Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Montu Temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Merhaba Abilerim, kardeşlerim Sorum montunuzu nasıl temizliyorusunuz. Makineye atmak akıllaca gelmiyor. Kuru temizleme ona keza. silmede bazı lekelere bir çare etmiyor.
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...T-pmu1885.html
    Mont bu deri değil. Korumalıklar çıkmıyor mont ile bütünleşik. Şimdiden Teşekkür ediyorum cevaplarınız için...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kuru temizlemeciler motor, kayak montlarini 30-40 tl'ye yikiyorlar. pazarliksiz vermeyin 20'ye yaptirmistim.

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Korumaların çıkmadığına emin misiniz?
    Şuana kadar aldığım tüm montların korumaları çıkıyor ve çok rahat çamaşır makinesine atıp yıkıyorum.
    Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım.
    Ama korumaları çıkarmadan atmayın zira çamaşır makinenizi bozabilirsiniz.
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Su geçirmez ürünler özelliklede motosiklet montları kesinlikle çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır. Su geçirmez olan madde ısı ile tepkimeye girip su geçirmezlik özelliğini zamanla yitirir. Kuru temizlemeye verirsen uygun bi fiyata yıkayacaklarına eminim.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Sadece sırt koruması çıkıyor dirsek korumalıkları melasef çıkmıyor hem iç hem dıştan inceledim ama yeri yok. Kuru temizleme olayında da sonucta sıcak buharla yapıyorlar diye biliyorum o korumalıklara zarar verebilecek sıcaklıkta olabilir mi??

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    banyoda ılık, sabunlu su ile yıkayın, durulayın. motor montu bu, ne kadar temizlense kardır.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hocam dirsek ve omuz korumalarıda çıkıordur kolları iç ısımlarına bir bakın derim ben bilek kısmından benim venom marka montum var ve bilek kısmına yakın bir yerden çıkıyor dirsek korumaları. omuz korumalarıda yalnış hatırlamıyorsam tam omuz hizasından bir yerden çıkarılabiliyordu.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Korumaları çıkarıp makinede yıkayabilirsiniz ama su geçirmezlik özelliği gidiyormuş. Bunun için ayrı temizleyicisi satılıyor motomarketlerde, onu kullanınca su geçirmezlik özelliği kazanıyormuş, ben de araştırdım ama cesaret edemedim henüz.

Kuru temizlemeci de makinasına atıyordur öyle buharla falan temizlediklerini sanmıyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sorun olmaz kardeşim.
    Korumalıklar eğer makinede yıkandıktan sonra deforme olamayacak malzemedeyse ve çıkartılmıyorsa makinede uygun programda yıkanabilir.
    Ben anneme yıkatmıştım,gayet güzel temizlenmişti

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Ben şahsi olarak tonla para verdiğim revit montumu makineye atmaktan korktuğum için kuru temizlemeciye vermiştim. Tertemiz yeni gibi gelmişti.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    İsyerimdeki buhar makinasi ile temizliyorum hem kask hem mont temizligi yapiyorum )İlk gunku temizligine geri geliyor isteyen montunu birakip temizletebilir
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Korumalar.Muhakkak çıkar.Belki fermuarları çok derinlerdedir.Ben korumaları çıkartıyorum.30 derece yazıyor.montta.30 derecede yıkıyorum.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    montun üzerinde bi yerde yıkama talimatı olması lazım, ona uyunuz. mesela benimkinde sadece 30 derecede elde yıkanması tavsiye ediliyor, diğer yıkamalar zarar veriyor. ben de ılık suda deterjanla biraz bekletip, sonra bi aşağı bi yukarı kaldırıp kaldırıp indiriyorumtabi sabun kullanmak daha mantıklı olabilir. kuru temizleme denilen şey ise tam bilgim yok ama sanırım fazlasıyla kimyasal bir olay, monta zarar verebilir, bilhassa su geçirmoyosa bu özellik gidebilir
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Evet yorumlarınız için sağ olun yazılanları okuduktan sonra biraz dikkat ettim gerçekten dirsek korumalıklarıda çıkıyormus ama onları oldugu yerden çıkarmak, maden kazıp elmas çıkarmaktan daha zor sanırsam garip 1 cırtcırtlı sistemin içine 1 de fermuar koyarak derinlere indirmişler iyice Evet yıkama talimatını da buldum 30 derece de korumalıkları cıkartıp yıkayın diyor. Haydı bakalım bundan sonrasını makine halletsin :D.

Sağolun yorumlarınız için

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    içindeki korumaları söktükten sonra uzun programda 30*C de yıkanınca sorun olmuyo bende
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Montu duşa aşıyorsun. Ilık su ile bir kere ıslatıyorsun. Daha sonra sıvı sabunla çitilemeden (bir bez yardımıyla olabilir) köpürtüyorsun. Daha sonra yine ılık su ile duruluyorsun. Ve öylece askıda bırakıyorsun. Kalorifer yanı, güneş ışığının altı gibi yerlere kesinlikle koymuyorsun. Kendi haline bırakırsan 1-2 gün içinde kurur ve devam.. Aksi hallerde su geçirmesini önleyen tabaka yok olacaktır. Bu da yüzlerce lira verip aldığın montun yazlık ceket olmasına sebep olacaktır.
    fusuy364 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)