Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI

3 tane köpeği bakıyorum. 1 tane labrador, komşumun emanet ettiği dişi golden, emektar cocker kırması.
    Cockeri sokakta bulup bakmaya başlamıştık. Yaklaşık 12 sene oldu. Hayvan baya ihtiyarladı. Arka bacağın biri kırılmıştı sonradan iyileşmedi. Diğer ayağıda zorlanmaya başladı. Yürürken titriyor falan. Yerinden zor kalkıyor. Bizde zorlamıyoruz.
    Akşamları motorumu garaja koyarken bu tam koyduğum yerde yatmış oluyor. Kıyamadığım için kaldırmıyordum. Aylardır motoru başka yere koyuyordum. Koyduğum yer yağmur aldığı için ayrıetten örtüyordum.

1 hafta önce işler biraz değişti. Golden kızıştı. Labradorla eşleştiler. Asıl komik olan cockerin yürüme sorunu kalmadı. Zıpkın gibi dörtnala koşuyor, atlıyor, zıplıyor. Hatta eşini kıskanan labradorla dişe diş kavga ediyor. Yavru kedilerden çekinen hayvanın huyu suyu değişti.

Aylardır kerizleniyormuşuz meğer.
    jackonbir, Lebrama ve pea bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Az önce yüksek kaldırımdan yola inmeye çalışan mal 600rr repsol sürücüsü alt grenajı boydan boya kırdı. Tipi görseniz şortlu, kask yok, 150 kg bi adam. Ne işin var reyzinkle

Motosikleti
    MONDİAL125 MG
    Geçen bakkala gitmiştim adamın biride yolu suluyordu toz olmasın diye her neyse işimi hallettim çıktım arkadaşlar oturuyordu hemen biri yanima geldi basladi soylemeye boyle boyle vay yapamassin edemessin bende gaza geldimmi!!
    Motoru çalıştırdım bir tur sifir cizdirdik tabi ben dehset sevincliyim oha *mk nasil yaptim falan türk telekom 'un demir kapaklari var arka teker onun üstüne bi denk geldi okadar asfalt var ben demir kapağa denk geldim üstüdede su olunca bide benim kabış teker eklenince hadi bakalim yavrum asfaltla akraba olduk arkadaşları görmelisiniz neredeyse gülmekten donlarına birakacaklardı bende yerden kalkamiyorum yardim edin lan (etmiyorlar ) yardim edin lan (gene bisey yok) en sonunda amcalar vardi sağ olsun onlar kaldirdi dicem ama yaptigim( sifir cizdirme ) denemeleri sonrasi kaldirdilarda bi tokat gecirdiler adam akilli sur diye hem dustuk hem tokat yedik bide babadan yedik (normalde atmaz ama sağ olsun amcalar senin oğlan carsinin ortasinda gıbcıklık yapiyo deyince ) bide o geçirdi tamaaam oturduk bi yerimizin üstüne o günden beridir motoru adam akilli sürüyorum..
    Tavsiyem siz de adam akilli surun
    Yada bu tur hareketleri trafige kapali alanda yapin.
    SAYGILAR..
    fz6_fazer bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    R 25 i ilk aldığım hafta yokuş yukarı çıkarken yanlış yola girdiğimi farkettim ve geri dönerken aşırı yavaşladığım için yana düşmüştüm : D
    Yokuş aşağı kayarak indik beraber.

Bir de lastiğe bir şey oldu, dönüşte dengesizlik var diye servise götürmem ve sonuç olarak lastiğimin havasının inmiş olması gibi rezil durumlar : D

- bir şey yok abi, havası kaçmış..
    - hmmm onu biliyorum da sanki o öndeki şeylerde bir şeyler var. neyse sen baktım diyorsan tamam.. : O

Motosikleti
    pulsar ns 200
    Geçen bende disk kilidini çıkarmayı unuttuğum için yere yapışmıştım evin önünde tüm mahalleye rezil oldum

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce yüksek kaldırımdan yola inmeye çalışan mal 600rr repsol sürücüsü alt grenajı boydan boya kırdı. Tipi görseniz şortlu, kask yok, 150 kg bi adam. Ne işin var reyzinkle
    ne demek şişmanın reyzikle işi ne. şişmanın reyzik hakkı elinden alınamaz !
    pea bunu beğendi.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hacım ne içiyodun sen o zamanlar araba olayına koptum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç gün önce yaşanmış bir konu motorumun yağını değişirken yağ tapasını söktüm , ve temiz bir yere koydum , motorun yağı süzülsün diyerekten, daha sonra atölyeye girip yeni yağı ayarladım, içeride biraz oyalandım eski yağ iyice süzülsün mantığıyla , ama bu arada bir acayiplik oldu , huniyi ve yeni yağ kutusunu alıp motorumun yağını tamamlamaya başladım , üstten koyduğum yağ alttaki, kirli yağın içine akmaya başlayınca , tırım tırım tapayı aramaya başladım çünkü tapayı koyduğum yeride unuttum bulana kadar kullanılmamış yağın yarısı eski kirli yağın içine karıştı

sonra tapayı tutturdum eski kirli yağ kutusunu motorun altından çekip temiz bir kaba tekrar içindeki yeni yağı boşaltıp tekrar ölçerek nihayet motorumun yağ değişimini tamamladım ne olur bu sıkça yaşanılan bir durum deyin

bir günde arabayla çarşıya inip , çarşıya arabayla gittiğimi unutmuştum , yani arabayı unuttum yayan eve geldim bir baktım garajda araba yok içim cızzz etti ama sora çözdüm işi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hortlatsak mı
    roadpeople bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hayır hayır hayır! ben mal değilim!

ama o günü unutamıyorum: merdiven altı depomuzun kapısını açtım ve içeri girip motorun üzerine oturdum. sağa sola çarpmadan dışarı çıkmaya çalışıyorum ve geri geri çıktığım için sol omzumdan eğri arkama bakmaktayım. her gün yanından geçtiğim o çukuru unutmuş durumda geri geri geliyorum.

çukur tamda merdiven altı depomuzun kapısının iki adım ilerisinde ve ben geri geri çıkar iken çukur sağ omuz tarafımda kalıyordu ve ben her şeyden habersiz geri geri gelirken bir anda sağ ayağım boşa çıktı.

devrilmeye başladım ve ilk ivmelenme çok fazlaydı ve hızını alan devrilme şekline karşı koyamadım ve motorla beraber merdivenin başına doğru yuvarlanmıştım.

kimse görmedi ve ben motoru kaldırıp çalıştırdım ve bastım gittim işe. kendimi tam bir mal gibi hissediyordum ve sanırım daha fazla kendimi tutamayacağım evet ben bir malım oldu mu!

o gün bu gündür artık depoya motoru geri geri sokuyorum ve çıkarken binerek yani düz çıkıyorum. neymiş? sütten ağzı yanan ayranı üfleyerek içermiş atasözü uydu mu bilmiyorum artık, uymadıysa da mallığıma verin.
    yürekçe bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu mevsimde,kasksiz,eldivensiz,sokakta giydigi montla motora binip,surati pancar gibi ve sümüğü donan birisi bence en iyi örnektir.

Salak ile avanak filmi motosiklet sahnesi..
    yürekçe bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    cruiserimle stunt yapmaya çalışıyorum ayağa felan kalkıyorum bazen bir tümsek görüyorum tamamen ayağa kalkıp baya gidiyorum. sonra cruiserımla gece karanlığında off road yapmışlığım var bildiğiniz enduro parkurunu tamamladım. canım çıktı, öldüm ama eğlendim. defalarca ayaklığı kapatmayı unutup yola çıkmışlığım var. daha ne olsun.

Bir gün arkadaşın torosu ile postanaye gidiyoruz. Park edip içeri girdik. Bikaç dakikaya işimizi işimizi halledip çıktık ve araca bindik. Ben yanda oturuyorum. Arkadaş da bindi, arabayı çalıştıracak. Baktım, radyoda daha önce kaydettiğim kanallar uçmuş.

Arkadaşa sesleniyorum;

ben: - Lan İbo, olum bizim kanallar uçmuş lan.
    ibo: - Aaaa lan teyp bizim değil, biri teybimizi değiştirmiş!..
    ben: - Olum hangi ara hırsız girdi de teybi değiştirdi???? 2 dakkaya girip çıktık şurada. ayıp lan!..
    ibo: - Olum araba da çalışmıyo!
    ben: - Nasıl çalışmıyor? az önce bişeyi yoktu???

Tabi biz hala aymadık olaya. Arabadan inip arabanın etrafında dolaşıyoruz noldu arabamıza diye. Sonra ne görelim, bizim araba bi öndekiymiş
    Remzidemir41 bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Son zamanlarda motoru orta sehpadan motorun üstündeyken indirmeye başlamıştım. En son yine orta sehpa da motoru indiriyordum. Motor meğerse 1 vitesteymiş. Motoru ile kendimi hızla ileri doğru itince orta sehpa kırıldı ve motor yan yattı.

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Bende Arnavutköyde, balığa gittiğimizde. Yamaha Cripton vardı. Ben indim sonra arkadaş indi motordardan, motor çalışıyor bu arada tam caddenin sağındayız, ben tekrar binip kaldırıma çıkarmak istedim, motorun gaz kolunu tutmamla motorun fırlaması bir oldu 2 metre uçtuk motorla, motor sağa bende üstüne devrildim. Az daha denize uçuyordum motorla

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Motorla ilk tanışmam revival 50 cc ile oldu, büyük bir heyecanla aldım motoru, benzine baktım, gösterge full gösteriyor, ohh dedim mis. Başladım turlamaya, 50 cc motorun rodajında ilk 150 km 30 ile gidin yazıyor, ben de azimle onu yapıyorum (iyi ki de yapmışım, büyük faydasını gördüm, motor canavar gibi), çıktım anayola, dedim ki "1 kerecik gaz kolunu tam çevireyim bakalım ne kadar gidecek", motor 50'ye çıktığı anda öksürmeye başladı ve stop etti. İçimden diyorum ki "alma dediler çinliyi demi, hadi aldın, rodaja dikkat et dediler, iyi bakarım dedin aldın, al sana scooter, ilk günden s*çtın!", çektim sağa, dakikalar içerisinde 4 motorcu olduk (yaşasın motor kardeşliği!), adamlar baktı, benzin pompalamıyor olabilir dedi biri, benzin hortumunu sıktı, 15 dakikalık uğraş sonucu gelenlerden biri farketti ki benzin göstergesi ters. Depoyu bir açtık çöle dönmüş. Normalde dolduğunda sağa doğru olması gereken ibre sola doğru, benim kendimce sevindiğim "ooo depo doluymuş", aslında boş olan depo içinmiş. Allahtan 100 metre ileride benzinci vardı da benzini fulleyip kaldığım yerden şehri turlamaya devam ettim.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sene 2005. ilk motorum keeway superlight 150.
    akü sorunu var.
    ayak marşı diye debriyaja abanip teli kopartmışlığım var.

O zamanin parasıyla Menderes'in eve gelip teli değiştirmek icin 100 TL geçirmesi var 😂😂

Artık hep scooter tercih ediyorum 😂

Motosikleti
    NMAX 155
    Şuan kardeşimin kullandığı Elektrikli Scooterimi yeni almışım tabi herkez etrafımda gezelim falan diye o zamanda 8.sınıf'a yeni geçiyorum arkadaş demire oturmuş bi kökledim gazı bilen de bilir elektrikli scooterler da gaz tepkisi ilk kalkışta çok ani gelir benim motor da o sıra şaha kalktı ben düştüm artçı demirine oturan direk ayağa kalktı motor 1-1.5 metre daha tek teker gitti ve sola devrildi gidon yamuldu hiç unutmam.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Dun basima geldi. Motoru koyduğum otoparkta hafif bi rampa var. Dun geri geri cikartirken skuterden kalan aliskanlikla hafif fren olsun diye kafam gidince sol maneti sıktım. Motor kendini oyle bir birakti ki aklim cikti neredeyse dusuyordum arkadas da bekliyordu caktirmadan aldim arkaya

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Evden sabahın beşinde çıkarken, port bagajın anahtarını motor anahtarı diye alıp evden çıkmak, evin anahtarını almamak, geri dönüp 5 kat yukarı çıkıp kapıya dayanınca bir önceki gün boşanmış olduğunu hatırlamak.

Akşam dönüşte de çilingire 30 Tl vermek.
    ayetlervaray bunu beğendi.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Daha motorla yasamadım umarımda yasamam
    18 yasındayken ehlıyet alıp hemen sahin almıstım.Birgün arkadasla apaçilik yaparak ilerlerken ön camın pislendiğini farkediyorum.Su fışkırtıp silecekleri calıstırıyorum.Nedense o an gözlerim sileceklere dalıyor bir sağa bir sola bakarken arkadasın laaan demesiyle kendıme gelıyorum ama frene basmak için çok gec olmustu.Meğer kırmızı ışık yanmıs.Öndeki araca 90 km hızla carpıyorum o da önundeki sultanbeylı otobusene Bir sileceğe dalmak yuzunden

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)