Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Az önce motorumun yağını değiştirirken, geçen yaz başıma gelen bir olayı hatırladım

Apartmanın cillop gibi zeminli bahçesinde yağ tapasını takmayı unutarak 1 litre yağı kartere dökmeye başlamıştım. Olayı farkedesiye kadar yağın yarısından fazlasını boca etmiştim bile.

O an nasıl bir rezilliktir sormayın gitsin, anlatamam yane

E şimdi bunu yazarken aklıma başka bir şey daha geldi....

3-4 sene önce buzlu hafif rampa aşağı, buzda giden usta sürücü olarak, dur bakalım nasıl kayacak diye (kendimize güveniyoruz ya) arka frene dokunmamla motosiklet yol ortasında hızlı bir şekilde fırıldak gibi dönmüş ve beni şiddetle sırt üstü yere çarpmıştı. Bütün kemiklerimin o an birbirine geçişinin verdiği acıyı hala unutamam.

Sizi dinliyoruz üstadlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    insanın kendını bılmesı guzel bısey şaka bir tarafa herkes bazen boyle seyler yapabılır kendıne dıkkat et
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

MotoRizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Benim kazalarımın hepsi kendi isteğim dışında oldu.. şimdi bu durumda mal oluyorum galiba
    yanakadam ve MertCicen bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende cub un yağını değiştirecektim yağ tapası yerine onun yanında öyle bi somun daha var onu söktüm aman allahım içinden yay fırladı olduğu gibi taktım allahtan çalıştı yoksa nanay yani iş yerinden nasıl tamirciye götürecektim en yakın tamirci 8 km yakın
    mterayes26 ve Levsy bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    dümdüz giderken bile ön freni sert sıktığımda motorun önü sola doğru kayıyor bikaç kere düşme tehlikesi geçirdim yavaş giderken . bi de hızlı giderken denedim acaba panikle sıksam ön freni sonra toparlayabilir miyim diye tahminimden fazla kaydı.kendimi yerde buldum.biraz asfaltı kazıdım , motordan ve kendimden bikaç parça bıraktım ve olay yerinden kimse görmeden uzaklaştım.
    Levsy, erro, forza46 ve 30 diğerleri bunu beğendiler..
    Find what you love and let it kill you.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce motorumun yağını değiştirirken, geçen yaz başıma gelen bir olayı hatırladım

Apartmanın cillop gibi zeminli bahçesinde yağ tapasını takmayı unutarak 1 litre yağı kartere dökmeye başlamıştım. Olayı farkedesiye kadar yağın yarısından fazlasını boca etmiştim bile.

O an nasıl bir rezilliktir sormayın gitsin, anlatamam yane

E şimdi bunu yazarken aklıma başka bir şey daha geldi....

3-4 sene önce buzlu hafif rampa aşağı, buzda giden usta sürücü olarak, dur bakalım nasıl kayacak diye (kendimize güveniyoruz ya) arka frene dokunmamla motosiklet yol ortasında hızlı bir şekilde fırıldak gibi dönmüş ve beni şiddetle sırt üstü yere çarpmıştı. Bütün kemiklerimin o an birbirine geçişinin verdiği acıyı hala unutamam.

Sizi dinliyoruz üstadlar
    Aynısı bende oldu..Ama Ben frene değil gaza yüklendim...
    AVM otoparkında drift çalışması sonucu yeri kucakladım..
    Daha doğrusu o beni kendine çekip bağrına bastı...
    Çok eli ağırmış..Her tarafım oynadı yahu )
    Levsy, Tolga Can, speedy2 ve 15 diğerleri bunu beğendiler..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Hata yapacak bir motorum yok ama başlığı görür görmez "neymiş ki" diyerek daldığıma göre ben de az değilim
    kısmet tabi bu işler memlekette herkes zehir gibi olacak diye birşey yok
    acemi çaylak, _Boreas_ ve yanakadam bunu beğendiler.
    Heil Spellcheck

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Buda benımkisi. Kaçıncı dakıkada oldugunu soylemııyorum

çelikatlı, serdar60, Levsy ve 36 diğerleri bunu beğendiler..
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

BornToBeWild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Motorunu ilk aldığın hafta, akşam çıkıp şehirde bir kaç tur atayım dedim. Yolda giderken bir anda stop etti... Motosiklette benzin var, ama çalışmıyor Oraya bak buraya bak, baksam ne olavcak anlamıyorum ki...

Sonra Bingöl'de kasap olduğunu sonradan anladığım ve o zamanlar yere göğe sığdıramadığım ustayı aradım,, yalvar yakar adamı getirdik motorun başına. Anlamıyor zaten o da (şimdi anlıyorum anlamadığını ve o boş bakışların anlamını ) neyse bir kamyonet gibi bişey geçiyordu, durdu, anlattık, "götürürüm" dedi tamirhaneye kadar, neyse biz motoru yüklenecekken usta hiç vurdurdun mu motoru dedi? Vurdurdum ama olmadı dedim, yokuş aşağı bir yol vardı, tek başıma ittire ittire yolun başına geldim 35 km/h hızı gördüm boştayken bir vurdurdum çalıştı

Sorun; benzin musluğunu kapalı unutmuşum
    We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    150 zat ile, asfalt yolda hemde yokuş yukarı iken motora patinaj çektirip kendinizi sağa sola savurabilirmisiniz. ben başardım ama nasıl oldu hiçbir fikrim yok milletin "nabıyo la bu mal" bakışınıda unutamam

150 zat ile teker yakan ulvi oldum bi anda
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    NX 400
    Eğlencenin bu kadar hızlı başlayacağını tahmin etmemiştim
    yanakadam bunu beğendi.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buda benımkisi. Kaçıncı dakıkada oldugunu soylemııyorum

3:00 da ben söyliyeyim de, ama o dakikaya kadar helal olsun tek elle hem de kamerayı düzgün tutarak güzel çekim yapmışsın diyordum sana bir şey olmamıştır umarım..

Bu arada güzel başlık
    deprogadias, banno1957 ve yanakadam bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Dur daha neler çıkıcak...
    İlgiyle bekliyoruz..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    benim mallıklarım çok oldu ama hep motor yüzünden

ilk motorumu aldığım gün daha sıfır mis gibi çinli scooter.öğlen aldım akşama kadar gezdim ,akşamda eve geldim motoru dışarda bırakmayayım apartmanın içine alayım dedim.apartman girişide 4-5 basamak.tabii ben bisiklet gibi bir şey zannediyorum kaldırmaya çalıştım yerinden oynamadı.bari çalıştırıp gazlayarak çıkartayım dedim.daha ilk basamak hafif hafif veriyorum gazı yok çıkamıyor motor sonra mal ben yardırdım gazı motor fırladı 3 basamak birden sonra ters dönüp geri kucağıma geldi.
    3-4 tane daha var ama zamana yayayım birden yılın malı olmak istemem.
    serdar60, Levsy, ertanos ve 42 diğerleri bunu beğendiler..

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bir kaç gün önce yaşanmış bir konu motorumun yağını değişirken yağ tapasını söktüm , ve temiz bir yere koydum , motorun yağı süzülsün diyerekten, daha sonra atölyeye girip yeni yağı ayarladım, içeride biraz oyalandım eski yağ iyice süzülsün mantığıyla , ama bu arada bir acayiplik oldu , huniyi ve yeni yağ kutusunu alıp motorumun yağını tamamlamaya başladım , üstten koyduğum yağ alttaki, kirli yağın içine akmaya başlayınca , tırım tırım tapayı aramaya başladım çünkü tapayı koyduğum yeride unuttum bulana kadar kullanılmamış yağın yarısı eski kirli yağın içine karıştı

sonra tapayı tutturdum eski kirli yağ kutusunu motorun altından çekip temiz bir kaba tekrar içindeki yeni yağı boşaltıp tekrar ölçerek nihayet motorumun yağ değişimini tamamladım ne olur bu sıkça yaşanılan bir durum deyin

bir günde arabayla çarşıya inip , çarşıya arabayla gittiğimi unutmuştum , yani arabayı unuttum yayan eve geldim bir baktım garajda araba yok içim cızzz etti ama sora çözdüm işi
    Levsy, atilla_hakan, tr100a ve 52 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben motosiklet muayenesinde fren kontrolleri sırasında yapışmıştım yere Motoru kontrol ediyordu çalışan kişi bende yaktım sigara içiyorum yandaki arabaya falan bakıyorum sonra frenleri kontrol edeceğiz biraz ön ve arka tekerleği kaydırabilir miyiz dedi hay hay dedim Ben sağda solda sürterken motorun arka frenini biraz sıkmış gevşek olduğu için sevgili çalışan arkadaşım Bilmiyorum tabiki bende artislik yaptım oturdum motora açtım gazı tak asıldım frene gevşek kaysın diye pata küte yerdeyim En son yerden kalktığımda çevremdeki kamyoncu abilerin kahkalarını duyuyordum bende bastım kahkayı ortamı germemek adına Sonuç olarak adamın elinde muayeneden geçmesi motorun
    Levsy, jackonbir, demiraky ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    herkes bu konuyu bekliyormuş.
    piyanist_irf bunu beğendi.

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hee bir de benim başıma değil ama eski motorumun başına gelmişti Servise götürdüm yağ değişimi için frenlerden biraz şikayetim vardı servisteki abimizde yağı değiştirdikten sonra bastı gitti kontrol edecem frenleri diye bir baktık ki yağ olmuş etraf meğer kapağını kapamayı unutmuş izini takip edip bulmaya çalışmıştık baya gülmüştük
    TRaKYaLeee, oggomoggo ve ömerky bunu beğendiler.
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    NX 400
    Konu o kadar hızlı gelişmeye başladı ki, herkese vereceğim bir cevap var ama yetişemeyeceğim.
    Kaza yapmış olanlara en azından geçmiş olsun, Allah beterinden korusun diyeyim
    Yağ tıpası konusunda yalnız olmamam beni sevindirdi bu arada
    deprogadias ve piyanist_irf bunu beğendiler.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim mallıklarım çok oldu ama hep motor yüzünden

ilk motorumu aldığım gün daha sıfır mis gibi çinli scooter.öğlen aldım akşama kadar gezdim ,akşamda eve geldim motoru dışarda bırakmayayım apartmanın içine alayım dedim.apartman girişide 4-5 basamak.tabii ben bisiklet gibi bir şey zannediyorum kaldırmaya çalıştım yerinden oynamadı.bari çalıştırıp gazlayarak çıkartayım dedim.daha ilk basamak hafif hafif veriyorum gazı yok çıkamıyor motor sonra mal ben yardırdım gazı motor fırladı 3 basamak birden sonra ters dönüp geri kucağıma geldi.
    3-4 tane daha var ama zamana yayayım birden yılın malı olmak istemem.
    Geçmiş olsun sonuncusu fenaymış
    Haktann bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)