Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Cumartesi Çanakkaleye gidiyorum.Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı Uğur Bilgili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fırınlanmış peyniş helvasını kesin dene.
    Helvanın hasını yemek istiyorsan , mutlaka Kadir Yaşar ustadan al. zaten gidince anlarsın . Herzaman önünde kuyruk vardır.

Birde en az rüzgarı ve en yakın olan yer Kapatepe orman kampıdır. Denizi kumsalı güzel bir yerdir.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf 150
    çok teşekkürler sayenizde baya bilgi sahibi oldum.evet cuma günü motorsikletimi tamirci bir arkadaşıma göstericem dediyiniz gibi zingir,fren,yağ gibi şeyleri elden geçirsin diye http://www.praktiker.com.tr/cadirlar...adir/3591.html çadırı,mat vs gibi şeyleride 2 saat önce aldım. artık hem-hem yolculuğa hazırım inşallah hava güzel olur da keyfim kaçmaz.Dönüşde de fotorafları burdan paylaşırım

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    kötü haberlerim var

Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    cbf 150
    [[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    şanşa sadece cumartesi ve pazar öyle sonrası iyi ama allahdan ümüt kesilmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yaz yağmurudur,bir iki saat yağar diner,yollar kurur,
    Biz 20 gün önce yakalandık,iki saat dinlenme fırsatı oldu böylece.
    Halil Karamanoğlu ve Nicat bunu beğendiler.

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    arkadaşım şuan istanbuldayım çanakkale de olsam elimden gelen yardımı yapardım. sana tavsiyem eğer çanakkale merkezde gezeceksen yerleri söyliyeyim ilk önce çimenlik kalesini gezmeyi ihmal etme çok güzel öğrenciğim dersin 1lira verip içeri girersin çoğu zaman kimliğe bakmıyorlar eğer öğrenci kimliğin yoksa ve sorarlarsa tam bilet 2lira olması lazım :D yanlış hatırlamıyorsam ama çok pahalı değil. orayı gezdikten sonra aynalı çarşıya git orada pek bişey yok sadece hediyelik eşya var ama gitmedim demezsin yan yana 15-20 dükkan hepsinde aynı şeyler :D karnınız acıkınca tarif ediyorum aynen ordan birine böyle sorarsın ''belediye iş merkezi yanında bombacı hasan varmış gösterirmisiniz'' de 1ay öncesine kadar orda calısıyordum çok güzel insanlar ve çanakkale nin meşhur bombasından ye karnını doyur sonra arkadaşların dediği gibi kızarmış peynir helvası ye üstüne dondurma koymayı ihmal etme =)) kadir ustanın ki en iyisidie ama o biraz arada kalıyor onun için merkezde olan babalıktan yemeni tavsiye ederim orasıda güzel. herşey iyi güzel karnın doydu sırtın pek şakirin yerine gidin 2çay için tavla oynayın tabii yer bulabilirseniz :D orda yer yoksa tam karşısındaki donanmada güzel yerdir orda da oturabilrisiniz bi yarım saat dinlenin sahil boyunda çanakkale de kordon denir orda yürüyün baştan başa atın önünde fotoğraf çektirin merkezdeki at truva filmindeki atın ta kendidir. çadır kurma işine gelince kardeşim çanakkale tarafında merkezde çadır kurma yeri yok bunun için ben sana karşı tarafa yanı avrupa kısmına geçip gökçeada feribotlarının kalktığı kabatepe limanınn orda çok güzel çadır camping var orayı tavsiye ederim elektrik duş wc hepsi var fiyatıda olsa olsa 20-30lirayı geçmez denize sıfır sabah kalkarsın denizine girersin. bu arada karşıya geçerken kilitbahir feribotundan geç 4lira eceabat feribotu 6lira hemde daha uzun sürüyor geçmesi ve dikkat et feribota bilet alırken 250cc üstü motorlara daha fazla para alıyorlar benimki ufak motor demeyi ihmal etme kilitbahirden 10dk sürmüyor bile karşıya geçmek ve eğer gün içinde tekrar öteki tarafa geçme durumun varsa bilet alırken günübirlik demeyi unutma o zaman 6lira veriyorsun aldığın fiş ile birlikte gidip gelebiliyorsun. istanbuldan geldiğine göre geliboluya gir ordan feribot ile karşıya geç lapsekiden çanakkale 35kilometre eğer düz eceabata gidersen gelibolu eceabat arası 55kilometre 20km fazladan boşu boşuna yol yapmış olursun. şimdilik diyeceklerim bunlar eğer aklına takılan bişey olursa sormak istediğin sorabilirsin eğer istersende motorcu arkadaşlarım var arayıp sana yol göstermelerinide isteyebilirim sen nasıl istersen şuan istanbulda olduğum için elimden gelen bu kardeşim iyi yolculuklar
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz yağmurudur,bir iki saat yağar diner,yollar kurur,
    Biz 20 gün önce yakalandık,iki saat dinlenme fırsatı oldu böylece.
    moral vermesini biliyorsunuz

Motosikleti
    http://www.campandtravel.com/kamp-al...pe-orman-kampi buyur arkadaşım kapatepe camping eğer bombacı hasana gidersen Onur'un selamı var dersen memnun olurum arkadaşım =))

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım şuan istanbuldayım çanakkale de olsam elimden gelen yardımı yapardım. sana tavsiyem eğer çanakkale merkezde gezeceksen yerleri söyliyeyim ilk önce çimenlik kalesini gezmeyi ihmal etme çok güzel öğrenciğim dersin 1lira verip içeri girersin çoğu zaman kimliğe bakmıyorlar eğer öğrenci kimliğin yoksa ve sorarlarsa tam bilet 2lira olması lazım :D yanlış hatırlamıyorsam ama çok pahalı değil. orayı gezdikten sonra aynalı çarşıya git orada pek bişey yok sadece hediyelik eşya var ama gitmedim demezsin yan yana 15-20 dükkan hepsinde aynı şeyler :D karnınız acıkınca tarif ediyorum aynen ordan birine böyle sorarsın ''belediye iş merkezi yanında bombacı hasan varmış gösterirmisiniz'' de 1ay öncesine kadar orda calısıyordum çok güzel insanlar ve çanakkale nin meşhur bombasından ye karnını doyur sonra arkadaşların dediği gibi kızarmış peynir helvası ye üstüne dondurma koymayı ihmal etme =)) kadir ustanın ki en iyisidie ama o biraz arada kalıyor onun için merkezde olan babalıktan yemeni tavsiye ederim orasıda güzel. herşey iyi güzel karnın doydu sırtın pek şakirin yerine gidin 2çay için tavla oynayın tabii yer bulabilirseniz :D orda yer yoksa tam karşısındaki donanmada güzel yerdir orda da oturabilrisiniz bi yarım saat dinlenin sahil boyunda çanakkale de kordon denir orda yürüyün baştan başa atın önünde fotoğraf çektirin merkezdeki at truva filmindeki atın ta kendidir. çadır kurma işine gelince kardeşim çanakkale tarafında merkezde çadır kurma yeri yok bunun için ben sana karşı tarafa yanı avrupa kısmına geçip gökçeada feribotlarının kalktığı kabatepe limanınn orda çok güzel çadır camping var orayı tavsiye ederim elektrik duş wc hepsi var fiyatıda olsa olsa 20-30lirayı geçmez denize sıfır sabah kalkarsın denizine girersin. bu arada karşıya geçerken kilitbahir feribotundan geç 4lira eceabat feribotu 6lira hemde daha uzun sürüyor geçmesi ve dikkat et feribota bilet alırken 250cc üstü motorlara daha fazla para alıyorlar benimki ufak motor demeyi ihmal etme kilitbahirden 10dk sürmüyor bile karşıya geçmek ve eğer gün içinde tekrar öteki tarafa geçme durumun varsa bilet alırken günübirlik demeyi unutma o zaman 6lira veriyorsun aldığın fiş ile birlikte gidip gelebiliyorsun. istanbuldan geldiğine göre geliboluya gir ordan feribot ile karşıya geç lapsekiden çanakkale 35kilometre eğer düz eceabata gidersen gelibolu eceabat arası 55kilometre 20km fazladan boşu boşuna yol yapmış olursun. şimdilik diyeceklerim bunlar eğer aklına takılan bişey olursa sormak istediğin sorabilirsin eğer istersende motorcu arkadaşlarım var arayıp sana yol göstermelerinide isteyebilirim sen nasıl istersen şuan istanbulda olduğum için elimden gelen bu kardeşim iyi yolculuklar
    tek kelimeyle harika zaman ayırıp önerilerilerinizi yazdığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Tabiki söylerim onlarında selamını size getirmeyi kendime bir borç bilirim.
    Tahmini ilk gün Geliboluya uğrayıp oradaki yerleri gezdikten sonra gökçe adaya geçer akşamına da kabatepede kamp kurarız,sabahda Çanakkaleye geçer orada arkadaşların tavsiye etdiyi yerleri gezer Lapseki ve ya Çardakdan Geliboluya döner ordanda eve (ASOSA da Çanakkale de gezicek yerleri bitirdikten sonra zamanımızın ne kadar kalıdığına bağlı olarak gidip-gitmeyecemize karar vericez.malesef zaman kısıtlı olunca ) Kısaca ve kabaca kafamda şekillenen güzergah böyle her türlü düzeltmeleri deyerlendirmeye açığım

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Herkes üstüne basa basa söylemiş ama birde ben söyliyeyim rüzgara çok dikkat et! Gelibolu rüzgarı bildiğin rüzgara benzemez ne zaman attı karşı şeride şaşırırsın...

Bunun dışında Çanakkalede çadır kuracaksan tabi ki Kabatepe'yi tavsiye ederim. http://www.kabatepe.com.tr

Şehitlikleri gezmeyi unutmayın!

İyi eğlenceler...
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    çanakkale merkezde assos 85km falan ve ayvacıktan sonra assos yolu çok dar ve virajlıdır haberin olsun. bu arada çanakkale de çok rüzgar var evet ama zaten 2kişisiniz motor ağır olacağından dolayı fazla zorluk çıkarmaz arasıra sıkıntı yaşarsın okadar dikkat ettikten sonra bişey olmaz o kadar abartmaya gerek yok =))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nicat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moral vermesini biliyorsunuz
    Gideceğin yol 300 küsür km ,Agustos ortasındayız,Yağar geçer, Ha Malkara tarafında yağmura yakalanırsan oranın yağmuru gusül abdestinden bile derin ve kapsamlı olacağı icin yağmurun ilk damlasında bir benzinliğe sığınmanda büyük fayda var,yağmura yakalanırsan sakın ola devam etme,Tekirdağ ile İnecik arasında güçlü rüzgarlar olabilir,bunun icin de panik yapma,inecikten sonra sorun olmaz.
    Alternatif bir güzergah olarak Tekirdağ Uçmakdere Şarköy,Gelibolu rotasını önerebilirim,Bol virajlı ama keyiflidir,manzaranın tadına doyum olmaz,Tekirdağ,Barbaros tan sonra Kumbağa girmeden sağdan Naip istikametine devam edip Uçmakdereye,oradan Hoşköy ve mürefte,Şarköy e çıkabilirsiniz,Şarköyden sonra Gelibolu istikameti de sakin bir yoldur.

Motosikleti
    cbf 150
    Gideceğin yol 300 küsür km ,Agustos ortasındayız,Yağar geçer, Ha Malkara tarafında yağmura yakalanırsan oranın yağmuru gusül abdestinden bile derin ve kapsamlı olacağı icin yağmurun ilk damlasında bir benzinliğe sığınmanda büyük fayda var,yağmura yakalanırsan sakın ola devam etme,Tekirdağ ile İnecik arasında güçlü rüzgarlar olabilir,bunun icin de panik yapma,inecikten sonra sorun olmaz.
    Alternatif bir güzergah olarak Tekirdağ Uçmakdere Şarköy,Gelibolu rotasını önerebilirim,Bol virajlı ama keyiflidir,manzaranın tadına doyum olmaz,Tekirdağ,Barbaros tan sonra Kumbağa girmeden sağdan Naip istikametine devam edip Uçmakdereye,oradan Hoşköy ve mürefte,Şarköy e çıkabilirsiniz,Şarköyden sonra Gelibolu istikameti de sakin bir yoldur.
    Altın deyerinde bilgiler bunların hepsini dikkate alıcağımdan emin olabilirsiniz.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    kardes malesef ben c.tesi kocaeliye yola cikacagim burda olmayacagim cay borcum olsun sana
    Istanbul uzerinden kocaeli gecisi yapicam
    Tekirdagdan sonra malkaraya kadar olan yol dag yolu gibi motora sahip cik aman diyim hiz yapma yol cok engebeli
    Ama istanbula giderken problem yok
    En kral peynir helvasi geliboluda zafer ciftliktedir en eski orasidir
    Canakkaledekiler geliboludan gormedir bu ince ayrintiyi not duseyim dedim

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes malesef ben c.tesi kocaeliye yola cikacagim burda olmayacagim cay borcum olsun sana
    Istanbul uzerinden kocaeli gecisi yapicam
    Tekirdagdan sonra malkaraya kadar olan yol dag yolu gibi motora sahip cik aman diyim hiz yapma yol cok engebeli
    Ama istanbula giderken problem yok
    En kral peynir helvasi geliboluda zafer ciftliktedir en eski orasidir
    Canakkaledekiler geliboludan gormedir bu ince ayrintiyi not duseyim dedim
    Canın sağolsun be hocam.aslında İstanbulda ben sana çay ısmarlamak isterdim ama ikimizde yollarda olucaz. O da güzel Geliboluyu bir az turlicaz peynir helvasını da Gelibolunda yeriz.

Motosikleti
    evet ama uçmakdereye kadar olan kısım asfaltsız bol virajlı sol taraf uçurum sağ tarafın dağ şeklinde bi yoldur bunuda belirtmek lazım =))

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    An itibariyle Marmarada hava çok kötü ne yaptın hocam Çanakkaleye gittinmi durum nedir. Çanakkalede sel riski olduğu söylendi haberlerde.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    An itibariyle Marmarada hava çok kötü ne yaptın hocam Çanakkaleye gittinmi durum nedir. Çanakkalede sel riski olduğu söylendi haberlerde.
    gittim hocam cumartesi iyiydi ama pazar 8-9-dan sonra baya yagdı sırılsıklam olduk,çok üşüdük şu an fazla zamanım yok akşama resimleri koyucam.

Motosikleti
    cbf 150
    Forum kirliliyi olmasın diye burdan devam ediyorum. Herkeze tecrübelerini ve fikirlerini benimle paylaştığı için çook teşekkür ediyorum.Çanakkale gezimi yarım yamalakta olsa tamamladım.Neden yarım yamalak diyiceksiniz.Şöyle anlatıyım cumartesi günü her şey yolundaydı taki pazar 8-9-a kadar.Eceabatdan Çanakkaleye vapurla geçtiyimiz sırada yağmurun bastırmasıyla sırıl-sıklam olduk.şimdi vapurda niye ıslandınız diyeceksiniz.Onuda şöyle açıklayıyım kız arkadaşım ben boluya arkadaşıma gidiyorum diyerek benle Çanakkaleye gelmesi sebep oldu.Tesadüf bu ya vapurda da kapı bir komşularını görmesinin üzerine çok korktu ve illa aşağıda bekleyelim dedi.Bende mecbur bir şey diyemedim.Daha sonra 2-3 saat Çanakkale vapur bekleme salonunda ıslak ıslak bekledik.onun çook aşırı titremesi ve eve dönelim artık diye tutdurması üzerine el mahkum kaldı.Çanakkaleyi gezemeden geri döndük.Bnları anlatmamın sebebi sizin söylediyiniz bazı yerlere gidemedim özelliklede OnrMRT arkadaşımın söylediyi bombacı Hasan ustaya urayamamam beni geziyi yarım tamamlamış hissini verdi
    neyse resimleri sizinle paylaşmak istedim.Klasık olarak başlayalım

By nicat113 at 2012-08-1

By nicat113 at 2012-08-15
    kalkışdan 70-80 km sonra ilk mola
    [IMG] By nicat113 at 2012-08-15[/IMG]

Tekirdağda dinlenme tesisinde ikinci molamız

buda dinlenme tesisinin sakinlerinden

başka bir sakin daha

Gelibolu şavaş müzesinden

By nicat113 at 2012-08-14

Gelibolu Bayraklı Baba türbesi

Kabatepe kamp alanına geldik ve çadırımızı kurduk(çadır çok pratikmiş 15 dakikada kurdum )

gece uyuyamayınca sahilde dolaştık

sabah erkenden şehitlikleri dolaşıcaktık ama hava kapayınca fazla dolaşamadık

burasıda Çanakkale eve dönmemiz gerektiyi için filmde kullanılana urayamadık ama buda çok güzeldi

klasik olarakta bitiriyorum

Bu arada Çanakkale Gelibolu Eceabat insanına bayıldım çok yardım severler.Her konuda insana yardımcı olmaya çalışıyorlar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gezi yarım kalsada gezmişsin yani benden demesi bi yere gideceksen peşine kız arkadaş eş vs takmayacaksın işler onun istediği gibi oluyor sen zevk almıyorsun
    OnrMRT bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)