Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisiklet
    arkadaş ne güldüm akşam akşam :D

bende bi anımı anlatayım ama motorla değil bisikletle
    neyse gidiyorum bisikletle ama acayip sürüyorum arkadaş öyle böyle değil yokuşları manyak gibi çıkıyorum sonra caddeye gittim (lise caddeside biz cadde deriz) geziyorum karşıya geçicem ama at hızında sürdüğüm için 5. viteste unutmuşum (bilenler bilir) kaldırımın minik tümseğinden çıkacağım tabi benim için kek bunlar pedala bastım yok dönmüyo derken lark diyerekten kaldırıma bi girdim yan yattım millet 4 de bölündü ne çabuk özümseyip yorum yapıyonuz biri iyi niyetli öbürü dalga geçenlerden biri mal ayağına alan ama kızlar filan vardı acayip rezil oldum :D tabi hiç bozuntuya vermeden bastım gittim (hiçbir şey olmadı banada bisikletede )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Motoru aldığım ilk hafta, akü sıkıntısı çekiyorum. Bozuk aküyü yerleştirmişler mecbur ayak marşı ile çalıştırmaya uğraşıyorum. Kontağı park ayarına getirip ayakla bas babam bas, çalışmadı gitti, gecenin bir vakti kan ter içinde kaldım, yarım saat ayak ile çalıştırma uğraşması sonucunda neden çalışmadığını anlayabilmiş oldum, alnımdan şapır şapır su akarken.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Hey gidi Bir zamanlar motorum olmadığı için sadece bakardım burlara

Neyse bu geçen pazar (17.03.13) Ankara'nın kuzeyi taraflarına gidelim dedik. Kar yağıyor ama yollar tertemiz, sıkıntı çıkmaz herhalde diye düştük yola.
    Yol da inişli çıkışlı, virajlı virajlı Gidiyoruz tıkır tıkır, lakin birden benim önümdeki arkadaş kar atmaya başladı arka tekerden.
    Yavaşladım ben de ama zirvedeki bir araba aşağı indirmiştir ufak bi top kar vardır onu ezmiştir dedim.
    Meğer tertemiz yolun sadece o virajı(yokuş yukarı-viraj-yokuş aşağı olduğundan açıkça görülmüyor yol) viraj kısmı komple donmuş rüzgardan. Öyle ki yukarı doğru dikitçikler oluşturmuş buz.
    Neyse benim motor arkayı verdi sağa, düşmedim ama sola gittim yolda. O arada hızım da 10 falan. Daha yola bakmadım önüme bakıyorum nereye gidiyorum diye. Dursam durucam ama karşı şeritteyim ya kendimi şeridime atmam lazım sonra dururum nasılsa debriyaj çekiliydi zaten az salıp gazı da azıcık vermemle arka bu sefer sola gitti, ama fazla gitti Hayal meyal sağ ayağı açtığımı hatırlıyorum, sonrasında enfes bir kapalı hava manzarası, korumaların verdiği kuş tüyü yatağı aratmayan o rahatlık
    Bende hiçbirşey yok neyse ki, motorun da arka frenden bir parça düştü bahadır sağolsun takıverdi onu sadece anahtarla halledilebilir bir işmiş. Arka fren pedalı biraz içeri yamuldu ama basma konusunda sıkıntı yaratmadığından ellemeyeceğim onu da.

Neyse biz milli olduk bu sayede Zaten ne zaman düşücem acaba diyordum, en kötüsü böyle olsun tarzında bir düşüşle tatlıya bağladık mevzuu

Herkese güvenli ve kazasız belasız sürüşler
    bardaktan, Ghostrider91 ve oggomoggo bunu beğendiler.
    Heil Spellcheck

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    "Mal" lık olarak nitelendirmiyorum ama...

180 kg.lık motorun (Kawasaki EN 500) yokuş yukarı geri geri üzerine oturularak manevra yapılmayacağını, Bodrum'da bir cuma namazı çıkışında kalabalığın ortasında test etmiş olduk...

300 kg.lık bir Racing (Suzuki Hayabusa) motorun da, chopper gibi ayaklar yere tam basılıp geri çekilmeyeceğini aynı yöntemle öğrenmiştim...
    oggomoggo bunu beğendi.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Osmanbey metrodan şişli karakoluna yürüyerek gitmek 1.5dk. Nereden mi biliyorum... Orası tek yön, buraya girilmez, şuradan dönülmez derken Şişli Camii'nin önünden iki defa geçtim. Başladığım yere, Osmanbey metro durağına, geri döndüm. Park edip yürüdüm?! Yolculuk süresi 26+1.5dk
    arca94 ve newceri bunu beğendiler.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    valla ilk mallıgım ilk defa scooterı kullandıgım gundu, o da mıcırda on frene asılmak oldu. az kalsın dusuyodum

ikincisiyse gecen arkadasın scooterıyla koy yolunda gıdıyoduk arkadasa bı artıslık yapıyım dedım, 2 ay hiç motosiklet kullanmamıstım onumuzde yıne mıcır vardı dedım kıcını kaydırıyım motosıkletın, sol eldekı fren yerıne sagdakıne asılınca yıne az kalsın dusuyodum allaha sukur hıc dusmedım
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Haydarpaşa Numune Hastanesi poliklinik otoparkı tıklım tıklım otomobil dolu. Bir jeep ile duvar arasına park ettim scooteri. İşim bitti çıkıcam tam önümde çıkmamı engelleyecek dik bir şekilde paretmiş kocaman bir yunus polisi BMW si. Etrafa bakınıyorum sürücüsü falan yok. 2-3 dk bekledim kaskı eldiveni falan taktım hazırlandım hala kimse yok. Gidonu yokladım gidon kilitte. Yan sehpadan aldım motoru geri geri çekmeye çalışıyorum motor viteste sanırsam 1-2 cm oynuyor geri gitmiyor. Vitesli motor tecrübemde yok. Kendi kendime diyorum 1 aşağı 2 yukarı, boşda 1 ile 2 arası tamam. Debriyajı çekiyorum vites pedalını aşağı yukarı karıştırıyorum bir türlü boşa alamadım. Yan sehpaya geri aldım biraz daha bekledim 5 dk falan gelen giden yok hala. Aga dedim kendi kendime ben bu motoru oynatıcam yerinden ama nasıl, yine kurcalıyorum arkadan gelmiş yunus. "napıyon laa sen" diye seslendi ben motorun yanında eller gidonda ayakla vitesleri kurcalıyorum arkamı dönüp yüzyüze geldim polisle ama kafamda kask mont eldivenler falan tam tekmilim. 4-5 saniye birbirimizi süzdüğümüzü hatırlıyorum dona kalıp....
    arca94, OsmnDmrl, gokhanbeyaz ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

Motosikleti
    Bisiklet
    Konu Güncel...

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    İyiki hortlatılmış konu Öğleden sonra 3 saatlik ders boyunca kahkaha ata ata güldüm, millet ne yapıyor bu çocuk diye bana baktı ders de hiç oldu konu yüzünden

mustafaferah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco super 8 - KYMCO DİNK 200İ - LİFAN PONY 100
    HERKESE TESEKKURLER SUPER KONU DUN AKSAMDAN BERI OKUYORYUM VE GULMEKTEN HERYERIM AGRIYO GOZUMDE YAS KALAMADI ACIDAN AGLASAM BU KADAR OLMAZ

KASKINIZ HEP BASINIZDA OLSUN...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Güzel konuydu,hortlatanın eline sağlık

Nolann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    o zamanlar 12 yasında felanım gerçi suanda 15 yasındayımda neyse :D Babamın kırmızı cup motoru vardı bildiğiniz gibi frene basarak calıstırıyoruz arka on frenin müşürümü ne kopmuş benimde haberim yok yokuş aşşağıyım ön frene bastım köklemişim gazı calısmıyor diye aniden aldımı :D oldugum yerde yatırdım motoru ) Geçenlerde de yeni olan bir olay aksam vakti kask takmadan motora binmem 2 tur atıp geri doncem diye kask takmamışım, işte altımda da cammuter var cbf sınıfından işte arada bir tekere alıyorum slalom felan yapıyorum aksam vakti döndüm sokağın başına 1 de uzadım 2 ye aldım vitesi sağ, sol, sağ yatağım dedim kasisi görmemişim ön teker yerden kesilmiş aldım hemen gidonu elime yapıştım yere kaldırıma doğru sürüklendim ya gittim sonra işte gidon yamuk koruma demiri yamuk çizikler v.b Daha 15 yasındayım ama 7 kere dusmusum 1 ide kaza geri geri gelirken otomobil sürücüsünün beni görmemesi sonucu son anda yatırmamla kuyruguma karpmıstı, arka teker bilyası bitikken yanlarken mi yamulmadık, neler neler oldu benden bu kadar
    [B]Otomobil sürücüleri herzaman aklı bir karış havada gezerler, O yüzden biz çok dikkatli olucaz. Kaskımızı takmayı unutmayalım. /B]

Motosikleti
    Ya Umutlarda Biterse :)
    Yokmu Arttıran :D

Bu Konunun Ölmemesi Gerek :D Hikayelerinizi Anlatın

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Bir kere Topraklık-Yalvaç Sokak'tan aşağı sallanıyorum. Yerler tamamen buz ve yaz lastiği var. Honda scooterlerin üzerinde gelen lastiğin nasıl olduğunu bilirsiniz. Moralim nasıl bozuk öyle böyle değil. Bir an önce motoru dükkana atıp kaçacağım kovulmayı bile göze aldım 2 saat daha çalışmamak için. Ben bayır aşağı verdim gazı verdim gazı. Yolda çukur falan yok. Başka bir sokakla kesişiyor ben karşıya devam edeceğim ama tabi yavaşlamam lazım önce. Acemilik mi desem tecrübesizlik mi desem bilmiyorum benim ön frene dokunmamla kendimi yerde sürükleniyo halde bulmam 1 saniyeden daha kısa bir sürede gerçekleşti. Yer buz olduğu için ben g..ümün üstünde kayarak gidiyorum ama yavaşlıyorum da. Motor yan yatmış koruma demirinin üstünde bayır aşağı daha da hızlanıyor. Ben kendimi çabuk toparladım kalktım motorun peşinden koşmaya başladım ama aramızdaki mesafe baya açıldı. Yetişip tutamayacağımı zaten anladım da dua ediyorum başka arabaya çarpıp hasar vermese diye. İyi ki kesişen sokaktan araba çıkmadı. Karşı kaldırımda da park etmiş araba yoktu motor kaldırıma çarparak durdu. Sonuç, arka jant kırıldı. Serviste değişim 300 liraya mal oldu. Kötü bir huyumdur, moralim bir şeye bozuksa hırsımı arabadan ya da motordan alırım bu da onun kötü sonucu oldu. Bana bir şey olmadı bu arada.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Motorumu alalı üç hafta oldu daha bir şey olmadı dur bakalım

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Motoru yeni aldım sanayiden eve geldim bahçeye soktum. İçeri girdim saat 7 gibiydi gece 12- 1 gibi karşı eve geçeyim dedim bi baktım anahtar üzerinde :d Allahtan motoru aşağıda değilde yukarı bahçeye çıkarmıştım bizimkilere göstermek için . 7 km de motor çaldıran ilk kişi ben olurdum heralde

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    0 aldığım çin malı cub'un üzerinde dandik bi aküyle vermişler.1 hafta gibi bir sürede marş basmayacak hale geldi.Ayak marşıyla çalıştırıyordum her seferinde.Bir gün bir yere gitmiştim, neyse işim bitti bindim üstüne.Tek basışta çalışan motor 10 dk da bana bacak kası yaptırdı.Yoruldum , terledim baktım olmayacak, anahtarı alıp eve gideyim diye eğildim.Kontak kapalı..
    albaywolf, OnrMRT, newceri ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Find what you love and let it kill you.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    kuş adasında kaldığım donemlerde turdan döndük.. 4 motor.. arkadaslar eve gırdı bırı benım arkama atladı sokagın sonundakı bakkaldan ekmek alıcaz.. ekmek dolabı bakkalın gırısınde tentenın altında duruyor yanı dısarda.. tam ekmek dolabının onunde durdum.. arkadas atladı. tam önümde actı dolabı eğildi ekmek seçiyo.. bende yoldan gelmişliğin verdiği gazla.. ara gaz cekıyorum durmadan.. çin malı scooterle :D ara gaz yaparken gaz bi takılı kaldı ben önümde eğilmiş arkadaşa arkadan scooterle.. o da kafalama ekmek dolabının içine :D zor stop ettim bak aklıma geldi hala gülüyorum yav
    caneroz, oggomoggo ve daia bunu beğendiler.

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    geçen sene temmuzda memlekette yazlıktayım motoruda alalı 3-4 gün olmuş geziyordum 5dk'lıgına bakkala girdim çıktım,baktım motor çalışmıyo ulan uğraş uğraş 1 saat sagını kurcalıyorum yok solunu kurcalıyorum yok.meğersem ip...nin biri start/stop düğmesini kapatmış düğmeyide yeni keşfediyorum farkettim ama çevremde var 2-3 kişi onlarda uğraşıyo benimle 1saattir,onlara hiç çaktırmadan düğmeyi açtım sonra durun çözdüm ben depo hava yapmışdır dedim,açtım kapağı üfledim kapattım bakın şimdi dedim bastım marşa çalıştı
    OnrMRT, Seinfeld, 26onurhan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Çanakkale Aşığı..

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    bu yazdıklarıma belki inanmayanlar olabilir ama tamamen gerçek yaşadığım bi olay neyse konuya başlayayım :D mcx-ime alüminyum çanta yaptım gören herkes hasta oluyor gelip muhabbet ediyolar nerden aldın diye falan filan bundan dolayı çok değişik tiplerle muhabbet kurmuşluğum oldu neyse benzin deposunun altında da beyaz ve kırmızı olmak üzere 2farklı led döşedim ve bunlara gidonun oraya açma kapama düğmesi yaptım. birgün tam alışveriş merkezinden çıktım motora binicem kaskı takmak üzereyim bi çocuk geldi tahminim aynı yaştayız bazı şeylere aklı ermesi lazım yani :D eleman sordu abi burda ki kırmızı renkli tuşlar ne işe yarıyor diye bende makara yapayım dedim onların biri nos diğeride turbonun düğmesi dedim :D çocuk inandı :D harbimi nası yaptın kaçlık bu motor kaç basıyor falan sormaya başladı :D ama en sonunda mantıklı bi soru sordu peki nerde turbo ile nos gözükmüyor dedi :D dedim yanda çantalar varya sol taraftakinin içine koydum düğmeye basınca devreye giriyor dedim :D inanmaz sandım inandı iyi iş çıkarmışsın o zaman dedi :D bak dedim turboyu açıyorum şimdi düğmeyi açtım performans egzostu olduğu için seri seri aragazı verince patlatıyor :D çat pat yaptı tabi vay süper abi ama dikkat et falan dedi sonra yavaşça ve gülerek uzaklaştım 1hafta boyunca gülmüştüm :D

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)