Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde var şimdi sıralıyorum
    - Gün içinde motoru temizliyordum genel temizlik diye depoyuda söktüm taktığımda benzin musluğunu kapalı unutmuşum.Bizimkiler evden ekmek al diye seslendi bir hızla çıktım evden yolda giderken tekleyip duruyor alalal ne oldu acaba derken fırına geldiğimde motor istop etti meğer musluk kapalı kalmış.
    - Yine birgün depoyu söktüm kablolarda kısa devre vardı.Buldum bantladım derken dur bi deniyeyim dedim unutkanlık işte depo sökülü iken dalgınlıkta çalıştırdım sonradan farkına vardım
    - Birgün acelem var diye evden hızlıca çıktım motora atladım direksiyonun kitli olduğunu unutan ben daha 1 metre ilerleyemeden birden allah falan derken yerde buldum kendimi
    - Motorumu yıkadıktan sonra jantları mazot ile bir güzel temizlerdim diske de değmiş farkında olmadan yolda giderken birden ani fren yapmak istedim aha bir baktım ön fren tutmuyor zor bela arka fren ile durdurdum eve gidince temizledim o an aklım başıma geldi.
    Genel temizlikte biz genelde evde koltuklari cekerdik ;)) motorda da depoyu sokeni ilk kez gordum ;)) hehehu geçmiş olsun ;))
    svgblg, jimi_hendrix ve oggomoggo bunu beğendiler.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    minsk marka iki zamanlı motorum vardı. Her ay gidip motor yağını değiştirirdim ustaya. sağolsun usta da motor yağı diye her ay şanzuman yağını değiştirirmiş. hala 14 yaşındaki çocuğun cehaletini istismar eden hatta baskı balatamıda bu saflığımdan faydalanarak çaldığını 10 yıl sonra anladığım yılmaz ustayı yââd ederim günaha gitdiğimi bile bile...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu mallık sayılmaz ama, talihsizlik diyelim.

Ruhsattan size ulaşan abiye de helal olsun.

Aklıma geldi,

benim değil motorumun eski sahibinin mallığını yazayım.

Motoru alacağız sahibi ile anlaştık, çektik bir noterin önüne. Kilit disk kilidi filan yok. Dedi ki burda motor çalınmaz rahat ol filan. Tam içeri gireceğiz. "aaa ruhsat koltuk altında kaldı " dedi arkadaş. Yahu dedim motor çalınsa ne yapacaksın ruhsat da gider, haklısın dedi aldı ruhsatı girdik notere.

Sıra bekledik, para alışverişi bitti, satış işlemleri bitecek imzalar atıldı, ayak üstü sohbet ediyoruz iyi alışveriş oldu, irtibatı koparmayalım malımın arkasındayım vs. vs.

O arada elemanın telefon çalıyor ısrarla yabancı bir numara arıyor. Ben de herhalde motor ilanda arayan soran var diye düşünüyorum. Sonra dayanamadı açtı. "Hadi yaaa" diye söylenip koşarak noterden çıktı adam.

Ben ne olduğunu anlamadım geçici ruhsat elimde kaldım.

Adam ruhsatı alırken sele altına anahtarı takıyor ve orda unutuyor.

Yarım saat boyunca üzerinde anahtar, ve motorun kilidi vs yok.

Genç bir arkadaş durumu farkediyor, plakadan motoru arıyor sahibinden.com üzerinde araştırıp buluyor numarayı , arayıp " abi motoru satıyorsun herhalde ama anahtar üzerinde kalmış gel ben yanında bekliyorum" diye telefon ediyor.

O an motor çalınsa (daha doğrusu motorum çünkü satış işlemi bitmişti) neler olurdu düşünmek bile istemiyorum.

Çıktığımda elemanı bulup teşekkür edecektim ortalıkta yoktu.

Redkit gibi görevini yapıp ufuklara doğru yol almış ,

Koca yürekli adam umarım istediğin motora bulursun ve karşına hep senin gibi düzgün insanlar çıkar
    mallık şurada...motoru kenara çekip ters giden bir şey var ama nedir diye 5 dakka bakındım koca çantanın olamadığımı göremedim...bakmak ve görmek ... senin hikaye de tam bir ibretlik hikaye...insanlık adına...
    dundanbiri bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    En sag seritte giderken en soldan üstüme kıran araci farkedip fren yaptim onumden yakin bi sekilde sağdaki çıkışa son anda girdi arkasindan bakarak kufur ederken beredeyse durmustum "neredeyse" önüme dönemle yol ayrimi bariyerini görmem bir oldu 😇 etrafa bakindim motoru kaldırdım sessizce uzaklaştım 😡

Sabahtan beri işyerinde bu konuyu okuyordum, masalardan birinde dahili telefon bir süre çaldı, en sonunda ben kafayı kaldırıp "kimin motoru o çalan" dedim, Allah'tan kimse duymadı ortamdaki gürültüden :D
    oggomoggo ve dundanbiri bunu beğendiler.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir gun isten cikmisim otoparka indim motorun arka tekerinden kilidi ve on diskten kilidi soktum. Hazirlandim giyindim. Motoru calistirayim dedim motorun anahtari yok. (Kilit ve disk kilidi anahtari motorun anahtarindan haric kullaniyorum yoksa kontakta cok anahtar olunca hos olmuyor) neyse baktim ettim anahtar yok. Tekrar magazaya cik anahtara bak dolaba bak kasaya bak depoya bak anahtar yok. Yaklasik 1.5 saat aradim anahtar yok. Iniyom otoparka geri cikiyorum falan ugras bak anahtar yok. Neyse dedim is kontak degisimine kaldi. Kafaam oldu allak bullak. Dusunun annemi aradim anahtar evde mi kalmis dedim. 1 tane olan motorun anahtari. Ulan mal avm ye nasil geldin. :D Motoru kitlicem baktim kilidin anahtari yok. 1 saate yakin bide kilidin anahtarini aradim yok. Neyse sinirden tobaccoya ciktim sigaram bitmisti almaya. Elimi cuzdanima attim baktim kilitlerin anahtari elimdeymis... dondum kaldim... mutlu oldum aq... adam para bekliyordu .. neyse cuzdanimi actim para verdim baktim motorun anahtari... ulan bir sevindim adami opucektim aq. Hizlica gittim motorun yanina calistirdim gazladim gittim. Isten ciktigimda saat 6 idi. Avm den ciktigimda 9 u geciyordu. Siz dusunun artik....
    fedos, akbird, gurkanerkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    3 ay önce 5-6 motosiklet kemerden antalyaya dönüyoruz. hızım 100-110 civarı bacağımda birşey çarpmış gibi hissettim. motosikletin önüne falan bakıyorum. mıknatıslı depo üstü çantası var önümde o da duruyor. ilk 3-4 sn aradım ne hissettiğimi bulamadım. Aman taş falandır dedim. kafamı yola çevirdim devam ediyorum. 15. sn de kafamda şimşek çantı bi anda.'' lannnn telefon nerde '' en üst şeffaf yerinde cep telefonum olması gerekiyordu. Tabii artık durmuyor. '' aman tanrım '' dedi o an hemen durdum arkadaşlarda durdu. dediler sendne birşey düştü. geri döndük telefonu aldım tuz buz. Gezinin bana maliyeti 2 bin tl :(
    Mertcan39, oggomoggo, dundanbiri ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Bende bigün işten çıkmışım, günü bitirmenin hevesiyle motora koştum. O sıralar mondialin otomatik cub ını kullanıyorum çalıştırıp gazladım kürkçüye doğru. Mutlu mutlu gidiyorum. 600-700 metre gittim gitmedim motor öhö öhö öksürüp stop etti. Tekrar çalıştırdım bikaç metre gitmeden yine stop etti. Ediyom dutuyom olmuyor. Sinirde tavan yaptı tabi. Ötesini berisini kurcalayıp marşı basıyorum ama nuh diyor peygamber demiyor çalışmadı. Moral diplerde napalım aheste aheste motoru itekleye itekleye 1-1.5 km ötedeki tamircime yollandım. İyicene terleyip yorulup motoru götürdüm -abi motor çalışmıyor dedim. Ustanın eli dolu çırağa bi bak bakiyim dedi. Çırak önce marşı bastı çalışmayınca şöyle bir etrafında tur attı -abi benzinin mi bitti dedi yok canım daha yeni baktım dedim (gerçekten ilk olarak depoya bakmıştım vardı). Sonra çalıştırdı çalıştı ben mal mal bakıyorum ama içimden de ucuza kurtuldum diye seviniyorum. Meğersem bizim **** iş arkadaşları eşşek şakası yapıp benzin vanasını kapatmışlar Bende mal gibi ne hikmetse akıl edemedim bakmaya. Sevgiler
    estelik ve dundanbiri bunu beğendiler.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Her halde 5 sene önceydi.
    Yeni aldığın Hyosung Rx 125 motor ile kardeşim Yıldırım ile birlikte anadolu yakasından avrupa yakasına geçiyorduk.
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...cture6991.html
    Boğaziçi köprüsü güzergahında benzin durumu aklıma geldi.Dedim-Yıldırım benzin yeter mi acaba bakmayı unuttuk? Dedi-Abi,rezerve bakalım!
    Bir umut arkadan uzun kolunu uzatıp rezerv koluna baktı açık mı kapalı mı diye? (Motorun rezerv musluğu kapalı ise açtığımız vakit 1,5 lt filan daha benzinimiz olacaktı )
    Ancak rezerv açıktı:( Yani heran yolda kalabilirdik.
    Bunlarla uğraşırken köprünün üstüne gelmiştik ve ilk teklemesini motor yaptı.Hız 80 den 60 a kadar düştü tekrar gaz aldı.Bir tekleme bir tekleme daha derken 50-40-30 km ye kadar düştük ve tam köprünün ortasında motor istop etti

Debriyaj sıkılı şekilde köprününde eğiminden faydalandık ve bir süre daha gittik ve köprünün üstünden kaldık

Vızır vızır yanımından arabalar geçiyordu.Hemen indi Yıldırım kafasında kask motoru başladı itmeye ve ben hızımı alıp köprünün bitimine kadar bir şekilde gidebildim.
    Arkama baktığımda da kafada kask koştuğunu görüyordum kardeşimin ara ara.
    Başladım geçen motorculara el etmeye pek duran olmadı.Yine Yıldırım a kafayı çevirdim baktım ki adam yok
    Dedim nereye gitti şimdi çocuk,panik oldum arabamı çarptı ortadan nasıl yok oldu diye derken bir baktım bir Cbf150 nin arkasına almış kurye arkadaş
    Oh dedim.Sağolsun hemen depodan benzinde çektik yolumuza devam ettik.

Mallık işte böyle bir olay yaşattı
    sheriff87, svgblg, sey_47 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıl 2006, o zamanlar Bende çinli regal raptor var yeni almıştım. Bir cumartesi sabahı keyifle motoru hazırladım dolaşacağım.Kontağa bastım çalışmadı.Bastım çalışmadı.Dedim akü bitmiştir herhalde , vurdurayım. İnadım inat Saatlerce vurdurdum. Tam çalışacak istop ediyo. En sonunda fark ettim .Marş düğmesinin üzerinde ki acil elektrik Kesici buton kapalı konumdaymış
    sheriff87, gurkanerkan ve dundanbiri bunu beğendiler.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    motoru hiç düşürmedim, yatırmadım diye övündüğüm zamanlar ıssız bir yolda giderken birden soldan atlayan gelinciğe çarpmamak için hakimiyeti kaybetmiştim, işin kötü tarafı bir yere çarpmamış olmama rağmen frene bastıktan sonra sağa doğru devrilmiştim.
    oggomoggo bunu beğendi.

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    hort diyelim, belki birileri yeni şeyler yazar da güleriz
    oggomoggo bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Kazada sağ krenajın altından fırlayan depoyu yedek benzin deposu sanıyordum.Radyatör suyunun deposuymuş
    MotorKafa, Mertcan39, dundanbiri ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bayide motosikleti hazırladılar, ettiler, uğurladılar. İlk benzinliğe girdim, depoyu fullettim. İçerden parayı çektirip geldim. Bi baktım motorun altı ıslak. Benzin!

Bakındım, bir hortum var, ucu açık. Elliyorsun, benzin damlıyor hala. Yandan da gelenler, yanaşanlar, abi tam bağlamamışlar falan diyorlar. Bakıyorum harbiden hortumun ucu açık; içindeki ıslaklık benzin, bir yerlerden çıkmış gibi sanki.

Çalıştırsam, aksiyon filmlerindeki gibi patlıcak, alev alacak falan sanıyorum

İttire ittire benzinliğin içinde boş bi yere götürdüm. Bayiyi aradım, motoru hazırlayan çocukla görüştüm. Abi, mümkün değil, yoktur öyle bir şey diyor.

Daha sıfır yeni almışım, uzun yola Antalya'dan Isparta'ya gideceğim demişim, yolda benzin boşalsa ne yapacaktım, nasıl böyle baştan savma hazırlarsınız motoru, çıkın gelin, bakın, alın götürün perdesinden konuşuyorum...

Benzinliği tarifi ettim. Sizin arka taraftaki anayol üstünde soldaki şu benzinci diye, kabaca, antalyayı da tam bilmediğimden.

Hava da kararıyor, akşamın 5'i, kasım ayında.

Çocuk bi daha aradı, abi geldim yoksun diye; ne tarafa gittiyse artık, yanlış benzinciye gitmiş.

Tam 1 saat benzinlikte bekledim. Kenarda, çardak gibi kameriye gibi yer yapmışlar, orda, oturacak yer bari vardı en azından .

Geldi, baktı.

Abi dedi, benzini fazla doldurmuşlar, burdan da tahliye etmiş, damlayan o, bir sorun yok.

Tahliye hortumu o !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Buralar değerlenir

Motorumun topcaseni çıkarmak zorunda kaldım tam topcase takarken 3 tane gergi demiri taktım 4 tane olmazsa tutmuyormuş (bende bilmiyordum ) tümsekten geçince pat küt bir ses geldi topcase beni geçti yuvarlanıyor millet garip garip bakıyor hem gülüyorum hem kendime kızıyorum :D

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    5 cm kaldırıma çıkarken bi baktım anaam anaam diyerek yana yattım... bi kaşık suda bogulmadım ama 5 cm kaldırımı gecemedim ya la...

TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    Yeni kornayı denemek için kornaya basacaktım motosiklet rölantide. 8-9 defa basıyorum lan ses yok "tsss" gibi ufak bi ses geliyor sonra duruyor. Söve söve kornayı aldigim mekana giderken fark ettim. Ben marş tuşuna basıyormuşum korna sol elcik kısmında. Bu da böyle bir anımdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

Ha bi ara yine bak hic unutmam acemiyim motosikletimi yeni almışım.
    üniversite girişinde bizim konservatuar var hemen yan kısmında mikkemmel bir viraj var. Oradan sirf viraj almak icin her gun gecerim. Şansıma konservatuardan cikan hatunlar karsiya geciyor, gecmiyor daha dogrusu beni bekliyor ben geccem sözde önce. Centilmeniz ya motorcuyuz ya. Yol vereceğiz diye arkayi bi sıktım aga...

...

High side nedir orada öğrendim.

Teşekkürler.
    oggomoggo, hakikiteker ve dundanbiri bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayide motosikleti hazırladılar, ettiler, uğurladılar. İlk benzinliğe girdim, depoyu fullettim. İçerden parayı çektirip geldim. Bi baktım motorun altı ıslak. Benzin!

Bakındım, bir hortum var, ucu açık. Elliyorsun, benzin damlıyor hala. Yandan da gelenler, yanaşanlar, abi tam bağlamamışlar falan diyorlar. Bakıyorum harbiden hortumun ucu açık; içindeki ıslaklık benzin, bir yerlerden çıkmış gibi sanki.

Çalıştırsam, aksiyon filmlerindeki gibi patlıcak, alev alacak falan sanıyorum

İttire ittire benzinliğin içinde boş bi yere götürdüm. Bayiyi aradım, motoru hazırlayan çocukla görüştüm. Abi, mümkün değil, yoktur öyle bir şey diyor.

Daha sıfır yeni almışım, uzun yola Antalya'dan Isparta'ya gideceğim demişim, yolda benzin boşalsa ne yapacaktım, nasıl böyle baştan savma hazırlarsınız motoru, çıkın gelin, bakın, alın götürün perdesinden konuşuyorum...

Benzinliği tarifi ettim. Sizin arka taraftaki anayol üstünde soldaki şu benzinci diye, kabaca, antalyayı da tam bilmediğimden.

Hava da kararıyor, akşamın 5'i, kasım ayında.

Çocuk bi daha aradı, abi geldim yoksun diye; ne tarafa gittiyse artık, yanlış benzinciye gitmiş.

Tam 1 saat benzinlikte bekledim. Kenarda, çardak gibi kameriye gibi yer yapmışlar, orda, oturacak yer bari vardı en azından .

Geldi, baktı.

Abi dedi, benzini fazla doldurmuşlar, burdan da tahliye etmiş, damlayan o, bir sorun yok.

Tahliye hortumu o !

askhbdaıukdauıd random attım sadece :D

benim başımada şu geldi motorun şanzuman yğaı değişecek başrolda bir scooter var tamam tamam başlıyoruz hadiii neyse efendim scooter şanzuman yağı 0.10 L. yazıyor bende fazlanın zararı olmaz diye baya 0.30l felan koymuşum o yağ 1 ay boyunca damladı çardak orayı vs tarumar etti :D her yer yağ oldu yağmular yağınca çıktı :D sonra öğrendinmi 0.10 koysak fazla fazla yetiyormuş ne bilem :D

Motosikleti
    R25
    Rampa asagi yavas yavas giderken az ilerde karsiya gecmek icin bekleyen bir bayan gordum buyrun gecin isareti yaptiktan sonra yavasca frene bastim.Sansima ordan cop kamyonu gecmis igrenc yagli pislik suyunu akitmis oraya.yerdeki islakligi farketmistim ama yagli oldugunu anlayamamistim.Neyse ben frene el atmamla beraber kendimi yerde buldum.banada motorada bir sey olmadi ama kadina fena rezil olduk

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde var şimdi sıralıyorum
    - Gün içinde motoru temizliyordum genel temizlik diye depoyuda söktüm taktığımda benzin musluğunu kapalı unutmuşum.Bizimkiler evden ekmek al diye seslendi bir hızla çıktım evden yolda giderken tekleyip duruyor alalal ne oldu acaba derken fırına geldiğimde motor istop etti meğer musluk kapalı kalmış.
    - Yine birgün depoyu söktüm kablolarda kısa devre vardı.Buldum bantladım derken dur bi deniyeyim dedim unutkanlık işte depo sökülü iken dalgınlıkta çalıştırdım sonradan farkına vardım
    - Birgün acelem var diye evden hızlıca çıktım motora atladım direksiyonun kitli olduğunu unutan ben daha 1 metre ilerleyemeden birden allah falan derken yerde buldum kendimi
    - Motorumu yıkadıktan sonra jantları mazot ile bir güzel temizlerdim diske de değmiş farkında olmadan yolda giderken birden ani fren yapmak istedim aha bir baktım ön fren tutmuyor zor bela arka fren ile durdurdum eve gidince temizledim o an aklım başıma geldi.

İlginç ...
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)