Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aniden stop etti ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    */ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Dün benim BWS ile E-5 karayolunda giderken motorum aniden stop etti..
    E-5 karayolu tehlikeli bir yoldur motorlular için bilen bilir, arabaların hızı 130-140 Allah ne verdiyse... Benimde altımda sonucta 100'lük bir scooter var ve son hızım belli, çokta sıkıştırmak istemiyordum ama yaklaşık ibre 85-90 aralarına vurdu (mecburen!)... yoksa sıcak havada bunu pek yapacak biri değilim...

O anda olan oldu ve gazı aniden kesmişim gibi motordan (viuuuuu..) diye kısılma bir ses geldi ve bir anda ibre 90dan geriye doğru hızla inmeye başladı, stop etti yani... Çok korktum, hemen çektim sağa, dinlendim biraz oyalandım oralarda (3 dakika kadar) , yağ kısmına birazda yağ koydum(iş olsun diye .. sonra bastım ilk denemede çalıştı, devam ettim...

aldığımdan beri ilk kez karşılaştım boyle bi sorunla, bi de öğlen sıcağıydı, çok fena sıcak vardı ondan mı oldu acaba?
    yada başka ne gibi sorun olabilir, yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler..
    Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sevgili kardeşim ahmet. Yardıra yardıra gittiğin için olabilirmi? Ehliyetin yok. Niye yok demiyorum ama hergün trafiktesin allah korusun. Dikkat et. Çıkma trafiğe desem gene çıkacaksın biliyom neyse.
    2 zamanlı. Hafiften şişmiş olabilir,karburatöre pislik gelmiş olabilir. Herşey olabilir.
    */ AHm3T /* ve serseric bunu beğendiler.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    vardır bi hayır bu işte

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim ahmet. Yardıra yardıra gittiğin için olabilirmi? Ehliyetin yok. Niye yok demiyorum ama hergün trafiktesin allah korusun. Dikkat et. Çıkma trafiğe desem gene çıkacaksın biliyom neyse.
    2 zamanlı. Hafiften şişmiş olabilir,karburatöre pislik gelmiş olabilir. Herşey olabilir.
    yaw gidicem aga zaten buralardan, götürüyorum motoru kayserinin arazilerine :D demekki bende 1000 RR olsa, 2 haftaya rahmetliyim aga, scooterla dibine vuruyosam.. arabalar 150yle giderken bişe yok biz motorlar 90, hemen AUVVVV :D
    serseric bunu beğendi.
    Motosiklet aşktır !

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    O sırada yanından bir mondial geçmiş miydi ?

Geçen gün bunu anlatmaya çalışıyorlardı sana. Tecrübe olmuş. :(

Diğer arkadaşların dediği gibi, sıcaktandır, şişmiştir.
    */ AHm3T /* bunu beğendi.
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet 30 lada gitsen ehliyet(eğliyet) yok. Kaza yaptınmı, veya biri sana çarptımı % 100 sen suçlusun. Ben bunu diyorum. Yoksa scoter (scootor) la 300 yapsan umrumda değil. Ahmet kafanı biraz çalıştır ve mantıklı düşün. Haberlere çıkma. Haber başlığı= ehliyeti ve kaskı yokmuş. Vs olmasını kimse istemez.

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    ahmet 30 lada gitsen ehliyet(eğliyet) yok. Kaza yaptınmı, veya biri sana çarptımı % 100 sen suçlusun. Ben bunu diyorum. Yoksa scoter (scootor) la 300 yapsan umrumda değil. Ahmet kafanı biraz çalıştır ve mantıklı düşün. Haberlere çıkma. Haber başlığı= ehliyeti ve kaskı yokmuş. Vs olmasını kimse istemez.
    alcam başkan alcam, maddi durum meselesi.. motor benim değil, biraderin.. arada sağa sola gidiyorum işte, abim aldı ehliyetini, sıra bende.. alcam.. burda motoru tartışıyoruz lütfen ehliyet muhabbetini geçelim :D
    Motosiklet aşktır !

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet motor hakkında yazdım. Ah ah ne diyem başka? Akıl veriyoz ciddi bi şey soruyom diyo
    BornToBeWild ve maxi97 bunu beğendiler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    japon malı işte ne olacak
    demekki neymiş japondada oluyormuş
    geçen konuda bu anlatılmak isteniyordu çok güzel tesadüf etti

anaaa şimdi fark ettim ehliyette yokmuş

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ahmet motor hakkında yazdım. Ah ah ne diyem başka? Akıl veriyoz ciddi bi şey soruyom diyo
    abi boşver cevap veriyorsun ama emin ol parmaklarını klavyeye sürtmene değmez...

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    [B]İnsanlar burada adeta birbirilerinin açıklarını bulup, vurup, stres atma derdinde.. herkes birbirine laf sokma derdinde.. özellikle ben konu açınca hemen başıma üşüşüyorlar, yok ehliyetin yok, yok sen yollarda yardırıyosun... ulan ben size güvenip iç dünyamı açıyorum buraya ehliyetim yok evet, yardırıyorum hızı seviyorum evet ama aklı başında yardırıyorum.. gidipte şehiriçi yolda 60a vurmuyorum... salak değilim, 21 yaşında adamım... biraz akıllı olun akıllı, laf sokma yeri değil burası... forum dediğin bir insan topluluğunun bir konuyu tartıştıkları yerdir, laf sokma yeri değil.. maxi97, ne demek klavyeye sürtme falan.. sen niye gelip sürtüyosun o zaman, yazma aga, konuya bak ve git? gerçekten bilinçlenmek lazım.
    serseric bunu beğendi.
    Motosiklet aşktır !

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Mondial 150 zc linin ahı tutmuştur
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    hergün bende yardırıyorum yardırıyorum git gel git gel kurye git gel bitmez ağa bnm zebra 86cc 90 görüyorum hafif egimde oldumu 100yani 80 100 arası

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine bir ahmet konusu ve yine tartışma :D hahah dostum nedir milletin senden istediği :D bu arada valla ben nickini görünce hemen dalıyom konuya can sıkıntısına iyi geliyo senin sorular ve konular
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Motorunun jiklesi açık kalmış olabilir.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bir ahmet konusu ve yine tartışma :D hahah dostum nedir milletin senden istediği :D bu arada valla ben nickini görünce hemen dalıyom konuya can sıkıntısına iyi geliyo senin sorular ve konular
    bende anlamıyorumki aga, milletin tek derdi benim.
    Motosiklet aşktır !

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Hacı bende apaçi gibi bugün deliler gibi ön kaldırdım skrm ehliyetini polisini kim ne derse desin. Kaskımı taktım assıldım Sonra arkdaş denk geldi, bel verdi yardırdık hehehe
    MkD bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar burada adeta birbirilerinin açıklarını bulup, vurup, stres atma derdinde.. herkes birbirine laf sokma derdinde.. özellikle ben konu açınca hemen başıma üşüşüyorlar, yok ehliyetin yok, yok sen yollarda yardırıyosun... ulan ben size güvenip iç dünyamı açıyorum buraya ehliyetim yok evet, yardırıyorum hızı seviyorum evet ama aklı başında yardırıyorum.. gidipte şehiriçi yolda 60a vurmuyorum... salak değilim, 21 yaşında adamım... biraz akıllı olun akıllı, laf sokma yeri değil burası... forum dediğin bir insan topluluğunun bir konuyu tartıştıkları yerdir, laf sokma yeri değil.. maxi97, ne demek klavyeye sürtme falan.. sen niye gelip sürtüyosun o zaman, yazma aga, konuya bak ve git? gerçekten bilinçlenmek lazım.
    "ulan" yazmışsın. kaale alınacak insan olmadığından es geçiyorum.

ehliyetsiz yollara çıkıyorsun. "hız" yapıyorsun.

21 yaşındayım diyorsun ama akıl yaşının 21 olduğunu sanmıyorum. "akıl" derken insan önce bir kendine bakmalı.

adem 80 usta sana "hata yapıyorsun" diyor, "sen karışma" diyorsun.

"Alıntı adem80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmet 30 lada gitsen ehliyet(eğliyet) yok. Kaza yaptınmı, veya biri sana çarptımı % 100 sen suçlusun. Ben bunu diyorum. Yoksa scoter (scootor) la 300 yapsan umrumda değil. Ahmet kafanı biraz çalıştır ve mantıklı düşün. Haberlere çıkma. Haber başlığı= ehliyeti ve kaskı yokmuş. Vs olmasını kimse istemez."

şu 2 cümleyi anlayamayacak aklın var senin. halen daha "akıl"dan bahsediyorsun. geçen yaya beni ortadan biçti, polis 2 dakika içinde başımda bitti. bana çarpan adam deliymiş meğersem arka koltuğa atlamaya çalıştı ben 30la giderken.

orada sola kaçmasam adama direk vuracaktım. şehir içinde gayet "yardırılacak" bir yerde sürüyordum. duble yol, yaya geçidi yok. gerçi yaya geçidi olsa sana farketmez ya neyse. hızım daha fazla olsa adamı öldürebilirdim. adam deli de olsa yargılanırdım. etrafta on tane kamera olduğu için ehliyetim ruhsatım kaskım herşeyim olduğu için ben senin tabirinle "yırtardım".

sen ne olurdun aynı durumda?

ehliyetsiz halde araç kullanmaktan adam öldürme suçuyla yargılanırdın.

bi motosiklet parası emniyetten ceza yerdin.

motorun bağlanırdı, sen alana kadar otopark paran birikirdi.

otopark parasını toplasan gene kendi motorunu gidip alamazdın çünkü a2 ehliyetin yok.

gerçi istesen de hakimin keyfine göre 1-5 sene ehliyet de alamazdın.

"adam öldürme"nin ne kadar berbat bir şey olduğunu öğrenirdin.

vesaire vesaire...

ben bunları neden anlatıyorum ki ya?

daha 3 kelimelik cümleyi okurken baştaki kelimeyi unutan birisin.

klavyede yazı yazarken beyin gücünle mi yazıyorsun yoksa parmaklarını klavyeye mi sürttürüyorsun ve ya dokunduruyorsun?

akıl akıl gel ...... takıl işte. bendeki akıldan bahsediyorum. niye gecenin bu vaktinde dediklerimi anlamayacak birine bu kadar yazı yazıyorum bilmiyorum. ne söylesek boş.

yok; şunun için yazıyorum:

senin yazını okuyup sana özenecek 1-2 kişiyi engelleyebilirim diye yazıyorum.

sen yollarda "yardırmaya" devam et bakalım nerede "patlayacak"sın.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ulan" yazmışsın. kaale alınacak insan olmadığından es geçiyorum.

ehliyetsiz yollara çıkıyorsun. "hız" yapıyorsun.

21 yaşındayım diyorsun ama akıl yaşının 21 olduğunu sanmıyorum. "akıl" derken insan önce bir kendine bakmalı.

adem 80 usta sana "hata yapıyorsun" diyor, "sen karışma" diyorsun.

"Alıntı adem80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmet 30 lada gitsen ehliyet(eğliyet) yok. Kaza yaptınmı, veya biri sana çarptımı % 100 sen suçlusun. Ben bunu diyorum. Yoksa scoter (scootor) la 300 yapsan umrumda değil. Ahmet kafanı biraz çalıştır ve mantıklı düşün. Haberlere çıkma. Haber başlığı= ehliyeti ve kaskı yokmuş. Vs olmasını kimse istemez."

şu 2 cümleyi anlayamayacak aklın var senin. halen daha "akıl"dan bahsediyorsun. geçen yaya beni ortadan biçti, polis 2 dakika içinde başımda bitti. bana çarpan adam deliymiş meğersem arka koltuğa atlamaya çalıştı ben 30la giderken.

orada sola kaçmasam adama direk vuracaktım. şehir içinde gayet "yardırılacak" bir yerde sürüyordum. duble yol, yaya geçidi yok. gerçi yaya geçidi olsa sana farketmez ya neyse. hızım daha fazla olsa adamı öldürebilirdim. adam deli de olsa yargılanırdım. etrafta on tane kamera olduğu için ehliyetim ruhsatım kaskım herşeyim olduğu için ben senin tabirinle "yırtardım".

sen ne olurdun aynı durumda?

ehliyetsiz halde araç kullanmaktan adam öldürme suçuyla yargılanırdın.

bi motosiklet parası emniyetten ceza yerdin.

motorun bağlanırdı, sen alana kadar otopark paran birikirdi.

otopark parasını toplasan gene kendi motorunu gidip alamazdın çünkü a2 ehliyetin yok.

gerçi istesen de hakimin keyfine göre 1-5 sene ehliyet de alamazdın.

"adam öldürme"nin ne kadar berbat bir şey olduğunu öğrenirdin.

vesaire vesaire...

ben bunları neden anlatıyorum ki ya?

daha 3 kelimelik cümleyi okurken baştaki kelimeyi unutan birisin.

klavyede yazı yazarken beyin gücünle mi yazıyorsun yoksa parmaklarını klavyeye mi sürttürüyorsun ve ya dokunduruyorsun?

akıl akıl gel ...... takıl işte. bendeki akıldan bahsediyorum. niye gecenin bu vaktinde dediklerimi anlamayacak birine bu kadar yazı yazıyorum bilmiyorum. ne söylesek boş.

yok; şunun için yazıyorum:

senin yazını okuyup sana özenecek 1-2 kişiyi engelleyebilirim diye yazıyorum.

sen yollarda "yardırmaya" devam et bakalım nerede "patlayacak"sın.
    ben anlatamadım ahmete. Ehliyetin yok ehliyet al dedim, sanki bana faydası olacakmış gibi. Bi sürü laf yedik. Sonra başka konu açmış. Yapacak bişey kalmadı.
    */ AHm3T /* ve maxi97 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ben anlatamadım ahmete. Ehliyetin yok ehliyet al dedim, sanki bana faydası olacakmış gibi. Bi sürü laf yedik. Sonra başka konu açmış. Yapacak bişey kalmadı.
    o başlığa bi sayfa cevap yazdım, konu kapatılmış tüm yazdıklarım gitti.

ahmet padişahımız nasıl emrederse öyle mesaj yazacağız artık. onun istediği cevapları yazmazsak aman yarabbi hayatımızı karartır. o başlıktaki büyük harflerle yazdığı yazıdan onu anladım.

bildiğin klavye delikanlısı işte.

her yaz sezonu mt bu hale geliyor. ybr başlığına bile yazasım kalmadı yemin ederim.

"kaza yaparsa kendim zarar görürüm size birşey olmaz" yazmış. bu adam yarın öbürgün yeğenimi akrabamı ezecek; ben kendisie taraf olmayacağım öyle mi? acayüp'ün dediğini yaparım aynen.

neyse ya yarın iş güç var; böyle "anlayamayan" insanları kaale almaya değmez usta.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)