mevkiinde kamp yapmanı öneririm.

Hayırlı sürüşler,geziler.
    Çanakkale Aşığı..

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dönüşünü pazar akşamına bırakmasan iyi edersin,Pazar günü 15-16.00 dan sonra özellikle Tekirdağdan sonra İstanbul yönüne ciddi bir trafik yoğunluğu olur,Bazı yerlerde İstanbul trafiğini aratmaz.
    evet trafik giddi bir sorun ama malesef hafta içi her gün çalışıyorum Çanakkalede de bu kadar gezilicek yer olunca gece felan dönmüş oluruz artık

Alıntı inci1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geliboluya gelmeden 14km önceki benimde şuanda bulunduğum memleketim olan ''Bolayır'' beldesinde Namık Kemal ve Gazi Süleyman Paşanın mezarının bulunduğu türbe ve 4km kadar ilersinde avrupaki ilk toprağımız olan Çimpe Kalesini görerek gezine başlamanı öneririm.
    Daha sonra Gelibolu'da mevlevihane,bayraklı baba,fener,hamzakoy,piri reis müzesini gez.Geliboludan çık ecaabat yönüne devam et kilitbahir kalesini gez ordan şehitliklere geç şehitlikleri gezdikten sonra ecaabat'dan gökçeada ya geç terkedilmiş rum köyü olan eskibademliyi gör adayı gezdikten sonra dön tekrar ecaabat a feribotla çanakkale merkeze geç assos,ayvacık,ezine yap sonra kaptır bozcaada'ya orayıda gez harika yerdir.anlattığım gezilcek yerleri 2'ye bölersek gökçeada kaleköy mevkiinde kamp yapmanı öneririm.

Hayırlı sürüşler,geziler.
    teşekkürler önerileriniz için Tayfun Bey.benim beklediyim tazda yorum yapmışsınız bunu direk arkadaşımla paylaşıcam hem bu tür bilgiler benden sonra gidicek arkadaşlarında işine yaricaktır

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    selam arkadaşım bende yıllık iznimi motorla inşallah bayramın 2. günü sabahtan kocaeli başlangıçla çanakkale merkez -gelibolu-ezine -ayvacık -assos -ayvalık şeklinde planladım o bölgede gezilecek çok yer vardır çanakkalede zaten gelibolu milli parkı içerisinde şehitlikler kaleler var netten gezi haritasını indirebilirsin tüm detayları gezilcek yerleri mevcut. şahsen ben öyle yaptım daha sonra çanakkaleden çıkarken Truva antik kentine uğrayabilirsin zaten yolun burdan sonraki kısmı doğayla içiçe Assos a kadar orda kamp kurabilirsin şahsen bende orda kalıcam bir kısmını kamp ismi olarak (( Jun 8-69)) nickli Cüneyt abimizin gezi yazısında görmüştüm tavsiye etmiş GARGARA doğa kampı ismi Assos behramkale de antik kenti gezebilirsin güzel bir yer tabi ordanda ayvalık cundayı gezebilirsin denizzide harikadır Ayvalığın hayırlısıyla gidip gelmen dileğiyle..
    Nicat bunu beğendi.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Kısa süre önce bende kız arkadaşımla erdek-edremit-akçay-güre-ayvalık-sarımsaklı yı gezdim ve 2 kişilik bi çadırım vardı bize yetti hepsiburadadan almıştım monodome markası ve ucuz,ben yanıma her yolculuğmda kesinlikle bi alet çantası-zincir yağı-lastik tamir kiti-ilkyardımda kullanabilinecek bir kaç malzeme ve çadır kuracağım için sinek ilacı,el feneri tarzında malzemeler alırım,çıkmadan motosikletinin yağını zincirini lastik basınçlarını kontrol et veye ettir.Sonrada çık yoluna gezilecek yerler hakkında arkadaşlar baya bilgi vermiş Allah yolunuzu açık etsin kazadan beladan saklasın hayırlı yolculuklar
    Nicat bunu beğendi.

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Fırınlanmış peyniş helvasını kesin dene.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)