Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kask taksanız kafanız mı kopar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    hergün trafikte kasksız motorcu görmekten bıktım artık,en sonunda birinin önünü kesicem kendi kaskımı zorla kafasına geçircem.

bugünde bi kurye kardeşimiz kasksız motosiklet kullanmanın cezasını hayatıyla ödemiş
    kendisine Allah rahmet eylesin,inş.geride kalanlar kask takmayı öğrenirler artık

http://haber.mynet.com/bir-babanin-e...-640900-yasam/
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    allah ailesine sabır versin. gençlik bir anlık dikkatsizlik.
    20

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    başlık=kask takmamış ölmüş
    yorumlar= allah rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin
    bu konular ve verilen cevaplar standart oldu artık. Hergün aynı konular, aynı cevaplar. Değişen ne? Hiç bişey malesef birileri bunu okuyup ders alacakmı? Hayır. Aynı hamam aynı tas devam edecek. Ne yapmak lazım? Ehliyet alırken öğretmek lazım bunları. Kaskın önemi, korumanın önemi, vs. Yani buji ne işe yarar değil, al motoru 2 tur at değil. Eğitim değismedikçe devam edecek çok üzgünüm.
    artofdeath ve anaconda84 bunu beğendiler.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bu konu vardı ..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kask takıyorum, kafam da kopmuyor ama yanağımın içini dişlerim kesiyor. XL boy LS2 FF351 kask kullanıyorum. Rüzgar sesi de çok alıyor, pek rahat bir kask değil.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    benzin zamlarını, köprü ücretlerini vs protesto etmek hep konuşulur ve genelde hiç bir şey yapılmaz herkes konuştuğu ile kalır. kask takan ve kask takma konusunda prensip sahibi olan tüm arkadaşlara sesleniyorum: toplanalım ve kask takmayanları durdurup bilinçlendirelim. basını da bilgilendirip haber yapılabilir. çeşitli illerde polisin kask konusunda uyarıları kask dağıtma gibi eylemleri var ancak motorcuyu motorcular uyarırsa daha etkili olabilir. tüm bu faaliyetimiz sırasında bir kişinin bile kask takmasını sağlayabilirsek amaca ulaşmış oluruz. tıpkı deniz yıldızı hikayesi gibi:
    Yazı yazmak için okyanus sahillerine giden
    bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder
    gibi hareketler yapan birini görür.
    Biraz yaklaşınca , bu kişinin sahile
    vuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç bir
    adam olduğunu fark eder. Genç adama yaklaşır:
    - Neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?
    Genç adam yanıtlar;
    - Birazdan güneş yükselip, sular çekilecek.
    Onları suya atmazsam ölecekler. Yazar sorar;
    - Kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var.
    Ne fark eder ki?
    Genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı
    daha alır, okyanusa fırlatır.
    - Onun için fark etti ama...
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    Kırsal yerlerde, anadolu taşrasında işler daha da vahim, tüm çocukların altlarında motorlar son sürat dolaşıyorlar. 5000lik 10000lik kasabadan bozma ilçede bile her yaz bir motosiklet kazası yüzünden bir genç ölümü kanıksanmış gibi. Kaza sabahsa , öğle namazına, öğle ise ikindiye yetiştiriliyor daha geç ise ertesi günkü öğle namazı garanti. Bir kişide çıkıp "aga dur ne oluyor?" demiyor. İnsanlar tüm sorumsuzluklarına ve ihmalkarlıklarını birde kendileri cenazede toprak atıp geçiyor. Jandarma veya ilçe polisi en duyarlı olan, en azından iki gün göstermelikte olsa motosiklet toplama, kask kullandırma. Üçüncü gün ilçenin ileri gelenleri "ya bizim oğlanın motorunu almışsınız komtanım-amirim valla söz olmayacak"............... Bir sonraki kazaya kadar yine herşey eskisi gibi.

Motosikleti
    ( yok mlsf : (
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlık=kask takmamış ölmüş
    yorumlar= allah rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin
    bu konular ve verilen cevaplar standart oldu artık. Hergün aynı konular, aynı cevaplar. Değişen ne? Hiç bişey malesef birileri bunu okuyup ders alacakmı? Hayır. Aynı hamam aynı tas devam edecek. Ne yapmak lazım? Ehliyet alırken öğretmek lazım bunları. Kaskın önemi, korumanın önemi, vs. Yani buji ne işe yarar değil, al motoru 2 tur at değil. Eğitim değismedikçe devam edecek çok üzgünüm.
    olur mu kardeşim burdaki mesajları okuyan ama pek cevap yazmayan onlarca kişi vardır. belki daha motor almak hayali olan küçük kardeşlerimiz. ben de üye olmadan bayağı bi süre önce başlamıştım forumu okumaya. belki okumasam ben de kask takmicaktım? o yüzden bu konuların hep ortalıkta olması iyidir.. çok iyidir..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Kask takmayı kafaya takmadan önce doğru dürüst motor kullanmayı, adam gibi kurs yapıp da insanların o ehliyeti hakederek kullanmasını, doğru dürüst denetimlerin olmasını sağlayalım.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)