Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bandit in arka diskkini sökeceğim birazdan

Motovento
    REKLAM ALANI
    regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    merhaba arkadaşlar benim haydutun arka fren diskini sökerek tornaya vermeyi kararlaştırdık çünki arka fren hiç yok balata yeni ama tutmuyor diskte çizik ler var derince biraz bizden önceki sahibi biraz bitik balata ile binmiş galiba sağolsun tornacı mehmet arkadaşımız hallederiz dedi ne dersiniz diski tornay vermek hata mı olur yoksa daha önce böyle bir sıkıntı çeken varsa tavsiyelerini dikkate alacağız bizde iyi sonuç verirse bu sayede başka larıda sorun çözümünde bişey öğren miş olr saygılarla kahraman maraş tan mustafa minyas
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    parmaktan sonra az sonra aha şimdi
    sökcem sök sök söktüm
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Diskteki cizigi ne kadar alacaginiz cok onemli. Baski balatanin kapanma aralagi standarttir. Diskten fazla alir isen frenler maneti yari siktiktan sonra tutmaya baslar ki bu durum tehlike yaratir. Gormeden ve olcemeden bir sey demek cok zor alsinda. Umarim tornacin diskin motor diski oldugunun farkindadir.

Torna islemi sonrasi , yuzeyin temizlenmesi ve parlatilmasi lazim. Torna izi diskte kalir ise, balatan ses yapar.
    regal ve ferhatkars bunu beğendiler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diskteki cizigi ne kadar alacaginiz cok onemli. Baski balatanin kapanma aralagi standarttir. Diskten fazla alir isen frenler maneti yari siktiktan sonra tutmaya baslar ki bu durum tehlike yaratir. Gormeden ve olcemeden bir sey demek cok zor alsinda. Umarim tornacin diskin motor diski oldugunun farkindadir.

Torna islemi sonrasi , yuzeyin temizlenmesi ve parlatilmasi lazim. Torna izi diskte kalir ise, balatan ses yapar.
    tornacımız iyidir sadece ince bir paso alacak üzerinden tornacı da motorcu olunca yani bizden diskin motor diski olduğunu söylemeye gerek görmiüyorum diskteki çizgi den öte derinleşmiş bir durumda
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Torna izi diskte kalir ise, balatan ses yapar.
    benım ön fren diski bu yüzden mi ses yapıyor acaba...
    10 km hızın altına düştün mü ciyak ciyak ötüyor abi yaa
    2 defa balatayı cıkartıp üstünü biraz zımpara yaptım...bir müddet ses kesildi...sonrasında gene devam etmeye başladı...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arabalarda sökülerek torna yapılan diskler çöpe atılıp yenisi alınmak zorunda kalınıyor..
    sebebi ise ne kadar sıfırlarsanız sıfırlayın tekerin üzerindeki eksene tam oturtamazsınız...

tekeri sökün ama diski sakın yerinden sökmeyin..

ustanız diski tekere bağlı halde iken tornalasın..

hatta tornadan hiç sökmeden diskin her iki yüzeyinide tornalasın..

ancak bu şekilde ayar tutturabilirsiniz..
    yoksa tutmuyor derken yaptığı sallantıdan kaliperi kıracak duruma getirebilirsiniz mazallah...

dediğim gibi tekeri torna aynasına bir kere bağlıyorsunuz....gerekirse aynayada bir punta bağlanacak..teker rulmanları hem ayna üzerindeki puntaya hemde karşılık puntası arasına alınarak sıkılacak ve diskin iki yüzeyide sökülmeden bu şekilde tornalanacak..

umarım anlatabilmişimdir...tornacıya okutursanız o anlar sanırım..

kolay gelsin....
    regal, Arjantinli69 ve erimozel bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    benim ön diskte ses yapıyor. balata değiştirttim ses kesilmedi. şimdi elle az zımpara yaptım
    azaldı. biara söküp 100 kum takılı egzantrik zımpara makinasıyla girişecem eminim düzelecek
    şimdi ses geliyo diye balatayı değiştiren komşu motor ustasına ne yapayım.

ha bu arada diskin yenisi kaç para bi sormak lazım uğraşmaya değermi

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadaslar diskler 600 ton luk kalip press altinda uretilir. Hata payi mikron seviyesinde bile demek zordur. Sirf ses geliyor diye orjinal diskinizi bozmayin

Balata speri diye bir sey var sikin , balatinizi orjinal degistirin. Disk elinizin uzanacagi en son sey aslinda. Samet arkadas yazmis tornada bir egilik var ise tum hata diske yansir.

Yurt disinda bu tip isleri genelikle tornada yapmiyorlar. Disk sokuluyor, yuzey tesfiye ediliyor ve sonrasida presse giriyor ve laser olcumde balance ayari kontrol ediliyor.

Motorunuzun teker aksamlarinda paradan cok kismayin. Orasi sizi hayata bagliyor , heleki fren hata kaldirmaz.
    Jubaa bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabalarda sökülerek torna yapılan diskler çöpe atılıp yenisi alınmak zorunda kalınıyor..
    sebebi ise ne kadar sıfırlarsanız sıfırlayın tekerin üzerindeki eksene tam oturtamazsınız...

yoksa tutmuyor derken yaptığı sallantıdan kaliperi kıracak duruma getirebilirsiniz mazallah...

dediğim gibi tekeri torna aynasına bir kere bağlıyorsunuz....gerekirse aynayada bir punta bağlanacak..teker rulmanları hem ayna üzerindeki puntaya hemde karşılık puntası arasına alınarak sıkılacak ve diskin iki yüzeyide sökülmeden bu şekilde tornalanacak..

kolay gelsin....

Evet yapılan bir iş 1 defa baglanıp işi bitene kadar kesinlikle cıkartılmaması gerekir. yoksa o parca bir daha asla ayar tutmaz illa bi bozuklugu olur.. + olarak bence o tekeri tornaya baglamak zor gibi.. neyse kolay gelsin ( Makine ögrenciyim.)
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    [QUOTE=Samet Ağır;2755388]arabalarda sökülerek torna yapılan diskler çöpe atılıp yenisi alınmak zorunda kalınıyor..

samet kardeşim tornacımız diski çalıştığı fabrikaya götürerek yapacak yani piyasaya yabtırmıcam diski söktüm arkadaş taşlama yapalım dedi daha düzgün olacağı ve kalınlık kaybı yaşammak için daha akıllıca olacağını düşünüyor bu akşam fabrikaya götüremedik ama yarın akşam halledecek tornacımız iyidir samet kardeşim dediğin gibi arka tekeri komple nasıl bağlardı tornaya ben anlamadım ama olay fabrika da yapılacağından tekeri komple götürme lüksümüz yoktu abi ama yarın gece gelsin de bakalım nasıl olacak dediğin gibi bir dengesizlik yaşayacakmıyız bakalım saygılar samet kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

arkadaşlar benim diski takınca buradan paylaşırım ve benim bir iddiam var biz kahraman maraş olrak şanslıyız pek çok konuda çoğu ilden daha iyi işler yapan ustalarımız var eğer bu disk konusunda sorunsuz bir şeklşde olursa buradan da herkes bilsinki yapılamacak hiç bir şey yoktur ama önemli olan ustadır bakalım bizim usta nasılmış ha şunuda balirteyim iyi dediğimiz usta mız 26 yaşında çalıştığı fabrika çelik tencere üreten bir fabrika ve arkadaşımız bu çelik tencere fabrikasının tüm kalıplarını yapan usta pek çok konuda artısı olan biri ben güveniyorum harika olacak

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    aynı sorun benim bandittede vardı. banditi antalyadan alıp mersine gelirken yolda balata bitti arka fren olmadan mersine kendimi zor attım,disk sıcaktan çatlayacak duruma gelmişdi.mersinde geçiçi bir balata çaktırdım.disk zarar görmüşdü antepe gelince arka disk ve balatayı değiştirdim ebc papatya disk ve balata aldım şimdi düşünüyorumda o antalya mersin yolunu arka fren olmadan nasıl geldiğime şaşırıyorum. BANA KALIRSA DİSKİ DEĞİŞTİR.
    regal bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı knntpl33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun benim bandittede vardı. banditi antalyadan alıp mersine gelirken yolda balata bitti arka fren olmadan mersine kendimi zor attım,disk sıcaktan çatlayacak duruma gelmişdi.mersinde geçiçi bir balata çaktırdım.disk zarar görmüşdü antepe gelince arka disk ve balatayı değiştirdim ebc papatya disk ve balata aldım şimdi düşünüyorumda o antalya mersin yolunu arka fren olmadan nasıl geldiğime şaşırıyorum. BANA KALIRSA DİSKİ DEĞİŞTİR.
    Zamanında kickdown'larla motoru kompresyona bindirip arka freni hiç kullanmadan gelebilirdiniz. Fren disk'iniz hiç zarar görmezdi. Şimdi kawasaki'si olana ahkam kesmek olmaz ama pro rider'lar da virajlı sürüşlerde arka freni hiç kullanmıyor.

Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    Alıntı knntpl33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kenan kardeşşim söktük bakalım diski yarın gece vardiyasında halledeç arkadaşımız yaşayıb tecrübe edecez bakalım inşallah sonuç iyi olur sen yakınsın kennan bize pazar akşamı iftar verilecek sende katılsan nasıl olur istarı ben vereceğim antebten ibrahim abigil de gelecek istersen katıl memnun olurum

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    ibrahim abi teklif etmişdi nöbetim olduğu için gelemiyorum yinede sağolun düşünceniz için. inşallah disk olur.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    tornanın aynası yeterli çapı alamadığı durumlarda aynaya yakın olan bölümdeki kızaklar sökülebilir ve aynanın aldığı çap oldukça büyümüş olur...
    hayırlısı olsun...

diskin göbeğe oturduğu noktadan komparatörle tamamen sıfırlamaya çalışsın..
    ayrıca taşlama tezgahının manyetik tablası olmaması gereken yeri kendine çekerek ilk başta düzgün yüzey gösterebilir..bırakıldığında tekrar yerine dönerek çarpılabilir...

buna dikkat ederse gerekirse 0,1 lik salınımı bile en azından altına küçük kağıtlar koyarak engellerse olayı halledebilir...

inşallah sorun olmaz...hayırlısıyla düzelir inşallah....
    regal bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Yedek orjinal disk çok mu pahalı

Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek orjinal disk çok mu pahalı
    evet pahalı ve biz herhangi bir para işi olmdan halledecez inşallahyani beleşe giderilecek bir arızaya gereksiz para harcamaya ne gerek var değilmi arkadaşlar

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    çok zorr...

zamanın'da benim er 5'in eski sahibide bitmiş balata ile kullanmış motoru,ön disc kesik kesik kanallar içindeydi balata yüzeye tam basmıyor,fren yapınca ön teker titreme yapıyordu.
    dedim kuzene bu olurmu (kendisi ince iş tornacısı ) ayıpsın kuzen dedi
    müsait bir ara götürdüm motoru dedim disc'i tekerden sökmeden yapsan daha iyi olmazmı dedim gerek yok dedi ,dedim inşallah balans yapmaz yapmaz merak etme dedi

ve sonuç hüsran
    düzeltmeye çalıştığımız disc pert oldu
    tamam yüzey temizlendi ama tornaya sıkı sıkıya bağlanmadığı için balans yapmış ve
    sonuç yenisi alındı
    tavsiye etmem disc üzerinde mm oranlarda çalışma payı var zaten,mevcut payı kurcalayıp başınıza bela olmasın en iyisi yenisini almak bence
    regal bunu beğendi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok zorr...

zamanın'da benim er 5'in eski sahibide bitmiş balata ile kullanmış motoru,ön disc kesik kesik kanallar içindeydi balata yüzeye tam basmıyor,fren yapınca ön teker titreme yapıyordu.
    dedim kuzene bu olurmu (kendisi ince iş tornacısı ) ayıpsın kuzen dedi
    müsait bir ara götürdüm motoru dedim disc'i tekerden sökmeden yapsan daha iyi olmazmı dedim gerek yok dedi ,dedim inşallah balans yapmaz yapmaz merak etme dedi

ve sonuç hüsran
    düzeltmeye çalıştığımız disc pert oldu
    tamam yüzey temizlendi ama tornaya sıkı sıkıya bağlanmadığı için balans yapmış ve
    sonuç yenisi alındı
    tavsiye etmem disc üzerinde mm oranlarda çalışma payı var zaten,mevcut payı kurcalayıp başınıza bela olmasın en iyisi yenisini almak bence
    tavsiyen için teşekkür ederim bu akşam disk yapılacak yarın akşam takacağız inşallah hallolur umduğumuz gibi olur inşallah

Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n

Uploaded with ImageShack.us

arkadaşlar diski arkadaş getirdi kalınlığını kaybetmemek için fazla yuklenmemiş ama görüntü ve duzgunluk olarak şu an temiz görünüyor bide takınca bakacağız hayırlısı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)