Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bizim bir mal arkadaş motorun zincirini söküp motorla parça almaya gidicek takıyor vitese motor yürümüyor ulan ne oldu buna diyerek motordan inerken ayağıyla zincirin içinde yıkandığı kabı itekliyor ama hala işi uyanamıyor . Arkadaş işte mallığı tutmuş bi an
    arca94, banno1957, adm12 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 600 rr - v-rod muscle
    Bendende bi tane : ilk kez babama cok ısrar edince kabul etti motor almayi honda bayine gittik ben tabi yaris motoru falan alicam havalarindayim sonucmu ) bizim baba motorlari gorunce olum sen su honda beati al ben kendime bu vfr800 u alicam demezmi hayda hayallerim yikildi yavhu ama tabi mallik bende para isteyip gidip kendim almam lazimdi ) neyse honda beati aldik tabi benim teslimat geldi bi kac gun sora ilk kez motor surucem ) mantigima bakki binmeden calistirdim bide otomatik olduklarini unuttum bunlarin gaza basmamla havada taklalar falan acmaya basladi baya korkmustum )
    oggomoggo bunu beğendi.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulan yazdım yazdım şarj bitti kapandı pc... sar başa

liseye başladığım seneydi köyde bi akrabanın mobileti vardı ama spx değil neyse, motor kullanmayı öğreniyorum, geziyorum tozuyorum falan neyse, millet dedi hadi bahçeye gidelim şeftali yiyelim.. Neyse doluştular arabaya falan artiziz ya ben motorla gelirim dedim, okey kimseden ses yok atladım motora gazladım yolda bizimkiler yetişti hatta makara yaptılar beni geçip ben de aragaz çekiyorum falan birden motor yavaşlamaya başladı, gazı kapatıp açıyorum falan biraz gaz yiyo yine yavaşlıyo böyle böyle kaldık yolda sağım tarla solum tarla çok b.ktan yerde kaldım, vurduruyorum yok sehpaya aldım pedalla deniyorum yok.. aha dedim şimdi s.çtık, döndürdüm motoru eve doğru başladım itmeye. Pedalla gitmeyi deniyorum ama çok zor, ite ite götüreyim dedim, güneş gavur... tam tepede geçen mobiletçiler durdu falan yardım edelim hesabı onlar da çalıştıramadı. Ben teslim oldum ite ite götürdüm eve ama k.çımdan ter aktı donu tumanı attım ipe kurusun diye. Bizimkiler geldi bozuldu bu motor dedim falan kuzen geldi eve geçti motorun başına ben de içimden diyorum nah gidersin (motor için kapışıyoruz da sürekli) benzin vanasını açtı çalıştırdı gitti bakakaldım arkasından i.ne vanayı kapamış ben alıp gitmiim diye.. ee sora noldu 5dk sora eve geldi yedi zılgıtı ben yine aldım motoru bunun elinden
    TATLIHIZ, F54, TRaKYaLeee ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Ninja

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    bizim tanıdık var köyden geliyor heybe var tabi kaskı da heybenin içine koymuş bi bakmış yolda jandarma trafik neyse sormuşlar neden kask takmadın diye bizim uyanık da kaskı heybeden alıp koluna takıvermiş bende nefes darlığı var biraz önce çıkardım demiş jandarma da inanmış ama uyanıkça bir fikir
    OnrMRT ve oggomoggo bunu beğendiler.
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kuryelik yıllarım selçuk ecza deposunda çalışıyorum.. altunizde de... 12 motorcuyu ve hepimizin motorları cbf 250 ... ben benim motora ilaçları koyup içeriye girip kaskımı takıp gittim... maltepede eczaneye varınca baktım ben diyer arkadaşın motora binmişim... e tabi ilaçlarda arkadaşın motorda kalmış.. beş dakika sonra arkadaşda benim motorla geldi.. adı açil ilaç ama baya geç kaldı...
    serdar60, Yuce123, banno1957 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bizim bir mal arkadaş " diyerek başlayan arkadaşlar o kişinin siz olduğunuzu biliyoruz hiç ona buna atmayın poku .
    eyüp ben mt yi terkediyorum arkadaş baksana sitenin altyapısı kimler üzerine kurulmuş
    eray_uluyazı ve Ahmanamra bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

MotorHstası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan yazdım yazdım şarj bitti kapandı pc... sar başa

liseye başladığım seneydi köyde bi akrabanın mobileti vardı ama spx değil neyse, motor kullanmayı öğreniyorum, geziyorum tozuyorum falan neyse, millet dedi hadi bahçeye gidelim şeftali yiyelim.. Neyse doluştular arabaya falan artiziz ya ben motorla gelirim dedim, okey kimseden ses yok atladım motora gazladım yolda bizimkiler yetişti hatta makara yaptılar beni geçip ben de aragaz çekiyorum falan birden motor yavaşlamaya başladı, gazı kapatıp açıyorum falan biraz gaz yiyo yine yavaşlıyo böyle böyle kaldık yolda sağım tarla solum tarla çok b.ktan yerde kaldım, vurduruyorum yok sehpaya aldım pedalla deniyorum yok.. aha dedim şimdi s.çtık, döndürdüm motoru eve doğru başladım itmeye. Pedalla gitmeyi deniyorum ama çok zor, ite ite götüreyim dedim, güneş gavur... tam tepede geçen mobiletçiler durdu falan yardım edelim hesabı onlar da çalıştıramadı. Ben teslim oldum ite ite götürdüm eve ama k.çımdan ter aktı donu tumanı attım ipe kurusun diye. Bizimkiler geldi bozuldu bu motor dedim falan kuzen geldi eve geçti motorun başına ben de içimden diyorum nah gidersin (motor için kapışıyoruz da sürekli) benzin vanasını açtı çalıştırdı gitti bakakaldım arkasından i.ne vanayı kapamış ben alıp gitmiim diye.. ee sora noldu 5dk sora eve geldi yedi zılgıtı ben yine aldım motoru bunun elinden
    Sendede ne kuzen varmış be yaa valla ben olsam o kadar itekleyip yorulmanın üstüne ona güzel bi fırça çekerdim sonuçta onun yüzünden yollarda kalmışsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı yasin.33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim tanıdık var köyden geliyor heybe var tabi kaskı da heybenin içine koymuş bi bakmış yolda jandarma trafik neyse sormuşlar neden kask takmadın diye bizim uyanık da kaskı heybeden alıp koluna takıvermiş bende nefes darlığı var biraz önce çıkardım demiş jandarma da inanmış ama uyanıkça bir fikir
    Oooo baya zekice ve uyanıkça bir fikir hemde mantıklı güzel yutturmuş
    yasin.33 bunu beğendi.
    Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben değilim o ben değilim benimki de bi arkadaştan alıntı
    Ninja

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuryelik yıllarım selçuk ecza deposunda çalışıyorum.. altunizde de... 12 motorcuyu ve hepimizin motorları cbf 250 ... ben benim motora ilaçları koyup içeriye girip kaskımı takıp gittim... maltepede eczaneye varınca baktım ben diyer arkadaşın motora binmişim... e tabi ilaçlarda arkadaşın motorda kalmış.. beş dakika sonra arkadaşda benim motorla geldi.. adı açil ilaç ama baya geç kaldı...
    bir mümessil olarak durumunu tahmin edebiliyorum ;)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı serdar60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir mümessil olarak durumunu tahmin edebiliyorum ;)
    ben kaskı almaya girdiğimde gelmiş arkadaş ve motoru başa koymuş.. baştaki motorda benimdi.. aynı renk olunca bakmadım ki plakasına falan...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    bende bir keresinde motosikletin deposunun içindeki çamurları temizliyordum, söktüm depoyu içine su doldurdum oraya buraya yayık ayran yaparcasına sallıyorum birden depo elden fırladı
    taklalar atarak aşağı doğru yuvarlandı elime aldığımda depo pert olmuştu büyük bir kazadan çıkmışcasına harap bitap olmuştu artık mecbur macun boya işlemi yaptık , ama
    beni zorlayan deponun kapağında tek adet olankontak anahtarımda vardı oda tam ucundan kırılmıştı çıkarmak bayakı zaman almakla beraber aynısını bastırmakta bayakı zahmetli olmuştu
    pardus81, 26onurhan ve oggomoggo bunu beğendiler.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    22 senelik motor hayatımda yukarıdaki mallıkları pekçoğunu başarı ile yaptım hatta ilk 3 e bile girerim ammaaaa,

Son mallığım gerçekten dillere destan oldu.

Sene başında aldığım DL1000 in zincirini değiştirmeye karar verdim ancak ustam çok yoğundu ve benim vaktim yoktu , kendim değiştireyim istedim . Bilenler bilir perçinli tip zinciri sökmek için ön dişlininde sökülmesi gerekir ve bu çok çok zor bir iştir. Serviste hava tabancası ile açılır ancak dişli üzerindeki somun. Ben kamyoncular gibi uzun bir boruyu anahtara takarak işi çözeceğimi düşündüm ve somuna bütün gücümle abandım . 3-4 dakikalık mücadelenin sonunda başarılı olamayınca borunun üzerine çıkıp tepinmeye başladım ve müthiş bir çaaaaat sesi ile somunun gevşemesi ile ben motorun üzerine , kask olmayan kafam koruma demirine , duruma hazırlıksız yaklanan motorum benden kafayı yiyince yandaki elektrik direğine zincirleme reaksyon misali girdik.

Bırakın motora kasksız binmeyi bundan sonra tamiratı bile kask ile yapacağım arkadaş ,kafamdaki şiş 2 haftada indi anca )))))

Sevgilerimle
    eray_uluyazı, zenon, UNdocab ve 16 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Daha bu cumartesi drenaj vidasını sıkayım derken karteri çatlattım. Lanet olsun 4 gündür yayayım :( 5 aydır motor kullanıyorum ilk zamanlar vitesleri 3er 5er atlıyordum. biraz işi büyüttüm iki ikişi 2. de kalkamaya başladım birde arkamdaki hatundu :D o panikle mahalle arasında dönerken köşeyi şahinciyle kafa kafdaya geldik. falan. Ama ilk mallığım kaldırıma yavaşça çıkmayı denerken askıda kalıp düşmemdi . Daha sonra mahalle arasında bi tane velet geldiği görmedi karşıdan karşıyo geçyi ama uyuşuk. neyse yolumdan çekildi dibinde durdum kornaya bastım kendini gerisin geri attı motorun üstüne sonra ne çarpıyon be diye ağlama başladı . Gülmekten kimseye laf anlatamadım linç edeceklerdi :D ve bunlar gibi daha bir çok mallığı ilk 5 aya sığdırmak gurur verici bir motorculuk kariyerinin başlangıcı diye düşünüyorum
    mustafaferah ve oggomoggo bunu beğendiler.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Geçen yazlıktayken macera olsun diye benim hanıma şu motoru sür bakalım dedim.Yok hayatta süremem falan derken cup motor otomatik vites gibi sayılır.Birinci viteste sür ben senin yanında tutucam seni dedim.Atladı motorun üstüne , bende yaninda tutarak gidicez hesapta.Hanım biraz gaz verdi tırstı.Ben vazgeçtim dedi birden sol taraftan indi.İnerken gazı hafiften açmış.Motor yürümeye başladı.Hanım direksiyondan tutuyo ben arkadan bütün gücümle asılıyorum.Bi yandan gazı bırak diye bağırıyorum.O da hala bütün gücüyle motoru tutuyo.En sonunda ben bütün gücümle bırak şu motoru deyince bıraktı da kurtulduk o durumdan.
    F54, oggomoggo ve Ahmtmngrsy bunu beğendiler.

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi tane daha benden
    yine motoru yeni aldığım zamanlar, motorun aynalarını söktüm birşey için, ne için olduğunu hatırlamıyorum. neyse işimi bitirdim, en son aynaları takıcam. sağdakini takmayı denedim olmadı bir türlü, soldakine geçtim direk takıldı yerine, tekrar sağdakine geçtim, yok arkadaş olmuyor, vidası oturmuyor bir türlü yerine, bakıyorum dişlerine birşey yok, baya bi uğraştım uğraştım, 1 saat filan geçti aradan dedim heralde yalama oldu bu gidiyimde yenisini aliyim. motorcuya gittim, sağ ayna lazım dedim, niye dedi, yalama olduda ondan dedim (gayet kendimden eminim), adam aynayı istedi takmak için, yüzümdeki "malmısın nesin olm, 1 saattir uğraşıyorum, hadi takta görelim" ifadesiyle verdim. adam aldı taktı ve hiçbirşey söylemeden arkasını dönüp gitti:D küfür etse daha iyiydi yeminle sağdaki aynanın vida yeri saat yönünün tersiymiş meğersem, ne biliyim ben sökerkende hiç dikkat etmedim niyeyse
    Yıl 1991 ayni olay benim başımdan geçti... Sen gene 1 saat uğraşmışın benim yarım günüm gitti...Yetmiyormuş gibi arkadaşım bu işin proflarından beni yarım gün seyretti ve en sonunda dayanamadı aldı eline aynayı takarken birde bağırdım Oğlum sen MAL'mısın dedim ters yöne çeviriyosun dedim...Arkadaşım tam bir piç ve fırlamanın allahı...Ben sana MAL'ı göstericem şimdi merak etme dedi Aynayı ters yöne çevirerek taktı ve gitti bende arkasından MAL MAL baktım ve güldüm... 15-20 gün benle çok güzel makara yaptı PİÇ...::
    OxygenZ, oggomoggo ve Mertcan39 bunu beğendiler.
    İHANET arkadaşlık zincirini karartır, fakat VEFA onu her zamankinden daha parlak yapar.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 senelik motor hayatımda yukarıdaki mallıkları pekçoğunu başarı ile yaptım hatta ilk 3 e bile girerim ammaaaa,

Son mallığım gerçekten dillere destan oldu.

Sene başında aldığım DL1000 in zincirini değiştirmeye karar verdim ancak ustam çok yoğundu ve benim vaktim yoktu , kendim değiştireyim istedim . Bilenler bilir perçinli tip zinciri sökmek için ön dişlininde sökülmesi gerekir ve bu çok çok zor bir iştir. Serviste hava tabancası ile açılır ancak dişli üzerindeki somun. Ben kamyoncular gibi uzun bir boruyu anahtara takarak işi çözeceğimi düşündüm ve somuna bütün gücümle abandım . 3-4 dakikalık mücadelenin sonunda başarılı olamayınca borunun üzerine çıkıp tepinmeye başladım ve müthiş bir çaaaaat sesi ile somunun gevşemesi ile ben motorun üzerine , kask olmayan kafam koruma demirine , duruma hazırlıksız yaklanan motorum benden kafayı yiyince yandaki elektrik direğine zincirleme reaksyon misali girdik.

Bırakın motora kasksız binmeyi bundan sonra tamiratı bile kask ile yapacağım arkadaş ,kafamdaki şiş 2 haftada indi anca )))))

Sevgilerimle
    sesli güldüm ofiste yaaaa
    eee alma mazlumun ahını çıkar 2 haftada aheste aheste okan abii
    Ahmtmngrsy bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

MotorHstası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yazlıktayken macera olsun diye benim hanıma şu motoru sür bakalım dedim.Yok hayatta süremem falan derken cup motor otomatik vites gibi sayılır.Birinci viteste sür ben senin yanında tutucam seni dedim.Atladı motorun üstüne , bende yaninda tutarak gidicez hesapta.Hanım biraz gaz verdi tırstı.Ben vazgeçtim dedi birden sol taraftan indi.İnerken gazı hafiften açmış.Motor yürümeye başladı.Hanım direksiyondan tutuyo ben arkadan bütün gücümle asılıyorum.Bi yandan gazı bırak diye bağırıyorum.O da hala bütün gücüyle motoru tutuyo.En sonunda ben bütün gücümle bırak şu motoru deyince bıraktı da kurtulduk o durumdan.
    Hocam sendede baya güzel hikayeler var şu farları kapatma olayı hala aklımda aklıma geldikçe gülüom
    Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....

Motosikleti
    Honda Msx125 olacak gibi
    Başımdan geçen en komiğini anlatayım bende.

Bundan yaklaşık 1 ay önce falandı.Sabah uyandım.Telefonumun saatine baktım, 07:20,ne güzel erkenden uyanmışım. 8 de işte olmam gerekiyor.Kendimi de yorgun hissediyorum biraz ,en iyisi otobüsle gideyim bugün işe dedim.Zaten havalar çok sıcak.İçime atlet falan da giymedim.Bir sigara içtikten sonra ayakkabılarımı giydim evden tam çıkıyorum telefonumun saatine baktım, hala 07:20!!!

Hemen koşarak içeri girdim ve saat 09:30.Benim telefon kilitlenmiş.O panikle kaskımı aldığım gibi motora atladım.İyaş AVM yi geçtikten sonra yol müsait.Olabildiğince hızlı gidiyorum.(Bir de neden kastıysam ,saat olmuş 9:30 .Gereksizdi ya , neyse).Yolda aklıma cüzdan geldi.Elimi hafiften arka cebime doğru götürürken,gömlekte hafif dardı,rüzgarında etkisi ile gömleğimin bütün düğmeleri patladı.Sağ kolum da arkada olunca, gömleğim sağ kolumdan arkaya doğru fırladı.Sadece sol kolum gömleği tutuyor.Biranda aklıma gömleğin arka tekere falan dolanma ihtimali gelince gömlekten hemen kurtuldum.İşe yaklaştım ama üstümde giyisi yok!!! U dönüşü yapıp gipadan kendime gömlek alasıya kadar kafamda kask üst tarafım çıplaktı.

Hiç kendimi bu kadar moron hissetmemiştim.
    OnrMRT, serdar60, RunemagicK ve 32 diğerleri bunu beğendiler..
    I've woken now ,to find myself , in the shadows all I've created.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Aklıma bir tane daha geldi onu anlatayım =)
    Okula motorla gelmiştim hava iyi olduğu için okuldan çıktık arkadaş seni eve kadar bırakayım dedi iyi olur dedim bindik gittik eve geldim motor yok :S nerde okulda kaldı geri döndüm okulun kapıları kilitli ondan sonraki gün aldım motoru :D
    oggomoggo bunu beğendi.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı blackhhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başımdan geçen en komiğini anlatayım bende.

Bundan yaklaşık 1 ay önce falandı.Sabah uyandım.Telefonumun saatine baktım, 07:20,ne güzel erkenden uyanmışım. 8 de işte olmam gerekiyor.Kendimi de yorgun hissediyorum biraz ,en iyisi otobüsle gideyim bugün işe dedim.Zaten havalar çok sıcak.İçime atlet falan da giymedim.Bir sigara içtikten sonra ayakkabılarımı giydim evden tam çıkıyorum telefonumun saatine baktım, hala 07:20!!!

Hemen koşarak içeri girdim ve saat 09:30.Benim telefon kilitlenmiş.O panikle kaskımı aldığım gibi motora atladım.İyaş AVM yi geçtikten sonra yol müsait.Olabildiğince hızlı gidiyorum.(Bir de neden kastıysam ,saat olmuş 9:30 .Gereksizdi ya , neyse).Yolda aklıma cüzdan geldi.Elimi hafiften arka cebime doğru götürürken,gömlekte hafif dardı,rüzgarında etkisi ile gömleğimin bütün düğmeleri patladı.Sağ kolum da arkada olunca, gömleğim sağ kolumdan arkaya doğru fırladı.Sadece sol kolum gömleği tutuyor.Biranda aklıma gömleğin arka tekere falan dolanma ihtimali gelince gömlekten hemen kurtuldum.İşe yaklaştım ama üstümde giyisi yok!!! U dönüşü yapıp gipadan kendime gömlek alasıya kadar kafamda kask üst tarafım çıplaktı.

Hiç kendimi bu kadar moron hissetmemiştim.
    off çok iyi ya iyi güldüm sağol allahta seni güldürsün =)))
    Anıl_88, Okurt, blackhhat ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)