Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sizce tecrübem yeterli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 600 rr - v-rod muscle
    Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar,Sormak istediğim konu tecrübemin sizce cbr600rr için yeterli olup olmadığı
    2008 yilinda honda scooter aldım 1 sene kadar kullandıktan sonra satıp yerine cbr 125 r aldım 2-3 sene kadar kullandıktan sonra 2011 in sonlarına doğru onuda sattım en son babamın motorunu kullandım 2-3ay kadar (vfr 800). onuda sattim yaklasik 2 ayönce
    suan aklimdaki tek düsünce sıfır bi 600 rr ne dersiniz sizce yeterince pişmişmiyimdir cbr 600 rr a başlamak için?

not: görüşleriniz benim için doğru orantılıdır bu makinayı alıp almama konusunda.

not 2: hiçbir zaman sürekli olarak kullanamadım makinaları, haftasonları vsayre...
    makinalarimin hepsi sıfırdı. bikaç defada ufak kaza deneyimlerim var yerde sürüklenme gibi :D

cevaplarınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yaşın kaçtır arkadaşım???

kusura bakma bunu sormalıyım..

çünkü belli bir yaştan önce ne kadar olursa olsun insanın aklı tam başında olmaz...

ne kadar az olsada bahsettiğin motorun gücü 100 beygirin üzerindedir...

gaza gelmeyi,sinirlenmeyi,hava atmayı v.b anlık hataları afftmeyebilir....

çok dikkatli olmalısın...beygirlerin hepsini aynı ayna ve aniden kullanmamayı kendine garanti edebiliyorsan kullanabilirsin....
    GP500-1st ve babaçi bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    yaşım 21 aslinda kendime güvendiğim konu kolay kolay gaza gelmememdir . vfr800 kullandım otobanda genellikle ve en fazla yaptığım hız 160 oldu tabiki sadece bir kere ve yollar bomboştu sanırım 2 dakika kadar o hizda kaldim .

Motosikleti
    yanlız otobanda kullanmakla şehiriçi trafikte kullanmak çok farklıdır...

bana sorarsan sana uygun olan motosiklet 250 cc sınıfı omalı..600 sonraki adımda düşünülmeli...
    1-2 yıl kullan sonrasında geç 600 lüğe..

ninja 250 olabilir,ybr 250 olabilir yada ne bileyim aynı sınıfta olan beğendiğin biri olabilir...

ama bana sorarsan şimdilik tecrüben tam anlamıyla yeterli sayılmaz...o yüzden kendini düşünerek 1-2 yıl daha tecrübe edindikten sonra geçsen daha akıllıca bişey yapmış olursun...

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hocam ne kadar yol yaptın,ne şartlarda motor kullandın,trafiği rahat okuyabiliyor musun bunlar çok önemli.bende 22 yaşındayım 7 yıldır motosiklet kullanıyorum.scooterla başladım mct250 200luk cross cbr 125 hyosung250r kullandım toplamda 25bin km tecrübem var.geçen gün fazer e bindim( yarım saat sadece) aklım başımdan gitti o nasıl bi güçtür,bu sene bende motor değiştirmeyi düşünüyorum ama fazerden sonra 600lüğün en güçsüzü er6n almaya karar verdim.farkettim ki o kadar güçlü motoru zaptedemem.

Motosikleti
    tavsiyen için teşekkür ederim tabiki sizin gibi tecrübeli birinin tavsiyesini dinliyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

yok benim okadar tecrübem yok sanırım 250 sınıfı simdilik en mantiklisi ama gelgörkı yaşim ve boyum gereği 250 sinifi bende oyuncak gibi duruyor :((

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Genel olarak bende Samet abiyle aynı fikirdeyim.
    Fakat motosiklet tecrübenizi kullandığınız süreç olarak değerlendirmek yerine, yaptığınız kilometre olarak değerlendirirseniz daha iyi yorumlar alabilirsiniz. Sonuç itibariyle 1 yıl içinde 10,000 kilometre yapanda var, 30,000 kilometre yapanda.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    söylediğim gibi sürekli olarak kullanmadim yani cok az gelicek biliyorum ama sanirim toplam süreçte 15.000 km gibi bir yol yapmişligim var hepsinin toplamiyla

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR 125 te 10.000 m yol yaptıysan CBR250 değilde sana nc700s ABS alman kendini 120 beygirlik 600RR ye hazırlaman için çok daha faydalı olacaktır. Çünkü 250R den sonra 600rr gelmez gelmmeleli. 4 silindirli cbr 250R 45 hp CBR400 ise 60 hp gibi motorlar günümüzde malesef üretilmiyor.

Yaşın çok genç ben oğlum olsa asla 27 yaşından önce 100+ hp racing kullandırtmam. Bu makinelerin kalkışı 2012 model ferrailerden bile daha iyi, bide nekadar ben kendime hakimim desende kendine biraz güven gelsin bu hemen terasine dönüyor.

Grenajları var, güzel görünüyorlar, çok iyi sesleri var ama bu motorlar gerçekten ama çoğu zaman gereksiz motorlar . sinyal vermeden u dönüşü yapan veya aniden yolcu alan bi ticari seni hayattan koparabilir.

Bu kadar gaza getiren bir motor tipi+ 120 hp+ 20 li yaşların başı= motosiklet yine can aldı türevi başlıklar malesef...
    babaçi bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Peymancx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylediğim gibi sürekli olarak kullanmadim yani cok az gelicek biliyorum ama sanirim toplam süreçte 15.000 km gibi bir yol yapmişligim var hepsinin toplamiyla
    Aslinda 15.000 km az değil
    Fakat bahsettiğiniz motor için yeterli olup olmadiği konusunda kullanan arkadaşlar gerekli yorumlari yapar sanırım.

Hakkinizda hayirlisi olsun.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    söylediğiniz model de hoşuma giden moller arasinda aslinda peki bir soru daha street triple nasıl sizce uygun olurmu bana ??

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Bence 600CC Düşük beygirli bi motor almanda fayda var ama SS kullanımına yakın Neked gibi ER6N Hyo GT650 gibi
    Ondan sonra geçersne senin için daha rahat olur bu arada fark ettim ki artık SS kimsenin ilgisini çekmiyor daha çok Naked ilgi çekiyor
    Özellikle gösterişli Nakedler Hani Yeni çıkan Nakedlerinde SS den geri kalır yanı yok hani
    Misal Z750R ,Z1000
    CB1000R TR DE YOK AMA GÜZEL
    Pain bunu beğendi.
    Sado

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    bende 750 km lik hyosung gt250r tecrübemden sonra 600rr düşünüyordum ama kol bacak insana bi kez veriliyor diye vazgeçtim
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

motodriftt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    bence gaza gelmessen ve gerçekdende kendine güveniyorsan almalısın 600cc aldın diye son sürat gidecek degilsin ya efendi kullan yeter dikkatli ol benimde yaşım 21 50bin km tecrubem war inş bende ss ye geçecem bu sene

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    anladığım kadarıyla hız düşkünü biri değilsiniz,daha yumuşAK huylu nc 700 serisi motorlar karakterinize daha uygun gibi
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    kafandaki düşünde mutlaka ss bir makinamı??

eğer öyleyse litreliğini kullanan bir abin olarak çok ta rahat olmadığını ,anlık zevk vermesi dışında bazen eziyet bile olabildiğini belirtmek isterim...

yüksek cc alabilirsin.ama güç olarak düşük bişeyler almalısın...

120 beygirlik bir canavara refleksle,yanlışlıkla verilen ani bir tam gazın heleki düşük viteste geri dönüşü telafisi olmayabilir..

ama 50-60 beygirlik bir motor hem güç hemde oturuş pozisyonu olarak senin için çok daha hayırlı olacaktır...

madem boyun uzun iri kıyım bir kardeşimizsin,mademki yüksek cc ye heveslendin,sana nacizane bir tavsiyede bulunayım...

ss makinayı geç... güzel bir enduro al, 650 cc civarı olsun...honda yamaha bmw suzuki v.s..

eğer sonradan ss e bakarsan (rahatlık,konfor,yakıt,v.s konusunda) ki sanmıyorum ama,o zaman 600 lük ss i bir denersin...
    eray_uluyazı bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bir motoru 1 yıl aktif olarak kullanıp ancak o motora alışabilirsin ve bunun üzerine kullandığın her an tecrübe yapmaya başlarsın.
    Benim tavsiyem 2 yıl boyunca daha hafif bir ss kullanmadan 600rr fazla gelicektir. (en az 30 bin km)
    3-5 aydam tecrübe olmaz hatta daha o motorun üzerine doğru oturmayı bile ancak öğrenirsin.
    Şehir içi kullanımıda tecrübe için yeterli değil.
    Aynı virajı 90 km ile girmekle 190 km ile girmek arasındaki farkı yaşarken dehşete kapılabilirsin.

Gaza gelmiyorum konusunu hi yok sayıyorum. ! kere gaza gelirsin oda başına iş açar. Mutlaka gelirsin.

Aynı benzetmeyi yine yapıcam bu yüzden ceza almazsam iyidir ilkinde araya kaynamıştı , ama durumu bir erkek gözünden daha güzel anlatıcak birşey bulamam.

25 cm şeyim var ama ben hepsini kullanmıyorum , çok kontrollüyüm demekle , altımda 600rr olsa hiç gaza gelmem demek arasında pek fark yok. İkisinide sonuna kadar kullanıcağını hepimiz biliyoruz
    piyanist_irf ve Samet Ağır bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    VFR 800 kullandım diyorsun onunda 600rr dan aşağı kalır yanı yok. 100Hp üzeri bir motor oda. Kendine yeteri kadar güveniyorsan ve youtube da video izleyip izleyip gaza gelmiyorsan al.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    ya aslında kafamda sana tam oturan makine nc 700 s ama hani illede ss diyosan da diyebileceğim bir şey yok
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 600CC Düşük beygirli bi motor almanda fayda var ama SS kullanımına yakın Neked gibi ER6N Hyo GT650 gibi
    Ondan sonra geçersne senin için daha rahat olur bu arada fark ettim ki artık SS kimsenin ilgisini çekmiyor daha çok Naked ilgi çekiyor
    Özellikle gösterişli Nakedler Hani Yeni çıkan Nakedlerinde SS den geri kalır yanı yok hani
    Misal Z750R ,Z1000
    CB1000R TR DE YOK AMA GÜZEL
    Size katılıyorum,çift silindir hacimli bir makine bence er6n gayet tatmin eder ve daha güvenli olur.Tecrüben yeterli gözüküyor,ama burada iş kafada bitiyor.Senin bu tavsiyeyi çevrendeki ,seni yakından tanıyan olgun bir motorcudan alman daha anlamlı olur diye düşünüyorum.Zaten en yakınında baban var böyle dimi.Onun tavsiyesi en değerli olanı gibi gözüküyor.İllaki konuşmuşsundur,baban ne düşünüyor.Sanırım baban 600rr sürebilirsin diyorsa,sürebilirsin diye tahmin ediyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)