Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nasıl pert çıkmaz ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    bergos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N 2013 / HONDA CBR 600RR 2014
    Arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce kaza yaptım hatalı sollama yapan araçla kafa kafaya çarpıştıkki allah korudu cok ama cok ucuz yırttım diyebilirim. Neyse gecen hafta motorumu motosikletçiye bıraktım motorumun şasi si yamuk depo amortisörler falan deişmesi gerekiyo expertiz sonucuna göre 1.200tl hasar varmış vede yapılcakmış. Bu arada motorum mondial mh drift. şuan satmaya kalksam 2000 tl etçek motora bukadar hasar çıkıyo ve nasıl pert çıkmıyo anlamadım bu motor yapılsa bile nekadar iyi olabilirki ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    bizim arkadaşında asya 200tay ına 1500 lira masraf çıktı pert raporu çıkarmadılar.motor 2 ayda yapıldı ondan sonra da düzen tutmadı.motorun sıfır 3500 civarı.garip bu sigorta şirketleri.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    dava açacağım bu motordan hayır gelmez de....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Şasesi yamulan eğrilen bükülen motor direk perte atılması gerekir.Fark etmemiş olabilirler diyesim geliyo ama yamu şase nasıl görünmez.KOlay gelsin.Geçmiş olsun ALLAH bidaha kaza bela vermez İNŞŞALLAH.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    kuzenimin eski kasa cbr 125 i vardı ve yeni kasalar yoktu ozaman. motoru sattığında 4500 e alıcısı vardı, perte çıkardılar 2500 lira verdiler
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Tamırcın ŞASİYİ TOPARLARIM BEN demiştir,
    Çünki expertiz'ler gelır ve ustaya sorar sorun nerede!!
    Usta başlar,
    şu değişecek şu değişecek şu boya ile olur şuna gerek yok toparlarım ben dıye,
    hatta ustan ''misal,200 lirada işçilik yazıyorum der,ve expertiz yok daha neler 150 yeter diye'' ısrar eder,
    anlayacağın bir yandan gittiğin tamirciyede bağlı durum...

Geçmiş olsun.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kasko ve PERT konularında sizleri bilgilendirmek isterim.
    Aracınız kaza yaptıktan sonra götürdüğünüz servis ( ki sigorta şirketlerinin anlaşmalı oldukları servis listeleri vardır Telefonla öğrenir birine yönlendirebilirsiniz kazalı aracınızı )
    Servis bir masraf listesi çıkarır ve Exper'e verir. Exper de tamir maliyetine göre ya tamir yapılsın der ya da pert'e çıkarır Pert bedelini sigortalıya teklif ederler.
    1) Pert Bedeli herzaman piyasanın en alt bedelidir. Hemen kabul etmeyin.
    2) Pert Bedelini kabul etmezseniz aracınızı tamir ediyoruz diyebilirler bu seferde usta pert aracı yok çıkma parçalar kaynaklar vs vs ile tamir etmeye kalkar. Kaubul etmeyin.
    Hasarlı aracın bütün parçalarının orjinalleri ile değiştirilmesi gerekir. Bir servis ben yaparım dedi diye o motor pert değil değildir. Pert'tir.

Buradaki asıl hassas nokta şudur . Görece değersiz küçük motorlarda perte çıkan motoru 1.000 TL ye ancak satabilirler. ozaman tamir masrafı 1.500TL diyelim. aracın pert bedelide 2.500 TL olsun . ozaman 2.500 ödeyip te Aracı pert e sayıp 1.000 TL ye satacam diye uğraşıp 1.500 TL zarar etmektense direk 1.500 TL ustaya veriyorlar usta tamir ediyor al kardeşim diyor sahibine sahibinin elinde patlıyor . Sigorta şirketi de uğraşmamış oluyor .
    Kısaca kabul etmeyin hemen .
    Hertürlü Mahkemeye veririm . Bilirkişi raporu aldırtırım. sonuna kadar uğraşırım Exper' i de mahmeye veririm artniyet var. Maddi Manevi dava açarım diye uyarıyı yapın.
    Bir anda PERT bedelini öderler size .
    Şunu hiçbirzaman unutmayın . sigorta şirketleri de KAR amacı güden Özel Firmalardır ve sizi düşünmezler . herzaman kendi kar larını düşünürler.
    burda sizin kanunlardan haberiniz var mı . Poliçe'de yazanlardan haberiniz var mı ve bilinçli misiniz ölçerler .
    Yedirebildiklerine yedirirler . Yediremediklerine Bedelini öderler.
    zenon, EnesBeyter, tkalfaoglu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    ben anlamadım....senin motor kaskolu mu ? motosiklete kasko yapmıyorlar diye biliyorum ?

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı conquista adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben anlamadım....senin motor kaskolu mu ? motosiklete kasko yapmıyorlar diye biliyorum ?
    Motosiklete kasko yapılıyor.
    Anadolu Sigorta ve Euroka Sigorta yapıyor .
    Çoğu firma çok yüksek fiyat çıkarıyor. veya çalınma veya PERT te %25 Bedel gibi teminat dışı bırakıyor .
    Anadolu sigorta motosiklet kasko su konusunda en iyisi .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)