Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

125cc 5 Vites motosikletimi 200cc 6 vites yapmak istiyorum ne kadara mal olur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne gereği var
    sat cbr 250 al yeter
    boşa uğraşma
    Konunun en altındaki uyarı kısmını sen ve senin gibiler için yazdım. Ya cevap yazmadan önce konuyu oku, yada cevap yazma. Böyle boş laflarla konuyu kirletiyosunuz. Aklımdan çok şey yazmak geliyor ama forum kuralları...

Yav arkadaş 2bin liraya aldığım motoru yaklaşık 800-900 lira masraf ederek 200cc yapacağım. Sen kalkmış "onu sat 10bin liraya cbr250 al" diyorsun. Benim onu alma imkanım olsa bu konuyu açar mıyım, senin cevabın gibi saçma cevapları almayı göze alırmıyım.
    Mengu16 ve crxforever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu işi ben de araştırmıştım ama güvenemedim. En temizi o motoru satıp Belderia CD 250 alman.
    http://www.zengen.com.tr/pinfo.asp?pid=311
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işi ben de araştırmıştım ama güvenemedim. En temizi o motoru satıp Belderia CD 250 alman.
    Beldarianın bayisine sordum. Bu motorun aynısını benim motora koyabilir miyiz diye. Oda 1100 liraya mal olur dedi. Ama çok süper gidiyomuş CD250. Ben kendi motorumu yapmak istiyorum. Ayrıca 2 motor olacak. İStediğim zaman değiştireceğim.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bundan arkadaşım aldı,yakındn göremedim ama vitesleri tersmiş,1 yukarda gerisi aşşada bi türlü alışamadı satıcam diyodu..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan arkadaşım aldı,yakındn göremedim ama vitesleri tersmiş,1 yukarda gerisi aşşada bi türlü alışamadı satıcam diyodu..
    Adamlar vitesleri racing setup yapmış millete de beğendiremiyo yine
    http://www.sportrider.com/tips/146_0...ern/index.html

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan_emp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beldarianın bayisine sordum. Bu motorun aynısını benim motora koyabilir miyiz diye. Oda 1100 liraya mal olur dedi. Ama çok süper gidiyomuş CD250. Ben kendi motorumu yapmak istiyorum. Ayrıca 2 motor olacak. İStediğim zaman değiştireceğim.
    Açıkçası 800-900 liraya motoruna yeni parçalar uyduracağına 1100 liraya 2. bir sıfır ve 250 cc istedğindende fazla bir motor almak daha mantıklı diye düşünüyorum. Hem elindeki motoru kurcalamamış olursun hem kapalı kutu karterine kadar 250cc bir motorun olur.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Açıkçası 800-900 liraya motoruna yeni parçalar uyduracağına 1100 liraya 2. bir sıfır ve 250 cc istedğindende fazla bir motor almak daha mantıklı diye düşünüyorum. Hem elindeki motoru kurcalamamış olursun hem kapalı kutu karterine kadar 250cc bir motorun olur.
    Zaten konuda belirttiğim gibi elimdeki motoru kurcalama gibi bir niyetim yok. A dan Z ye 200cc dizeceğim. Aslında 250cc düşünüyordum ama 63,5 200cc seçmemin nedenini konuda belirttim. Lütfen okuyun.

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o paraya hazır kelle motorlar var hiç uğraştığına değmez al bi 250lik 200luk kelle motor tak gitsın..sıfırdan motor toplamak canından bezdirir randuman tutmaz her gün biyerini söker takarsın..çok istiyorsan gidip 251lik bi mz motoru tak 250,300 liraya mal olur..6. vitese hiç ihtiyaç da duymazsin çünkü mg 5 viteste o motorla yerden kesilir

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    rialli 200cc hazır motor var. Ama zongshen daha kaliteli diye zannediyorum. Nedir durum?

tahser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni seyhan 125t
    arkadaşlar konuyu yeni gördüm. tolgacan arkadaşın bahsettiği seyhan 125 i 150 ye çeviren arkadaş benim. ewt başta sorunlar yaşadım. sorunların sebebi silindirin honda cg serisi die geçen(adi çin malı) ve çok ucuz olan bi silindir takımı 50 lira olan bi mal yüzünden oldu. sadece silindiri dğeiştim silindir kapağı aynı kalınca cdı ve silindir kapağındaki komprasörden doalyı piston ortadan delindi ve sekmanlar sıkıştı. bende seyhan 150c serisinin silindirini aldım öğrendiğimden dolayı silindiri kendim değiştim(contaları takarken dikkat etmek gerekiyomuş) şuanda kullanıyorum. ve 125 liğe nazaran hiçbir boğulma yavaş kalkma falan yok. hatta şase çok hafif geliyor motora hız olarak 140 da kitleniyor karbiratör benzin yetiştiremiyor. belki karbüratör değişsem daha hızlı bile gidicek. değdimi derseniz bence değdi bana en fazla bin liraya mal oldu okadar bile yok aslında 700 civarı bişi geri zekalı bi usta yüzünden.. belki motoru aldığım ücretin üsütüne koysam ölü bi ybr alırdım ama hiç gerek yok hiç bir orjinal ybr benim motorumu bayır yukarı veya düz yolda geçemez. ama dersenmiki akıl karı. değil çünkü alt motorunu çok yoruyosun.şuanda şanzıman dişlisini kırdım. artık öğrendiğim için kendim söktüm komple set halinde alıp takıyorum. sana şukadar söliyim bu şekilde merak edip herşeyi öğrenirsen kendi motorunu kendin söküp takarsın hiç bir yav...k ustayla uğraşmazsın.
    kask takmamakla mertlik olmaz... ben şukadar iyi motor kullanırımlada mertlik olmaz. tek yanlışınız karşı tarafın hatasıysa kurtuluşunuz yoktur...

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    200cc mi ? ooof yapmaıyn allah askına ya. şu motorun tıpıne dızaynına tekerleklerıne yol tutusuna bakın ve 200luk bı motorla karsılastırın. allah askına bıraz mantıgınızı kullanın. bu motoru 200cc yapıp 140-150 asılmak ıstıyosan olume bin adım daha yaklasmıs olursun. 150cc tamamdır da 200 ne kardesım bı de 6 vıtes? hiç tavsiye etmiyorum bu motorlara 150cc ustu motor konulmasını.. motorun aerodınamık hıcbı kısmı yok arkadas. tekrar düşün derim 200cc konusunu ve arkadas bı lınk vermıs ılk sayfada rialli gibi biseydı galıba adı 200cc 6vites motor mu neydı fıyatı 1500lira. bence akıl karı degıl bu motora o parayı vermek hatta delux'e bu motoru baglamak. aah ah anlamıyorum ben bu turk mılletını arkadasım. herkes kendını muhendıs sanıyor??!!!??
    cousinecruis bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200cc mi ? ooof yapmaıyn allah askına ya. şu motorun tıpıne dızaynına tekerleklerıne yol tutusuna bakın ve 200luk bı motorla karsılastırın. allah askına bıraz mantıgınızı kullanın. bu motoru 200cc yapıp 140-150 asılmak ıstıyosan olume bin adım daha yaklasmıs olursun. 150cc tamamdır da 200 ne kardesım bı de 6 vıtes? hiç tavsiye etmiyorum bu motorlara 150cc ustu motor konulmasını.. motorun aerodınamık hıcbı kısmı yok arkadas. tekrar düşün derim 200cc konusunu ve arkadas bı lınk vermıs ılk sayfada rialli gibi biseydı galıba adı 200cc 6vites motor mu neydı fıyatı 1500lira. bence akıl karı degıl bu motora o parayı vermek hatta delux'e bu motoru baglamak. aah ah anlamıyorum ben bu turk mılletını arkadasım. herkes kendını muhendıs sanıyor??!!!??
    Arkadaş iyi saymış ama motor büyütmekten kastım son hızını yükseltip allah ne verdiyse basmak değil. Belderia fabrika çıkışı 250cc veriyor bu tip bi motor.

zekai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

17 yıldır piyasada üretim ve tasarım içerisinde çalışan , kendi motosikletini kendisi yapmaya başlamış bir tasarımcı bir teknik ressam olarak yazıyorum.
    Bu motosikletleri tasarlayan o mühendislerin ben......
    Bu arabaları tasarlayan o mühendislerin ben.....
    1500 kg lık bir arabaya 75 beygir 1.8 koyan o mühendisin ben.....
    Racing bir motor yapıp arka frenini balata yapan o mühendisin ben......
    Son kullanıcı isteklerini araştırmadan , o ürünün eksilerini son kullanıcıdan dinlemeden tasarım yapan o mühendisin ben...
    Arkadaşım mühendisleri gözünde büyütme.Bende mühendislerin içerisinde çalışıyorum.Ayrıca 16 yıldır dersanelerde teknik program eğitimleri de veriyorum boş vakitlerimde.Binlerce mühendis öğrencilerim oldu....Benim gözümde mühendis = kocaman bir Sıfır....
    Bizler son kullanıcı olarak bindiğimiz motorların eksilerini onu tasarlayan , onu üreten firmadan mühendisten daha iyi görüyoruz.Çoğumuz firmalara geri bildirim yapıyordur eminim ( ki ben sürekli yaparım ) ama iplemiyorlar....eee biz ne yapıyoruz eksiklleri kendimiz gideriyoruz.Bunun için mühendis olmaya gerek yok.Kullanıcı olmak eksikleri görmek yeterli....Bende 150 cc motosikletimi 250 cc yapıyorum şu an ayrıca.
    zekaiyuce

Motosikleti
    125 Mondial Mg
    Alıntı zekai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yıldır piyasada üretim ve tasarım içerisinde çalışan , kendi motosikletini kendisi yapmaya başlamış bir tasarımcı bir teknik ressam olarak yazıyorum.
    Bu motosikletleri tasarlayan o mühendislerin ben......
    Bu arabaları tasarlayan o mühendislerin ben.....
    1500 kg lık bir arabaya 75 beygir 1.8 koyan o mühendisin ben.....
    Racing bir motor yapıp arka frenini balata yapan o mühendisin ben......
    Son kullanıcı isteklerini araştırmadan , o ürünün eksilerini son kullanıcıdan dinlemeden tasarım yapan o mühendisin ben...
    Arkadaşım mühendisleri gözünde büyütme.Bende mühendislerin içerisinde çalışıyorum.Ayrıca 16 yıldır dersanelerde teknik program eğitimleri de veriyorum boş vakitlerimde.Binlerce mühendis öğrencilerim oldu....Benim gözümde mühendis = kocaman bir Sıfır....
    Bizler son kullanıcı olarak bindiğimiz motorların eksilerini onu tasarlayan , onu üreten firmadan mühendisten daha iyi görüyoruz.Çoğumuz firmalara geri bildirim yapıyordur eminim ( ki ben sürekli yaparım ) ama iplemiyorlar....eee biz ne yapıyoruz eksiklleri kendimiz gideriyoruz.Bunun için mühendis olmaya gerek yok.Kullanıcı olmak eksikleri görmek yeterli....Bende 150 cc motosikletimi 250 cc yapıyorum şu an ayrıca.
    İyi dedin kral 👑

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)