Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Gorunum ve Sekil Onemsendiginde En Iyi 250cc lik SuperSport (Buyukluk Cok Onemli ) ?

Katılımcı sayısı
23. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ninja 250 r

8 34.78%
  • Hyo Gt 250 r

11 47.83%
  • CBR 250 rr

4 17.39%
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ilk SS Motorum Tavsiye Lazim

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar, Birikmis yaklasik bir 18 bin lira param var.Uzun zamandir.Yamaha BWS 100 kullaniyorum.Bazi nedenlerden dolayi satmak zorunda kaldim 3 ay once ve simdi 600 luk bir ss makine istiyorum.Ne onerirsiniz.Scooterdan direk 600 mu diyenlere soyle diyim 1.85 boyum var ve 90 kiloyum.Kucuk veya ince motorlar cok iyi gitmiyo bana ss almak istiyorum.Ama kafam karisti ne alacagimi bilmiyorum.18 bin civara 2.el racing tavsiyesinde bulunursaniz sevinirim.Not:Birde 600cc tavsiyelerinizin disinda eger gene ebat olarak buyuk genis bir ss varsa aklinizda tevsiyelerinizi bekliyorum simdiden cok tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    BWS 100 ile yaşadığın tecrübelerle 600 lüğe geçmen intihar olur.Aşırı fazla boyun ve kilon yok.Cbr 250 ve hyo gt 250r çok çok rahat işini görür.Bu motorlarla yapıcağın bi 15bin km den sonra 600lük motora geçiş yaparsın kendini hazır hissedersen.

Ya Haklisin durustce diyebilirimki kendimi 600 luge hazir hissetmiyorum.Ama maddi durumumda cok cok iyi degil hani universiteye gidiyorum ve bu parayi cok kolay biriktirmedim.Hani 250 lik alip sonra ondan zarar edip 600 luk alabilecek butcem yok.aldigim zaman en az 2-3 sene binmem lazim.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı soldereminem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Haklisin durustce diyebilirimki kendimi 600 luge hazir hissetmiyorum.Ama maddi durumumda cok cok iyi degil hani universiteye gidiyorum ve bu parayi cok kolay biriktirmedim.Hani 250 lik alip sonra ondan zarar edip 600 luk alabilecek butcem yok.aldigim zaman en az 2-3 sene binmem lazim.
    Yanlış düşünüyosun.Cbr 250 piyasası çok olan kaliteli bi motor fazla zarar etmessin,hayatından önemli değil.600lük ciddi bi tecrübe gerektirir.Cbr 250 parçasıda ucuz bi motor.600 lük alıp Allah korusun bişey olduğunda parça fiyatının altından nasıl kalkıcaksın
    eray_uluyazı ve Yuce123 bunu beğendiler.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    250lik al hayatını tehlikeye atma.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Peki sonucta bu iste benden cok tecrubeniz var.Gorsellige cok onem verirsek hangi 250ligi tavsiye ediyosunuz.Birde ne kadar sure hiz olarak keser beni sizce.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    madem öğrencisin neden 600 lük alıyorsun.

sana tavsiyem;

1) SYM wolf 250 var 6 vites
    2) Daelim Roadwin 250 r
    3) Honda CBR 250 R
    veya da Hyosung un 250 likleri

( suzuki inzuma da var ama bence bu yıl gelmez o motor )

ilk 3 motor tek silindir. şehir içi rahat edersin ve şehirler arası ORTALAMA 140-150 km hız yaparsın. sıkıştırırsan ( tavsiye: kısa süreliğine ) 170 yapar.

600 lük motorla şehir içinde evden okula gitmek demek 1000 lik kadar yakmak demektir. hem motoru aşındırırsın hemde cebini

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    vitesli motor tecrübesi çok farklıdır 600 lüğe geçmen tehlike yaratır.Ayrıca kontra bile yapmadın motorunla.Ama 600 cclik makinayı kafaya koyduysan 250 cc tavsiye etmem,senin de dediğin gibi zarar edersin(az da olsa).Ben hemen ucuz yollu vitesli bir motor al derim.Eski kasa cbr125 te olur,cbf te,cb125e ,ybr125 vb. kolay elden çıkarabileceğin,üzerinde antrenman yapıp kendini geliştirebileceğin motorlar.En azından 10000 km ye yakın sür,herşeyi öğren mümkünse kursa git sonra zarar etmeden alırsın 600 lük makinanı.Ayrıca sürekli kullanacaksan motoru,öğrenciysen paranı sakla,arkadaşların dediği gibi 250 cclik cbr250 gibi uzun ömürlü değeri düşmeyecek bir motor al direk.Çünkü sürekli kullanımda hacimli makinalar bütçeni fena etkileyecektir(normal öğrenci şartları sözkonusuysa:D).

Ya bellki ozentilik diyeceksiniz haklida olabilirsiniz ama cevremde motor kullanan 3-5 arkadas var bunlari onlara sormak istemedim belki cekindim biraz ama onlarda 600 luk 1000 lik makinalar var ama sunuda soyliyim hepsi gecmiste kaza yapmislar biri koprucuk kemigini bile kirmis peki mesela 600 luk bir makine ile allah korusun kazasiz ogrenmek imkansizmi vede bu yazdiginiz motorlar arasinda ilgimi cbr 250rr birde ben baktim onada kawasaki ninja ilgimi cekti bunlarin gorunuste 600 lukten cok farki varmi hani neden bilmiyorum ama 600 veya 1000 luk kadar genis bir motor istiyorum

Motosikleti
    sattım gitti
    1000 Tl'ye 2. el vitesli mondial al.

Vites göstergesi de var. Yeni başlayan için ideal. Biraz binersin. Satarsın en çok 500 tl zarar ettirir.

neden buyuk motor derseniz gecen arkadasin hayabusa sini kullandim cok anlamam ama yeni kasaydi abartisiz 5 dakika bindim ve herkesmi bakar yok boyle bisey

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Ninja kafama yatti biraz peki ninja ve 250rr in sesleri icin modifikasyon yapilabilirmi netten videolara baktimda biraz sesleri traktor gibi

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milletin bakmasını boşver kardeşim hayatın dan önemli değil millet...
    Hyosung gt 250 r bu motora da bir bak cüsse olarak da istediğin şekilde bence ...
    makseli ve anaconda84 bunu beğendiler.
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    scooterden sonra 600 lük sana olmaz... her şeyi geç bidefa kiloları uçuk... ufaktan arttırarak git... inazuma geliyor ona bak.. illede ss istersen cbr 250 gt 250r ninja 250 bak.. gerisi hikaye..

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Dostum karar sana kalmış,canın ne kadar değerliyse ona göre düşün,evet 250cc lik bir makinanın görünümüyle 600cc lik bir makinanın görünümü arasında dağlar kadar fark var.Bu iş özenmeyle,cahil cesaretiyle olmaz.Kimisinin köprücük kemiği kırılır,kimisinin boynu orası kader kısmet.Yapman gereken mükemmel şekilde öğrenip,yapman gerekenleri tam anlamıyla yerine getirmek.En azından kendi hatan sonucunda ölme ihtimalini düşürürsün.Dediğim gibi görüp özenerek yola çıkarsan,yolda uzun süre kalmazsın,düştüğünde şanslıysan köprücük kemiğin kırılır,kemik kıra kıra öğrenirsin,değilsen boynunu kırarsın.Ama bu işe tutkun neden böyle konuştuğumuzu kitaplarda okuyarark,eğitimleri izleyerek,eğtim alarak anlarsın.Sokakta 600 lük görüpte,ben de sürebilrmiyim diyerek bu işin tadını alamazsın.
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @Pain +10

Hyosung un 250 lik modelleri 600 lük gibi. son sürüm GT 250 R beyaz tavsiye ederim. enjeksiyonlu çift silindir, race tipi dijital gösterge felan hepsi var.

canınından önemli değil "milletin bakması"

Evet aslinda gt 250r tam istedigim ebatta ama hyosung olmasi cok icime sindirmiyor bi turlu ne bileyim granaj lar vs cok basit kalmis aslinda insanin icine sinmez ya bazen o hesap kirmizi ve turuncusu var birde nette enson 2008 ini bulabildim 2. el

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Nedense,başlangıç için gt250r zordur tartışması başlayacak gibi hissediyorum(ben başlangıç için zor olduğunu düşünenlerdenim:D).Ayrıca kendisine bakılsın diye sürenlerin çoğu kaskta takmıyor,sonuçta o kadar para veriyorsun,kızlar nereden bilecek sen olduğunu,insansız arabaya bakılması gibi birşey bu:D

Hayir oyle kizlar baksin diye kask takmamazlik etmem ki motoruma karar veremeden kaskimi sectim bile sadece motorun rengine gore olanini alicam belki alicagim adamin kaski vardir motorla beraber ucretsiz alirim

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    Benim bir motorum bile yok, daha herhangi bir motoru çalıştırmış bile değilim bende ss istiyordum ama öncesinde bi tvs150 veya rks200'den birini almaya karar verdim. Elbet arkadaş kendisi bilir ancak çok güzel bir söz var: "Önce Can Sonra Canan" Her ne kadar alenen hava atmak vb. şeylerden bahsetmemiş olsada bu niyette olupta bu yazıyı okuyanlara bir söz olsun..

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    gt250r başlangıç için tavsiye edilmez,bununla alakalı birçok başlık var,hatta gt250r başlığı altında bile bir çok kişi uyarıldı,araştırısan bulursun.Ama alacağım dersen 2008 altına bakma.Bu arada en son 2008 buldum derken ne demek istediğini anlamdım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler