Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti yeni almistim 500km tecrubem var. Arkadasla istanbuldan ayvalika gidiyoruz. Aksam oldu biz yoldayiz. Yol cok karanlik uzunlari yaktim ki calismiyor. Selektore bastim calisiyor. Dugmede sorun var diye tam 200km selektor dugmesine basarak gittim parmagim felc oldu resmen. Bir noktada mola verdik arkadasa soyledim. Bakti sonra gidonun sagina bakti orada bi dugmeyi acti etraf isil isil. Ben nebileyim biri lambalari kapamis.ben de dugme bozuldu sandim. Selektoru biraktigim zamanlarda parklarla gidiyormusum

Hahaha nedir abi bu yaaa
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru daha yeni almışım, hergün aha burasındada bu varmış diye öğreniyorum, bir gün, arka çantanın altındaki kırmızı düğmeyi ittirince çantanın motordan ayrıldığını öğrendim. neyse kız arkadaşımla gezdik yine bir gün, onada göstericem çantanın oradan ayrıldığını (niyeyse) onu bırakıcağım yere geldik, hafif yokuş aşağı yol, motoru bıraktım onun bineceği otobüsü beklerken "canım bak çanta burdan ayrılıyomuş" diyip o düğmeyi yavaşça ittirdim ama çanta çıkmadı, niye çıkmadı la bu derken motor orta sehpadan indi gidiyor yokuş aşağı, bi anlık mallıktan sonra koşup gidonu yakaladım ama ufaktan egzozun üstüne yattı tabi o günden beri motoru yokuş aşağı bırakmam, ön teker ille yukarı bakacak
    buda iyiymiş

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bir akşam iftardan sonra gezintiye çıktım,motorun akü ve rölanti sıkıntısı var. Gaz kesince rölanti düşüp,stop ediyor. Akü zayıf olduğu için de ayak marşını kullanmadan marş motoru çalışmıyor. Tam yokuşun birinde stop etti. Orta ayağa aldım,ayak marşına bastım,sürekli de gaz veriyorum stop etmesin diye..
    Motor çalıştıktan sonra orta ayaktan indirip,yoluma devam edeceğim,fakat elim sürekli gazda olduğu için,motor bir anda orta ayaktan kurtuldu ve kendi başına yokuşta 1-2 metre gitti,ardından yerde sürüklendi,dur ulan dur diyorum yine gidiyor
    Neyse sonunda ufak çiziklerle kurtardık geceyi,sabaha gittim sıfır akü aldım
    TATLIHIZ, tkalfaoglu, blackhhat ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Müthiş 90'lı yıllar.Babam mobiletini bahçeye koymuş.Bende bi çalıştırayım dedim.Cikleye bastım , pedala bastım , paaat diye bi ses.Bişey patladı motor bi daha çalışmadı.Babam geldi o da çalıştıramadı.Başladı söylenmeye.Motoru komple söktü , karbüratör falan 1 saat uğraştı , ben de arada gelip gidip bakıyorum oldu mu diye.Beni her görüşünde söylenmeye devam ediyo.Hem fırça yiyorum hem de merak ediyorum oldu mu diye.Sonra sorun bujidenmiş.Değiştirdik çalıştı.

Bigün aldım mobileti , 100 kiloluk teyzeoğlunu arkaya attım gazı kökledim.Dönüşe yüksek hızla girdim.Yerler çakıllı asfalt.Baktım bu hızla dönmeye kalksam istikamet elektrik direği.Kurtuluş yok.Hemen dönüşten vazgeçtim , motoru düzelttim.Bi baktım bu sefer istikamet karşıdaki kaldırım taşı.Eğer o hızla ön teker kaldırım taşına çarpsa havada 5 takla atmak garanti.Son anda ilham geldi , içimden bir ses motoru yatır oğlum dedi.Bende öyle yaptım.Sonuç , çakıllı asfaltta üstümde 100 kiloluk teyzeoğluyla 5 metrelik bir sürüklenmeyle bi yere çarpmadan durabildim.Ama kollarım bacaklarım her yerim soyulmuş.İlerleyen günlerde yılan gibi deri değiştirmiştim.

Aradan yıllar geçmiş uzun bi aradan sonra motorculuğa dönüş yaptım.CBF150'yi aldığım 3 ncü günü tükkanın önüne bıraktım.Çocuklar parmaklanmadık düğme bırakmamış.Motoru çalıştırayım dedim çalışmıyo.Gittim servise ustayı çağırdım.Daha 3 günlük motor nasıl çalışmaz diye fırça atıyorum bu arada.Usta geldi , kırmızı start stop düğmesine bastı , motor çalıştı.Ben de yerin dibine girmiştim.

Daha sonra başka motor aldım.Biradere cbf150'yi verdim , dağ bayır geziyoruz.Mal kardeşim rampada durdu , kalkış yapacak , gazı veriyo , debriyajı bırakıyo , motor stop ediyo.3-5 denemeden sonra dur bakayım ben kalkış yapayım dedim.Bi sorun yok.Motor gayet güzel kalkıyo.Sonra bu tekrar geçti motorun direksiyonuna , basıyo gaza i motor yine stop ediyo.Sonra kafayı uzattım bi baktım sağ ayak arka frende.Mal , kalkış yaparken ayağını frenden çekmiyomuş.

Xciting250i aldım.Gezerken rapma aşşağı bi yerde durdum.Motoru yan ayağa aldım , arkamı döndüm , paldır küldür bi ses geldi.Bi döndüm motor yere yatmış.Vitesli motor değil ki , durduğunda boşa atıyo.Rampa aşşağı yürümüş yan ayaktan kurtulup düşmüş.Ufak tefek grenaj çizikleriyle atlattık.

En son transalp aldım.Boyum çok uzun değil ama iyi kötü yine yere basabiliyorum.Mahalle arasında çukurlu , tümsekli bi yerde u dönüşü yapayım derken bi ara ayağımı yere koyma gereği duydum.O da ne!Yer yok.Uzatıyorum ayağımı yere değmiyo.Meğerse ön teker hafif tümsek bi yere denk gelmiş, motorun ortası da çukura.Motor yan yatmaya başladı.Ama tam yatmadan yakaladım.Öylece kalıverdim.Kaldırıyorum , 200 kiloluk motor kalkmıyo.Bıraksam yeri öpecek.İman gücüyle asıldım , motoru yere düşmeden kaldırabildim.Ama 2 gün boyunca kollarım ve sol bacağım ağrıdı.

Transalpi ben devirmedim ama mal kardeşim bozuk zeminde orta sehpaya almaya kalkmış.Orta sehpanın bi ayağı yukarda , diğeri çukurda kalınca motor devrilivermiş.Yan çanta takılı olmadığından sinyal kırılmış.Ön fren kolu da sizlere ömür.Sinyali yapıştırdık sorun yok ama ön fren koluna 80 TL bayılıp değiştirmek zorunda kaldım.Belki kaynak da olurmuş ama mal kardeşim kırılan parçayı kaybetmiş.
    talip333, Okurt, tkalfaoglu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti yeni almistim 500km tecrubem var. Arkadasla istanbuldan ayvalika gidiyoruz. Aksam oldu biz yoldayiz. Yol cok karanlik uzunlari yaktim ki calismiyor. Selektore bastim calisiyor. Dugmede sorun var diye tam 200km selektor dugmesine basarak gittim parmagim felc oldu resmen. Bir noktada mola verdik arkadasa soyledim. Bakti sonra gidonun sagina bakti orada bi dugmeyi acti etraf isil isil. Ben nebileyim biri lambalari kapamis.ben de dugme bozuldu sandim. Selektoru biraktigim zamanlarda parklarla gidiyormusum
    Biz Alanya dan Konya ya arabayla 400 km farsız geldik her yer karanlık 4 lüleri yaktıkta öyle geldik sağ salim
    oggomoggo bunu beğendi.
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Niye kardesinize bu kadar mal dediginizi anlamadım :D anılar güzelmiş :D
    oggomoggo bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bi tane daha benden
    yine motoru yeni aldığım zamanlar, motorun aynalarını söktüm birşey için, ne için olduğunu hatırlamıyorum. neyse işimi bitirdim, en son aynaları takıcam. sağdakini takmayı denedim olmadı bir türlü, soldakine geçtim direk takıldı yerine, tekrar sağdakine geçtim, yok arkadaş olmuyor, vidası oturmuyor bir türlü yerine, bakıyorum dişlerine birşey yok, baya bi uğraştım uğraştım, 1 saat filan geçti aradan dedim heralde yalama oldu bu gidiyimde yenisini aliyim. motorcuya gittim, sağ ayna lazım dedim, niye dedi, yalama olduda ondan dedim (gayet kendimden eminim), adam aynayı istedi takmak için, yüzümdeki "malmısın nesin olm, 1 saattir uğraşıyorum, hadi takta görelim" ifadesiyle verdim. adam aldı taktı ve hiçbirşey söylemeden arkasını dönüp gitti:D küfür etse daha iyiydi yeminle sağdaki aynanın vida yeri saat yönünün tersiymiş meğersem, ne biliyim ben sökerkende hiç dikkat etmedim niyeyse
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz Alanya dan Konya ya arabayla 400 km farsız geldik her yer karanlık 4 lüleri yaktıkta öyle geldik sağ salim
    Geçen kayınpeder , çoluk çocuk falan köye gidiyoruz.Kayınpeder anısını anlatıyo.Bi keresinde köy yolunda arabanın farları bozulmuş , köyden farsız inmişler.Ben de nasıl yani böyle mi indiniz dedim , farları kapattım.Ortalık bi anda zifiri karanlık oldu.Arabanın içinden çığlıklar yükseliyo Fazla bağıttırmadan açtım yine farları.
    egelim 43, ertuğrul66 ve oggomoggo bunu beğendiler.

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    1 tane ekmek aldım ve gidona bağladım. ekmeğin sert kısımları poseti ufaktan delmişti ama ewe götürür diye düşündüm fakat çukura girdikten sonra bi baktım ekmek yok poşetin altından düşmüş bi de artisim ya sinirlendim ve ''hay allah kahretmesin'' tarzında bi hareket çektim ellerimi bıraktım sonra gidona bağlı kalan poşeti bi hamlede yırtıp atmak için poşete şiddetle bi asıldım tabi gidonun tek taraftan asılınca döneceğini akıl edememişim bende ekmeğin yanına düştüm... namussuz poşet hala gidonda duruyodu
    TATLIHIZ, mstfkrfk, Garip ve 47 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 tane ekmek aldım ve gidona bağladım. ekmeğin sert kısımları poseti ufaktan delmişti ama ewe götürür diye düşündüm fakat çukura girdikten sonra bi baktım ekmek yok poşetin altından düşmüş bi de artisim ya sinirlendim ve ''hay allah kahretmesin'' tarzında bi hareket çektim ellerimi bıraktım sonra gidona bağlı kalan poşeti bi hamlede yırtıp atmak için poşete şiddetle bi asıldım tabi gidonun tek taraftan asılınca döneceğini akıl edememişim bende ekmeğin yanına düştüm... namussuz poşet hala gidonda duruyodu

Ne kadar saglam posetmiş arkadas Böylesi zamanda zor bulunur
    mustafaferah ve ellaksakir bunu beğendiler.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    namussuz poşet hala gidonda duruyodu
    aahshasl
    mustafaferah bunu beğendi.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Bi olay daha aklıma geldi, benzin musluğu aşağı yukarı hikayesi , çocuklar musluğu oynamış almışlar yedeğe,, neyse yola çıktım kmye bakıyorum üleyn ne kadar gittim o kadar benzinle diye seviniyorken , Brrrr dedi motosiklet durdu , marş basıyorum yok depoyu açtım gram benzin yok , 2 km gidiş 2 geliş yürümüştüm benzinlikten.
    mustafaferah ve ellaksakir bunu beğendiler.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda babasının yazıhanesine motoruyla daldığı yetmez gibi bir de utanmadan adamcağızın tepesine çıkan bir dostumuz online şu an ama , bunu yazmayı bırakın konuya bile bakmadı henüz
    Ben şimdi yatıyorum ve ona 24 saat süre veriyorum
    Süre sonunda olayı hala anlatmadığını görürsem, yarın onu ben rezil edicem , millet usta bildiği motorcunun ne olduğunu görsün
    Kim o, çıksın ortaya ?
    ANGARAJ

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En cok guldugum ani bu oldu.
    mustafaferah, oggomoggo ve Ahmtmngrsy bunu beğendiler.

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En cok guldugum ani bu oldu.
    o kız da çok fena gülmüştü Allahtan mahalleden taşındı yoksa ben taşınacaktım
    tkalfaoglu, mustafaferah ve oggomoggo bunu beğendiler.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bu konu güzel olmuş yaa..eğlenceli anılar var
    oggomoggo bunu beğendi.
    birGarip..

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletle tramway durağına gittim 3 saatlik bir işim var direğe kitledim bisikletimi işimi gördüm geldim tekrar bisikletin yanına

Birde ne göreyim bisikleti kitlemeyi unutmuşum yayaların vızır vızır geçtiği yerde o kadar sevindimki
    yani kilidi sadece direğemi kilitlemişsin :D bisiklet boşta

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    ben de köyde dedemin cup tipli motoruyla arkaya iki çuval portakal attım ben mal sıkı bağlamadım sonra yolda çamur varmış benim aklım portakalda :D ondan sonra portakal çuvalının biri kaydı yalpaladım biraz toparladım derken ikinci de gitti :D ben yere yapıştım :D nasıl olduğunu anlamadım ama motor sol tarafa yatmasına rağmen ben sağ tarafa uçmuştum şanstan totomun üstüne düştüm bana bir şey olmadı

[Bu olay 3 sene önce olmuştu. Siz siz olun yeni motorcunun arkasına 2 çuval dolusu portakal yüklemeyin Hele yol da çamurluysa ]
    TATLIHIZ, tkalfaoglu ve oggomoggo bunu beğendiler.
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterı yeni almışım,akşam o kadar kurcaladım,far düğmelerinin yerini bulamadım. Sonra satın aldığım abiye gittim,abi bunun far düğmesi yok mu diye,meğer hemen önümdeymiş,
    Adamın bakışını unutmuyorum

Bir akşam da iftardan sonra gezintiye çıktım,motorun akü ve rölanti sıkıntısı var. Gaz kesince rölanti düşüp,stop ediyor. Akü zayıf olduğu için de ayak marşını kullanmadan marş motoru çalışmıyor. Tam yokuşun birinde stop etti. Orta ayağa aldım,ayak marşına bastım,sürekli de gaz veriyorum stop etmesin diye..
    Motor çalıştıktan sonra orta ayaktan indirip,yoluma devam edeceğim,fakat elim sürekli gazda olduğu için,motor bir anda orta ayaktan kurtuldu ve kendi başına yokuşta 1-2 metre gitti,ardından yerde sürüklendi,dur ulan dur diyorum yine gidiyor
    Neyse sonunda ufak çiziklerle kurtardık geceyi,sabaha gittim sıfır akü aldım
    valla süpermiş çok fena güldüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha sonra başka motor aldım.Biradere cbf150'yi verdim , dağ bayır geziyoruz.Mal kardeşim rampada durdu , kalkış yapacak , gazı veriyo , debriyajı bırakıyo , motor stop ediyo.3-5 denemeden sonra dur bakayım ben kalkış yapayım dedim.Bi sorun yok.Motor gayet güzel kalkıyo.Sonra bu tekrar geçti motorun direksiyonuna , basıyo gaza i motor yine stop ediyo.Sonra kafayı uzattım bi baktım sağ ayak arka frende.Mal , kalkış yaparken ayağını frenden çekmiyomuş.
    İşte buna çok güldüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi tane daha benden
    yine motoru yeni aldığım zamanlar, motorun aynalarını söktüm birşey için, ne için olduğunu hatırlamıyorum. neyse işimi bitirdim, en son aynaları takıcam. sağdakini takmayı denedim olmadı bir türlü, soldakine geçtim direk takıldı yerine, tekrar sağdakine geçtim, yok arkadaş olmuyor, vidası oturmuyor bir türlü yerine, bakıyorum dişlerine birşey yok, baya bi uğraştım uğraştım, 1 saat filan geçti aradan dedim heralde yalama oldu bu gidiyimde yenisini aliyim. motorcuya gittim, sağ ayna lazım dedim, niye dedi, yalama olduda ondan dedim (gayet kendimden eminim), adam aynayı istedi takmak için, yüzümdeki "malmısın nesin olm, 1 saattir uğraşıyorum, hadi takta görelim" ifadesiyle verdim. adam aldı taktı ve hiçbirşey söylemeden arkasını dönüp gitti:D küfür etse daha iyiydi yeminle sağdaki aynanın vida yeri saat yönünün tersiymiş meğersem, ne biliyim ben sökerkende hiç dikkat etmedim niyeyse
    Bu ne böle ya gülmekten kırıldım valla süpermiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen kayınpeder , çoluk çocuk falan köye gidiyoruz.Kayınpeder anısını anlatıyo.Bi keresinde köy yolunda arabanın farları bozulmuş , köyden farsız inmişler.Ben de nasıl yani böyle mi indiniz dedim , farları kapattım.Ortalık bi anda zifiri karanlık oldu.Arabanın içinden çığlıklar yükseliyo Fazla bağıttırmadan açtım yine farları.
    Hocam sendede ne hikayeler varmış yav böle gükmekten ölüom

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda babasının yazıhanesine motoruyla daldığı yetmez gibi bir de utanmadan adamcağızın tepesine çıkan bir dostumuz online şu an ama , bunu yazmayı bırakın konuya bile bakmadı henüz
    Ben şimdi yatıyorum ve ona 24 saat süre veriyorum
    Süre sonunda olayı hala anlatmadığını görürsem, yarın onu ben rezil edicem , millet usta bildiği motorcunun ne olduğunu görsün
    Gerçekten kim o yav çıksın ortaya
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Tokatta fotoğrafçılık yapıyorum baskı makinamız arızalandı, başka bir fotoğrafçıda baskıları yaptırdım geliyorum. Işıklarda durdum yanıma külüstür bi şahin durdu gaz verip duruyor. Adam camı indirdi "kapışalım mı?" dedi. Bende "Bu hurdayla mı?" dedim adam güldü gaz vermeye devam ediyor. Yeşil ışık yandı ben nasıl gaza geldiysem motorun önünü zor yere indirdim. Tabi yarışın 6. saniyesinde adam aynadan kayboldu. Kafamda kask olduğu için çene hizasını göremiyorum(gidondan aşağısını). Dükkana geldim, motoru garaja çektim, kafamdan kaskı çıkardım, elimi poşete attım ve poşet bomboş. Rüzgardan delinmiş ve bütün fotoğraflar yarış yaptığım yol boyunca yaklaşık 300 metre yola serilmiş. Tam 50 adet fotoğraftı 49 tanesini topladım ama aynı askerde komdando dansı yapar gibi bacaklarım ağrıdı. Allahtan müşteri yada onu tanıyan birileri görmedi fotoğrafları. Üstelik adamın düğün resimleriydi. Ucuz atlattım.
    TATLIHIZ, egelim 43, cx571 ve 17 diğerleri bunu beğendiler..
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)