Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fuardan motor alıcam ne ama ne alayım (ilk motor)

Motovento
    REKLAM ALANI
    drahte1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumu uzun süredir takip etmeme rağemen ciddi düşünmeye başladığım için ilk topicimi açtım

Bu cumartesi gittim ehliyeti aldım artık a2b ehliyetim war wede motor almak istiyorum

Fuarlardada bir indirim olur die bu araya denk getirmek istiyorum

Şimdi 2 hafta BWS 2 hafta dragster kullandım ehliyet kursunda

Şimdi kafamdakiler (ER6-F / Fazer / Zx6-R)

Herkez racing ile başlanmaz dior bende öle düşünüyorum ama başlıyanlarda gördüm hoş hergün kaza yapanlarda görüyoruz o ayrı

Şimdi aslında Er6-f te ben oturdum fln güzel motor 7X beygir bu bile güçlü ama 10.800 lira abs siz olanı

Ama öbür taraafta ABS li fazer(aslında abs nedir motorda dediğimde oluyor ama herneyse) 14.000 ytl fln şimdi bukadar para çıkmışken

İnsan 2 daha koy racing al dior kendine wede aklından Zx6-R geçiyor

Ya şimdi Zx6-R ın üstünede 3 daha koy 1000 lik makina al dersezniz ozamanda haklısınız

İşte insan nerde durucak bu önemli !!!!

Kısacası ben Zx6-R istiyorum nedenine gelince

Motoru alıp 6 ayda bir değiştiricek durmum yok aile durmumum hiç yok (yani er5 al sat er6 al sat fazer al sat zx6-r die bişi olmaz olamaz olursada 10 yıl geçer)

Desemki bu motoru satıcam yeni motor alıcam parasından değil kim uğraşıcak ayağına fln ooo bende uğaşmak istemiyorum

Sorularıma gelnince

1-) Zx6-R alırsam çoook mu kötü olur ?
    2-) Fuarda indirim olurmu kime gideyim nasıl yapayım ?
    3-) Bana tavsiyeleriniz nelerdir (Yani er6-f almak yerine hiç motor almam daha iyi diordum ama geçen gün üstüne çıktım walla güzel motor kararımı fuarda wericem er6-f yerine arabamı satamadan Mini Cooper S alma ihtimalimde war aslında o yüzden belki hiç motor almıyacağım yani kafam acayip karışık)
    4-) Bu arada LÜTFEN kızmayın manyakmısın ne işin war 600lük racingin üstünde fln kibar olun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Öncelikle hoşgeldin.
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı zydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GN250
    arkadaşım sen hayabusa ile başlayabilirsin
    tabiki şaka öncelikle hoşgeldin

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Hoşgeldin.

Sitedeki deneyimli arkadaşların genelde bu konuda söyledikleri (ben daha çömezim ) "600cc ile başlamak için çooook iyi bir eğitim gereklidir. Eğer 180-200kg'lık güçlü bir motoru kontrol edebilecek kadar iyi bir eğitim aldığını düşünüyorsan sen bilirsin."

motosiklet teorisi,
    http://donald.hypermart.net/Teori/Cover.htm

bu kitabı motor almadan önce muhakkak edin, bende tavsiye üzerine aldım, okudum, bi daha okudum...

hem şimdi merak ettiğin konu,
    hem merak etmen gerekenler,
    hem de merak edeceklerin için,
    fikir veren iyi bir kaynak

Emeklemeden yürümeyi öğrenmeyelim üstadlar , arkadaşım öncelikle hoşgeldin sana tavsiyem 150 veya 250 lik makina al , bir anlık kullanabilirsin ama benım kaanatimce 250 lik veya 600 lük kullanma tecrübesi hala yok kolay kolayda olmayacak gibi onu bırak , zx6r oldugu gibi bu kategrideki makinaların ölüm makinası oldugunu belirtmek isterim yani vites atıp gazı verdiğin zaman 200 km/h rahat gösterebilen makinalar ,

tecrübe tecrübe tecrübe , akıl yaşta değil baştadır dostum yani tecrübe gerek bir insanın normal sınıflandırmada racing'e geçiş yapabilmesi için bana göre en az 1 bucuk - 2 sene motosiklet kullanması ve sorunsuz kıvrak olması gerek ki racing'e geçebilsin

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ben de alacağım motor kalmadığı için gidip küçük bir racing benzeri bir çinli motor aldım, iyikide onu almışım neden mi: yaptığım kazaları büyük bir motorla yapsaydım hiçde iyi olmazdı benim için. acemiliğimi yavaş yavaş bu motorla atıyorum hala çok eksiğim var diye düşünmeme yol açacak durumlarla karşılaşıyorum.
    bi çinli ile işe başla onunla acemiliğini at sonrada uygun bir fiyata sat, fazla zarar etmezsin hem de motosiklete bir aşinalık olmuş olur. mesela zealsun zs 200gs.
    ama bi kere alacam dersen bence aprilia rs 125 veya hyosung gt 250r al hiç değilse çok çok hızlı aletler değiller, okadar da tehlikeli olmazlar. fiyatları da 8000 ytl civarı.
    aprilia burda: http://www.motosiklet.net/forum/show...hlight=aprilia

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    öncelikle hoşgeldin!!!:..
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

yamahaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    hoşgeldin valla ne deyim fazer güzel

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    aaaah fazer ah fazer al keyfine bak arkadaşım. her türlü yola gelir. biz küçük motorla başladık ne oldu 90 ı geçemiyoz
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler