Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Başlığı görünce dayanamadım 15 sayfayı okudum,ee başlık bana yakın olunca ben de hatıramı paylaşayım dedim

2 Yıl boyunca YZF R125 kullandım,bir gün can sıkıntısına sabahın 6 sında uyku da tutmayınca dedim hadi gezeyim azcık ortalık sakindir.

Tam ışıklara yaklaşıyorum önümde sağda pazara domates götüren kamyonet,solda da golf araba.Dedim acaba aralarından geçer mi motor.Tamam düşünüyorsun da karar ver demi ya devam et ya da geçmez de dur.Yok motor altımdan akıyor kendi kendime konuşuyorum geçer,geçmez,yok ya dar,geçebilir de...

Derken ikisinin arasına girdim ve sıkıştım.Domates götüren dayı beni görmüyor bile golf arabadaki kız beni gördü ama panikten bişey yapamıyor ki kız.Aynadan bana bakıyor,kamyonetçi dayı beni birden görünce şoka girdi.Pat diye sağa kırdı,ben de motordan ayrılıp kamyonete tutundum ama ayaklar dizlerden kırık yere sürtmemek için sonra canım motor sürüklen de sürüklen...Ben o panikle kamyonetten inmedim,düşünsenize full korumalı bir adam simsiyah tarz hesapta domates kamyonetinde asılı

Dayıcım benim ya şoktayım hesabı bana cigara yaktı verdi hemen.Araba sahibi kız hala olayı anlamamış,çizik var mı diye bakıyor.Hayatımda hiç bu kadar utanmamıştım,Allahtan kaskı hiç çıkarmadım tanınmamak için..

Saygılar
    arca94, özcan1980, monur00006 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Başka Tecrübeli arkadaş yokmu?

Motosikleti
    Mondial 125MG Deluxe
    Herkese merhaba, benim mallığım da eski scooterımla gerçekleşti...arka frenim çok gevşemişti ama bakımını ihmal etmeyi sürdürüyordum, ön frenle yetiniyordum. Tahmin edebilirsiniz gerisini heralde bir gün önümdeki araba birden durunca ben de birden durdum...ama sadece ön frenle aniden durduğum için ön tekerleğim durmayı reddetti, sağa kaydı ve yere kapaklandım...bu gerçekleştiğinde hızım 5-10km arası birşeydi...Allahtan o kadar yavaştım, çünkü (bilmeyenleriniz inşallah hiçbir zaman öğrenmez) asfalt o hızda da baya can yakabilen bir madde...

mallıktan söz açılmışken, anlatmadan edemeyeceğim...motorda değil bisikletteydim, ilkokul 4. sınıfta falandım, el bırakarak kullanma merakı oluşmuştu, o yaşların bir klasiği

Mallık da şudur : sen kalk git, kenarda bikaç tane kız görünce hava atacam diye tam önlerinde el bırak..yerde de kum olsun azcık, elini bıraktığın gibi yapış yere, kumlu asfaltta şortlu dizin kanasın, bisikletin elinde ağlayarak kızların yanından uzaklaş bi de napacaksam o yaşta kızlara hava atıp, çocukluk işte :D

Ghostrider91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Zorro 150-70
    90 km süratle giderken bujiyi çektim. Niye çektim Bilmiyorum
    cousinecruis, pistolpitt, APALA ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Yaşadığımı Bazen Devir Saatinden Anlıyorum

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Motor üzerindeki 2. haftam içerisindeydim. Oturdum üzerine. Kontağı açtım. Çalıştırdım. Ara sokaktan ana caddeye çıktım. 2. vites, 3. vites, 4. vites. Tatlı tatlı gidiyorum. 500 metre gitmişimdir. 5. vitese atıcam artık. Derken gaaarrrçççç diye bir ses. Aha dedim bişeyi yolda bıraktım. Ama motor hala çalışıyor. Sakin sakin kenara çekmeye çalıştım. Sinyal ver yavaşla vs vs. Derken yine o garrrrççç sesi. Neyse durdum hemen. Ama aklım çıktı yerinden.
    Neyse, yan ayağı kapattım, yola devam ettim

kafsinkaf35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    hahaha :D hiç bu kadar gülmemiştim desem yeridir :D
    Bende bi anımı anlatayım o zaman , motor kullanmayı yeni öğreniyorum ve bi restorantta garsonluk yapıyorum o zamanlar , boss gelip bana motor kullanmayı biliyomusun diye sordu , bizdeki cahil cesareti , hayır derrmiyiz daha sonra bana motokuryemiz gelemedi bugün şu paketi şu adrese götürebilirmisin dedi , götürürüm dedim ve çıktım yola allaha emanet gidiyorum derken öndeki araç ani duruş yaptı ve bende hızım 50 olmasına rağmen 10 metre falan bi farkla gidiyorum , boy da 1.93 benim aniden sola kırdım , bacaklar kalktı yukarıya , sol dizim kornaya değince adamın o anki bakışlarını unutamıyorum :(motor honda activa'ydı)
    oggomoggo bunu beğendi.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    AS125T ilk chopper scooter motorum böyle trafiğe kapalı bir yerde slalom kontra falan çalışıyorum. Artık lastik yanakları sınırları zorluyor.
    Neyse çıktım yola eve dönücem motoru aşırı derece yatırarak dönmeye alışmışım, yol yokuş yukarı sola dönüşle beraber TAAK! etti birşey dedim yan ayak çarptı tamam sorun yok.

Sonra bir araba arkamda kornaya basıyor deli gibi aha dedim çattık. Açtım vizörü küfür edicem adam el kol yapıo bana bu sırada "Ne diyosun kardeşim" dedim. Aşağıyı gösteriyor "birşey akıyor" dedi
    Baktım benzin hortumunu delmiş ayaklık şakır şakır akıyor günlerden pazar sanayiye gittim açık bir yer arıyorum tamir için. Benzin iyice azalmıştı bulduğumda, 20 TL baydım 10 sn iş için.
    oggomoggo bunu beğendi.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

on numarasın egelim kahkalarla güldüm

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Motosiklet kullanmayı öğrenirken babam hep arkamdaydı uzun süre öyle kullandıktan sonra ilk defa artçısız bindim.Çalıştırdım birinci vitese attım normalde verdiğim kadar gaz verdim ama bu sefer motorun 70 kilo daha hafif olduğunu hesaba katmamıştım.Birden ön teker erden kesildi motor altımdan kaçıyordu, bir sağa bir sola savruldum motorun üstünde zor duruyorum bi yandan da gaz veriyorum motoru tutcam diye farkında olmadan.Duvara 1 metre kala fren aklıma geldi nasıl bastım hatırlamıyorum.Ön teker duvara dayandı durdum.
    Bir seferinde dik bir yokuş çıkıyordum.artçı var arkamda 2. viteste çıkarken motor iyice yavaşladı 1. vitese attım gazı biraz fazla vermişim arkamdaki arkadaş atladı ben ön teker havada 180 derece yön değiştirip yokuş aşağı inmeye başladım.Bikaç metre sonra düştüm.Hala elim gazda motor yerde dönüyor.Bırakınca motor durdu . Kaldırdım motoru yola devam
    Tekteker yapmaya çalıştığım ilk zamanlar; ara sokaklarda yol boşken kendimce yavaş yavaş yapmaya çalışıyorum. Bir seferinde arka teker ıslak yere gelmiş ön tekerin kalkmasıyla spin atıp düştüğümde fark ettim.Gören olmadı ama soldaki ayak koyma demiri vites pedalına dayanmıştı vites değişmiyordu.Eve kadar yavaş yavaş birinci vitesle gitmek zorunda kaldım.
    100 lük cub la cross yapıyorum genelde kuru zeminlerde yapıyordum her türlü yere çıkıyordu lastiklerin dişleri tutunabildiğince.Bir seferinde su birikintisi şeklinde görünen biyer vardı 5-6 metre uzunluğunda.Geçebilirim diye düşünmüştüm girdim.1-2 metre girdim altının yumuşak çamur olduğunu farkettim.Ama 2 metre gittim geri dönemezdim buraya kadar geldi burdan sonra da gider dedim zorladım ama nafile teker boşa dönüyo hiç hareket yok.Mecburen indim motordan arkasını kaldırarak geri geri çektim.Tekerler sırf çamur kaplıydı, ben de dizlerime kadar çamura battım. Eve o şekilde gidemezdim.Denize soktum motoru da yıkadım kendimi de yıkadım.Böylelikle şubatta denize de girmiş oldum.
    oggomoggo bunu beğendi.
    Find what you love and let it kill you.

PsychoRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX6R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de rüzgarlık ile gösterge arasında tam telefona göre bir boşluk var, sürekli oraya koyuyorum.Sık sık da unutuyorum En son gece vakti bırakıp eve girmişim, sonra aklıma geldi camdan baktım görünüyor mu diye, ışığı yanıp sönüyor "gel de beni al" diyor.Bir koşu gittim aldım, sonra dedim ki herhalde millet bunu alarm ışığı sanıyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------
    Aklıma geldi, anlatayım da gülün :
    Bisikletim var, pasaja kitliyorum, mağazanın vitrin demirleri var oraya.Bir gün sen bisikletle gittiğini unut, eve git yat! Ertesi gün geldim, her kes bana bakıp kıkır kıkır gülüyor, ne olduğunu anlamadım, olan şu:Vitrin demirleri seyyar, gece dükkan sahibi takıp gitmesi lazım, eee,benim bisiklet üstünde kilitli ne olacak? Adam tanıdık, beni rahatsız etmek istememiş, bisikletle beraber demirleri vitrine takmış Ondan millet bana gülermiş!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Gene bisikletli bir anım var:Bu sefer bisikleti kaldırımda kendi üstüne kilitleyip, sonra unutup eve gitmişim.Sabah geldim baktım yerinde duruyor, iyi dedim ya bir şey olmamış.
    Meğerse : Sabah bizim alt dükkan (vitrinine bisiklet kilitlediğim) işe gelirken bakıyor adamın biri sırtında bir bisiklet yolda gidiyor, "Ya dedim, bu bisiklet bana yabancı gelmedi, seninki galiba, durdum adama seslendim, adam topukladı gitti, ben de aldım bisikleti getirdim"
    Helal mal demek ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Bir de telefon anım var :
    Arabaya bir şeyler yerleştiriyorum, cep telefonunu da yanda park eden arabanın bagajının üstüne koydum. Biraz uğraşıp işimi gördüm, telefonu alayım diye arkamı bir döndüm:ARABA YOK! Sen ne ara gittin ,hiç sesin çıkmadı mı arkadaş? Gitti gider tabii bulamadık, uğraşıp yenisini aldık..
    bu telefon olayı varya bitirdi beni

Oseberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TA
    Bir incide benden, motorla giderken cep telefonum uzuun uzuun çaldı, normalde pek umursamam ama bu kadar ısrarlı çalınca merak etim, kenara çekip baktım kim aramış diye, geri aramam lazım diye düşünüp motordan ineyim dedim, yan sehpayı açtım zannederek motoru ayağının üzerine yatırmaya başladım motor yattıkça yattı ve en sonunda asfalt beni kucakladı, daha sonra beni ısrarlı arayan arkaşı arayıp küfürü bastım )
    arca94 ve oggomoggo bunu beğendiler.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Üniversiteye gittim. Kask, mont, eldiven felan o biçim tabi. Motoruda yeni almışım. Arkadaşlar, bir tane hoca, kız arkadaşlar felan toplandı tabi, ben de hava o biçim. İndim kaskın camını açtım. "he ya, 130 - 140 geldik işte öhöm öhöm" diyorum, motosiketi saldım. Motosiklet çat edip dizime vurmasıyla beraber, baktım ki asfaltla olan gizli aşkları gün yüzüne çıkıyor. yerden sarılmış yatıyorlar. Ne yapacağını da bilmiyor insan. Tabi anladığınız gibi, sehpa yı açmayı unuttuk :D

Bu tip ortamlarda, kızların yanında ss makine ile düşmekte çok kötü oluyor yav.
    hellboys, 26onurhan ve oggomoggo bunu beğendiler.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir gün arkadaşla bindik motora play station oynamaya gittik.. 1 saat sonra çıktık eve geliyoruz, arkadaş bana diyor abi bir eksiklik var... montlarımı unuttuk yoksa, telefonlar yanımızdamı? herşeyi kontrol ettik her şey tamdı eve vardık. bir güzelde garajın önüne kadar (YÜRÜDÜK).. Garajın kapaklarınıda açtık..kapağın önünde birbirimizin suratına bakıyoruz mal mal...Ama böyle bir mallığı nasıl yaptık kabullenemiyoruz da bir yandan...Sessizce playstationun önüne gidip motoru alıp geri döndük.. O günden beri bunun hiç muhabbetini yapmıyoruz..
    drtayfun, Seinfeld, 26onurhan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

Ghostrider91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Zorro 150-70
    Geçen yıl pizza pizza da kurye olarak çalışıyordum. 2011 model gıcır gıcır YBR lerle paket dağıtıyorduk. Gece 11 mesai saati bitimimizdi. Neyse sadede gelelim. Saat tam 22:55 gibi bir paket siparişi aldık. Oteki kurye çoktan ortalıktan kaybolmuş paket bana patladı. Hemen bırakp evime gitmek istiyodum. Dükkanın kapısının önünde 2 tane gıcır YBR duruyo renklerne kadar aynı 1 tanesi benm kullangmdı. Paketi pizza pizzanın o kocaman sepetine koydum içerden seslendiler. Emir sigara ver oyle git. Sigarayı verdim hemen motoruma atlayıp adrese geldim. Sepeti açtım paket yok. Şaşkındım daha önce paket yetiştremedğm oldu ama paket kaybetmemiştm. Neyse iş yerine geldim paket yok dedim. O ara oteki kurye arkadaş geldi. Kafanı biyeremi vurdun dedi yok hayır dedim. Paketi benim motoruma koyup neden kendi motorunla pakete gidiyosun deynce köşeli jetonum tam dibe düştü. İşten ayrılıncaya kadar güldüler
    oggomoggo bunu beğendi.
    Yaşadığımı Bazen Devir Saatinden Anlıyorum

MotorHstası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı bassy_bolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir gün arkadaşla bindik motora play station oynamaya gittik.. 1 saat sonra çıktık eve geliyoruz, arkadaş bana diyor abi bir eksiklik var... montlarımı unuttuk yoksa, telefonlar yanımızdamı? herşeyi kontrol ettik her şey tamdı eve vardık. bir güzelde garajın önüne kadar (YÜRÜDÜK).. Garajın kapaklarınıda açtık..kapağın önünde birbirimizin suratına bakıyoruz mal mal...Ama böyle bir mallığı nasıl yaptık kabullenemiyoruz da bir yandan...Sessizce playstationun önüne gidip motoru alıp geri döndük.. O günden beri bunun hiç muhabbetini yapmıyoruz..
    Aga bu güzelmiş işte hele bide montlar falanda tamam deyipte montlarla birlikte eve kadar yürüyüp motorun aklınıza gelmemesi tam bir komediymiş
    adm12 bunu beğendi.
    Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....

emir. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 R
    ilk motorumu alıyorum küba bayinden gıcır gıcır 100lük cup ama sürmeyi bilmiyorum aldıgım yerde çalışan bi arkadaş biraz ara sokakta sürmeyi gösterdi ve sıra sende dedi arkama atladı artık ögrenmişsindir benide köşedeki tamirciye kadar at demezmi olur dedim bismillah çekerek motoru çalştırdım ve gazı vermemle ön kalkması bir oldu yola fırladım birden arkama bi baktım çocuk yok atlamış meger gazı sonuna kadar çevirmişim birden bende ön kalktıgını görünce of dedim ne atik motormuş :D
    oggomoggo bunu beğendi.
    motosiklete binmek sex yapmak gibidir bi defa bindigin zaman sürekli binmek istersin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    z750 ye bir sene boyunca absli diye binmiştim.Meğer absiz modeli almışım katur kutur abs sesi geliyor diyordum her arka freni köklediğimde,meğerki arka lastik yolu kazıyormuş o anda
    Soykan67, hellboys, srknbdm ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Bazen hortlatmaya değer

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    işyerinde yeni işe başlamış benimde hoşlandığım bir kızla facede konuşurken kafede buluşma teklifi aldım, gelip ben seni alayım dedim tamam dedi beklediği yere gittim, motoru yan ayağa aldım merabalaştık konuştuk ama çok heyecanlıyım. onun için getirdiğim kaskı verdim ve bende motoru hazırlamaya başladım yan ayaktan aldım, baktım kaskı takmayı beceremiyo yardım etmek için motoru bırakıp kaska uzandım motor yerde allahtan kız acemi olmadığımı biliyodu.. tam bi şapşal gibiydim yaa
    oggomoggo bunu beğendi.
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    evet bu konu hort için çok ideal bir konu tebrik ediyorum

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)