Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çift Egsoz - yakıt tüketim tahminleriniz????

Motovento
    REKLAM ALANI
    72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    Arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim ilanda ki motorla ilgili yakıt tüketim tahminlerinizi iletir misniz?? çift eksoz - karbüratörlü

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92503816/detay
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    O motorun tek dusunduren kismi yakit ise bence hic bulasmayin. Kawasaki Z1000 karisik bir DOHC tur. Bu modeller yakit , yada masraf korkusu olanlar icin alinacak motorlar degil. Gunumuzun motorlarina bakin derim. Bu motor size masraf cikarir ise bas edemezsiniz. Zaten yapabilecek usta da yok gibi bir sey.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    d integra
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorun tek dusunduren kismi yakit ise bence hic bulasmayin. Kawasaki Z1000 karisik bir DOHC tur. Bu modeller yakit , yada masraf korkusu olanlar icin alinacak motorlar degil. Gunumuzun motorlarina bakin derim. Bu motor size masraf cikarir ise bas edemezsiniz. Zaten yapabilecek usta da yok gibi bir sey.

aslında yakıtı çok önemsimiyorum. fakat yaklaşık 2000 km bir yol yapmayı planlıyorum... motor hala stabil haldeyse zaten bu yolu rahatlıkla yapar. fakat yapılacak km çok olunca insan yakıtı merak etmek durumunda kalıyor. yani km de 8-9 hatta 10 litre yakıt tüketme ihtimali var gibi gözüküyor.
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben linke tikladim.
    Motoru gördüm.
    Görür gôrmez aklima gelenleri buraya siralasam sasarsiniz.
    Ama aklima gelenlerin içinde ne yakit var, ne de yol yapmak.
    Yani baska isler için bu motor vazgeçin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    d integra
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben linke tikladim.
    Motoru gördüm.
    bak arkadaşım motorun hissettirdiklerini sormuyorum. bunu ayrı bir başlık altında konuşabiliriz. aracın teknik bir değeriyle ilgili yorum istiyorum sadece.
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Tanısma bölümünde Saban ustanın konusu var, bi ona özelden msj atıp linki ona gönder konuya girince ne demek istedigimi anlarsın...
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı 72kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak arkadaşım motorun hissettirdiklerini sormuyorum. bunu ayrı bir başlık altında konuşabiliriz. aracın teknik bir değeriyle ilgili yorum istiyorum sadece.
    Dostum hemen sinirlenme buyuk ihtimalle bu sitede bu motorlari cok iyi bilen bir kac kisiden biriyim. Ayni doneme ait , ayni motor teknolojisini kullanan Honda CB750 1982 var. Sil bastan yaparken karsilastigim sorunlu parcalari sana kisaca soyle izah ediyim "Hepsi" . Z1000 icindeki civataya kadar biliyorum.

2000 km basina o kadar cok is acabilirki. Satin aldiginda duydugun calisiyor sesi bu motorun sorunsuz 2000 km yapabilecegi anlamina gelmiyor. Bu kadar eski bir motorun uzman ellerde acilmasi ve parcalarin elden gecmesi gerekiyor.

En basit ornegi 200km den sonra eskimis olan ust kapak contasi bir den yag sizdirmaya baslar , ve o contayi hayatta hic bir yerde bulamazsin.

Ya sen bizi yanlis anliyorsun yada biz seni tam anlayamadik. Eger ucuza 1000 cc motor buldum 2000km yol yaparim diyor isen bu motor ile degil. Eger klasik motor ile 2000 km yol yapacam diyor isen, senin yada cok guvendigin bir ustanin elden gecirmedigi klasik bir motorla hayatta 2000km yol yapma.

Bu is sana kabus olur. Her sekilde bu donemin motorlari Amerikan arabasindan farksizdir ve guzel yakarlar.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben linke tikladim.
    Motoru gördüm.
    Ya coq hocam her konuya böyle mesajlar ile girmeye başladın... Olmuyor. Hep "yazardım ama...bir yazarsam...yazacaktım ama vazgeçtim..." diye mesajlar atıyorsun. Ne yapalım, her seferinde "ya yazsan abi, nolur yaz" felan mı diyelim Anlat işte paylaş, biz de dinleyelim, okuyalım

@zeda

Ya sana kafamda hep bir MotoGuzzi hayal ediyor, yakıştırıyorum ama sen hala Honda da hayat arıyorsun Saygılar
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Syanur;

[B
    adlı üyeden alıntı
    @zeda[/B]

Ya sana kafamda hep bir MotoGuzzi hayal ediyor, yakıştırıyorum ama sen hala Honda da hayat arıyorsun Saygılar
    Yok zaten bundan sonraki yine bir italyan olabilir. Ducati yada Moto Guzzi tabiki tercih. Italyanlar ile calismak cok daha zevkli. 4 silindiri sirf gormek icin alip yaptim.

Motosikleti
    d integra
    sinirlenmemek elde değil. vatandaş tanımadığı insana sorulmadığı halde vazgeçme telkininde bulunuyor. neyse cvp alamıycam. konyu kapatıyorum.
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Askeriye mi arkadaş buarası, kesin ve net cevap alacaksın ?? Ne gerek var sinirlenmeye. Yorumlarda, "eğer şöyleyse böyle yap" yada "yapma" diyor. Ve birsürü bilgi de verilmiş. Ha sana uymuyorsa "benim durumum bu bu" dersin. Sadece ve sadece yakıt tüketimine odaklandıysan, google'a yaz, 2 dakka sürmez bulman. Foruma konu açıp da YORUM yazılmamasını beklemek ne akla hizmettir onu da siz açıklayın bari...
    kanucan bunu beğendi.
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Al kardeşim
    motosiklet güzel
    zamanının kendini kanıtlamış motosikleti 40-50-60 binler ancak rodaj olur bu makinaya
    1000 cc ama korkulacak kadar yakmaz 7 bilemedin 7,2 yakar en fazla 250 basacak halimiz yok ki onuda yaksın
    yağ kacırsa contadan olmadı yağı yolda eklersin ne olacakmışki
    conta bulunur bulunmasada köşedeki piskeletçi bile buna conta keser
    klasiğe merak varsa kaçırılmamalı
    öyle herkesede kafayı takma
    coq ne anlarmışta bu motosikletten öyle konuşur bilemedim
    hayattında piskelete binmemiş adam
    tövbeeee
    sinirlendim bende şimdi...
    hayırlı olsun motosiklet alınırsa.
    birkaç pazarlık kaldırır gibi geldi bana onuda es geçmeyelim.
    zeda3000 ve _oXXo_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    sinirlenmemek elde değil. vatandaş tanımadığı insana sorulmadığı halde vazgeçme telkininde bulunuyor. neyse cvp alamıycam. konyu kapatıyorum.
    Konu kalsik bir motor olunca , standart dusunmek iyi olmuyor.

Kendini de aciklamamadin , hani niye bu motor nedir dusuncen neden onu istiyorsun. Direk damdan duser gibi 1985 model Z1000 ne yakar diyince.

Ama biraz olaya disardan bakar isen burda kimse senin kotulugun icin bir sey yazmamis.

Hic ellenmemis motor bile bazen tehlike arz ediyor. Adam 1985 ten beri her seyi oldugu gibi birakmis. Artik parcanin suresi dolmus.

2000 km az yol degil , senelerdir uyuyan bir motoru birden bu kadar uzun yola cikardiginda her turlu supriz ile karsilabilirsin.

Sana soyle bir ornek veriyim benim motoru aldigimda satan kisi az bir isi var dedi Yaptinmi rahat gider.

Motoru aldik 5km depodan atolye ye gitmesi bile bir macera oldu . Zaten motoru yeniden toplamamiz 8 ay aldi.

Eger tam olarak neden bu motoru tercih ettigini anlatir isen sana daha yardimci olacak fikirler verebilirim.
    72kaya bunu beğendi.

kaçırmamalıyım bu motoru, ne zamandır böyle temiz klasik bir şey arıyordum odama koymak için... yakıtını ben de merak ediyorum evet, rölantide açıp evi ısıtırım belki kışın :S

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    imzana anlam veremedim, ironi mi?

Motosikleti
    d integra
    zeda haklısın biraz damdan düşer gibi oldu. klasik tipte ve bir ruhu olan motorlara ağzımın suları akarak bakıyorum. bugün yarın bir motor alıcaktım ve o ilanı gördüm kafam biraz karıştı. kafa karışıklığım açtığım başlığada yansımış ; ) neyse ilgine teşekkürler . motorunda süpermiş. tadını çıkart, güle güle bin.

bu arada bugün bir motor aldım ( burgman 650 ) cuma cmrtesi uzun yolculuğuma başlıyorum. hadi hayırlısı bakalım

ZIPIRMAN ABİ . POZİTİF İLETİN İÇİN TEŞEKKÜRLER

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imzana anlam veremedim, ironi mi?
    İmza olayı tamamen benim 4 yada 2 teker araç kullanım şeklimin kısaca özeti. bir de sitede ki ergenler görür belki de biri '' a evet bu böyle de olabiliyormuş'' deyip daha stabil motor kullanırlar diye.
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Iyi yolculuklar diliyorum dogru bir karar vermissin. Klasik motor ile uzun yol yapmak icin motoruna cok iyi hakim olmalisin. Daha tanimadigin bilmedigin bir motoru alip hemen uzun yol yapmak , heleki klasik bir motor ile , tatilini cidden uzebilirdi.

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    z 1000/zamanında birisinin ilanı vardı şu kadara aldım şu kadar sene uğraşıyorum,anamı ağlattı,sülaleme ağıt yaktırdı diyordu.
    Hiç motordan anlamayan birisi için ohc,sohc,dohc olması birşey ifade etmez zaten motor içinden cıkılamayacak kadar karışıktır.Her 30 yaşındaki motoruda klasik görmek garip geliyor bana.Zaten verilen ilanın amacıda o.Birilerinin aklının karışıp o karışık akılla o motor alıp eski sahibini sevindirmesidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)