Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava Filtresi Bakım vs.

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Evet arkdaşlar konumuz Hava filtresi.
    Daha önceleri de benzer konular açılmış ama aradığım tm cevap yok.
    Benim sorunum hava filtresi bakımı, Arada Hava filtremin kapağını açar tozsuz yerlerde gezerim. Performan artışını hissedebiliyorum tekere geliyo. Ama hava filtremi tamamen sökmüyorum o ayrı parça vidaları var. her neyse, kapağı kapatmadan önce güzel temizlerim. Filtereyi yere çarpa çarpa Herneyse Hava filtresi borusunun içine baktığımda toz yapıştığını gördüm. Bu beni korkuttu. Motorumu güzel temizleyip kapağı bidaha açmayı düşünmüyorum.

Şimdi, hava filtresi doluduysa vs, filtreden toz geçtiyse ne yapmak lazım. Yağı değiştirsek toz gider mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Aman filitreyle saka olmaz cıkartma...Ekzoz seside iyi cıkar fakat.. Sen nasıl tozlu havada burnun,agzını kapatıyorsan bunuda öyle düşün
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    tozların birde karbüratörden geçmesi gerek silindire gitmesi için. ilk önce karbüratörünü temizle.
    ondan sonra silindir içini suçla; eğer gittiyse silindir zımparalar yağ yakmaya başlar. yakmıyorsa motoru bir güzel ısıt ama gaz vermeden hafif hafif, daha sonra yağ henüz akışkanlığını kaybetmemişken, sıcakken ( kaynar değil, sadece sıcak ) yağı değiştir.

Allah'ın izniyle birşey olmamıştır.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Hava filtresinin pek bakım olmaz olsa bile biraz hava tutarsın biter hava filtreleri o kadarda pahalı değil kilometresi dolduğunda değişir..

Sen havada toz yok desen de asılı partikülleri görmen çok zor.Bunun poleni var mantar sporu var ve hepsi de canlı organizma.Ve kimyasal bir takım etkilere sahipler yandıklarında.Belki çok minik bir oran lakin forumda kıyasıya yapılan yağ marka savaşları kadar önemli.Karbüratördeki kanallar çok küçükte olsa tıkansa ve sen bunu anlamasan filtre değişimine kadar motorun uygun olmayan karışımla çalışacak.Verim düşüklügü ve kullanım ömründen feragat etmiş olacaksın.Yazık etme maceraya atılma.Kolay gelsin iyi sürüşler.

Motosikleti
    Hava filtremi sık temizler ve değiştiriyorum. Hiç çıkarıp ta kullanmadım zaten sadece kapağını açıyorum bazen. oda zevk için ara yerlerde.
    Kendim temizleyebilirmyim acaba burdaki ustalar da çok iyi değil. Eski çinlimi kendim temizlerdim. Ama bu biraz daha kaliteli olunca korkuyorum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Filtresiz yada filtre kapağı açık, süngeri çıkarılmış motor kullanılmaz en azından açık filtre olmalı.

Motosikleti
    Ben gene de anlatayım belki durum o kadar kötü değilirdir.
    Bu hava filtre kutum.

Bu da filtresi

Bu filtera Ana kutuya sabit ayrı vidaları. Ben Önündeki Kapağı açtım yani.
    Mantığım şuydu açarken bişi olmıyacağını düşündüm çünki. Kapa kapandığında havayı üstten alıyo değişen bişi yok. Kapağı açtın mu direk alıyo
    Neyse
    Şimdi ben motorumu nasıl temizleyebilirm Tek tek aşama aşama anlatabilcek arkdaş varsa yardımcı olucak çok hoş olur Yada antalya da bildiğiniz en iyi motorucu. Güvenerek verebilceğim. Bakımı neden isitiyorum dersneiz motorumda titreme hissediyorum sanki yağ yakıyo gibi. son hız 80-90 arası düzde. 100 geçenler var forumda.
    şimdiden teşeekürlerr...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)