Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

16 yaşındayım ehliyetsiz motor kullansam tam takım giyinsem ginede polis cevirimi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Merhaba arkadaşlar konu başlığında 16 yazdım fakat sene olarak 16 değilim 15.5 yaşındayım 2013 mart'ta 16 oluyorum şöyle bi konu varki boyum 1.78 kilom 75 görünüş olarak rahat 18+ yaşlarında gözüküyorum kask,kıyafet,eldiven,dirseklik,dizlik v.s hepsi mevcut bunları tam takım giyinsem ve altımdaki motor CBF 150 , Ramzey Qm 250 yada Tvs Apache 150 bu 3 motordan biri olsa ve hız sınırlarına uygun bir şekilde gitsem ginede beni polisin çevirmesi nedenli olur.Biliyorum herkes bekle 17 yaşına gir ehliyet al gibisinden şeyler söyleyecek fakat 17 yi bekleyemiyorum ve yakın çevremdeki herkes motor kullanıyor bu nedenle kullanmada acemi değilim yakınımdakiler den rica ile aldığım motorlarla buralar da turladım baya 5-6 km yol fln turladım bundan bilgim var dediğim gibi motor kıyafetleri olmadan 18+ yaşını rahat gösteriyorum ki motor kıyafetlerini taktım mı da baya büyük gözüküyorum hala bunlara karşın polis beni ne denli çevirir çevirmemesi için yapmam gereken şeyler nedir bunları soruyorum.

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ediyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ehliyetsiz araç kullanmanı tavsiye etmiyorum ama karar senin kardeşim. Can ve mal saglıgın acısından beklemeni diliyorum gönlümden. Çeşit çeşit polis var sırf durdurmak için durduran bile var çevremde. Tam takım giyinirsen kimse yasını anlayamaz

Motosikleti
    Alıntı saturn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz araç kullanmanı tavsiye etmiyorum ama karar senin kardeşim. Can ve mal saglıgın acısından beklemeni diliyorum gönlümden. Çeşit çeşit polis var sırf durdurmak için durduran bile var çevremde. Tam takım giyinirsen kimse yasını anlayamaz
    Tavsiyene saygı duyuyoru fakat yakın çevremdeki herkes motor kullanıyor kimi scooter kimi 125 cc ybr kimi CBR600 honda v.s bunları görüyorum epi topu benden 1-2 yaş büyükler toplaşıp geziyolar fakat ben gezemiyorum :/ bu nedenle üzüntüden kahroluyorum 2 senedir bekliyorum ama artık tak etti herşeyim varken tek eksiğimin 1 ehliyet olması ve bu nedenle motor kullanamamam bana çok dokunuyor artık tak dedi bende bir büyüklerime sorayım nedenli polis çevirir nelere dikkat etmem gerekir diye siz büyüklerime sormak istedim...

hayelsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fırtına
    motor hastası olabilirsin ama APAÇİ değilsin.tutkun var ise bunu korkmadan yaşayacaksın.
    BİZİ BİLEN BİLİR,BİLMEYEN KENDİSİ GİBİ BİLİR
    tek dostum yalnızlığım
    hiç ellerin taşı bana değmez, illa dostun gülü yaralar beni!!!

Motosikleti
    Alıntı hayelsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor hastası olabilirsin ama APAÇİ değilsin.tutkun var ise bunu korkmadan yaşayacaksın.
    Tutkum var ve ehliyet dışında başka yanlış bir şeyde yapmadığımı sanıyorum herşeyim tam yani kıyafet olarak tutkum için tek engel ehliyet onun içinde polisler karşısında tehlikeye giricez.Kime sorsam motorun üstünde düzgün durdunmu ve iyi giyindinmi çevirmezler bak beni senelerdir polis çevirmedi diyen nice tanıdıklarım var bir arkadaşımın babası kuruye adam her gün karış karış istanbulu dolaşıyor fakat senelerdir polis çevirmemiş.

hayelsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fırtına
    iş çevirmede bitmiyor ki.motosiklet sevdanı eminim bir gün birilerine anlatıp onunda gönlüne bu sevdayı bırakmak isteyeceksin.ne diyeceksin 18 gelene kadar yada polis çevirene kadar EHLİYETSİZ mi sürdüm diyeceksin.şunu bil bu sevdanın ilk admı bence EHLİYET.en azında sevdanın peşinden koşarken hep sağlam koş.bir yanın eksik kalmasın.ÇEVRENDEKİLER SEN DEĞİLSİN SEN SANA YAKIŞANI YAPTIĞINDA SEN OLURSUN...
    erimozel bunu beğendi.
    BİZİ BİLEN BİLİR,BİLMEYEN KENDİSİ GİBİ BİLİR
    tek dostum yalnızlığım
    hiç ellerin taşı bana değmez, illa dostun gülü yaralar beni!!!

arkadaşım kullanmayı bildikten sora niye gezmicekmişsin arada sırada arkadaşlarınla toplanır çıkarsın zaten çevirme belli başlı yerlerde oluyor yolda giden motorluyu kim niye durdursun uygunsuz bi davranış yapmadıktan sora.

Motosikleti
    Alıntı emir.emir. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kullanmayı bildikten sora niye gezmicekmişsin arada sırada arkadaşlarınla toplanır çıkarsın zaten çevirme belli başlı yerlerde oluyor yolda giden motorluyu kim niye durdursun uygunsuz bi davranış yapmadıktan sora.
    Yardımın için teşekkür ederim...Demekki o belli başlı çevirme yapılan yerlerden uzak durucaz

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Babana sor.
    Gökhan YAŞDAL

Alıntı MotorHstası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımın için teşekkür ederim...Demekki o belli başlı çevirme yapılan yerlerden uzak durucaz
    aynen öyle bende ilk motosiklet aldıgımda senin gibiydim 1 defa ceza yedim ama ondada çevirmeyi gördügüm halde sürmeye devam ettigimden oldu

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim arkadaşlarım söylüyor senin gibi ehliyetsizleri anında anlıyorlar adamların işi o kimseyi çevirmez seni çevirir çok para ödersin...
    Bence ehliyeti beklemen en iyisi...şuan kaza yapsan suçsuz olup %100 haklı olsan bile ehliyetin yok...1 sene daha bekle sana bir şey kaybettirmez
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Bazı dönemlerde motorlar için uygulama yapar polisler. tabi o zamanlar nerede ve ne zaman olur bilinmez. ceza yer isen motordan soğursun işin bu tarafıda var tabi. bin ama dikkatli ol.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    allah korusun birine çarpsan ve o kişi ölse direk cinayetten yargılanırsın
    üstündeki ful korumada kurtaramaz seni.
    erimozel bunu beğendi.

Ehliyeti alana kadar boş tenha yerlerde kullan trafiğe girme .

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Daha geçen hafta 16-17 yaşların da bir ...çin kırmızı ışıkta durmayıp ufacık bir kızın hayatını nasıl mahfettiğini ve buna rağmen serbest bırakılmasını gördük.. tabi ki kullanabilirsin nasıl olsa bir olaya karışsan hiçbirşey olmayacak...
    anaconda84 ve okican bunu beğendiler.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Söyle yapalım ehliyetini al ehliyetsiz kullan madem adrenalin istiyorsun !!!
    anaconda84 bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Çevirme mesele değilde, yine senin gibi ehliyetsiz 16 yaşında bir çocuk babasının arabasını kaçırıp sana çarpsa. Ya da hadi 16 yaşında çocuğu geçtim normal biri çarpsa hatta arkadan geldi çarptı düşürdü. Motosiklet pert sen yaralısın ve suçlu sensin ? bunları kabul edebiliyorsan bile etik veya ahlak denene şeyler var. Bekleyeceğin sadece zaman. Ben senin yerinde olsam cbf150 alacak param var ise almayıp benzine vereceğim parayı da biriktirip eğitim tarafını hallederdim, ya da 250cc ile yoluma devam ederdim.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    şimdi burdaki forum tüm türkiyeden okunuyor hatta dünyanın her yerinden şimdi burda sana açık açık kimse gez demez heralde bunun denmesinide beklemiyorsun heralde ama dolaylı yoldan ne yaparsan yap kimse karışmaz ama seninde bildiğin gibi bir kazaya karışırsan veya bir çevirmeye girersen ehliyetin olmadığı için cezai yaptırıma maruz kalırsın motorunun ruhsat yada plakası yoksa bağlattırırsın varsa sanada ruhsat sahibinede ceazi yaptırımlar olacağı aşikar

şimdi sen bunlara bakıp binmekten vazmı gececeksin hayır tabikide hepimiz ehliyetsiz kullandık yeri geldi ama buradan sana kimse ehliyetsiz kullan demez bunu bekleme kimseden
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Tırcı kamyoncu abilerimiz 15 er metrelik hayvani araçları kullandığı halde ve yaşları 30ların üzerinde olduğu halde polisler hop dur bakalım koca oğlan diyorken senin 18 yaşında göstermen altında tura çıkmış birisi gibi gösteren motorun olması ayrıcalık vermez
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla aslında öyle bir acemisin ki, bunu ehliyetini alıp birkaç sene motor kullandıktan sonra daha iyi anlayacaksın. Görüntü olarak tabi ki polisi kandırabilirsin, peki trafik kurallarını bilmemen ne olacak ? Ve de otomobil kullanma, trafik tecrüben olmadan motorla nasıl güvenli sürüş yapacaksın ? Motosiklet kullanmayı iki tekerlekli aracı dengede tutabilmek olarak algılama, etrafındaki apaçilere de özenme. Şimdilik sabırlı ol bisikletle falan idare et, hatta elektrikli bisiklet al, ehliyetini alınca da ufaktan motosiklete başlarsın. Ben üniversiteye kadar bisikletle gezdim, sonra da motoru ailem aldırmadı ama eninde sonunda başladım işte.

Polis çevirirse ne olur kısmına, hele ki kaza yaparsan ne olura hiç girmiyorum. Sürdüğüne süreceğine pişman olursun, öyle diyeyim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)