Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ist - ankara arası kaç saatte alınır??

Motovento
    REKLAM ALANI
    besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    hemşerim izmit duzce bolu ankara şeklinde yolu kullan eskişehir ustu 100 km uzak ankara istanbul camlıca gişeleri ankara giriş 420 km falan ortalama100km saat gidersen 4.5 saatte varırsın yarın yol sakin olur otobandan soz ediyorum. hayırlı yolculuklar allah yolunu acık etsin....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

ankara yolu degince aklıma bişe geldi. kamyon garazında bir kaç artvinli oturuyomuş tabi kış ayı soba yanıyo muhabbet ediyolar. biri dediki sene 1985 altımda 1984 model doc kamyon 15 ton yuk uç saate geldum izmite.bazıları yok ya otaban yok nasıl geldun arkadan biride atılır yoksa biyere molami verdun der yane palavrayı destekler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    450 km yolu 90 km/h ile gidersen sabit süratle 5 saatini alır. 10km/h artışta yarım saat azaltıyor 110la gidersen 4 saatini alır
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    ARKADAŞLAR...İST- ANKARAYI gittim geldim.gidiş 8 saat sürdü.bunun 2 saatden fazlası dinlenme ile geçti.

BU YOLCULUĞUN ÖĞRETTİKLERİ

MÜMKÜNSE YALNIZ UZUN YOLA ÇIKMAYIN . SIKICI VE YORUCU
    PARALI YOLLARI TERCİH ETMEYİN DAHA DA SIKICI DAHA DA YORUCU
    UZUN YOL SON DERECE YORUCU PESTİLİM ÇIKTI DİYEBİLİRİM.

DÖNÜŞ 10 SAATDEN FAZLA SÜRDÜ. KIZILCAHAMAMI GEÇTİKTEN SONRA KÖTÜ BİR KAZA GEÇİRDİM. MOTORUN GRENAJLARININ İKİ TARAFIDA DAĞILDI. BENİM SAĞ DİZİMDEN AŞAĞISINDA CİDDİ BİR ÖDEM OLUŞTU.FAKAT GENEL DURUMUMDA BİR SORUN YOKTU. MOTORU KALDIRDIM ÇALIŞMIYORDU.ŞOKU ATLATTIKTAN SONRA MOTORU YÜKLEYECEK BİR KAMYONET NASIL BULURUN DİYE DÜŞÜNÜRKEN ÇALIŞTIRMAYI BİR KEZ DAHA DENEDİM. START DÜĞMESİNİN AÇIK OLMADIĞINI FARK ETTİM. AÇTIM VE MOTOR ÇALIŞTI. BEN DE KIZILCAHAMAMA GERİ DÖNÜP HASTANEYE GİTTİM. TEDAVİ UYGULANDI. BİRAZ DİNLENDİKTEN SONRA TEKRAR YOLA ÇIKTIM VE KENDİMİ EVE ATTIM. ŞİMDİ İYİYİM . MOTORDA GARAJDA...
    ŞİMDİLİK DURUM BÖYLE. HERKESE SAĞLIKLI SÜRÜŞLER
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Geçmiş olsun arkadaşım.
    motordan ciddi şekilde ilk düşüşümden sonraki telefon görüşmemde bir abim bana
    tamam heyecanyapma birşeyin varmı?
    -yok
    Motorda birşey varmı?
    -yok
    Güzeeelll bu işin %95 ini düştüğün anda öğrendin bundan sonrası kolay demişti)
    ozaman bu zaman birşeyin hep farkındayımki
    bunu kullanmayı öğrenmenin sonu yok her daim yeni birşeyini öğreniyoruz
    Tekrardan geçmiş ola.
    72kaya bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Öncelikle çok geçmiş olsun,

Bende 3 saatlik yol dediklerini 8 saatte gidenlerdenim, yanımdan kamyonlar 100 ile geçerken tabela da 60 yazıyorsa 55 le 90 yazıyorsa 80 ile giderim,

emniyet şeridine gir kaptır git diyen polisle bile karşılaştım, cezamı ödeyeceğini bilsem yine girmem kimin aniden kıvırıp duracağını kestirmeye çalışmaktan konsantre allak bullak oluyor ki kestirebilmek mümkün değil.

Sizi sıkıştırıp hata yapmaya hızlı gitmeye zorlayan yada dikkatsizce size çarpacak katil varsa o emin olun her şekilde üstlendiği görevi yapıyor,

Bırakın bunu size 120 -130 ile değil, 60 km/h ile giderken yapsın, bu katillere göre kendilerininki hariç kimseninki can değil.

Tekrardan geçmiş olsun

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Geçmiş olsun :(
    Bende geçtiğimiz hafta sonu motorla ankara'ya gittim geldim
    Sabah 6:00'da çıktım 10:30'da Ankara'da idim 2 kezde mola verdim. Çok hızlı gitmedim ama yavaşta değildim ve hiç yorucu olmadı sadece belki biraz dizlerim kıvrık kalmaktan ağrıdı.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    çok geçmiş olsun. uzun yolda belki de en fazla yoran, kaskın içinde dolaşan rüzgarın uğultusu. Belki de kulak tıpacını denemek gerek.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    bir allahın kulu dememişki, bi kulaklık al müzik dinle sıkılma yolda altındaki motosiklet mersedes gibidir kendine sıkarsan yorulursun acele etme yolu akışına bırak gibi.
    teknik bilgiden çok motive edici cümleler kullansak belki arkadaşımız biraz daha rahat sürüş yapacaktı.
    dikkat edelim böyle şeylere lütfen..
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir allahın kulu dememişki, bi kulaklık al müzik dinle sıkılma yolda altındaki motosiklet mersedes gibidir kendine sıkarsan yorulursun acele etme yolu akışına bırak gibi.
    teknik bilgiden çok motive edici cümleler kullansak belki arkadaşımız biraz daha rahat sürüş yapacaktı.
    dikkat edelim böyle şeylere lütfen..
    Herkesin tarzı farklıdır, bana yeter ki yol ve vakit olsun motivasyona gerek yok Diğer taraftan ben motor sürerken müzik dinlemeyi güvenli bulmam, tavsiye de etmem, dinleyene de karışmam.

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Dostum çok geçmiş olsun, ben de merakla konuya girdim, yol nasıl geçmiş diye durumu görünce üzüldüm.
    Uzun yolun yorucu olduğu kesin, ben cruiser ile yoruldum belki sen daha rahat edersin diye düşünmüştüm.
    Kazayı nasıl yaptığını anlatır mısın biraz, bize de bi faydası dokunur.

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Cok gecmis olsun. Kazanin olmasi cok uzucu, fakat iyi tarafindan bakacak olursak; hersey bir tecrube. Allah kotulerini yasatmasin...

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Bu yol, Türkiye'deki en kolay yollardan biri. Ortalama 100 - 110 km hızla ve molalarla maksimum 6 saatte gidilir.. Ama tabi İstanbul çıkışı ve Ankara girişi trafiği hesaba katın.Sırf akşam Ankara sınırından Kocatepe'ye gidişiniz 1 saat sürer.
    http://www.motorla.co

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    KAZANIN NASIL OLDUĞU ; DÖNÜŞTE YANLIŞLIKLA PARALI YOLA DEĞİLDE ESKİ YOLA GİRDİM. İLK BAŞTA YADIRGAMIŞTIM AMA SONRASINDA DİĞER YOLA GÖRE DAHA KEYİFLİ GELDİ. KIZILCAHAMAM DA MOLA VERDİKTEN SONRA 15 KM DAHA GİTTİM.
    NORMAL OTURUŞ POZİSYONU VE ZİYADESİYLE YORMUŞTU. BEN DE 2 AYAĞIMI ÖNÜME TOPLAYIP BİR KAÇ DK BU ŞEKİL DE GİTMEYE KARAR VERDİM. ZİRA UYUŞMALAR BAŞLAMIŞTI. BU ŞEEKİLDE ORTALAMA 100 -110 KM İLE GİDERKEN YOL ÇALIŞMASI İŞARETLERİ BAŞLADI BENDE HIZIMI KESTİM DOĞAL OLARAK. FAKAT DİĞER YOLA GİRİŞİN KAVİSİ DİĞER AYRIMLARA GÖRE DAHA DARDI. AYAKLARIMDA NORMAL POZİSYONDA OLMADIĞINDAN DENGEMİ SAĞLAYAMADIM. OK İŞARETİ DİREĞİNE 60-7O KM HIZLA PATLATTIM.
    DÜŞTÜKTEN SONRA HEMEN KALKTIM. HEMEN HEMEN HİÇ BİR ŞEYİM YOKTU. MOTORU BAKARKEN YOLDAN GEÇEN ARAÇLAR SAĞOLSUNLAR DURUP YARDIM ETMEYE ÇALIŞTILAR.
    MOTORU KENARA ÇEKTİK . ÇALIŞMIYORDU. BU ARADA YOL AÇILDI. 1-2 DK DURUP DEĞERLENDİRME YAPTIM. BU ARADA DİZİM DE BAYA FENA BİR ÖDEM OLUŞMUŞTU VE BAYA BİR YARA VARDI. FAKAT ACİL BİR DURUM YOKTU. KIZILCAHAMAM BÖLGESİNİN TAKSİSİ GEÇİYORDU. O NA İSTANBULA GİDECEK KAMYONET NERDEN BULABİLECEĞİMİ SORDUM. KIZILCAHAMAM DA VAR GİDELİM ABİ DEDİ. BEN DE MOTORU DAHA BİR KEZ DAHA ÇALIŞTIRMAYI DENEDİM. MEĞER STAR DÜĞMESİ KAPALIYMIŞ O YÜZDEN ÇALIŞMAMIŞ.
    CANAVAR GİBİ ÇALIŞIYORDU. GRENAJLAR DIŞINDA HİÇ BİR SORUN YOKTU. TEKRRA DÖNDÜM KIZILCAHAMAM A . HASTANEYE GİDİP TEDAVİ OLDUM. BİRAZ DİNLENİP TEKRAR YOLA ÇIKTIM. ŞİMDİ İYİYİM. PANSUMANA DEVAM.
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Gecmis olsun

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Çok çok geçmiş olsun.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    bilader cok gecmiş olsun harbiden üzüldüm otoban belki sıkıcıdır ama guvenli yan yolda nerden ne cıkacagı belli olmaz. yanlız uzun yolculuk tecrube yoksa sıkar. allah yardımcın olsun.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı 72kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cevaplarınz için tşk ederim.. öncelikle düzce üzerinden gidicem. yapabileceğim ortalama hız 80 - 90 km. 8 saat sürer mi?
    yaklaşık 6 7 saat sürer kocaeli üzerinden bolu tünelinin kullanarak çok rahat gidebilirsin.yolda bol miktarda dinlenme tesisi var kgs yide shell den çıkartabilirsin kgs ye para yükletirkende motosiklet kullanacağını söyle.ben kocaeliden ankaraya otobanı kullanarak gittim 8 tl para kesti kgs'den kazasız belasız yolculuklar olsun ...bu arada büyük geçmiş olsun kardeşim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)