Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortlatsak mı
    Hortlattık.
    2014 yılında, ilk göz ağrım girdi hayatıma. Park ettim evin önüne. Anahtarı çıkarıp indim motordan arkamı döndüm ve yürürken bir gürültü duydum. Meğer bu motoru yağmurlu havada toprak zemine bırakmamak gerekiyormuş.
    yigozya ve alp_tunay bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    İlk artcili uzun yolum 30 km. Yol bitti artci indi ben de söndürüp indim arkamı donerken motor üstüme yığıldı. Allahtan ben de motor da düşmedik artcim el atti kaldırdı motoru bacagimdan. Yan ayakliga almadan motordan uzaklasmamak gerekmis onu öğrendim
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben yaptığım mallıkları yazarsam ülkeden sürgün yerim. sessizliğimi koruyup yazılanları okucam
    fz6_fazer, Kural [ Z ] ve oluroyle bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB 125F
    İlk ve şuan kullanmakta olduğum motorumu almamın üzerinden çok kısa bir süre geçmişti,yakın tanıdığım bir abimden almıştım motoru.Bir dükkana girmek için motoru bıraktım işimi hallettim çıktım kontağı çevirdim marşa bastım baktım motor çalışmıyor.Bayağı bir denedim motoru ileri geri ittim hala çalışmıyordu.Motoru satın aldığım abimi aradığım zaman "abi motoru çalıştıramıyorum" dedikten sonra ilk söylediği şey "ayaklık açık kalmış" cümlesiydi
    oluroyle bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tuncd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk ve şuan kullanmakta olduğum motorumu almamın üzerinden çok kısa bir süre geçmişti,yakın tanıdığım bir abimden almıştım motoru.Bir dükkana girmek için motoru bıraktım işimi hallettim çıktım kontağı çevirdim marşa bastım baktım motor çalışmıyor.Bayağı bir denedim motoru ileri geri ittim hala çalışmıyordu.Motoru satın aldığım abimi aradığım zaman "abi motoru çalıştıramıyorum" dedikten sonra ilk söylediği şey "ayaklık açık kalmış" cümlesiydi
    Kendine yüklenme, görüntülü aramıştırsın belki
    tuncd bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Bir gün ilk vitesli motorum, sürerken ayağa kalktım o sıra elim sigortaya çarpmış ve motor stop etti. bende acaba ne oldu benzin mi bitti sigortadamı birşey varderken elimde olan sigorta camını motorun grenajının arasına düşürdüm ondan sonra bütün seleyi söktüm ve vurdurmayı denerken yine yanlışlıkla sigortaya bastım ve çalıştı o sıra hayatımı sorguladım

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Madem ki hortlatılmış bende ekleyeyim, 2015'de felan. kış ayıydı soğuktu, motoru bahçeye koydum. 3-4 gün boyunca otobüsle gittim işe, sona güneş açtı bugün motorla gideyim dedim. arıyorum arıyorum Anahatar yok, sonra umudu kesmiştim belki bir ihtimal motorun orada düşmüştür diye, birde ne göreyim Anahtar kontağa takılı :D 3*4 gün öyle kalmıştı :D

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Kışın Aküm bitikti, kick startla çalıştırıyordum, Kontak açmadan ciğerim solana kadar pedal vurmuştum çalışsın diye Dirayetli motormuş bütün ısrarlarıma rağmen kontağı açmadan çalışmadı., Siz benim gibi ısrarcı olmayın, " Kontak mı kapalı acaba?" diyerek bir kontrol edin.
    oluroyle bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Motorun önünü kaldırmayı motor kullanmaya başladığım 2010'dan beri hiç denemedim.Yahu bu millet nasıl yapıyor bide ben deneyeyim dedim.Düz bir yolda ilk denememde gaza yüklenip debriyajı bırakmamla beraber hop çitlere girmiştim bu ilk ve son denemem olmuştu

Ilk motorum ybryi alali 2-3 gün olmuş, aküsü bitikti o yüzden ayak marsiyla çalıştırıyordum, bir topluluk önünde (mesela durakta bekleyen 15 kişiyi düşünün) motora bindim cross motoru gibi basiyorum ayak marsina basiyorum ayak marsina, tam calisacak gibi oluyor çalışmıyor. 5-6 defa denedim, sonra bir baktim ki ayaklik açık ve motor boşta değildi. Sonra kapadim ayaklıgi motoru da boşa aldim tekte çalıştı. Mal gibi hissetmistim kendimi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun şanzıman yağı tapasının kafasını yanlış yöne çevirdiği için koparan mutlaka vardır. Aynı şeyi iki defa yapan yoktur. Madalyamı isterim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yağmurlu havada sağa dönerken motor yatık vaziyette rögar kapağı üzerinden geçmem ve fukara sümüğü gibi sağa yapışmam, milletin başıma toplanması ve de yiğitliğe b.k sürdürmemek adına "kim koydu ulan bu rögar kapağını buraya?" diye kolpadan efelenmem..

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem ki hortlatılmış bende ekleyeyim, 2015'de felan. kış ayıydı soğuktu, motoru bahçeye koydum. 3-4 gün boyunca otobüsle gittim işe, sona güneş açtı bugün motorla gideyim dedim. arıyorum arıyorum Anahatar yok, sonra umudu kesmiştim belki bir ihtimal motorun orada düşmüştür diye, birde ne göreyim Anahtar kontağa takılı :D 3*4 gün öyle kalmıştı :D
    ahaha

2015, Denizli'de ikamet ettiğim dönemler. Şehrin en gözde avmsinin önüne park ettim. En üst katta fast food yiyip, dolanıp çıktım aheste aheste. Anahtarı arıyorum yok, bir baktım. Kontakta Gözde avm , en kalabalık ve çevresi de kalabalık bir yerdir :D

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Kırmızı ısıkta arkadan araba carpıp dengemi bozmustu ve tüm ağırlık sağ bacagıma bindi. Ben de takoz var nasıl olsa diye yavasca bıraktım. Sağ ayna yere temas edip çatladı ve tüm camı kırılıp dağıldı. Daha sonradan internetten sağ orjinal ayna aldım. Onu takarken tornavidanın ucuyla azcık fazla bastırınca onun camını da kırdım.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Anlatmaya başlasam roman olur da bu anahtar olayı benim de başıma geldi hem de 4 gün önce. Sabah kalktım motorun anahtarlarını arıyorum yok. 10 dk aradım sonunda yedekleri aldım indim. anahlarlar topcasein kilidine takılıymış. İyi ki çalınmamış haaa.

2015 yılı Aydın Denizli otoyolu inşaası sebebi ile trafiğe kapatılan cillop gibi asfaltlı 3 şeritli bir yol vardı bizde motora başlayalı 1 yıl civarı olmuş o alanda işte dar dönüşleri teker yapmayı falan deniyoruz kısacsı sınırlarımızı zorluyoruz. Ben 120 kilo civarıyım 135cc motor arkadaşım 64 kilo 150 cc motor yarışalım dedik. Gençlik gururu tabi kalktık baktım o uzuyor kapalı alanın sonuna gelince ilk geçen ben olmak için gazı kesmeyi geçiktirip toprak yığınının üstünden mondial driftle uçmuştum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir mallık da şirket arabasıyla yapmıştım. Müşteri ziyaretine gittiğim bir gün müşteriyle muhabbeti fazla abartmıştım. Sonrasında çıktım, arabama bineceğim, anahtarın kumandası şirket arabasının kapısını açmadı. Ben de her Türk gibi kapıyı zorladım. Yandaki cafeden bir adam çıktı "N'aapıyon birader?" gibi birşeyler söyledi, ben de kibarca "Sana ne ulan birader, arabamı açmaya çalışıyorum" dedim. O da daha nazik bir ses tonuyla "plakaya bak denyo, ne ara senin oldu bu araba?" gibi birşey söyledi.Hakikaten plakaya bir baktım, farklı plaka Utançtan kıpkırmızı oldum. Meğer orada park yasağı varmış, saatler önce arabamı çekmişler, ruhum duymamış. Aynı yere de benim arabanın aynı model ve renginde başka bir araba park yapmış.
    espresso, cıbılduck, fz6_fazer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kurye işi yapan eniştenin hikayesini paylaşmak isterim. içmiş hafta sonu düğün de varmış, düğün salonunun önünde kız kardeşini görüyor gel seni eve götürücem tabi kardeşi binmez bu ısrar ısrar zorla bindirmiş motora içkili insan yardımsever pamuk gibi olur ya öyle kafa..
    Yolda ani hızlanmalarda yapmış neyse gelmiş bizimki kardeşinin evinin önüne hadi bacı in diyormuş ses yok insene kız diyormuş yine ses yok arkasına bakmış kimse yok ) yolda düşürmüş tekrar dönmüş bulmuş zorla yine bindirmiş götürmüş eve. Kardeşi ayrı güzel anlatıyor enişte ayrı güzel gülmekten karnım ağrır ikisi de anlatırken.
    fz6_fazer ve BloodyBaron bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yıllar önce ilk arkadan çekişli iki kişilik düzgün spor arabamı almışım... Yol tutuşu müthiş. Sadece yağışlı havada kayıyor, o da stabiliteyi kapatınca tabi. Bir gün akşam yağmur yağdı. Bindim gittim boş bir park alanına. Kapattım stabiliteyi. Simitler çizerekten oynuyorum. Bir yandan da dinamiklerini anlamaya çalışıyorum. Derken park yerinin ortasındaki aydınlatma direği gözüme çarptı. Hızla yaklaşıyor. Direksiyon bir yere bakıyor, araba farklı yere gidiyor, tüm tekerler kaymakta, stabilite kapalı... Sonuç: $7000
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce ilk arkadan çekişli iki kişilik düzgün spor arabamı almışım... Yol tutuşu müthiş. Sadece yağışlı havada kayıyor, o da stabiliteyi kapatınca tabi. Bir gün akşam yağmur yağdı. Bindim gittim boş bir park alanına. Kapattım stabiliteyi. Simitler çizerekten oynuyorum. Bir yandan da dinamiklerini anlamaya çalışıyorum. Derken park yerinin ortasındaki aydınlatma direği gözüme çarptı. Hızla yaklaşıyor. Direksiyon bir yere bakıyor, araba farklı yere gidiyor, tüm tekerler kaymakta, stabilite kapalı... Sonuç: $7000
    Yasiyosun bu hayati Hasmetttt ;)

Baslik mal motorcular diyor,yani burada motor sahibi olan kisilerin yaptiklari malliklar motor ile ilgili olmali..ah hasmet ahh.

Yine kiskandirdin bizi sabah sabahh..
    Ben de seni kiskandirayim birazz..,burda hava 28 derece ve simdi nefis bir yerde denize girmeye gidiyorumm..catla patla ahaha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)