Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bacaklarım çok güçlüdür güvenirim.
    bir gün yana eğik bir yokuşta turdum. sağ elimdeki eldiveni çıkardım, sol elimle ise o eldiveni tuttum. sağ elime telefonu aldım onunla konuşayım diye. bir baktım motor sola doğru yatma eğilimi gösterdi. ben de içimden geçiriyorum amaaaan. 125cc motor ve senin bacağın kusursuz güçlü. baktım bu yatmaya devam ediyor ama 2 elim de dolu. dedim hiç uğraşılmaz bacağım o kadar da güçlü değilmiş bıraktım motoru yere yavaşçana. kısaca 2 eli de meşgul etmemek lazım yokuşta durdun vitese aldın bir şey olmaz deyince en ufak oynamada motor sağa veya sola yatıyor. elindekileri hızlıca elden atman lazım ki tutasın.

edit: hatta o dönem burada yazmıştım hiç başıma gelmedi durduğum yerde yatırma olayı. başına gelenleri de anlamıyorum demiştim. taa birkaç gün sonra başıma geldi. enteresan bir hayat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2. Motorum olan Sym Wolf'ü aldığımda motor hakkında çok fazla bilgim yoktu, herşeyi kullanım kılavuzuna uygun yapmaya çalışıyordum. Ataşehir Z-Garaj'a periyodik bakımlar için götürüyor, bakım sonrası da ustayı "şunu bunu yaptın mı?" diye darlıyordum. Bizim terbiyesiz distribütör meğer Wolf ile maxiscooterler için aynı kitapçığı basmış. Kitapçığa göre her 5000 km.de bir Wolf için şanzıman yağı değişimi yazıyor. Bakım sonrası bir gün ustaya sordum "şanzıman yağını değiştirdin mi?" diye, adam mal gibi bana baktı. Adamı sessiz görünce yüklendim "Ne moka şanzıman yağını değiştirmiyorsunuz?" diye. Meğer bizim motorlarda şanzıman yağı diye birşey yokmuş.

oldcockroach, espresso, GoGi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. Motorum olan Sym Wolf'ü aldığımda motor hakkında çok fazla bilgim yoktu, herşeyi kullanım kılavuzuna uygun yapmaya çalışıyordum. Ataşehir Z-Garaj'a periyodik bakımlar için götürüyor, bakım sonrası da ustayı "şunu bunu yaptın mı?" diye darlıyordum. Bizim terbiyesiz distribütör meğer Wolf ile maxiscooterler için aynı kitapçığı basmış. Kitapçığa göre her 5000 km.de bir Wolf için şanzıman yağı değişimi yazıyor. Bakım sonrası bir gün ustaya sordum "şanzıman yağını değiştirdin mi?" diye, adam mal gibi bana baktı. Adamı sessiz görünce yüklendim "Ne moka şanzıman yağını değiştirmiyorsunuz?" diye. Meğer bizim motorlarda şanzıman yağı diye birşey yokmuş.

https://i.hizliresim.com/qvf8t5z.JPG
    Motor yağı değişimi 1000km de çok azmış. Ben de benim xmax 3bin km çok az diye dertleniyordum.
    Vakit bulursam bakıma götürücem, şanzıman yağını da sorayım ustaya, en son rodaj bakımına gittiğimde değişmişti.
    Şimdi kitapçığı netten arayıp baktım, 20bin km yazmış. demek ki daha var ona. Oh bir masraf eksildi.
    tommygun ve GoGi bunu beğendiler.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl önce çalıştığım çay bahçesine Havalı ve gürültülü bir şekilde girip , herkes bana bakarken motordan atlayarak yan ayağı açtığımı sanıp arkamı döner dönmez motorun üstüme düşüp tost olmam geldi aklıma.. Milletin bakışlarını hatırlarım hala.. utanç vericiydi..

Geçen günde kız arkadaşımın ısrarı üzerine kullamayı öğretme çabaları tam sonuç veriyor derken , Motor hareket edince ''Ay gidiyor bu '' deyip Gidonu bırakması ve güzelce düşmemiz de hala hatrımda..
    Vay be yıllar ne hızlı geçiyor gerçekten koskoca 9 yıl. O zaman yazdığım kız ile evliyiz 2. yılımıza girdik ve hala öğrenemedi motor kullanmayı hevesi de yok gerçi arkamda uyuyor uzun yolda. ^^
    espresso, Metehan48, The-Rock ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Geçen bulvar üzerinde giderken küçük bir boşluktan kaçayım derken biraz daha büyük bir boşluğa düşüp taştaş kebabı olmuştum bende :D
    Metehan48 bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Birkaç yıl önce Inazuma F motosikletimle Ikarus Sendromunu resmen yaşadım. Parlak zemin kapalı otoparkta 10 km/ saat hızla falan giderken ben bu işi öğrendim diye düşünerek dar bir yerden ilki sağa ikinci sola kontra ile buradan durmadan aynaları çarpmadan geçerim diye artistlendim. Neticede motosiklet yeri öperken ben üzerinden atlayıp bacağımın motorun altında kalmasından son anda kurtuldum. Allah tan Inazuma F in grenajı sağlammış. Bir parmak kadar bir çizikle kurtardım. Hala o anı hatırladıkça kendime kızarım. Parlak zeminde artistlik mi olur arkadaş?

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)