Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İZMİR Çankaya'da motosiklet kazası (08 Temmuz 2012 - Pazar günü)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eray Dinç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG 250-4
    Selamlar

08 Temmuz 2012 Pazar günü saat 18,25 de İzmir Çankaya'da, trafiğin durduğu anda yolun müsait olan sağ tarafından giden bir motosiklet, trafikte duran bir aracın sağ kapısını açması sonucu ağır yaralanmalı bir kaza yapmıştır. Kaza yapanı tanımıyorum ama kazanın KAMERA KAYITLARI çok net olarak bende mevcuttur. Kaza yapan kişi istediği takdirde 0 533 6858206 nolu telefonumdan bana ulaşabilir.
    anaconda84, yunosss, avciceyhan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Herkeze Sağlıklı, Mutlu, Kazasız günler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hassasiyetinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. keşke herkes sizin gibi olabilse.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Alıntı Eray Dinç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

08 Temmuz 2012 Pazar günü saat 18,25 de İzmir Çankaya'da, trafiğin durduğu anda yolun müsait olan sağ tarafından giden bir motosiklet, trafikte duran bir aracın sağ kapısını açması sonucu ağır yaralanmalı bir kaza yapmıştır. Kaza yapanı tanımıyorum ama kazanın KAMERA KAYITLARI çok net olarak bende mevcuttur. Kaza yapan kişi istediği takdirde 0 533 6858206 nolu telefonumdan bana ulaşabilir.
    Ben Polise laştırmnızı öneririm muhtemeln bi tutanak falanm tutulmuştur delil olarak eklenebilir polis tarafından fakat yetkili biriyle görüşün ordaki memurlar tam dayaklık bişeyden nalamayıp hher işi sallamaları adamı öldürür...
    eray_uluyazı bunu beğendi.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bu konuda duyarlı olmanız çok güzel. Acaba vidyo'yu bizler için paylaşabilir misiniz?
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    Selamlar

Motorcu arkadaş aradan dereden yol bulmaya çalışıyorsa görüntüler aleyhine olacaktır. Umarım yolun müsait olan kısmı diyerek boş şeritten bahsediyorsunuzdur. Malum ne yazık ki birçok motorcu arkadaş araba aralarının yolun müsait kesmi zannediyor.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Dikkat etmek lazim zaman zamanaraclarin sagini solunu kullaniyoruzbizimde basimiza gelebilir

Motosikleti
    Skygo SG 250-4
    Siteye pek sık giriş yapamıyorum. Cevap yazan arkadaşları yeni gördüm.

Videoyu yüklemeye çalışacağım.

http://imageshack.us/clip/my-videos/...uskgocuby.mp4/

Yol ortasında kapı açıyor öküz. Geçmiş olsun.
    BurakUzuner bunu beğendi.

Motosikleti
    Skygo SG 250-4
    Video açılmadı diye değiştirdim ama SEIGEN arkadaş seyretmiş bile

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol ortasında kapı açıyor öküz. Geçmiş olsun.
    +100000000000
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Tam hayvanmış ya insan bi aynadan bakar gelen varmıdır yokmudur hayvan herif bide sinirli sinirli hareketler yapıyo sanki kendi haklıymış gibi.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Siteye pek sık giriş yapamıyorum. Cevap yazan arkadaşları yeni gördüm.

Videoyu yüklemeye çalışacağım.

http://imageshack.us/clip/my-videos/...uskgocuby.mp4/
    Öncelikle paylaşım için teşekkürler.

1. Motosiklet kullanıcısı arkadaş burada hatalı. Bunun nedeni sağdan sollama yapması.
    2. Otomobil kapısı açıldığını, motosiklet sürücüsünün görmemesi imkansız. Ya dikkati dağınık, ya da fark edildiğini sanıp geçmek istiyor fakat ummadığı şekilde çarpıyor. Arkadaş ne bir fren, ne de kurtarma manevrası yapmıyor. Bu kaza tamamen motosiklet sürücüsünün hatası.

Otomobil sürücüsü de elbette hatalı. En başta sağa yanaşıp yolcu indirmemesi ve yolcu iniyorsa bile dikkat lambalarını açması gerekiyordu. Otomobil sürücüsü hatalı olsa da, otomobil'den inen kişiye de çarpıp, daha büyük bir bela alabilirlerdi başlarına. Bu yüzden elimizden geldiğince sağ dan sollama yapmamaya çalışalım. Bu kazayı şanslı bir şekil de ucuz atlamışlar. Motosiklet sürücüsü ve yolcusu, düştükleri sırada direğe çok yakın düşüyorlar. Kafaların da kask da yok. Eğer araç biraz daha geri de olsaydı, olay daha farklı gelişebilirdi. Umarım gereken dersi almışlardır.

Geçmiş olsun...
    oumar bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    sattım gitti
    tam bir öküz yahu. İnsan bi önüne arkasına bakar

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    hatalı olan motorsiklet sürücüsü neden otomobildekilere tepki gösterdiniz anlamadım.. ne kask takmışlar ne de trafik kurallarına uymuşlar... trafik akmıyor ve görmüyo gibi hızlı bişekilde geliyor...çok acelesi vardı sanırım arkadaşım gözünü karartmış geliyo... arkadaki ablama acıdım doğrusu...
    bu durumda motorsiklettekiler tam öküz kapıyı açan arkadaş yarım öküz

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    salak herif arkanda kız var hızlı şekilde sağdan dal, insan durabileceği gibi yaya çıkarsa çocuk fırlarsa kontrolünü kaybetmeden hakim olabilecek gibi gitmeli. Motor kullanmayı bilmeyen(iki teker üzerinde duran kullanır diye kaide yok) kişi böylelerine denir hiçbir koruma yok kask mont eldiven dizlik

akşam akşam kızdım şimdi böyle cahilce sebepten kaza yapılsın

ama yinede araç suçlu

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    olan kadıncağıza olmuş yanarım yanarım ona yanarım...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Kazaya sebebiyet veren kural ihlalini motosiklet değil, araç yapmıştır. Orası yolcu indirip bindirme yeri değildir. Geçmiş olsun motosiklet sürücüsü ve yolcusuna.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle paylaşım için teşekkürler.

1. Motosiklet kullanıcısı arkadaş burada hatalı. Bunun nedeni sağdan sollama yapması.
    2. Otomobil kapısı açıldığını, motosiklet sürücüsünün görmemesi imkansız. Ya dikkati dağınık, ya da fark edildiğini sanıp geçmek istiyor fakat ummadığı şekilde çarpıyor. Arkadaş ne bir fren, ne de kurtarma manevrası yapmıyor. Bu kaza tamamen motosiklet sürücüsünün hatası.

Otomobil sürücüsü de elbette hatalı. En başta sağa yanaşıp yolcu indirmemesi ve yolcu iniyorsa bile dikkat lambalarını açması gerekiyordu. Otomobil sürücüsü hatalı olsa da, otomobil'den inen kişiye de çarpıp, daha büyük bir bela alabilirlerdi başlarına. Bu yüzden elimizden geldiğince sağ dan sollama yapmamaya çalışalım. Bu kazayı şanslı bir şekil de ucuz atlamışlar. Motosiklet sürücüsü ve yolcusu, düştükleri sırada direğe çok yakın düşüyorlar. Kafaların da kask da yok. Eğer araç biraz daha geri de olsaydı, olay daha farklı gelişebilirdi. Umarım gereken dersi almışlardır.

Geçmiş olsun...
    Birebir katılıyorum. Birazcık dikkatle hatalı bir hareket yapılmış olmasına rağmen bu kaza engellenebilirdi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    okulda anlattılar, askerde anlattılar, ehliyet kursunda anlattılar ama ilk yardımı hâlâ öğrenemedik.

hemen kazazedenin yanına koşturup kucaklamışlar. be kardeşim bi dur, bekle, sabret. belinde bir kırık falan olsa, ömürboyu yatağa mahkum edeceksin. hangi ilkyardım eğitiminde bahsettiler sana, kucağına al, en yakın arabaya bindir diye !?
    Okurt bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Olay başından sonuna maalesef hatalar ile dolu :(

Yolun sağ tarafında tam yanaşmadan yolcu indirmek hatalı bir davranış. Sağ şeridin ortasında durdun diye, tamam sağdayım düşüncesiyle kapı öyle lank diye açılmaz.

Nitekim aşağıdaki bilgiler çeşitli kaynaklarda mevcuttur:

İndirme-Bindirme ve Kapıların Açılması Kuralları

- Aksine bir işaret bulunmadıkça; araç sürücüleri araçlarını, gidiş yönlerine göre yolun sağ kenarında durdurarak, yolcularını sağ taraftan indirmek ve bindirmek, yolcularda araçların sağ tarafından inmek ve binmek zorundadırlar.

Karayolunu kullananlar için bir tehlike ve engel yaratılmayacağından emin olmadıkça;

- Araç durmadan kapı açmak,
    - Kapıların kapanmasını beklemeden hareket etmek,
    - Durakladıktan sonra, aracın sağını kontrol etmeden kapı açmak ve kontrolsüz inip binmek,
    - Taşıt yolu üzerinde araçların sol kapılarından yolcu indirip bindirmek, yasaktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)