Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaptığımız kazalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    Belki çok öncelerde açılmış olsa bile güncel yeni arkadaşlardanda öğrenmek istedim hep merak etmişimdir bu konuyu hoş bi konuda olmasada

Ben 1.5 senedir kullanıyorum 2 kere kaza yaptım
    1 tanesi yağmurlu havada arka tekerleğin kitlemesi üzerine tecrübesiz bi şekilde ön frene asılmamla yan yatmam ( 15-20 km hızla )
    2.si 1 ay önce falan mıcırlı yolda bir 4 tekerin fütursuzca çukurdan kaçarken üstüme kırmasıyla dengemi kaybedip mıcırda sürüklenmem ( 25- 30 km hız )

1.si kış olduğu için mont falan koruma etkisi yaptı bişey olmadı 2.sinde kafamda kask vardı ama hız yapmadığım ve kısa bir mesafe olduğu için kısa kollu çıkmıştım bi kaç sıyrıkla atlatmıştım şükürler olsun.. sizde paylaşırsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bende bugün motoru sağa yatırdım

anayoldan siteye sağa giricem, döner dönmez site girişini laubali bir şekilde kapatmış, güvenlikle sohbet eden bir araç gördüm, ben girerken araç hareket etti, kaçacak yer göremedim ve ani frenle motoru sağa bıraktım, bu arada üzerime devrilmesin diye kendimi güzel bir şekilde atmışım, kask kafayı kurtardı, eldivenler elleri kurtardı, mont vardı, ancak dizlik ya da korumalı pantolon üzerimde yoktu, bunlar olsaydı şu an sağ dizim şişmemiş olacaktı, herifin aracına zarar vermemek için motoru bıraktım, oruçda olunca hiç uğraşamayıp basiretim bağlandı heralde, bir daha ki sefer dizliği de takacağız artık

bu arada motorda hiçbir şey yok, motor koruma, metal manet koruyucuları, arka yan çanta demiri görevini yaptı, ardçının ayak bastığı ped biraz aşınmış o kadar ...

en komiği de (Allah daha kötüsünü kimseye yaşatmasın) motordan düştüm, sanki kafa bir dünya ayağa kalkmaya çalıştım, hop bir de yerde takla atar gibi oldum artık oruçtan mı yoksa motordan düşünce böyle mi oluyor bilemiyorum, istemsiz bir baş dönmesi de oldu ...

chopper olsaydı heralde hasar çok daha fazla olurdu diye düşünüyorum ama belki yere yakın olacağı için düşmeyedebilirdim, kafam bu detaya takıldı...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    Geçmiş olsun abi Allah bidaha göstermesin

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bende 4 gün önce kaza yaptım...
    ama bütün suç bende idi..
    ışıklarda en solda durdum...önümdede minibüs vardı... yeşil yanınca hareket ettim...
    minibüsü sollamak için aynaya baktım ve aniden sağa bir anda cıktım...tabi benim ayna arkayı gösteriyor...
    yanımdaki aracı göstermiyorki araba korna çalınca aniden ön freni sıktım ve teker kitledi yan yatırdım motoru...
    tabi bunların hepside 2-3 sn de oldu...allahdan tüm korumalarım vardı...
    tabi totoşumda koruma olmadıgı için hala onun ağrısıyla duruyorum...
    motorunda farı ve sinyali kırıldı.... hızlı yapıştırıcı ile onuda hallettim...
    aslında o kaza anında frene basmak yerine gaza bassam yada bıraksam gene birşey olmazdı...
    zaten 3 araç yan yana gelmişiz dursamda gitsemde fark etmezdi...
    bu arada aracı sağdan sollamamın sebebi burda trafik soldan aktıgı için sağdan sollamamaız lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

ama uzun zamandır düşmemiştim...arada bir düşmek iyi oluyor

Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    evet insanın aklı başına geliyo biraz daha dikkat kesiliyo

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bi sefer bisikletle duran arabanın altına girmiştim evet duran arabanın
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Selam dostlar kaza yapmayan şöför iyi şöför diye birşey yok aslında, yapacak şöför vardır her zaman.oluverir ansızın. aklımıza gelir sonrada patlarız hızlı ,yorgun, kasksız ,sinirli, bol yagışlı ,yagıştan hemen sonra ( kasksızdan kastımda toz toprak taş kum çakıl sinek arı ) atraksiyon haraketlerden kaçınmalı önümüze bakmalı rezil olmamalı kazasız sürüşler herkeze

Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    bende öyle düşünüyorum "seni öldürmeyen şey güçlendirir" gibi bi laf vardı o misal bence her kaza bi tecrübe olduğunu düşünüyorum baş ağrıtsada

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Nasıl kazalar yaptıgımızı sorma 130 la giderken arabaya vurmustuk 20 metre bi frenlemede...
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Berat77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende öyle düşünüyorum "seni öldürmeyen şey güçlendirir" gibi bi laf vardı o misal bence her kaza bi tecrübe olduğunu düşünüyorum baş ağrıtsada
    bazen de kıç ağrıtıyor hacım.... aynen bende oldugu gibin
    acemi çaylak bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan biraz benim gibi mazoşist tarzı olunca hoşuma gidiyo benim böyle hafif sancılar tabi allah büyük kaza göstermesin

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Şu ön fren kilitlemesine 2 kez bende maruz kaldım Allah'a şükür ikisinde de hızım çok düşüktü.ABS'li bir motosiklet şart
    ANGARAJ

39nn600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşlar bende bu ayın başında bi kaza geçirdim sol omzumun üstüne düştüm virajda kaydı motor full korumalıydım ama yinede omuzda ufak bi kırık oldu şu an egzersizlere başladım ama tam düzelemedim insanın başına ne geliceği belli olmuyo kaskı montu giymeden bakkala bile gitmeyin benden tavsiye

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    anlatsam roman olur.. hangi kazamı anlatsam....hatırlıyamnadığım kadar düşüp kalktım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kross şort var zandonanın var çok işe yarıyor tavsiye derim boxer gibi pantolon altına sürtünme ve darbelere dayanıklı

http://www.feyizoglu.com/Zandona-Cro...t_43925.html#0
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Tarih 22.agustos.2010 gs 0 - 2 bursa eve gidiyorum
    eve 70metre belkide daha az kaldi.
    Park halinde wv polo marka arac U donusu yapacakmis ve beni gormemis. Altimda kanuni bs100 motor var hizim 40-50km civari kurtarmak icin karsi seride gectim ama nafile aracin sol on tekeri onunden camurluga vurdum. Takla asarak aracin ustunden yola kafa ustu cakildim. Kask kullaniyordum ama 20 liralik dandiklerden kask yarildi korudu korumasina ama o kadarlik iste. Arac surucusu 78 yasinda 15 gun once baypas olmus.. Surucunun esi ben yerde yatarken dizlerini dovuyor ***gitti arabam gitti arabam!***
    motor pert
    Sonuc mu yas 25*e kadar gozluk kullanmayan ben
    suan sol 2 sag 3 numara gozluk kullaniyorum goz sinirlerinin zedelenmesi sonucu ve sol bilegimde belkide omur boyu surecek incilme gidonda ters donmesi sonucu
    aldigim derse gelince kask kullaniyordum ama yeterli koruma saglamiyormus suan mh driftim var kaskim ls2 gucum yettigince kaliteli daha iyisini bugun durumum yeterse beklemem alirim
    korumasiz yola cikmak olume davetiyedir

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    Bnde gecen yaz altımda cınlıyle. Petrolden benzın aldım. Petrolun yanında magaza vardı. Tabı genclıgın verdıgı hısle dedım surda motorun k*cını kaydırarak cıkıyım. Gazı ver ver debrıyajı bırakmamla motor k*cı bıraz kaydı ama gerı toparlayamadım. Sonuc malum :D

Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarih 22.agustos.2010 gs 0 - 2 bursa eve gidiyorum
    eve 70metre belkide daha az kaldi.
    Park halinde wv polo marka arac U donusu yapacakmis ve beni gormemis. Altimda kanuni bs100 motor var hizim 40-50km civari kurtarmak icin karsi seride gectim ama nafile aracin sol on tekeri onunden camurluga vurdum. Takla asarak aracin ustunden yola kafa ustu cakildim. Kask kullaniyordum ama 20 liralik dandiklerden kask yarildi korudu korumasina ama o kadarlik iste. Arac surucusu 78 yasinda 15 gun once baypas olmus.. Surucunun esi ben yerde yatarken dizlerini dovuyor ***gitti arabam gitti arabam!***
    motor pert
    Sonuc mu yas 25*e kadar gozluk kullanmayan ben
    suan sol 2 sag 3 numara gozluk kullaniyorum goz sinirlerinin zedelenmesi sonucu ve sol bilegimde belkide omur boyu surecek incilme gidonda ters donmesi sonucu
    aldigim derse gelince kask kullaniyordum ama yeterli koruma saglamiyormus suan mh driftim var kaskim ls2 gucum yettigince kaliteli daha iyisini bugun durumum yeterse beklemem alirim
    korumasiz yola cikmak olume davetiyedir
    abi büyük geçmiş olsun sitedeki büyük abilerimize laf yok ama yaşlı motor sürücüsüyle yaşlı araba sürücüsünün arasında çok fark var tabi hepsi için geçerli değil ama yaşlılığın verdiği çürümeyle bütün reaksiyonlar refleksler zayıflıyor çoğu odunlaşıyor sağa bakmak yok sola bakmak yok karşıdan gelen aracın, motorun mesafesini ayarlayamıyorlar pat çıkıyorlar hayır o değil bişeyde diyemiyosun genç biri olsa kafasını ön cama vura vura onuda kör et ama yaşlı adam elin kolun bağlı oluyo bizim arabayla gelmişti başımıza dayı kalp krizi geçiriyomuş gibi bakıyodu bişey yapamadık bizde

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ybr ile göbeğe hızlı girince motosiklet altımda kaçtı, sadece kolum soyulmustu, boyle kucuk bır kaza atlatınca korumaların ne kadar onemlı oldugu ınsan ozaman anlıyor
    YAMAHA

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    kaza sayılırmı bilmiyorum ama çok komikti arkadaş motorunu benim motorun arkasına parketti geçicek yerde çok dar neyse bi yandanda muhabbet ediyoruz derken bi anda dikkatim dağıldı motoru elimden kaçırdım sağa devrildi benim plaka biraz yamuldu arkadaşın çamurlukta küçük bi çizik ama nasıl gülüyoruz görmeniz lazım...
    Şeytan İcadı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)