Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yağ önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Tavsiyelerinizin meyvesini topluyorum, sağolunuz

Normalde castrol scooter için bi yağ koyuyolarmış, ben yağımı getirdim dedim olur abi sorun değil dediler hiç niye bizden almadı suratı yapmadılar

Kılavuz 4000 km sonra gel diyo neyapim sizce dedim, normalde 2000 km de bir gel diycemde motul koydun abi gelmesende olur dediler, ben kılavuza uyarım büyük ihtimal.

Motosikletin atikliğinde ufak bi değişim oludu, sesinde hafif bi toklaşma oldu cığır cıgır gibi çalışıyorken takır takır çalışır oldu biraz daha

Vites geçişlerinde bayağa fark oldu kütür kütür geçiyordu şimdi klik diye geçiyor hemen, rodaj yağı değiştiği içindir

Zincir gerginliği ayarlandı abi wuth mu kullanıyorsun dedi evet dedim, çok iyi bi yağ ama giderken şıkır şıkır bi ses yapar dedi, motul da yapıyormuş o sesi mumlumsu yapıları yüzünden sanırım

hakikaten öyle bi ses duyuyorum, olumsuz bişey değil bmw lerin hepsinde duyarsın bu sesi zaten dedi, benide rahatsız etmiyor hiç zaten dedim

Gazı açtığımda tık diye bi ses geliyordu aşagdan biyerden normalmi bu dedim, zincir gevşek diyeymiş artık olmayacak dedi, pek inanamadım ama hakkaten ondanmış çıkınca anladım

Frenler kontrol edildi, ayarlandı falan o konuya 10 üzerinde 10 verdim tam elimin ayagımın aradığı ayarda durma yavaşlama yapıyor şuan, özellikle ayak freni üstüne çıkmadıkça yavaşlama yapıyordu sanki sadece

ben bunu bile risk oluşturmasın kilitlenme v.s gibi diye normal sanıyordum

Çok hafif bi yalpalama oluyor gibi 5 - 10 km gibi hızlarda fren sıkarken oluyo genelde ama acemiliğimdendir heralde dedim,

aklındaki herşeyi söyle abi dedi, baktı etti arka tekerleğin sağdan soldan diş eşitliği tam değil sol 2 sağ 3 dişe yakın sıkılmış görüyorsunki dedi, şaşırdım o ayarlandı.

Lastik havalarıda arka : 32 / ön : 16 çıktı şok geçirdim ( normalde = arka : 33 / ön : 29 )

1000 bakımından çıktım, serilik, frenler, vites geçişleri, normal sandığım birsürü şey problemmiş aslında hepsi gitti lastikler ve denge daha bi güven vermeye başladı.

Hepinize teşekkürler arkadaşlar,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    artofdeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysoung GT250 Aramakta:)
    Castrol 15W 40 bence iyidir. Havalar çok sıcak cünkü..
    Hiçbir şey olmaz diyen sürücüden uzak dur
    http://yilmazugur.tr.gg/Motorsikletlerim.htm

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    kim açtı bu konuyu birader,daha 800 km olmuştu 15.50 sheel yag koymuştum,dün okuyunca huylandım,po nun 10.40 yagını alıp koydum.-)
    BornToBeWild bunu beğendi.
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı artofdeath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol 15W 40 bence iyidir. Havalar çok sıcak cünkü..
    Castrol 15w40 ı nerden buldun ? Kendi sitesine baktım yok.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    castrol 10.50 var,bende ondan kullanıyordum,zaten 1000 km dolunca degisiyorum,fiyatı 30 tlyi gecince almadım ama iyi yagdır hakkını yememek lazım.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferdinandd sevindim memnun kalmana.
    Normal kullandigin surece sikinti yasamazsin kilavuzdaki bakim araliklarinda.
    ferdinandd bunu beğendi.
    We are many...

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Repsol 10-40 en iyisi 1 günde cub motorla 285 km yaptık şişmeyi bırak motor ısındıkça dahada şahlanıyordu.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla surekli motul kullanirdim.Bu sefer arkadasimin onerisi uzerine castrol 10-40 koydum.Gayet memnunum.tam sentetik tavsiye ederim.
    Aynen Castrolden iyisi yok.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi

CASTROL POWER 1 4T
    10W-40
    Özellikler
    Yarı sentetik
    Trizone Technology™
    Güçlü Koruma formülü
    Yüksek performansli spor motosikletler için
    Yag değişim aralığı boyunca sürekli koruma sağlar.

Castrol Power 1 4T- motor gücünü korumak ve performans için tasarlanmıştır.

Castrol Power 1 4T Güçlü Koruma Formülü ile yüksek performanslı motosikletler için tasarlanmıştır.

Bu yüksek kalitedeki 4 zamanlı motor yağı motoru güç kaybına yol açan kurum ve tortu oluşumuna karşı korur
    En zorlu kosullar altinda gercekleştirilen testler sonucunda geliştirilmiş olan bu formül, yağ değişim aralığı boyunca
    motorun gücünü koruyarak motordan sürekli maksimum güç alınmasını sağlar
    Castrol Trizone Technology™ ile güçlendirilen Castrol Power 1 Racing 4T,
    yüksek hızlardaki zorlu kullanım koşulları altında bile motor, debriyaj ve vites kutusunda benzersiz koruma sağlayan özel bir motor yağıdır.

Performans
    Asagidaki grafik, Castrol Power 1 4T 10W-40'ın önde gelen iki Avrupalı rakibiyle birlikte 20W-50 yağlara kıyasla %7,3 oraninda daha
    üstün bir ivmelenme gücü sağlayarak gaz kolu tepkisini de pozitif etkilediğini gösteriyor. Ayrica grafiktan Castrol Power 1 10W-30'un A rakibine
    kıyasla %2,8 oraninda ve B rakibine kıyasla %1,1 oraninda daha iyi sonuç verdiğini de görebilirsiniz

CASTROL POWER 1 RACING 4T

10W-50
    Özellikler
    Tam Sentetik
    Trizone Technology™
    Yarışlarda Kanıtlanmış Formül
    Yüksek performanslı, spor motosikletler için
    Daha hızlı ivmelenme için geliştirilmiş gaz kolu tepkisi

Castrol Power 1 Racing 4T - olaganüstü ivmelenme gücü, maksimum performans
    Castrol Power 1 Racing 4T özel olarak yüksek performanslı motosikletler icin tasarlanmıştır

Castrol'ün uzun ve başarılı yarış geçmişi ve tecrübesi ile geliştirmiş olduğu teknolojisi ile 4 zamanlı tam sentetik motor yağı, motorun içinde hızlı hareket eder ve her daim güçlü kalarak, en zor koşullarda bile motorun içindeki sürtünmeleri azaltmayı başarır
    Daha hızlı ivmelenme sağlamada ve daha seri gaz kolu tepkisi verme konusunda yapılan testlerde daha iyi sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır
    Castrol Trizone Technology™ ile güçlendirilen Castrol Power 1 Racing 4T , yüksek hızlardaki zorlu kullanım koşulları altında bile motor, debriyaj ve vites kutusunda benzersiz koruma sağlayan özel bir motor yağıdır
    * 4T 5w-40 Racing Castrol Power 1 sadece Paketi değiştirin: Lütfen Dikkat

Performans
    Aşağıdaki grafikten Castrol Power 1 Racing 4T'nin ivmelenmede referans alınan 20W-50 yağlardan daha üstün bir performans gösterdiği görülebilir. Castrol Power 1 Racing 4T 5W-40 referans alınan yağlara kıyasla gaz kolu tepkisinde %3,9 oranında bir avantaj sağlıyor..

....

Motosikleti
    Honda NC S
    Normal şartlarda yaz koşulları ince yağ, daha kalın yağ kullan v.s gibi öneriler oldu,

125 CC hava soğutmalı motosikletimi, Bursa - Yalova - Gebze - Beyoğlu arası feribot hariç durmaksızın (ortalama 75 km/h) kullandım,

eskiden kısa mesafelerde bile botumdan neredeyse yanık kokusu gelirken, bu kadar mesafede, ayağımda motorumun ısındığını bile hissetmedim.

1 mt uzaktan bile yüzüme motorun sıcaklığı vururken Motul sonrası elimle dokunabildim ne kadar sıcak diye kontrol için

Yakıta da ciddi katkısı oldu gibi (511.4 KM - 38 TL benzin), gerçi şehirlerarası yol yaptım fakat bu sefer artçılı ve en az 20 kg çanta ağırlığım vardı ve süratim rodaj süratimin çok üstündeydi.

Buna rağmen yakıt sarfiyatım ciddi anlamda düştüyse tek değişenim olan yağ a bağlıyorum açıkçası. Bundan sonra yolumuz besbelli : Kılavuz standarlarımız + bu işi dünyada "EN" iyi yapanlar !

Tekeriniz düz bassın arkadaşlar, ilginizden dolayı teşekkürler.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    ferdinandd 7100 olan motul özelliklerine göre en iyisi siz hangisini aldınız?

Motul 7100 olanını satılık olarak göremedim internette...

Tam sentetik biraz pahalıdır ama en iyisidir.

_SpartacuS_ eklediğin castrolun alttaki power 1 4t racing olanının iki zamanlı motorlar için olanını kullanıyordum çok mükemmeldi gerçekten, ama piyasada yok ben hiç görmedim 4 T olanının racing olanını, racing yazan tam sentetik oluyor, diğeri yarı sentetik.Bilen varsa paylaşırsa sevinirim...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    Honda NC S
    Ben Motul 5100 10W30 4 zamanlı Technosyntese + Ester olan ürünü kullandım, motosikletim için en uyumlusu buydu.

Senin için Motul 300V Factory Line Racing 4 zamanlı Tam Sentetik olan modeli 7100 den daha ideal olabilir.

Zaten özellikle Racing sınıfı motosikletler için dünyanın en iyi yağı ünvanını elinde bulunduruyor

Ben Maslak oto sanayiden, Motobakkal' dan aldım, online alışveriş siteleri veya sahibinden sayfalarıda mevcut sipariş verebilir veya stok v.s gibi aklına takılanları sorabilirsin.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Motul 5100 10W30 4 zamanlı Technosyntese + Ester olan ürünü kullandım, motosikletim için en uyumlusu buydu.

Senin için Motul 300V Factory Line Racing 4 zamanlı Tam Sentetik olan modeli 7100 den daha ideal olabilir.

Zaten özellikle Racing sınıfı motosikletler için dünyanın en iyi yağı ünvanını elinde bulunduruyor

Ben Maslak oto sanayiden, Motobakkal' dan aldım, online alışveriş siteleri veya sahibinden sayfalarıda mevcut sipariş verebilir veya stok v.s gibi aklına takılanları sorabilirsin.
    Sizin tavsiye ettiğiniz hepsinden pahalıymış 50 tl 1 litre.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    Honda NC S
    Evet az bi fark var litre/tl bazında, ortalama 4000 km desek

300V - 100 km = 1.25 TL gelirken

7100 - 100 km = 1 TL ye geliyor

Ben fiyatları ortalama olarak aldım, daha uygun fiyata da bulunabilir bi araştırmak lazım

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim açtı bu konuyu birader,daha 800 km olmuştu 15.50 sheel yag koymuştum,dün okuyunca huylandım,po nun 10.40 yagını alıp koydum.-)
    Tahminim daha iyi bişey yapmışsın abi bu şikayet neden Kılavuzda ne diyor bilemiyorum ama 10W40, 15W50 den daha uygundur herhalde motosikletine, PO nun yağı motosiklet için mi ve kime ürettiriyor acaba o da var.

Kılavuzdaki standartlarda önemli tabi, daha kaliteli standartlarda yağ kullanmak kötü sonuçlarda doğurabiliyor!!! Kılavuza uyup, standartları aşmayıp kalite tercihi sadece markadan yana yapılabilir kanımca.

Markada motosiklet yağı konusunda tecrubeliyse 1000-1500 de bir değiştirenlerden biri olmuyorsunuz zaten, kılavuz 6000 dediyse 6000 km sonra o yağın en fazla %20-30 özelliği kaybolmuş oluyor.

Tecrubesizse 1500 km sonra zivt gibi bişey çıkıyor karterden

Şakayla karışık isyanına bayağa güldüm, gözümden kaçmış
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.calsci.com/motorcycleinfo/Oils1.html

Ingilizcesi ve zamani olanlar icin inanilmaz bi kaynaktir, okuyun bilgilenin.
    Ilkokul mezunu mekanikten gram cakmayan sanayi ustalarinin lafinada guvenmeyin,
    motora kamyon sanziman yagi koyan usta biliyorum ben.
    Mengu16 ve ferdinandd bunu beğendiler.
    We are many...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    castrol magnatec sentetik 15 40 koydurdum
    best of the best oil =))
    biraz normale göre pahalı ama belli ediyor kendini

Motosikleti
    Honda NC S
    Ya, şu başlıktan hiçbişey çıkarılamamasına inanamıyorum

KUM KOYUN KUMMM
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bu kadar takıntı yapmana gerek yok, aklına motul ve ipone yatmış. Ki piyasanın en kral yağlarında başı çeker ikisi de. Motorun yaklaşık en fazla 10.000d/dk çevirebilen tek silindirli bir motor bu kadar ince düşünmene gerek yok 10/40 veya 10/30 kullanmında aradaki farkı hissetmezsin bile. Benim tavsiyem yazın 20/50 kışın ve diğer mevsimler 10/40 tam sentetik kullanımıdır.
    Mengu16 bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler