Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Demekki neymiş her ustaya güvenilmemeliymiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    vampir hepsi vampir,çatır çatır haram yerler vitrinde namaz kılarlar birde.aynı ağını örüp avının düşmesini bekleyen örümcekler gibi.böcek sürüsü bunlar asalak bunlar insanların kanını emen pis yaratıklar. ne yazık ki motorlarımız bozuldugunda kendimizi kucakçı sözde ustaların kollarında buluyoruz :( sırf bu yüzden gittim sıfır motor aldım
    anaconda84 bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ah be kardeşim. Yani öyle ustalar var ki piyasa da, paranla rezil ediyorlar adamı. Bu otomobilde de böyle, motosiklette de. Aracımı tamir ederken, benim boynum tutuldu, gidip dinlenmem lazım deyip, dükkanı bırakanını gördüm.

Eeee, adam gitti biz kaldık. Çırakta yok. Şimdi ben gitsem, bir şey olsa benden bilecekler. Arkadaş vardı yanımda. Her halde dedik kamera şakası yapıyorlar. Ama hayır, maalesef gerçek bir olaydı. Akşama kadar dükkan da durduk. En son sanayiden bir arkadaşı geldi de öyle gittik . Çok enterasan mevzular oluyor hayatta.

Yani olay aslına benim hep sıfır araç tercih ederken, ikinciel bir araç alıp cenebesini çekmem oldu. Üstüne usta rollerine bulanmış adamlar binince, macera bizi buldu. İşini düzgün yapanlar vardır elbette. Onlara saygımız sonsuz.

Geçmiş olsun sana da. Mevzu para değil aslında burada. Mevzu, işlerini dürüst yapmayışları. Allah uzak tutsun bizden.
    Önce emniyet, sonra hareket...

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok var bunlardan, alışman lazım. Ama sen de Halkalı'da oturuyorsun ama Motopark'ı bilmiyorsun.
    motopark nerdeki?

Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilerde alacağımmotor comet inşallah böyle rakamları duyun ca içim ürperiyor.. bugün vites kolu yerinden çıkıyordie ustaya götürdüm yaptı 5tl ye ama kapağıda yerine oturtamadı sinirlendi çekici vurdu kırdı çin malımotorun olunca böyle muamelegörüyosun ALLAHTAN dışardan gözükmüyor kırılan koca parça...
    senin ustan baya sadist çıkmış he,motoru tek parça aldığına şükret

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be kardeşim. Yani öyle ustalar var ki piyasa da, paranla rezil ediyorlar adamı. Bu otomobilde de böyle, motosiklette de. Aracımı tamir ederken, benim boynum tutuldu, gidip dinlenmem lazım deyip, dükkanı bırakanını gördüm.

Eeee, adam gitti biz kaldık. Çırakta yok. Şimdi ben gitsem, bir şey olsa benden bilecekler. Arkadaş vardı yanımda. Her halde dedik kamera şakası yapıyorlar. Ama hayır, maalesef gerçek bir olaydı. Akşama kadar dükkan da durduk. En son sanayiden bir arkadaşı geldi de öyle gittik . Çok enterasan mevzular oluyor hayatta.

Yani olay aslına benim hep sıfır araç tercih ederken, ikinciel bir araç alıp cenebesini çekmem oldu. Üstüne usta rollerine bulanmış adamlar binince, macera bizi buldu. İşini düzgün yapanlar vardır elbette. Onlara saygımız sonsuz.

Geçmiş olsun sana da. Mevzu para değil aslında burada. Mevzu, işlerini dürüst yapmayışları. Allah uzak tutsun bizden.
    duyduğum en komik usta olayı
    anaconda84 ve DarkSeleCT93 bunu beğendiler.
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim buralarda "İşi yapan değil, yaptıran ustadır"derler.
    Bu ülkede ustayım diyenlerin çoğunun geçmişi bisiklet tamirciliğinde başlıyor.
    "Abi motorun civatasını sıkar mısın?" dediklerinde motor ustası olurlar.
    Bu ülkede usta ve uzman enflasyonu var.Her meslekte hem de ,
    Ben işimi 23 yıldır yaptığım halde hala ustalaştığıma inanmıyorum,Çoğu insanın emeklilik icin gün saydığı yaşlarda mesleğimi öğrenmeye çalışıyorum.Tereddütte kaldığım bir çok işi daha iyi bildiğine inandığım meslektaşlarıma yönlendiriyorum.Gerçekten uzman olanın hakkını vermek,bilgisine saygı duymak gerekir.
    İş motora gelince; motor tekniği hakkında zerre bilgisi olmayan,kendi lastiğini ,bujisini,zincirini değiştiremeyen ,far ampulu kestiğinde ustaya giden,kullandığı motor hakkında en ufak araştırma ve bilgilenme zahmetine katlanmayan ,motor sahibi olmayı motorun gazını açıp gitmekten ibaret sananlar bu ustaları yaratır.Ortalama bir motorcu motor çalışmıyorsa bunun yakıt/elektrik/mekanik kaynaklı olduğunu anlayabilmelidir.Anlayamıyorsa böyle ustaların velinimetidir.Bu ustalar da zaten ortalama motorcudan az fazlasını bir de azıcık sökmesini takmasını bilir zaten.İş elektrik aksamına gelince çoğu ölçü aletini bile kullanamaz,kullananın % 90 ı da tesisatta sadece devre var mı, yok mu? diye bakar.Yemişim böyle ustalığı diyeceğim ama motorcuları da böyle ustalar yiyor çoğunlukla.
    Siz siz olun,motorunuzu öğrenin,Cok güvendiğiniz gerçekten saygın ve nitelikli bir ustanız ve servisiniz yoksa basit arızalarına müdahale edemeyeceğiniz motorları almayın,yoksa işi gücü bırakır,motorun peşinde ustanın başında esir olursunuz,moraliniz bozulur,motordan bile soğursunuz ve bisikletçiler sizin motorunuzda ustalık öğrenir,üstüne de eşek yükü kadar para alır.
    yani kısaca yazdıklarının özetinden (TIRNAĞIN VARSA BAŞINI KAŞIMAK) sözünü çıkarabilirmiyiz şavaş abi ?
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bunun sebebi ve suclusu aslinda biziz. Senelerdir oturmamis bir motosiklet kulturu var. Kullanici bilincli degil. O yuzden de limitli bilgi ile motosiklet kullaniyor , bu usta diye gecinen insanlar icin firsat yaratiyor. 800 TL masraf ile yeni model bir dizel arabaya agir bakim yapiyorsunuz bugun.

Musteri bilinclenir ise ona numara yedirmek te o kadar guclesir ,
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Doğru ustayı bulup arızayı gerektiği gibi çözmene çok sevindim. O usta sorun çözmekten çok para isteseydi sana debriyaj müşürü değil daha masraflı başka bir arıza da söyleyebilirdi. Böyle dürüst ustalara destek olmak gerekir bence. Bu ustayı varsa çalıştığı servisi yada işyerini bizimle paylaşabilirsen bize ve bu ustaya çok yardımcı olursun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı serkan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motopark nerdeki?
    Avcılar'da. Şurada fazlasıyla detaylı bir yol tarifi var. http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2668046 Ne için gidersen git pişman olmayacağını garanti edebilirim. (belkide etmem ) İşin olmasa bile git bana çay ısmarlayacakmışsınız de.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Vay anasını yaa varmı böyle birsey birde cocukları var yazık yazık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motorunun grenajını sökmekten,akünün yerini bilmekten aciz insanların 1000 cc motorlar üzerinde gezdiği bir ülkede ustacıkların eline düşmeyeceksin.
    piyanist_irf ve saykem bunu beğendiler.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    yamaha yada honda bayilerine gitmek en iyisi yada onların yönlendirdiği yere gitmek lazım
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim buralarda "İşi yapan değil, yaptıran ustadır"derler.
    Bu ülkede ustayım diyenlerin çoğunun geçmişi bisiklet tamirciliğinde başlıyor.
    "Abi motorun civatasını sıkar mısın?" dediklerinde motor ustası olurlar.
    Bu ülkede usta ve uzman enflasyonu var.Her meslekte hem de ,
    Ben işimi 23 yıldır yaptığım halde hala ustalaştığıma inanmıyorum,Çoğu insanın emeklilik icin gün saydığı yaşlarda mesleğimi öğrenmeye çalışıyorum.Tereddütte kaldığım bir çok işi daha iyi bildiğine inandığım meslektaşlarıma yönlendiriyorum.Gerçekten uzman olanın hakkını vermek,bilgisine saygı duymak gerekir.
    İş motora gelince; motor tekniği hakkında zerre bilgisi olmayan,kendi lastiğini ,bujisini,zincirini değiştiremeyen ,far ampulu kestiğinde ustaya giden,kullandığı motor hakkında en ufak araştırma ve bilgilenme zahmetine katlanmayan ,motor sahibi olmayı motorun gazını açıp gitmekten ibaret sananlar bu ustaları yaratır.Ortalama bir motorcu motor çalışmıyorsa bunun yakıt/elektrik/mekanik kaynaklı olduğunu anlayabilmelidir.Anlayamıyorsa böyle ustaların velinimetidir.Bu ustalar da zaten ortalama motorcudan az fazlasını bir de azıcık sökmesini takmasını bilir zaten.İş elektrik aksamına gelince çoğu ölçü aletini bile kullanamaz,kullananın % 90 ı da tesisatta sadece devre var mı, yok mu? diye bakar.Yemişim böyle ustalığı diyeceğim ama motorcuları da böyle ustalar yiyor çoğunlukla.
    Siz siz olun,motorunuzu öğrenin,Cok güvendiğiniz gerçekten saygın ve nitelikli bir ustanız ve servisiniz yoksa basit arızalarına müdahale edemeyeceğiniz motorları almayın,yoksa işi gücü bırakır,motorun peşinde ustanın başında esir olursunuz,moraliniz bozulur,motordan bile soğursunuz ve bisikletçiler sizin motorunuzda ustalık öğrenir,üstüne de eşek yükü kadar para alır.
    Sonuna kadar katılıyorum, en iyi usta dedikleri bile hem hak ettiklerinden fazla para istiyorlar-hem de işi içinize sinecek kadar iyi yapmıyorlar/yapamıyorlar, çoğu ustada yaz döneminden dolayı bir iş yetiştirme telaşı var, sök-tak yaparken aceleden motora zarar veriyorlar, başlarında durup müdahale bile etseniz bildiklerini okuyorlar, ben acayip soğudum ustalardan, ama onlar yüzünden motordan soğumayacağım, bundan sonra oturup motorumu kendim tamir edeceğim, en kötü bozarım, ustaya götürünce içim sızlamaz!

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    arkadaşlar buradan sizlere hayattan öğrenmiş olduğum bir tcrübemi paylaşmak isterim , motor mekaniği, elektiriği, boyası yada ruhsal durumu hakında sizlere akıl vermek istemiyorum zira ben usta değilim, önemle üzerine basa basa söyleyeceğim tek şey , ya bozulursa, ya koparsa, ya yapamazsam kurgu ve korkularınızı kafanızdan atın ,meraklı bir insan eli biraz olsun anahtar tutuyorsa (tuıtacak, tutmalı, hatta motor kullanıyorsa tutmak zorunda ) uygun alet edavatla motorunuzun sökemeyeceğiniz yeri yoktur , cesur olun hiç bir şey olmaz , şunuda unutmayın ve çok iyi gözlemleyin motorunuzu neresi nasıl sökülür , nerelere vida konmuş nereleri geçmeli elektirik aksamı nereden gidiyor gibi basit görsel unsurlar bile motorunuzun tüm mahremiyetini ortaya çıkarmaya yeter ve bu size bir zaman sonra cesaret verecek aynı zamanda tecrübe sahibi olacaksınız ,

ben şu anda bir çok sorunu kendim çözebilecek kadar tecrübe edindim ama merakım, hevesim, azmim ve alet edavatımla öyleki şu an kulandığım takım taklavat bir çok motor tamircisi, elektronikçi,demir doğramacı, oto boyacı da yoktur ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım , yani atölyeme elektironik bir eşya girmişse ve arıza tesbiti yapıldıysa o bozuk eşya,oradan tamir olmadan çıkmaz, araba motoru mu sökeceğim sıkıntı yok, demir doğrama da yapmak mümkün , kes biç topla , parçala

elektironik tamircisi arkadaşım geliyor gıpta ediyor takım taklavat çeşitliliğine ve düzene peki neden ??? işte zurnanın zırtladığı ve açılmış topiği asıl ilgilendiren mevzuuu şimdi anlatacaklarımda gizli

2000 yılında gücümün zar zor yeterek döküntü bir doğan almakla başladı herşey sözünü ettiğiniz ustalar benide bolca öpüçüğe boğdu , kaportacıya bırakırsın , elini kolunu sallaya sallaya iş yapar , 15 gün diye anlaşırsın 6 ayda araba çıkmaz , sac ile yama yapacağı yere basar polyester macununu 3 ay sonra kusar dökülür ,

motorcunun işi nispeten kolaydır motor indirmek yarım gün genelde motorcularda mekanik bir bozukluk yoksa indir bindir çok zaman almaz , tabi buda adamına göre, allahtan motorcum sağlam adamdı bu moralle ayakta durduk o zamanlar
    boyacıya verirsin zımparasını kendin yaparsın , çabuk bitsin diye çünkü zaten kaportada 6 ay yatmıştır araba , eeeee arabayı yeni almışsındır binmeden toplayayım demişsindir yandı gülüm keten helva bittimi ? hayır bitmedi

girecek kazıkların yarısına gelmemişsindir daha boyadan hasbel kader yalap şalap çıkan arabam oradan elektirikçiye gider ,elinde başka iş vardır, günlük kısa zamanda bitecek işlerden cukkayı , yevmiyeyi alayım diye senin arabanı sürekli 2 ci plana atar , sen makoronla kabloyu izole edersin , o işin kolayına kaçar bandı sarar geçer, kablo demetinide sokuşturur torpidonun altına oldumu ? oldu

daha sonra döşemeci adı üstünde zaten bir güzel döşer burada işin kaymağını yiyen vatandaş döşemecidir çünki yaptığı iş gözede hitab ettiği için fiyatlar her zaman diğer saydığım unsurlara göre had safhadadır, kullandığı malzeme yurdışından gelir genelde işi bilmeyene ama !

tüm bunları yaptıktan sonra hesaplarsınız ki hesapladığımda 1750 liraya aldığım arabam bana tam 3250 liraya maloldu ve 3 ay sonra yapılan işten tiksindiğim için arabamı 3000 liraya sattım neden ? çünki yapılan polyester macunları atmaya başlamıştı .

ondan sonra ağlarlar işler bozuk, iş yok diye ulen böyle ustaların ben azına tükireyim beter olsunlar ama öte yandan allah razı olsun onlardan sayelerinde usta oldum artık kendi arabamı boyayabilir motorunu indirebilir , elektirik tesisatını sıfırdan çekebilir hatta yürür aksamlarını imkanlarım dahilinde yapabilirim üzerine basa basa söylemek isterim ( ben yinede usta değilim ) en azından kendi işimi kendim görebilirim görüyorumda tabiki teknik eksiğim çok fazla hiç olmazsa kendi motorumun tüm teknik arızalarını kendim yapmayı düşünüyor ve gayret ediyorum sırf kendime parçalayıp yine kusursuz toplamak ve motorun tam anlamıyla hassas yerlerini kavrayıp mantığını çözmek için kendime bir motor alacağım

tabi şu anki kullandığım üzerinde deney yapmak saçma olur

zorda kaldığınız anda , sorun araştırın, gözlemleyin ve harekete geçin , alın elinize anahtarı korkmayın nasıl tecrübe sahibi olduğunuzu göreceksiniz bu işler zor değil sadece heves ,merak ve azimle her zaman söylediğim gibi insanın yapamayacağı şey yok

çalışın ellerinizi yağlayın , bu işlerin sonu yok ustayım diye geçinen insanların bile bilmediği bir çok şeyin olduğunu unutmayın ,

ulen içim dolmuş başınızı ağrıttım yauuuu
    kim, mezit ve lycantrophic bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    valla ben şimdiden anahtar setimi toplamaya başladım sayılır
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

*/ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Türkiyenin cidden şerefsizlere ihtiyacı yok, zira yeterince var.
    Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Aslında bence bu kazık olayının tek sebebi hepimizin motorlarımıza düşkün olmamızdan kaynaklı... 800 tl'ye TIRların sübabı değişir ancak. Çoğu "tamirci" fiyat vermeden önce senin üstüne başına bakar, artı motorun fiyatına göre fiyat söyler. Daha o ilk bakışı (kaç para desem de geçirsem bakışı görürsem şayet hemen oradan bir bahaneyle uzaklaşırım... Bozsam da kendim bozarım diyerek girişmek en güzeli... Böyle forumlarda resimli paylaşımlar arttıkça ustalar da kendilerine çeki düzen verecektir elbet....
    The man who knows everything chooses to know nothing...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)