Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    abi insan tam takım dalar. Kask mask. Bişey olmazdı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi insan tam takım dalar. Kask mask. Bişey olmazdı.
    o zamanlar yani 80 li 90 lı yllarda kask falan bu kadar meşhur değildi biliyoduk ama kolay alınabilir ulaşılabilir mi meret değildi yani Ademcim anca Almanyadan falan getirten olursa onlar takarlardı kafalarına
    oggomoggo ve SAZMAN bunu beğendiler.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    haklısın abi. Bizde 90 lı yıllarda hep kasksız bindik gara bionik e .
    oggomoggo ve SAZMAN bunu beğendiler.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Bizde öyle gara gara bioniklere goca goca cavalara mzlere hep kasksız bindik Ahh ahhh çok kafası patlayıp ölen arkadaşım oldu motor kazalarında Allah hepsine rahmet eylesin Allahtan şimdi durum farklıda herkes alabiliyor şu durumdada adam kafasına takmıyosa ona yapılcak hiç bi şey yok demekki kafası yok yani
    oggomoggo bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet abi. Demekki bilinçleniyoruz hatalarımızı göre göre.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    2000 Senesındeyiz Daha 12 Yaşındayım. Motorsiklet Kullanmayı Öğrenıyorum. Altımda 1978 Model Honda Cb125.Titandan Biraz Ufak Kasa ve rahat oturabilyodum. 2 qün öncesi yağmur yağıyor. o zamanlar daha küçüğüm babamla birlikte hafif yumusak kumlu bir yerde eğitim alıyorum. 1inci vites sürmeyi sonra 2nci vitese geçirmesını öğrendım. ee dedim 2ye takarasm 3ede takarım 4ede takarım mantığı oluştu bende. sonucta yumusak kumlu bır arazide sürüyodum. yağmur öyle bir yerde nemlenmiş ve çamurlu bir hal almıski. hiç unutamam. Motorla oraya bi daldım. 2 ayna arasından doğru hurraaa firladım. Motor çamura saplandı :D sonra o ön çamurluktan çamurları temizlememiz hayli uzun sürdü. çok ağlamıstım korkmustum ve 1 hafta motora bınemedım o sarsıntı ile :D
    TRaKYaLeee, oggomoggo ve ömerky bunu beğendiler.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç gün önce yaşanmış bir konu motorumun yağını değişirken yağ tapasını söktüm , ve temiz bir yere koydum , motorun yağı süzülsün diyerekten, daha sonra atölyeye girip yeni yağı ayarladım, içeride biraz oyalandım eski yağ iyice süzülsün mantığıyla , ama bu arada bir acayiplik oldu , huniyi ve yeni yağ kutusunu alıp motorumun yağını tamamlamaya başladım , üstten koyduğum yağ alttaki, kirli yağın içine akmaya başlayınca , tırım tırım tapayı aramaya başladım çünkü tapayı koyduğum yeride unuttum bulana kadar kullanılmamış yağın yarısı eski kirli yağın içine karıştı

sonra tapayı tutturdum eski kirli yağ kutusunu motorun altından çekip temiz bir kaba tekrar içindeki yeni yağı boşaltıp tekrar ölçerek nihayet motorumun yağ değişimini tamamladım ne olur bu sıkça yaşanılan bir durum deyin

bir günde arabayla çarşıya inip , çarşıya arabayla gittiğimi unutmuştum , yani arabayı unuttum yayan eve geldim bir baktım garajda araba yok içim cızzz etti ama sora çözdüm işi
    Araba mevzu kopardı beni Allah iyiliğini versin irfan abi
    TATLIHIZ, acemi çaylak ve Onurhan D bunu beğendiler.
    Hondaaaaaaaa

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bisikletle tramway durağına gittim 3 saatlik bir işim var direğe kitledim bisikletimi işimi gördüm geldim tekrar bisikletin yanına

Birde ne göreyim bisikleti kitlemeyi unutmuşum yayaların vızır vızır geçtiği yerde o kadar sevindimki
    oggomoggo bunu beğendi.
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletle tramway durağına gittim 3 saatlik bir işim var direğe kitledim bisikletigittimi işimi gördüm geldim tekrar bisikletin yanına

Birde ne göreyim bisikleti kitlemeyi unutmuşum yayaların vızır vızır geçtiği yerde o kadar sevindimki

Bak sen ya moturdada böyle yaparsan işimiz iş :D
    Şafak Tan bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bende bir keresinde motor yağını değiştirmiş, yağ çubuğunu takmadan tepesine binip marşa basmıştım, yağ çubuğu deliğinden basınçlı yağ fışkırtmıştı ve paçam komple yağ olmuştu Far eder fark etmez motoru kapamıştım ama paçayı kurtaramamıştım

Aklıma gelen 2. si ise, ilk motorumda çin malı scooter, ön disk fren arka kampana idi, motoru temizlerken hep kirli yağ ile jantı falan silerdim, jantlar parlardı. Bide dedim ki şu ön fren diskini de bi güzel sileyim de parlasın İyi parlatmışım, fren hiç yok gibi idi, kaza yapıyordum az kaldı, sonra zamanla açılmıştı.

Sıklıkla arka çantanın anahtarını üzerinde unutup yola çıkarım, fark eden bazı duyarlı araç sürücüleri korna veya selektörle uyarırlar

En komiğide Bak en son aklıma geldi Evimden 30 km uzaklıkta bi alışveriş merkezine gittim. Tekim. İçerde baya gezdim çıktım dışarı. Gittim motorun yanına. Sele yi açmam gerekti, kontak anahtarı ile açtım. Neyse anahtarı söktüm elime aldım, bişeyerine ya baktım, yani ne yaptığımı hatırlamıyorum. Biraz zaman geçirdim, elimde anahtarı selenin içine bıraktım, bakıyorum hala, neyse, anahtarı sene altında unutup seleyi kapatıvermemle anahtar sele altında kalıverdi Nanay Sonra devamlı kontak anahtarı yedeğini evde değil, hanımda bulundururum, sağda solda kalırsam bana getirebilsin vb gibi. Neyse, o anda evden uzak olmama rağmen hanımın iş yerine 3-4 km mesafedeydim ve taksi tutup iş yerine giderek yedeğini almıştım. O günü hiç unutmam. Halende ibretle anarım
    warlike41, banno1957, TRaKYaLeee ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    benzin deposunun üzerine telefon tutucu yapıştırdım,uzun yolda takıyorum vs,çok işlek biyerdeyim motoru kaldırıma çıkardım bi güzel kilitledim,yaklasık bir saat gezdim tozdum,birini arıcam tel yok,depoya taktıgımı o an hatırladım-)bir gidişim var evlere şenlik-)motorun yanına geldim 3 cevapsız arama -)
    TATLIHIZ, Garip, serdar60 ve 15 diğerleri bunu beğendiler..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Herkes de ne güzel anılar var. imrendim doğrusu
    Valla yakın zamanda kıl payı bir kurtulmam var. 4 Arkadaş bol virajlı dağ yolunda ilerlerken ben arkadan onları n8 telefonla videoya almaya çalışıyordum. Bir yandan da motosikleti sürüyorum.
    Hızımız ortalama 50-60 falandı. Bi ara virajı döndük. Ekranda arabayı gördüm. kafa oldu bi milyon, ulen dedim yanlışlıkla fotoğraf galerisine mi girdim. ileri bakmamla araba ile burun buruna geldik.
    Arabayı silme geçtim desem yeridir. Ondan sonra ekrana değil. ileriye baktım. bakmaya da devam ediyorum Allah kimseye kaza bela vermesin. Tekeriniz düs bassın.
    banno1957, pardus81, yanakadam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Işıklarda hep yanlaya yanlaya kalkıyorum, tamam zevk ama birgün kendimi fena yerde bulacağım
    MersinJJ ve oggomoggo bunu beğendiler.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    motosikletim ile 2-3 tane Strafor taşıma işine girdim arkada koyacam bağlamak için bir şey yok, kollarımın arasında ön gidonun üstüne koydum straforlar hafif yukarı bakıyor neyse motosikleti yürütmeyi başardım , tın tın gidiyorum derken karşıdan bir rüzgar straforlar bir dikildi tam kaskın önüne , hiç bir şey göremiyorum , direksiyonu sağa kırdım asıldım frene Küt! kaldırıma .. düşmedim ama ucuz atlattım
    mustafaferah ve oggomoggo bunu beğendiler.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Bende Mz motorumun bujisini temizleyim diye sökmüştüm sonra takmayı unuttum,hortumla bir güzel yıkadım kafamı eydimki buji yuvasından su doluyor içeri... :D Ama hiç birşey olmadı valla motora tın tın çalışıyordu....
    oggomoggo bunu beğendi.

600fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 500
    maxiscooter la yazanemin sokağından caddeye doğru gittim korumalar full altımda Varedero varmış gibide oturmuşum caddeye çıkmak için araçları kesiyorum yoğun trafik belediye otobüs şoförüyle gözgöze bakıştık yavaşlamıştı o an bana yol vermek istermiş gibi bende sağ elimle geç işareti verdim motorla sola yattım:( otobüs o an dahada yavaş geçmeye başladı...o an otobüsteki oturan yolcu sayısı 60 ayaktaki yolcu sayısı 80 kadar kişi bana bakıyordu çok utandım
    yanakadam, oggomoggo ve dundanbiri bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mekan KKTC/Girne BLACK_ICE ile bir yere gidiyoruz yan yana konuşa konuşa işte bu birşey dedi bana tam da o anda önümdeki skystar pikap durmuş bense okaya laf anlatıyormum hala. Hızım 40 50 civarı ben arkadan güm diye girdim pikapa hayatımın ilk stoppiesini yapmış oldum. Baktım okay bişey varmı dedi yok dedim kenara çektim okay gitti pikap şöförünün yanına çukura düştün bişey yok devam et dedi adam çarptığımı bile görmedi Sonuç, iki adet yamuk ön maşa ve kırık çamurluk
    oggomoggo bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    250 Cruiser varken basit bi işlem için motorcuya uğradım hemen 5 dk sürdü, motorla servisten çıktım az ilerde ışıklar vardı güzelce yavaşladım sağ ayağımı yere atmamla ayağımın patinaj çekmesi bir oldu.Yavaş çekimde sağa doğru düştüm düşmesine ama ayağa kalkamıyorum lanet serviscinin orda ayağıma nasıl olduysa baya bi gres bulaşmış yağlı direk misali olduk ışıklarda.
    talip333, demiraky ve oggomoggo bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Motosikleti yeni almistim 500km tecrubem var. Arkadasla istanbuldan ayvalika gidiyoruz. Aksam oldu biz yoldayiz. Yol cok karanlik uzunlari yaktim ki calismiyor. Selektore bastim calisiyor. Dugmede sorun var diye tam 200km selektor dugmesine basarak gittim parmagim felc oldu resmen. Bir noktada mola verdik arkadasa soyledim. Bakti sonra gidonun sagina bakti orada bi dugmeyi acti etraf isil isil. Ben nebileyim biri lambalari kapamis.ben de dugme bozuldu sandim. Selektoru biraktigim zamanlarda parklarla gidiyormusum
    TATLIHIZ, Garip, serdar60 ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru daha yeni almışım, hergün aha burasındada bu varmış diye öğreniyorum, bir gün, arka çantanın altındaki kırmızı düğmeyi ittirince çantanın motordan ayrıldığını öğrendim. neyse kız arkadaşımla gezdik yine bir gün, onada göstericem çantanın oradan ayrıldığını (niyeyse) onu bırakıcağım yere geldik, hafif yokuş aşağı yol, motoru bıraktım onun bineceği otobüsü beklerken "canım bak çanta burdan ayrılıyomuş" diyip o düğmeyi yavaşça ittirdim ama çanta çıkmadı, niye çıkmadı la bu derken motor orta sehpadan indi gidiyor yokuş aşağı, bi anlık mallıktan sonra koşup gidonu yakaladım ama ufaktan egzozun üstüne yattı tabi o günden beri motoru yokuş aşağı bırakmam, ön teker ille yukarı bakacak
    koptum yaa süperdi
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)